Transfery w Europie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2014, 15:25

AdiJuve pisze:Są równi i równiejsi.
Po prostu kpina, obkupili się to teraz im ten zakaz nic nie przeszkodzi, a dziwiłem się czemu Barca wydaje aż tak dużo, ściągając nawet kontuzjowanych graczy, czy dwóch bramkarzy teraz wszystko jasne. Na pewno wszystko było uzgodnione już dużo wcześniej jak ta kara ma wyglądać.
Ban się przesunął na dwa następne okienka czyli zima i lato 2015. Radziłbym im zainwestować w fizjoterapeutów ;)


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2014, 15:43

yanquez pisze:
AdiJuve pisze:Są równi i równiejsi.
Po prostu kpina, obkupili się to teraz im ten zakaz nic nie przeszkodzi, a dziwiłem się czemu Barca wydaje aż tak dużo, ściągając nawet kontuzjowanych graczy, czy dwóch bramkarzy teraz wszystko jasne. Na pewno wszystko było uzgodnione już dużo wcześniej jak ta kara ma wyglądać.
Ban się przesunął na dwa następne okienka czyli zima i lato 2015. Radziłbym im zainwestować w fizjoterapeutów ;)
Czytaj ze zrozumień:)
Przecież dobrze o tym wiem,ze karę im przesunęli tyle,że ta kara już dla nich jest zdecydowanie mniejszą karą, jakby zamiast 5 lat odsiadki, dostać 2 lata w zawieszeniu.
Barca skorzystała na przepisach, żałosne przepisach, bo jak widać kara została podtrzymana a na czas jej rozpatrywania, które trwało sporo czasu po prostu karę im zdjęli, oni wykorzystali ten czas obkupili się i teraz ten zakaz na 2 kolejne okienka dla nich jest małą karą w porównaniu z tym jaką mogli dostać. Teraz to już robienie na pokaz.
Barca z zakazem transferowym w tym okienku by miała spore problemy by walczyć z Realem i Atletico.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2014, 08:13

Czyli choćby się paliło i waliło, Luis Enrique nie wyleci przed styczniem 2016, bo po co zmieniać trenera bez ani jednego transferu :prochno: może być w Barcy śmieszno-strasznie, jeśli ten projekt nie wypali.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2014, 08:19

AdiJuve pisze: Przecież dobrze o tym wiem,ze karę im przesunęli tyle,że ta kara już dla nich jest zdecydowanie mniejszą karą, jakby zamiast 5 lat odsiadki, dostać 2 lata w zawieszeniu.
Nie. To tak jakby zamiast pięciu lat odsiadki licząc od teraz dostać 5 lat i zacząć odbywać karę od przyszłego roku.
AdiJuve pisze: Barca skorzystała na przepisach, żałosne przepisach, bo jak widać kara została podtrzymana a na czas jej rozpatrywania, które trwało sporo czasu po prostu karę im zdjęli
Aha, czyli zdrowe przepisy by były wtedy, gdyby uniemożliwiono klubowi przeprowadzenie transferów, a gdyby jednak tuż przed zamknięciem okna okazało się że jednak to co robił nie było niezgodne z prawem, wtedy należałoby im powiedzieć "sorry, w takim razie róbcie sobie te transfery, macie jeszcze tydzień". Myślę że za zdrowe należy w takim razie uznać rozwiązanie problemu calciopoli w 2006 roku - najpierw szybko powymierzać kary, a potem dopiero zacząć się zastanawiać czy to słuszne, czy są dowody, czy aby na pewno było tak, a nie inaczej...


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2014, 08:24

zahor pisze:
AdiJuve pisze: Przecież dobrze o tym wiem,ze karę im przesunęli tyle,że ta kara już dla nich jest zdecydowanie mniejszą karą, jakby zamiast 5 lat odsiadki, dostać 2 lata w zawieszeniu.
Nie. To tak jakby zamiast pięciu lat odsiadki licząc od teraz dostać 5 lat i zacząć odbywać karę od przyszłego roku.
chyba z prawnego punktu widzenia bo na pewno nie ze sportowego ;)

a przepisy powinny być takie by odwołanie rozpatrywano od razu a nie po 4 miesiącach w których to akurat jest okno transferowe ;] do 1 lipca było w ch czasu... nie wiem dlaczego nie jest to dla ciebie oczywiste ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2014, 16:33

