Bundesliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 marca 2021, 16:11

Bayern w 12. minucie dostaje czerwoną i w ciągu kolejnego kwadransa strzela 3 bramki. Nigdy nie zbliżyliśmy się nawet do dominacji, jaką Bayern ma w Niemczech. Punktowaliśmy świetnie i osiągaliśmy na koniec gigantyczną przewagę, ale to nie były tak pewne zwycięstwa, tak ośmieszające przeciwników. Mam wrażenie, że kilka lat temu Bawarczycy zdali sobie sprawę, że nie ma co śrubować rekordów w lidze, tylko trzeba skupić się na Lidze Mistrzów. My przez lata onanizowaliśmy się tym, że zdominowaliśmy Serie A.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 marca 2021, 17:30

@Crunny
Bayern przecież skupia się na Bundeslidze tylko kto ma ich zdetronizować jak tam każdego roku jest takie przetasowania na miejscach 2-8, że równie dobrze można losować końcową klasyfikację. Część silnych ekip popadła w przeciętność (Schalke jest pewnym kandydatem do spadku, a Monchengladbach, które przecież grało w obecnej edycji LM jest dopiero 10), BVB i Bayer mimo, że obiecująco potrafiły zaczynać sezon, to po jednej czy dwóch porażkach nagle się rozsypywały i masowo traciły punkty. Zresztą wystarczy spojrzeć w tabelę, w której na drugim miejscu jest zespół założony 12 lat temu :O, a czwartą pozycję zajmuje Eintracht. Ponadto Bawarczycy elegancko trafili wtedy z darmowym transferem Lewandowskiego, bo Robert wykonuje tam tytaniczną robotę. Ciekaw jestem jakby się potoczyły nasze losy gdybyśmy zamiast Higuaina za te 90 baniek odkupili od nich Lewego. Swoją drogą to zobaczymy czy przypadkiem nie rzucą się teraz po Haalanda jako następcę naszego rodaka, bo szczerze mówiąc, to byłem pewien, że wcześniej uderzą po Wernera (zwłaszcza, że kończyła mu się wtedy umowa), ale Lewandowski wciąż był we wspaniałej formie i nie było sensu sprowadzać Timo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 marca 2021, 19:34

Przecież to jest BayernLiga a nie Bundesliga. Tam nikt nawet nie myśli, żeby powalczyć z nimi o mistrza. Celem każdego zespołu jest promocja zawodników i ich sprzedaż, najlepiej za pół darmo (albo darmo) do Bayernu, o którym marzy 90% graczy tej ligi. Tam nikt nie ma w planach długofalowego budowania drużyny i nie myśli o sukcesach. Nie ma co ich porównywać z jakimkolwiek innym klubem i ligą bo drugiej takiej sytuacji nie ma nigdzie. My za Igłę musieliśmy wpłacić klauzulę a oni sobie wzięli Lewego za darmo i BVB nawet nie pisnęło słowem (ADL mało nie wyłysiał bo siwy już był wcześniej). Zupełnie inna mentalność. My za Pjanicia klauzulę a oni Goretzkę za free. Gnabry, Süle, Pavard, Hummels, Kimmich, Goetze - od lat podkupują cała ligę za niewielkie pieniądze. Cudem wyrwaliśmy im kiedyś Vidala i Rummenigge mało sobie z głowy włosów nie powyrywał bo nie mógł zrozumieć jak to możliwe, że Arturo poszedł do nas a nie do nich. Dla nich to niepojęte, że ktoś może wybrać inny klub nić FCB.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 20 marca 2021, 22:33

Crunny pisze:
20 marca 2021, 16:11
Bayern w 12. minucie dostaje czerwoną i w ciągu kolejnego kwadransa strzela 3 bramki. Nigdy nie zbliżyliśmy się nawet do dominacji, jaką Bayern ma w Niemczech. Punktowaliśmy świetnie i osiągaliśmy na koniec gigantyczną przewagę, ale to nie były tak pewne zwycięstwa, tak ośmieszające przeciwników. Mam wrażenie, że kilka lat temu Bawarczycy zdali sobie sprawę, że nie ma co śrubować rekordów w lidze, tylko trzeba skupić się na Lidze Mistrzów. My przez lata onanizowaliśmy się tym, że zdominowaliśmy Serie A.
my dostaliśmy czerwoną z Fiorentiną i skończyło się 0:3, Bayern zrobił z podobnej sytacji 4:0 :D ale żeby nie było pamiętam mecz z Udinese, Mandzukic w 26 min wyrwał czerwo przy stanie 1:2 dla nas, skończyło się 2:6 :)


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 marca 2021, 08:56

@rammstein
Przypomnij sobie dlaczego skończyło się wtedy na 0:3. Mimo, że graliśmy w osłabieniu, to od początku drugiej połowy naciskaliśmy na Fiorentinę jak tylko byliśmy w stanie, a sędzia nie pokazał ewidentnej drugiej żółtej kartki dla Borja Valero, którego wydalenie znacząco zmieniłoby sytuację. Nie dostaliśmy też ewidentnego rzutu karnego, więc w tamtym meczu mogliśmy nawet stawać na głowie, a przez to co wyrabiali arbitrzy i tak nie bylibyśmy w stanie nawet zremisować.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
TeddyBärBerni

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2021, 18:11

Mamy duże braki kadrowe,a szczególnie brakuje nam Roberta Lewandowskiego.Jesteśmy w stanie tak zagrać,żeby już po 1 połowie wywiesili 🏳️ :punish:
Nie będzie tolerancji dla grania fify 21,to dotyczy każdego piłkarza Bayernu Monachium... 🤣🤣🤣🤣


TeddyBärBerni

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 03 kwietnia 2021, 20:29

Mamy WiN 1:0 :beer: i 7 ptk przewagi nad RB Leipzig ;)


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2021, 12:41

Crunny pisze:
20 marca 2021, 16:11
Nigdy nie zbliżyliśmy się nawet do dominacji, jaką Bayern ma w Niemczech.
No nie wiem, seria 9 mistrzostw z rzędu to nie jest dominacja, tylko supremacja :D Poza tym w Serie A jest jednak większa konkurencja o mistrzostwo i to chyba dobrze. W Bundeslidze jest spora rotacja i to czyni ligę ciekawą, ale nie może się wykrystalizować żadna realna konkurencja dla Bayernu.

