Bundesliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 22:31

Gotti pisze: Żaden z wymienionych nie zrobił takiej kariery w Europie jak Lewandowski.
To kluczowy argument zwłaszcza wobec Deyny, który gnił w Legii do trzydziestki, a mimo tego znalazł się raz na trzecim miejscu w plebiscycie France Football. Ciekawe jaką karierę zrobiłby Lewandowski, gdyby miał jeszcze cztery lata kopać się po nogach w Ekstraklasie. Wilimowskiego też ciężko porównywać, to były burzliwe czasy, w dodatku nie było wówczas europejskich rozgrywek w obecnym formacie, stąd trudniej ocenić. Aha, no i czym to Lewandowski przebija Bońka?
Cabrini_idol pisze: Tadaaaaam ! widzisz no i wlasnie nie jestesmy na kazdym glownym turnieju ..... 2002 przerwa 2006 .. 2008 przerwa 2012 ..przerwa.
Tjaa, zwłaszcza kwalifikacja do turnieju w 2012 jest świadectwem wielkości tej drużyny. Od sześciu lat ten zespół w poważnych meczach dostaje w czapkę od każdego. Nie ma co się oszukiwać albo mamić sukcesami sprzed 10 lat, których autorzy dawno już w kadrze nie grają.
Bazyliszek pisze:Czy tylko ja mam wrażenie, że Mierny w lecie zarzuci sieci na tego pseudo kopacza od dokladania nogi - Mandzukicia? oby nie :pray:
Zobacz sobie jeszcze raz w jaki sposób ten kopacz od dokładania nogi (albo Jugol w garniturze, posługując się nomenklaturą Hajty) sprawił, że Pirlo, a nawet Bonucci musieli wykopywać piłki na oślep żeby tylko nie zaliczyć straty pod własną bramką.
Gotti pisze: Jedynym sportowcem, którego zawiść polska nie dopadła to chyba tylko Małysz.
Ten dekarz z Wisły, co się szybko skończył, a potem odcinał kupony bo zbierał na budowę domu? Spokojna głowa, jemu też się od onetowych ekspertów dostało :prochno: Co nie zmienia faktu, że nie rozumiem dlaczego ewentualna delikatna sympatia do piłkarza spowodowana tym, że jest Polakiem, musi ustawowo przeważać u kibica futbolu nad jego osobistymi preferencjami.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2014, 22:42 przez zahor, łącznie zmieniany 3 razy.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 22:34

Ile ludzi tyle opinii. Jedni zarzucają Lewemu, że zrobił w balona BVB i odszedł do największego rywala w kraju. Do tego jeszcze dostał sowitą podwyżkę. Ktoś inny powie, że to krok naprzód dla niego. Przeszedł do tego Bayernu stało się, więc życzę mu dobrze jako Polakowi. Niektórzy zazdroszczą mu najzwyczajniej w świecie. Do tego granie w Bayernie będzie dla niego bardzo ciężkie, bo Guardiola ma specyficzne spojrzenie na futbol. Trochę szkoda, że poleciał na kasę. Mógł odejść poza Niemcy i zarabiać też niezłe pieniądze, a tak trochę smród tej decyzji pozostanie. Bowiem to Dortmund jako pierwszy wyciągnął do niego rękę i dzięki temu klubowi stał się jeszcze lepszy i rozpoznawalny na całym świecie. Pójdą hejty na Bayern, bo oni zabrali kolejnego gracza BVB i podkupują piłkarzy z innych klubów Bundes, tak aby im nie zagrozili. No ale w myśl zasady kto bogatemu zabroni... Trochę szkoda, że Robert nie spróbowałby swoich sił gdzieś w Anglii, Hiszpanii czy Italii. No ale taka jego decyzja. Bardzo denerwująca była też otoczka przy tym transferze i jego dokonaniu. Najbardziej rozwaliło mnie, że w dzisiejszych wieczornych wiadomość na TVP 1 na 1 miejscu news o transferze Lewego: Halo Berlin :rotfl: . Jeszcze kilka dni będzie gadanina i wreszcie spokój od tego. No ale tego: powodzenia Robert w Bayernie mimo wszystko!

PS: jakby ten transfer "uwolnił" Mandżukica do nas to ja się nie obrażę :)


Dydux666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2013
Posty: 136
Rejestracja: 27 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 22:51

Elo Vidal:) pisze:PS: jakby ten transfer "uwolnił" Mandżukica do nas to ja się nie obrażę :)
Ja bardzo lubię Mandżukicia i fajnie było by zobaczyć go w naszych barwach. Dużo ludzi hejtuje tego typu piłkarzy "tylko dostawiajo nogi i nic więcej nie umiejo" ale ja uwielbiam takie 9.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 22:56

Dydux666 pisze:
Elo Vidal:) pisze:PS: jakby ten transfer "uwolnił" Mandżukica do nas to ja się nie obrażę :)
Ja bardzo lubię Mandżukicia i fajnie było by zobaczyć go w naszych barwach. Dużo ludzi hejtuje tego typu piłkarzy "tylko dostawiajo nogi i nic więcej nie umiejo" ale ja uwielbiam takie 9.
A Treze to co? Też dostawiał nogę i żył z podań. Tacy też muszą być. A Madżu też bardzo pomaga i sam pressuje rywala. Jest bardzo pracowity :ok:.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 22:59

