Serie A: Mercato 2011

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 10:20

Zamienił stryjek...
Pewnie większość malkontentów odwiedzających tą stronę, oceni Pandeva jako wzmocnienie Napoli. Tymczasem gość był pierwszym do wylotu z interu po zeszłym sezonie. Ksywka "Pandrzew" mówi wszystko. Marotte spaliliby na stosie za taki transfer.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 10:44

ewerthon pisze: Marotte spaliliby na stosie za taki transfer.
Zdecydowanie tak i co z tego? Nie przypadkiem za SerieA ciągnie się teraz już smuga cienia ,spowodowana brakiem kasy, oddawaniem największych talentów i kiszeniem się we własnym sosie, w połączeniu ze sprowadzaniem dobrych odrzutków z pańskiego stołu. (Milan) W tej sytuacji Juventus powininien naprawdę realnie walczyć o mistrzostwo od następnego sezonu.
W tym celu potrzeba dobrych transferów "już" teraz.(pomijając element Conte) Deal ze strony Interu patrząc mimo wszystko cienki jak kabanos moim zdaniem. Zawsze może się taki Pandev rozegrać-jak bodaj w Lazio i wtedy lipa. Nie będzie tam niby postacią pierwszoplanową, ale zarobek też śladowy. Diego F-dlaczego, dlaczego? :angry: Palacio przychodzi z powodu koneksji z Gaspem, bo goleadorem to on nie jest, choć w poprzednim sezonie zaliczył sporo asyst.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 11:00

Tata pisze:Heh Roma i ich hiszpański trener i jego hiszpańskie transfery z ligą europy sie juz pożegnali zimą pożegnają sie z Luisem i jego nabytkami. Bo jak długo interesuje sie piłka nie pamietam hiszpana, który sprawdził się w Serie A. Tak więc myśle że jeden konkurent do gry w europejskich pucharach odpadł lepiej dla Juve
Tak, bo w Hiszpanii gra się na trójkątnym boisku i w dodatku piłkami do rugby, stąd ciężko się im przestawić. Skończmy już z tym pieprzeniem że "Anglicy/Hiszpanie/Niemcy/nie wiem kto jeszcze nigdy się jakoś we Włoszech nie sprawdzali". Od zawsze było tak, że reprezentacje tych czterech krajów były prawie w całości oparte na zawodnikach występujących w ligach krajowych. Jeżeli ktoś wyjeżdżał za granicę, to najczęściej (oprócz wyjątków) gracze drugiego i kolejnych sortów. Z kolei Francuzi, Holendrzy czy Argentyńczycy nie mają tak silnej ligi, dlatego wielu topowych zawodników tych krajów wyjechało do Anglii, Włoch czy Hiszpanii i tam robiło karierę. Pojmujesz zasadę? Jak masowo zaczną do nas przychodzić czołowi hiszpańscy gracze - nie wiem, Silva, Mata, Iniesta i każdy po kolei będzie grać piach, to będzie można faktycznie stwierdzić że coś im we Włoszech gra nie leży. Analogicznie, jak Rooney z Terrym nie dadzą sobie rady w Serie A, to zacznij formułować takie tezy na temat Anglików. Ale że to prędko nie nastąpi, to pewnie przez najbliższe 10 lat żaden Hiszpan ani Anglik nie zawładnie włoską piłką i będzie to wodą na młyn dla formułujących takie teoria jak Twoja.
Żeby była jasność - też nie wierzę w to, że Bojan wyrośnie tutaj na wielką gwiazdę. Ale nie z powodu tego, że jest Hiszpanem tylko dlatego, że zwyczajnie nie jest tak utalentowany jak to się zwykło sądzić.
ewerthon pisze:Zamienił stryjek...
Pewnie większość malkontentów odwiedzających tą stronę, oceni Pandeva jako wzmocnienie Napoli. Tymczasem gość był pierwszym do wylotu z interu po zeszłym sezonie. Ksywka "Pandrzew" mówi wszystko. Marotte spaliliby na stosie za taki transfer.
Ja osobiście bym się zagotował gdyby ten facet u nas wylądował. Do tej pory mam przed oczami jak kiedyś, jeszcze za Mourinho, facet w jakimś ważnym meczu w LM zamiast podać do Eto'o, który miałby pustą bramkę, strzelił w boczną siatkę. Że drewno to raz, że we łbie ma nie po kolei to dwa.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 11:07

zahor, jednak się z Tobą nie zgodzę. Hiszpański styl gry znacznie różni się od włoskiego i stąd nie sprawdzają się Hiszpanie. Mendieta był świetnym piłkarzem a kariery też nie zrobił. Można zawsze powiedzieć "na razie to jeden Mendieta" ale idąc w drugą stronę - który Hiszpan chociaż częściowo coś tu osiągnął?