BTW, nie przesadzajcie już z tymi transferami do Bayernu z innych klubów ligi. W ostatniej dekadzie sporo się w tej kwestii zmieniło. Lewy przyszedł i wybrał Bayern, przecież każdy mógł z nim wtedy rozmawiać o kontrakcie. Podobnie Goretzka, który jednak nie przychodził jako gwiazda. Dwóch zawodników kupiono bez promocji, czyli Sule i Pavarda. A poza tym to niby kto taki liczący się przyszedł od konkurencji w dodatku po korzystnej cenie? Zobaczcie raczej na zawodników, których Bayern chciał i nic z tego nie wyszło:
- Sane wolał iść do City i dopiero teraz wrócił,
- Werner i Havertz też wybrali Anglię, a obu chciał Hansi Flick,
- Nawet Kevin Volland przymierzany na zmiennika Lewego wybrał klub za granicą,
- podobny przykład Andreja Kramaricia, przymierzanego do tej samej roli, za którego Bayern kilka razy składał ofertę, a Hoffe po prostu twardo mówiło "nie" i :bye:

Od paru lat Bayern poszukuje kluczowych wzmocnień raczej za granicą wyszukując względne okazje (transfery Sane, Tolisso, Comana i Hernándeza, wypożyczenie Coutinho i Perisicia).


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 14:07

Julian Nagelsmann oficjalnie trenerem Die Roten. Kontrakt do 2026. Bardzo dobra decyzja, po tym, jak Hansi Flick wykazał deficyt profesjonalizmu nie mogło być inaczej. Było oczywiste, że kiedyś jego czas w Bayernie nadejdzie. Ale zobaczmy jak te Niemieckie kluby ułatwiają temat Bayernowi :D Oficjalna kwota nie padła, ale mówi się, że Bayern przeleje na konto RB 15 mln, a bonusy typu mistrzostwo Niemiec i CL mogą zwiększyć kwotę do 25 lub 30. Tymczasem Flick odchodzi za porozumieniem stron i bez zobowiązań zostanie zapewne selekcjonerem kadry. Wychodzi na to, że najdroższym obok Upamecano (aktywowana klauzula, zero promocji) transferem Bayernu w tym okienku będzie trener ;)


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 14:39

Allegri dostępny za darmo, trzeba było brać zamiast płacić :cooler:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 14:57

W stolicy Bawarii wiedzą, że armia owiec dowodzona przez lwa, jest lepsza, aniżeli armia lwów dowodzona przez owcę. Na trenerze nie można oszczędzać. AA przespał Poche, potem Tuchela - bo trzeba dać Pirlo czas, no i są efekty. Brak LM to większe strata niż przyoszczędzenie na pensji. Z takim Nagelsmannem można wiązać plany i dawać mu czas. Bardzo dobra decyzja. Bayern to najlepiej zarządzany klub z topki, jeszcze 3-4 lata temu Juve mogło konkurować w tym aspekcie - teraz nie.

PS: Flick przejął zespół i dał potrójną koronę. Bayern ma lepszych asystentów niż Juve trenerów :nod:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 15:24

jackop pisze:
27 kwietnia 2021, 14:39
Allegri dostępny za darmo, trzeba było brać zamiast płacić :cooler:
Allegri solo Juve. Max to patriota i nie będzie się tułał po żadnych Bawariach.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2021, 16:08

Ciekawi mnie Nagelsmann w Bayernie.

Co do Poche to myślę, że trafiła mu się niepowtarzalna szansa ugrać coś z niczego. Z Barceloną miał szczęście w rewanżu, z Bayernem w 1 meczu a jak będzie teraz? Znów przejdą po 3 kontrach dzięki szybkości Mbappe bo jako drużyna są kwadratowi jak nie wiem co? Młody odejdzie o magia Poche rozpłynie się jak wosk po stole.

Tuchel za szybko znalazł klub, nie było czasu na reakcję bo w styczniu jeszcze mieliśmy duże szanse na mistrza, wygrany SCI oraz 1 miejsce w grupie LM. Wywalenie wówczas Pirlo byłoby "nieeleganckie".


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 20:21

No i Roberdżig o krok od pobicia rekordu, dwa gole w dwa mecze wygląda na easy mode.
Już myślałem, że przez kontuzję nie da rady, ale co ten człowiek odjaniepawla to ja nie mam pytań.
Chapeau bas!


Obrazek
Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2021, 21:21

Dzisiaj Coman zachował się jak frajer i w sytuacji, gdy strzelił bramkę mógł podać do Lewego.

2 bramki w 2 meczach brakuje Robertowi. Niech chłop to strzeli, niech drużyna zagra dla niego w tych dwóch ostatnich spotkaniach.

Polska piłka wreszcie wyhodowała prawdziwego TOP'a. Nie tam jakieś rude Bońki. Lewandowski - będzie brzmiało dumnie!


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ODPOWIEDZ