zahor pisze:
AdiJuve pisze: Przecież dobrze o tym wiem,ze karę im przesunęli tyle,że ta kara już dla nich jest zdecydowanie mniejszą karą, jakby zamiast 5 lat odsiadki, dostać 2 lata w zawieszeniu.
Nie. To tak jakby zamiast pięciu lat odsiadki licząc od teraz dostać 5 lat i zacząć odbywać karę od przyszłego roku.
AdiJuve pisze: Barca skorzystała na przepisach, żałosne przepisach, bo jak widać kara została podtrzymana a na czas jej rozpatrywania, które trwało sporo czasu po prostu karę im zdjęli
Aha, czyli zdrowe przepisy by były wtedy, gdyby uniemożliwiono klubowi przeprowadzenie transferów, a gdyby jednak tuż przed zamknięciem okna okazało się że jednak to co robił nie było niezgodne z prawem, wtedy należałoby im powiedzieć "sorry, w takim razie róbcie sobie te transfery, macie jeszcze tydzień". Myślę że za zdrowe należy w takim razie uznać rozwiązanie problemu calciopoli w 2006 roku - najpierw szybko powymierzać kary, a potem dopiero zacząć się zastanawiać czy to słuszne, czy są dowody, czy aby na pewno było tak, a nie inaczej...
Naprawdę jesteś niezłym ignorantem, sorry,ale rozpatrywanie sprawy Barcy na którą bądź co bądź mieli twarde dowody i odkładanie tego na 4 miesiące to jawne działanie by jednak mogli sobie robić te transfery.
Jak ktoś tego nie widzi to mu jednak okulista nie pomoże. Legii jakoś nie dopuścili do LM, bo były przepisy złamane i nawet w 4 miesiące się to nie zmieni i tak samo było z Barcą.
Calcioppoli to zupełnie inna sprawa, zupełnie innej rangi, zresztą masz często dziwne porównania zupełnie oderwane od rzeczywistości.
A poza tym przecież nie raz Juventus i reszta się odwoływały i kary były zmieniane.
Maly@
Pewnie, że jest oczywiste, ale są tacy ludzie,którzy zawsze i do wszystkie muszą się przyczepić, ot taka już natura niektórych:)


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2014, 22:20

AdiJuve pisze: Naprawdę jesteś niezłym ignorantem
Niestety muszę się uderzyć w pierś, ale nie znam tej sprawy tak wnikliwe jak Ty. Nie wiem jakie dokładnie mieli dowody, jak twarde one były, jak ciężko było je podważyć, nie wiem również jaką linię obrony przyjęli prawnicy Barcelony i ile czasu wymagało rzetelne zapoznanie się z nią i ustosunkowanie się do niej w sposób taki, żeby przy ewentualnym odwołaniu stosowny trybunał nie miał się do czego przyczepić. W związku z powyższym nie mogę zabrać głosu i zakrzyknąć "spisek!!", mogę się co najwyżej cieszyć że postąpiono zgodnie z zasadą mówiącą że oskarżony jest niewinny, dopóki mu się winy nie udowodni. Ale cieszy mnie że są na forum ludzie, którzy swoją wiedzą w tej materii biją mnie na głowę.
AdiJuve pisze: Calcioppoli to zupełnie inna sprawa, zupełnie innej rangi, zresztą masz często dziwne porównania zupełnie oderwane od rzeczywistości.
Czy mógłbyś mi prosto, jasno i klarownie wytłumaczyć gdzie tkwi różnica i dlaczego wtedy należało poczekać, dopuścić Juventus (czyli zespół, który jak wynikało ze zgromadzonych dowodów ze sporym prawdopodobieństwem łamał nagminnie prawo) do rozgrywek Serie A i LM (czyli zapewnić mu dostęp do wielkich pieniędzy), zbadać po kolei wszystkie wątki, przesłuchać wszystkich świadków itp. a tutaj należało postąpić dokładnie na odwrót? Bo mi się wydaje że zasada, o której pisałem wcześniej, powinna obowiązywać zawsze, niezależnie od rangi sprawy. Bo wydaje mi się że pisząc o "zupełnie innej sprawie" masz na myśli to że tutaj jest Barcelona, tam był Juventus. Jak jednym dopieprzą karę zanim się wyjaśni czy jest ona zasadna, to dobrze, niech mają gnoje, nie będą tacy cwani. A jak to samo zrobią nam, to skandal.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2014, 16:52

Jeszcze niedawno był dyskusje nad przepychem w pomocy Realu. Okazuje się, że nawet tak wielki klub jak RM nie jest w stanie sobie pozwolić na dwóch klasowych zawodników na jedną pozycję. Nie chodzi o kwestie finansowe, ale to że najlepsi nie zgodzą się na grzanie ławy. Myślę, że decyzja Xabiego nie powinna dziwić zbytnio kibiców Realu, konkurencja dość spora i jeszcze ten Kross który pewnie na stałe zagości w podstawie, jedyne o co mogą mieć pretensję to, że decyzja zapadła tuż przed zamknięciem okna. Nie wiem czy w Bayernie będzie podstawowym piłkarzem, ale chyba coś jest na rzeczy skoro taką decyzję podjął. Dla niego to chyba dobrze, zaliczy 3cią najlepszą ligę Europy i pensja raczej gorsza niż w Madrycie nie będzie, a i sportowo to przecież absolutny top.

