Transfery w Europie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 17:17

Maly pisze:
23 września 2020, 00:19
Jota może i wypali ale po prostu pisanie, że to przyzwoita cena to moim zdaniem gruba przesada, jakoś nie wróżę by na nim zarobili a to oznacza, że nigdy nie będzie wart tych 40-45mln [...] może Klopp widzi więcej i trafi tu jak z Salahem chociaż szczerze wątpię.
Hehe, jak tak dalej pójdzie to sezon się nie skończy, a będziemy odszczekiwać :prochno:

Peter Lim znów trolluje i sprzedaje Kondogbię do Atletico za 15 mln € https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... du/2ftscfh
Singapurczyk z dumą może stać w pierwszym rzędzie z takimi osobistościami jak Bartomeu, De Laumentis, Edzio Woodward czy panowie z Arsenalu :prochno: Dodatkowo Inter już liczył pieniądze z prowizji, a tu zonk: https://fcinter.pl/news/inter-bez-procentu-za-kondogbie :D Swoją drogą nie wiedziałem, że termin zgłaszania zawodników do hiszpańskich rozgrywek jeszcze nie upłynął :?:

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ie-z-klubu szczerze to zapomniałem o istnieniu tego chłopaka. Kolejny talent rozmieniony na drobne.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 18:38

Powiedzcie mi inną rzecz - jak to możliwe, że bez względu na to kogo kupi Klopp do Liverpoolu, to ten transfer zawsze odpala. Pamiętam jak wielu (nawet na tej stronie) pukało się w głowę gdy The Reds za około 85 mln € sprowadzali van Dijka, a nagle Holender stał się jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie. Podobnie było w temacie Salaha, gdy porównywano go do Cuadrado i wróżono mu szybki powrót do Serie A. Przykładów było jeszcze sporo, bo podobne wypowiedzi dotyczyły Wijnalduma, Milnera czy teraz Joty.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 19:54

Jurgen przenajświętszy to jest GOAT. Atmosferowić, który wyciąga 120% ze swoich zawodników, gra atrakcyjny futbol, robi wyniki. W BvB jakimiś Szmelcerami pomiatał Bayernem w lidze czy Realem w LM. Jakby prowadził zespół z ligi bez konkurencji (nas czy PSG) to robiłby po 100 pkt sezon w sezon. Jak widać ma oko do piłkarzy, rozległą wiedzę i sztab świetnych ludzi za sobą. Jakby mi Klopp powiedział, żebym mu znalazł piłkarza z Kwabongo, to bym zapytał na jaką pozycję.

Brighton przygarnęło Danny Welbecka spod Urzędu Pracy.
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2020, 20:24 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 20:23

Tam wygląda że kupują zawodników jakich potrzebuje. Szybki, pracowity, do taktyki 4-3-3. Jak widzi że potrzeba wzmocnić obronę, bramkę to co robi? Wydaje górę pieniędzy. Jak zawodnik chce odejść jak Cou bo kocha Barce? Sprzedaje bo chce mieć żołnierzy.

I teraz popatrzmy na Juve. Grajmy Dybala razem z Kulusevskim gdzie sobie wchodzą w drogę. Środek pomocy słaby? Weźmy przeciętniaków.
Okazje na rynku zamiast realne wzmocnienia których potrzebuje trener pod taktyką jaką gra.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 20:43

@Profesor
Okazje na rynku nie są niczym złym i przez długi okres czasu sprawdzały się u nas znakomicie, bo trzeba pamiętać, że w takim formacie ściągnęliśmy do Juve Barzagliego, Pirlo, Pogbę czy nawet Khedirę (który wbrew temu co o nim teraz sądzimy, to jednak sporo dawał naszej drużynie). Niemniej od pewnego momentu naszych ludzi zajmujących się transferami jakby zamroczyło i gdy tylko słyszeli, że ktoś jest do pozyskania za darmo, to jakby zapominali o zdrowym rozsądku i wyskakiwali z ogromną pensją dla potencjalnego nabytku, a nawet zapominając, iż inne pozycje są pilniejsze do wzmocnienia.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 listopada 2020, 23:23

czytałem wczoraj jakiś stary wywiad z analitykiem piłkarskim na weszło, który mówił że Klopp kupił Salaha po analizie statystyk, z których wychodziło, że powinien mieć dużo więcej goli niż miał (przeciwnie do np. Piątka 2 sezony temu), być może identyczna sytuacja jest z Jotą, któremu nie odbieram umiejętności ale właśnie zawsze gdzieś mu brakowało statystyk i ostatecznie przecież nawet nie był kluczową postacią ataku Wilków