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 11:45

strong return pisze:
ewerthon pisze: Marotte spaliliby na stosie za taki transfer.
Zdecydowanie tak i co z tego?
To z tego, że jak się łączy z jakimś silniejszym klubem byle jakiego piłkarza, to zaraz ten klub robi dobry deal, a Marotta jest nieudacznikiem, bo go nie ściągnął. Jak Milan był mocno zainteresowany Zieglerem, to wielu uważało to za znakomity ruch, gdy Marotta sprowadził tego zawodnika to momentalnie nazwano Szwajcara "przeciętniakiem ze zdegradowanej Sampy".

http://fcinter.pl/news/13134-sky-poli-graczem-interu

Zobacz sobie komentarze na temat Poliego, które piszą kibice interu, a znajdź newsa z czerwca na JuvePoland, gdy z nami łączono tego zawodnika i porównaj.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 12:33

Mietson pisze:zahor, jednak się z Tobą nie zgodzę. Hiszpański styl gry znacznie różni się od włoskiego i stąd nie sprawdzają się Hiszpanie. Mendieta był świetnym piłkarzem a kariery też nie zrobił. Można zawsze powiedzieć "na razie to jeden Mendieta" ale idąc w drugą stronę - który Hiszpan chociaż częściowo coś tu osiągnął?
Ten. :wink:


Obrazek
Gathafi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2003
Posty: 238
Rejestracja: 26 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 13:18

Juras_Senat pisze:
Mietson pisze:zahor, jednak się z Tobą nie zgodzę. Hiszpański styl gry znacznie różni się od włoskiego i stąd nie sprawdzają się Hiszpanie. Mendieta był świetnym piłkarzem a kariery też nie zrobił. Można zawsze powiedzieć "na razie to jeden Mendieta" ale idąc w drugą stronę - który Hiszpan chociaż częściowo coś tu osiągnął?
Ten. :wink:
lub "nasz" wybitny ex-gracz, który jest w 50 gwiazd na nowym stadionie


Obrazek
Tata

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2006
Posty: 155
Rejestracja: 08 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 13:38

Zahor nie tylko Mendieta się nie sprawdził wielki Guardiola tez grał w Serie A lub może bardziej oglądał niz grał. Taki Rivaldo brazylijczyk, ale większość kariery w Barcelonie, a przechodząc do Milanu był cieniem samego siebie wyjątkiem jest ten hiszpan z Interu, ale kiedy to było. Co prawda jest tu mało przykładów, które można byłoby podać, ale te, które są wskazują na to że hiszpanie się nie sprawdzają po tym sezonie hiszpańskiej Romy będzie więcej tych przykładów. I ja się ciesze z tego powodu bo mamy najpewniej Rome z głowy, Inter też się osłabia Udine swoje gwiazdy wyprzedało trza słabość ligi wykorzystać żeby później móc zbudować siłe swojej drużyny. Bo mam wrażenie że za kilka lat Włochy będą przypominać Frocję z jednym OL, a reszta ligi będzie sprowadzać tanich zawodników w celu ich propomcji i sprzedaży z zyskiem, a ja nie chce takiego Juve


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 13:44

Panowie, przytaczacie przykłady sprzed kilku piłkarskich epok, trochę to śmieszne. Prawda jest taka, że hiszpański styl gry jest zupełnie inny niż włoski, proste, nie ma co się zagłębiać. Jak jakiś Hiszpan sprawdzi się w Serie A (co może się zdarzyć, bo wyjątki istnieją), to będzie święto we wsi i niesamowite szczęście.
Problem z aklimatyzacją jak na dłoni widać u Jose Angela i Bojana w Romie, kto oglądał ich sparingi ten wie o czym mówię.


Obrazek
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 15:25

Roma ledwo co odpadła z pucharów a tu 3 dobre transfery:Osvaldo,Ksiar i prawdopodobnie Gago nono....

A My odpowiedzieliśmy transferami 2 graczy(Paragwajczyk prawie),których do teraz nazwisk nie potrafię przytoczyć i mam problem z ich wyuczeniem...


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 15:58

Osvaldo, Kjaer i Gago to 3 dobre transfery? Osvaldo dość przepłacony i jednak poprzednio w serie A szału nie zrobił [2,5 sezonu i 8 bramek], Kjaer prawie spadł z Bundesligi więc chyba topowym obrońcą nie jest a Gago w poprzednim sezonie rozegrał trochę więcej minut od Rinaudo bo 95.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 18:22

Tutaj akurat Oł Je ma rację. Ani Kjaer, ani Osvaldo, ani tym bardziej drewniany Gago to nie są jakieś mega wzmocnienia. Żadnego z nich nie chciałbym w Juve, bo żaden z nich nie gwarantuje jakości.
To mercato naprawdę oferowało nam swego rodzaju szansę. Ani Milan, ani Inter, ani Roma jakoś znacząco się nie wzmocnili, mogliśmy zniwelować stratę jakościową (do dwóch pierwszych), niestety nie do końca tak się stało