Ciekawe czy Real jeszcze kogoś sprowadzi, jak oceniacie ich kadrę w stosunku do minionego roku? Xabi->Kross, Lopez ->Navas, ADM ->James. Największe wątpliwości chyba budzi James, bo może być to crack a może być jak z Isco.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 10:43

joy pisze:jak oceniacie ich kadrę w stosunku do minionego roku? Xabi->Kross, Lopez ->Navas, ADM ->James. Największe wątpliwości chyba budzi James, bo może być to crack a może być jak z Isco.
Na wymianie Ozil -> Isco przynajmniej zarobili te 20 baniek, czyli niemałą kasę, ale wymiany Di Maria - J.Rodriguez nie chwytam do tej pory. Nie potrafię znaleźć argumentu broniącego tego ruchu i nawet to, że Kolumbijczyk jest 3 lata młodszy w tym przypadku do mnie nie trafia. Przede wszystkim Perez zastąpił zawodnika lepszego gorszym i musiał do tego interesu dołożyć. Poza tym Argentyńczyk jest tak dobrym i tak uniwersalnym piłkarzem, że James musiałby naprawdę w 100% podążyć zaplanowaną dla niego drogą (czyli stać się TOP 5 światowego futbolu) żeby po czasie ktoś bez cienia wątpliwość ocenił taką wymianę jako pozytywną, a to może być trudne do zrealizowania. Jeśli chodzi o kadrę Realu, to myślę, że środek pola mają w porządku nawet po sprzedaży Alonso. Kros i Modrić będą grać w pierwszym składzie, a w odwodzie mają solidnego Khedirę oraz "pana 30 baniek", a i tak pewnie Ancelotti często będzie w środku upychał Rodrigueza. Brakuje im jedynie dobrej drugiej 9-tki i strzelam, że będzie nią albo Falcao, albo Negredo.


Zmieniając ligi, Daley Blind jest o krok od United, którzy mają Ajaxowi przelać na konto ~20 mln €. Doją tego ich Eda jak krowę.


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 11:13

Shaw, Rojo i teraz Blind? Argentyńczyk wprawdzie może grać na środku, ale jednak sporo wydają na piłkarzy, których pozycję się dublują.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 11:16

pumex pisze:Zmieniając ligi, Daley Blind jest o krok od United, którzy mają Ajaxowi przelać na konto ~20 mln €. Doją tego ich Eda jak krowę.
Tak to jest, jak się wszem i wobec ogłasza, że się ma nieograniczony budżet na transfery.... Lipny początek sezonu i zasiana z tego tytułu panika też nie stawia ich w dobrej pozycji negocjacyjnej.

Swoją drogą nie jestem w stanie ogarnąć, jak oni od dobrych kilku sezonów mogą mieć taką kupę w środku? Tyle kasy, taka pozycja w światowym futbolu i nie potrafią tam ściągnąć klasowego gracza? Alcantara, Fabregas, Kroos, Alonso, czy nawet taki Matić zmieniali kluby i żaden nie wylądował w United. Nie poznali się na Pogbie, który teraz byłby dla nich zbawieniem. Dziwne to wszystko. :think:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 16:49

joy pisze: Myślę, że decyzja Xabiego nie powinna dziwić zbytnio kibiców Realu, konkurencja dość spora i jeszcze ten Kross który pewnie na stałe zagości w podstawie, jedyne o co mogą mieć pretensję to, że decyzja zapadła tuż przed zamknięciem okna.
Cóż, z tego co pamiętam, Xabi miał możliwość odejścia do Sociedad i jeszcze jakichś klubów angielskich i wtedy stwierdził, że zostaje, ale kiedy pojawiła się propozycja z Bayernu uznał, że "cykl się zakończył".
To w sumie najbardziej istotne zdanie, bo według mnie właśnie cykl się zakończył w Realu, który za Moruinho wygrał ligę bijąc rekordy, a ostatnio wygrał upragnioną LM. I choć kadra wydaje mi się w tej chwili słabsza od poprzedniej, to zmiany były nieuniknione, bo duża część drużyny prawdopodobnie popadła w samozachwyt i czuje się spełniona (Casillas już dużo wcześniej).


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2014, 17:02

Ja mam nieco odmienne zdanie i uważam, że właśnie tym zwycięstwem w LM Real rozpoczął nowy cykl. Cykl Mourinho zakończył się z Mourinho, a Ancelotti rozpoczął coś nowego (mimo, że mimo wszystko kadrowej rewolucji nie było). Madryt w końcu zrzucił presję decimy, która była obsesją i być może wiązała nogi zawodnikom w najważniejszych momentach poprzednich sezonów. Teraz właśnie mieli dobrą kadrę, która wymagała drobnych korekt. Wcale nie jest też powiedziane, że te radykalne zmiany w postaci odejścia Xabiego i ADM przeszkodzą Realowi w kolejnych sukcesach. Lepiej, że grają Ci zawodnicy którzy tego pragną niż Ci którzy nie chcieli kontynuować tam kariery.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2014, 22:39

Kagawa wrócił do Dortmundu za ok 7,5 mln euro :shock:


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 01 września 2014, 13:56

Czyżby wielki hit na zakończenie okienka? Falcao bardzo blisko Manchesteru United! Tylko czy to pozycja, która wymagała dodatkowego obsadzenia?


ODPOWIEDZ