Klopp to jeden z prekursorów modern futbolu, opartego o komputerowe analizy, jakby człowiek wziął to pod uwagę zamiast tylko swoich odczuć to jednak wydanie przez niego 40mln na jakiegokolwiek zawodnika musi mieć jakiś sens i większe uzasadnienie

tak teraz myśląc po czasie to od dawna mówiło się, że Firmino potrzebuje zmiennika, być może nawet kogoś lepszego niż on sam, Jota to ciut inny zawodnik ale jednak może grać w podobnej roli, może także grać na boku ataku więc jest w stanie zastąpić także Mane czy Salaha i właściwie to daje bardzo duże możliwości w ataku FCL

ps. naszym takim transferem pod trenera i jego wizję bez względów na koszty jest Chiesa


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 listopada 2020, 10:34

Kondogbia, 27, has joined Atletico on a four-year deal for an undisclosed fee.
Under La Liga rules, Atletico were granted an extra 30 days outside the transfer window to replace Partey, as his release clause had been paid.

La Liga to jednak stan umysłu :D jak nie transfer z powodu kontuzji to wpłacenia klauzuli :) jakby takie coś było w Serie A to chyba by się pozabijali


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 06 listopada 2020, 15:48

Kondogbia zapowiadał się nieźle i skończył jak wielu przeciętniaków-średniaków przed nim.

Jakie to szczęście, że nie wzięliśmy tego czereśniaka Nzonziego z Sevilli - od razu pisałem, że nic z typa nie będzie bo prawie całą karierę bujał się po co najwyżej przeciętnych klubach (ludzie oczywiście byli podjarani perspektywą dorodnego murzyna, który będzie czyścił akcje w środku pola). Nawet w średniej Romie nie potrafił się przebić, pozostało bujanie się w Rennes z Ruganim.

Myliłem się natomiast póki co w stosunku do Moraty - to moje największe przestrzelenie w kilku ostatnich latach, gdyby tak jeszcze zagrał cały sezon na tym poziomie to bajka.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 listopada 2020, 18:01

@Tony Montana
To czy dany zawodnik wypali w konkretnym klubie zależy od wielu zmiennych , a to, że ktoś wcześniej grał świetnie w wielkim klubie wcale nie musi minimalizować ryzyka takiego transferu, bo i takich przykładów w historii było wiele (pierwsze co mi przychodzi do głowy, to chociażby Szewczenko przechodzący z Milanu do Chelsea, Kaka z Milanu do Realu, Coutinho z Liverpoolu do Barcelony czy Torres z Liverpoolu do Chelsea). Zresztą nawet historia Moraty może potwierdzać to co napisałem, bo u nas grał nieźle, ale wrócił do Realu skąd sprzedali go do Chelsea gdzie się nie sprawdził i wrócił do ojczyzny, gdzie w barwach Atletico też grał w kratkę, a nagle Hiszpan po przyjściu ponownie do Włoch strzela jak na zawołanie. Kondogbia w Monaco prezentował się znakomicie, ale trafił akurat do Interu będącego w przebudowie i nic wielkiego tam nie pokazywał, po czym po przejściu do Sevilli znów pokazywał, że umie dobrze grać w piłkę. Gość ma 27 lat, więc jeśli nie złapie jakiejś ciężkiej kontuzji, to wciąż może na spokojnie grać na wysokim poziomie przez 6 sezonów, a Atletico może być dla niego świetnym kierunkiem.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 475
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2020, 08:45

Troszeczke przesadzacie z Morata.
Gosc rzeczywiscie strzela ale jakby popatrzec w statystyki to typ ma 2 bramki w lidze ktore zrobil na Crotone i Spezi na lacznie 4 mecze w ktorych w lidze gral.
Wiadomo mamy jeden mecz mniej przez Napoli, ale chlop.nawet nie jest w 1/10 zestawienia wlaczajac nawet jego 2 aysty.

W lidze mistrzow 4 bramki na Dynamo Kijow i Ferencvaros.