Co oni widza w tym Lewym to ja nie wiem. Zycze mu dobrze, jak wszystkim polskim sportowcom, ale on na przyszla legende Bayernu mi nie wyglada. Czy ma drybling? Nie. Czy ma szybkosc? Nie. Czy ma super technike? Nie. Skutecznosc? Przecietna. Tylko dziennikarze, szczegolnie Borek, sieja propagande ze Lewy to zaraz po Messim i Ronaldo. Wolnego. Moim zdaniem to podobna klasa co Kiessling.


johnnybgoode

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 23:28

Elo Vidal:) pisze:Pójdą hejty na Bayern, bo oni zabrali kolejnego gracza BVB i podkupują piłkarzy z innych klubów Bundes, tak aby im nie zagrozili. No ale w myśl zasady kto bogatemu zabroni... Trochę szkoda, że Robert nie spróbowałby swoich sił gdzieś w Anglii, Hiszpanii czy Italii. No ale taka jego decyzja.
Rozumiem to spojrzenie na sprawę, ale dlaczego nie krytykujesz w takim razie PSG regularnie trzebiącego Serie A z największych gwiazd? Niemieckie zespoły są obecnie dobrze finansowane i zarabiają godziwe pieniądze na transferach swoich zawodników do Bayernu - oczywiście Lewy jest wyjątkiem. Chelsea i City również urządzały transferowe kanonady, ale głównie polegające na zmianach na stanowisku trenera, a tego im nikt nie wypomina. Co wy się tak na ten Bayern uparliście?


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 23:34

johnnybgoode pisze:
Elo Vidal:) pisze:Pójdą hejty na Bayern, bo oni zabrali kolejnego gracza BVB i podkupują piłkarzy z innych klubów Bundes, tak aby im nie zagrozili. No ale w myśl zasady kto bogatemu zabroni... Trochę szkoda, że Robert nie spróbowałby swoich sił gdzieś w Anglii, Hiszpanii czy Italii. No ale taka jego decyzja.
Rozumiem to spojrzenie na sprawę, ale dlaczego nie krytykujesz w takim razie PSG regularnie trzebiącego Serie A z największych gwiazd? Niemieckie zespoły są obecnie dobrze finansowane i zarabiają godziwe pieniądze na transferach swoich zawodników do Bayernu - oczywiście Lewy jest wyjątkiem. Chelsea i City również urządzały transferowe kanonady, ale głównie polegające na zmianach na stanowisku trenera, a tego im nikt nie wypomina. Co wy się tak na ten Bayern uparliście?
Chodzi mi właśnie o to, że Bayern działa przede wszystkim na terenie Niemiec. To, ze City, PSG, Chelsea , doszło Monaco jeszcze to przywykłem. Naprawdę szkoda BVB, bo tyle lat pracowali na to, żeby nawiązać do potęgi z lat 90 i teraz prawie wszystko im szlag trafił. Nie wkurzyłbyś się jakby nagle teraz dajmy na to Milan kupił w parę okienek nam Vidala, Pogbę, Teveza, Barzagliego, Chielliniego itd. No chyba byś nie skakał z radości pod sufit.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 23:35

Bruce Badura pisze:Czy ma drybling? Nie. Czy ma szybkosc? Nie. Czy ma super technike? Nie.
Myślę, że nie trzeba mieć wyżej wymienionych cech na wysokim poziomie, by grać w największych klubach, trzeba "tylko" umieć strzelać gole, idealnym przykładem jest chyba Inzaghi. Chociaż wiadomo, że Lewandowskiemu do jego instynktu trochę jeszcze brakuje.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2014, 23:56

Nie rozumiem tej zawiści 99% kibiców do Lewego za to, że nie wiem sam albo ma tak wysokie ambicję albo taka kasa, w każdym razie ja sam jakoś za nim super nie przepadam i czasami aż mam chęć zwymiotować kiedy widzę kolejne newsy o nim, ale ludzie mamy rodaka w najlepszym klubie świata powinniśmy się raczej cieszyć niż wyzywać od najgorszych...


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2014, 00:37

baka pisze:Nie rozumiem tej zawiści 99% kibiców do Lewego za to, że nie wiem sam albo ma tak wysokie ambicję albo taka kasa, w każdym razie ja sam jakoś za nim super nie przepadam i czasami aż mam chęć zwymiotować kiedy widzę kolejne newsy o nim, ale ludzie mamy rodaka w najlepszym klubie świata powinniśmy się raczej cieszyć niż wyzywać od najgorszych...
Czesciowo zgoda, czesciowo nie. Czy fakt, ze jest naszym rodakiem powinien sprawiac, ze jego przejscie do rywala boli jakos mniej ? Czy jego nielojalnosc powinna zostac potraktowana przez kibicow przez palce, w przeciwienstwie do Figo, Gotze, Neuera, Joao Moutinho, Ibry i wielu innych ?