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 18:58

Tata pisze:Zahor nie tylko Mendieta się nie sprawdził wielki Guardiola tez grał w Serie A lub może bardziej oglądał niz grał. Taki Rivaldo brazylijczyk, ale większość kariery w Barcelonie, a przechodząc do Milanu był cieniem samego siebie wyjątkiem jest ten hiszpan z Interu, ale kiedy to było. Co prawda jest tu mało przykładów, które można byłoby podać, ale te, które są wskazują na to że hiszpanie się nie sprawdzają po tym sezonie hiszpańskiej Romy będzie więcej tych przykładów. I ja się ciesze z tego powodu bo mamy najpewniej Rome z głowy, Inter też się osłabia Udine swoje gwiazdy wyprzedało trza słabość ligi wykorzystać żeby później móc zbudować siłe swojej drużyny. Bo mam wrażenie że za kilka lat Włochy będą przypominać Frocję z jednym OL, a reszta ligi będzie sprowadzać tanich zawodników w celu ich propomcji i sprzedaży z zyskiem, a ja nie chce takiego Juve
Co do Mendiety - faktycznie, przychodził do Włoch w optymalnym wieku, nic nie pokazał w Lazio, ale trzeba dodać że ogólnie wtedy rzymski zespół narobił ogromnych zakupów i nic z tego nie wyszło.
Guardiola - nie oszukujmy się, jak przychodził to raczej dorobić do emerytury a nie podbijać Italię. Co prawda nie był jeszcze strasznie stary, ale chyba wszyscy zdawali sobie sprawę że najlepsze lata ma za sobą, bo w przeciwnym razie trafiłby do Juve czy Milanu, a nie do Brescii.
Rivaldo - myślałem że rozmawiamy o Hiszpanach, a nie o Brazylijczykach. Ale on również przyszedł, kiedy najlepsze lata miał już za sobą. Sam fakt że Barcelona oddała go za darmo świadczy dobitnie o tym, że to nie był już ten gracz który kiedyś zachwycał.
Moim zdaniem większość tych Hiszpanów, którzy to ponoć "nie zaaklimatyzowali się" we Włoszech, to byli piłkarze po prostu za słabi, ew. na zbyt późnym etapie kariery żeby robić takie przeprowadzi (albo czasami jedno i drugie). Druga sprawa - Hiszpania nigdy w historii nie miała tak dobrych piłkarzy jak ma obecnie. A zatem gdyby pojawiła się perspektywa sprowadzenia jakiegoś naprawdę dobrego zawodnika z tego kraju, to ja bym nie kręcił nosem tylko brał ciemno. No, ale inna sprawa że Marotta się aż w tak odległe od Włoch rejony zapuszcza bardzo niechętnie.
Mietson pisze:zahor, jednak się z Tobą nie zgodzę. Hiszpański styl gry znacznie różni się od włoskiego i stąd nie sprawdzają się Hiszpanie. Mendieta był świetnym piłkarzem a kariery też nie zrobił. Można zawsze powiedzieć "na razie to jeden Mendieta" ale idąc w drugą stronę - który Hiszpan chociaż częściowo coś tu osiągnął?
Słuchaj, to może inaczej. Z tego co mi wiadomo George Weah był pierwszym (i ostatnim) Liberyjczykiem, który zrobił karierę we Włoszech. A zrobił ją dzięki temu, że Berlusconi z Gallianim zamiast uskuteczniać gadkę:
-Sprowadźmy Weah z PSG.
-Ale Liberyjczycy się w Serie A nie sprawdzają.
-No, bo żadnego dobrego jeszcze nie było.
-No tak, ale żaden tu jeszcze niczego nie osiągął

po prostu kupili go, bo był dobry. Naprawdę wolałbym żeby patrzeć na umiejętności graczy, a nie na ich paszporty.


Tata

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2006
Posty: 155
Rejestracja: 08 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 19:07

Możliwe że masz racje bo trudno w sumie obiektywnie ocenić tą sprawe, ale ja i tak pozostane niechętny do hiszpanów. Chociaż Taki Ramos, Pique, Xabi, Xavi czy Iniesta... byliby dużymi wzmocnieniami (jeśli by się sprawdzili:P) ale chcieć a móc to dwie różne sprawy. Jak już pisałem włosi gonią franzuzów


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2011, 21:39

Według mnie gra zawodnika zależy od jego umiejętności, postawy drużyny i przeciwnika. O ile Enrique to wszystko dobrze poukłada to ta hiszpańska Roma może zadziałać.
Co do transferów to moim zdaniem Juventus najbardziej się zmocnił tego lata. Pewnie przyjdzie jeszcze jakiś klasowy środkowy obrońca i będzie git. Roma to wielka niewiadoma. Napoli wzmocniło się tylko Inlerem. O Udinese nie będę nawet wspominał. Lazio tylko Cisse z lepszych. O mediolańskiej dwójce nie wspominam, bo mają o wiele lepszy skład. Powinno być podium.ać.
Co do transferów to moim zdaniem Juventus najbardziej się zmocnił tego lata. Pewnie przyjdzie jeszcze jakiś klasowy środkowy obrońca i będzie git. Roma to wielka niewiadoma. Napoli wzmocniło się tylko Inlerem. O Udinese nie będę nawet wspominał. Lazio tylko Cisse z lepszych. O mediolańskiej dwójce nie wspominam, bo mają o wiele lepszy skład. Powinno być podium.


ODPOWIEDZ