Troche szybko go nazywacie bogiem zwlaszcza przy sumie pieniedzy ktore potencjalnie na niego wydamy.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 07 listopada 2020, 10:38

Aleexxx pisze:
07 listopada 2020, 08:45
Troszeczke przesadzacie z Morata.
Gosc rzeczywiscie strzela ale jakby popatrzec w statystyki to typ ma 2 bramki w lidze ktore zrobil na Crotone i Spezi na lacznie 4 mecze w ktorych w lidze gral.
Wiadomo mamy jeden mecz mniej przez Napoli, ale chlop.nawet nie jest w 1/10 zestawienia wlaczajac nawet jego 2 aysty.

W lidze mistrzow 4 bramki na Dynamo Kijow i Ferencvaros.


Troche szybko go nazywacie bogiem zwlaszcza przy sumie pieniedzy ktore potencjalnie na niego wydamy.
Przynajmniej w końcu jest ktoś kto strzela bramki jakimś pastuchom i innym słabiakom bo tego nam zawsze brakowało.


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 475
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2020, 15:54

No wlasnie nie wiem czy to tak bezposrednio zasluga Moraty. Napisze cos wybitnie moze niepopularnego, ale dybala grajac na tej samej pozycji, jako ten najbardziej wysuniety, mialby podobne statystyki.
To oczywiscie opinia bez jakiegokolwiek dowodu.

Po prostu poczekalbym z takim chwaleniem go, bo jezeli nawet bedzie tak samo strzelal jak teraz to robi to max ustrzela 18 bramek (bramka w co drugim meczu a nie zagral we 2), co jakos wybitnie nie jest, a Cristiano strzelal czesciej z druzynami slabymi.

Za 60mln euro oczekiwalbym fajerwerkow, szczegolnie w lidze w ktorej Ibra po 6kolejkach ma 7bramek.
Ale i tak jest u nas najlepszym graczem (masakra, ale zaliczylismy dola, jeszcze niedawno Morata byl najslabszym ogniwem).


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 19:10

Styczeń 2021 jedziemy:

Sébastien Haller kupiony przez Ajax z WHU za 22,5 mln

Amad Diallo z Atalanty za 21 mln w United.

Tak jak przewidywałem w grudniu Dominik Szoboszlai zamienił RBS na RBL za 20 mln

Flamengo za 14 mln wykupiło Pedro, wcześniej wypożyczonego tam z Fiorentiny

Joakim Maehle prawy obrońca Genk kupiony przez Atalantę za 11 mln.

Filip Stevanović, 18letni talent Partizana zgarnięty przez City za 8,5 mln

Timothy Fosu-Mensah z United w Leverkusen za symboliczne 1,7 mln

Islam Slimani zamienił Leicester na Lyon bez kwoty odstępnego.

Fabio Borini i Andrea Bertolacci z wolnego transferu trafili do tureckiego Fatih Karagümrük


Wypożyczenia:
- Carles Aleñá, Barcelona - Getafe
- Takefusa Kubo, Real - Getafe
- William Saliba, Arsenal - Nice,
- Sead Kolasinac, Arsenal - Schalke


Do grona zawodników bez klubu dołączyli: Diego Costa (Atletico), Jese (PSG), Hulk (Shanghai SIPG)


Na razie bieda :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2021, 23:24

Update:

21letni Krépin Diatta prawy napastnik FC Brügge dołączył do Monaco za 20 mln. Do tej pory 10 goli i 2 asysty w 25 meczach.

Carlos Fernández środkowy napastnik Sevilli w Realu Sociedad za 10 mln

Kouadio Koné 19letni pomocnik z Toulouse w Gladbach za 9 mln

Arsenal uwolnił się od Mesuta Özila, który za darmo przeszedł do Fenerbahce.

Klaas-Jan Huntelaar zamienił Ajax na Schalke bez kwoty odstępnego.

Po ponad roku bezrobocia Jack Wilshere podpisał kontrakt z Bournemouth.


Wypożyczenia:
- Willian José, RSSS - Wolverhampton

Bez klubu: Max Meyer (Crystal Palace), Stephan El Shaarawy (SH Shenhua), Neven Subotić (Denizlispor)

Nadal lipa :dontknow:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 08:21

Papu Gomez idzie do Sevilli wg GDM. Mowa o około 9 milionach euro.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
ODPOWIEDZ