Troche obiektywizmu.
Jesli chodzi zas o lubienie czy nie, po prostu typa nie trawie. Nie chodzi mi o jego osobowosc na codzien, bo faktycznie, nikt z nas go nie zna. Nie wiemy czy jest dusza towarzystwa lubiana przez wszystkich, czy pierdzi w szatni, czy lata nago po domu, czy lubi sobie chlapnac cos mocniejszego po zwyciestwie, czy robi sobie jaja z Kloppa, czy moze jest taki jak w wywiadach - bufonowaty, przemadrzaly, gwiazdorzacy i szukajacy usprawiedliwien po kazdym marnym wystepie - zwlaszcza w reprezentacji. Nie oceniam go jako pilkarza, bo jako pilkarz jest swietny, tylko jako czlowieka. A jako czlowiek WYDAJE SIE straszna bucówą, w przeciwienstwie do nie wiem, np Piszczka, Szczesnego czy Wasyla.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2014, 00:48

Gdyby Robert przeszedł do Juve to zbiorowa masturbacja nie miałaby końca. Większa niechęć do Lewego bierze się z ciągłego gadania o nim. Chryste na każdym kroku i ten wysyp pseudokibiców bo jest 3 Polaków co w miarę grają i masowy spust sięgnął zenitu.
Jako piłkarz jest świetny i taki by się nam przydał w Juve. Jako człowiek? Nie wiem i guzik mnie to obchodzi.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2014, 00:50

Castiel pisze:Gdyby Robert przeszedł do Juve to zbiorowa masturbacja nie miałaby końca. Większa niechęć do Lewego bierze się z ciągłego gadania o nim. Chryste na każdym kroku i ten wysyp pseudokibiców bo jest 3 Polaków co w miarę grają i masowy spust sięgnął zenitu.
Jako piłkarz jest świetny i taki by się nam przydał w Juve. Jako człowiek? Nie wiem i guzik mnie to obchodzi.
O to, to. O tym zapomnialem wspomniec. Niechec (moja tez troche, innych pewnie przede wszystkim) bierze sie takze rowniez z tej calej medialnej afery z Lewym i jego transferem. Gdyby to chodzilo o kazdego innego pilkarza, z Polski lub i nie, pewnie byloby podobnie.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
lukaszeq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 września 2008
Posty: 58
Rejestracja: 03 września 2008

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2014, 01:00

Dobry Mudżyn pisze:A jako czlowiek WYDAJE SIE straszna bucówą, w przeciwienstwie do nie wiem, np Piszczka, Szczesnego czy Wasyla.
Prosze Cie. Chyba nikt nie przebije Szczesnego w jego bufonadzie. Szczesny jest chyba najwiekszym pyszalkiem polskiego futbolu. Co nie znaczy, ze Lewy mu duzo ustepuje.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2014, 01:02 przez lukaszeq, łącznie zmieniany 1 raz.


YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2014, 01:00

Elo Vidal:) pisze:Naprawdę szkoda BVB, bo tyle lat pracowali na to, żeby nawiązać do potęgi z lat 90 i teraz prawie wszystko im szlag trafił. Nie wkurzyłbyś się jakby nagle teraz dajmy na to Milan kupił w parę okienek nam Vidala, Pogbę, Teveza, Barzagliego, Chielliniego itd. No chyba byś nie skakał z radości pod sufit.
To wina BVB, ze pozwolili im odejsc. Nalezalo renegocjowac kontrakty ze swoimi najwiekszymi gwiazdami. Oni liczyli na przywiazanie do barw klubu. Teraz maja swoje przywiazanie. Inna sprawa to co powiedzial ostatnio Lewy:
Lewy pisze:- Kilka razy spotykałem się z władzami klubu w sprawie mojego nowego kontraktu. Początkowo rozmowy nie były łatwe. To miało na mnie wpływ, bo nie byłem doceniany tak, jakbym sobie to wyobrażał - powiedział Robert. Na tym nie koniec. Reprezentant naszego kraju odniósł się do tezy Mateusza Borka i potwierdził ją! - Usłyszałem coś takiego, że Polak nie może zarabiać najwięcej w Dortmundzie. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i nie możemy czuć się gorsi na Zachodzie - słusznie zaznaczył "Lewy".
http://babol.pl/kat,1025465,title,To-dl ... omosc.html

Jezeli to prawda to nie ma co sie dziwic ze odszedl z tego klubu. Dziwie sie ze Kuba i Piszczek tam zostali.


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2014, 01:35

Szkoda, że nasi o tym wcześniej nie wiedzieli. Chciał gość zarabiać dobrze (nie wiem ile to dla niego znaczy dobrze podejrzewam, że 5 mln wzwyż) to mogli go wyciągnąć. W Bayernie też najlepiej nie będzie zarabiał, a 5 czy nawet 7 mln dla takiego gracza to całkiem rozsądna kwota dodatkowo patrząc na to, że byłby za darmo.


ODPOWIEDZ