Liga Europy 2012/2013

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Rommanov

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 121
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 16:07

Kimi pisze:
Maly pisze:kontynuując wątek - zwycięzca tego finału zagra w LM w kolejnym sezonie... wie ktoś może zamiast kogo? czyim kosztem się to odbędzie?
Zamiast nikogo. Chelsea zajęła w tabeli swojej ligi miejsce tak czy siak premiowane występem w LM, więc z Anglii nadal będą cztery ekipy a nie pięć. Przynajmniej tak ja uważam.
Ten przepis nie wchodzi w tym sezonie, tylko w 2015...


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 16:10

Kimi pisze:
Maly pisze:kontynuując wątek - zwycięzca tego finału zagra w LM w kolejnym sezonie... wie ktoś może zamiast kogo? czyim kosztem się to odbędzie?
Zamiast nikogo. Chelsea zajęła w tabeli swojej ligi miejsce tak czy siak premiowane występem w LM, więc z Anglii nadal będą cztery ekipy a nie pięć. Przynajmniej tak ja uważam.
No dobra, ale gdyby tak się złożyło że zwycięzca LE (albo LM) nie zapewni sobie udziału w Lidze Mistrzów, to czyim kosztem weźmie w nim udział? Ktoś ma jakieś potwierdzone info na ten temat? Czy UEFA sama jeszcze tego nie określiła?
Rommanov pisze: Ten przepis nie wchodzi w tym sezonie, tylko w 2015...
A to druga sprawa, takich rzeczy nie wprowadza się tak o, że nagle ktoś się dowiaduje że jednak w przyszłym sezonie zagra/nie zagra w LM.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 16:36

no jak to nie ?:D a liverpool jak zdobył LM ale się do niej nie zakwalifikował to co było? przepis na kolanie i już mogli grać ;]

@Kimi: czytanie ze zrozumieniem się kłania...

@zahor: no właśnie ciężko cokolwiek znaleźć, jedyne co rozumiem z tego przepisu (a i to nie wiem czy dobrze) to udział w LM traktuje jako miejsce w fazie grupowej a nie 1 rundzie eliminacji... dlatego tym bardziej jest to dla mnie ciekawe kogo wywalą, jakie państwo ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 16:40

Polskę by mogli wywalić. I tak nam to jedno miejsce niepotrzebne :wink:


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 16:44

Maly pisze:no jak to nie ?:D a liverpool jak zdobył LM ale się do niej nie zakwalifikował to co było? przepis na kolanie i już mogli grać ;]
:naughty: Tam to było trochę inaczej. Nikt nie zadekretował że zwycięzca LM gra od 1. rundy eliminacji, po prostu Walijczycy uznali że bardziej im się opłaca zorganizować (za zgodą UEFA) coś na kształt "zerowej rundy" kwalifikacji i odpaść ze znanym rywalem, niż polecieć z mistrzem Mołdawii czy innej Finlandii. Odsyłam w tej sprawie do FAQ :)
Maly pisze: @zahor: no właśnie ciężko cokolwiek znaleźć, jedyne co rozumiem z tego przepisu (a i to nie wiem czy dobrze) to udział w LM traktuje jako miejsce w fazie grupowej a nie 1 rundzie eliminacji... dlatego tym bardziej jest to dla mnie ciekawe kogo wywalą, jakie państwo ;)

Nie mogę znaleźć tej informacji, chociaż jakoś super intensywnie nie szukałem, ale zastanawia mnie też inna kwestia - co jeśli ani zwycięzca LM, ani LE nie zapewni sobie awansu w lidze. Wówczas trzeba wyczarować dwa miejsca, nie? Wiem jedynie tyle, że jeżeli np. tymi triumfatorami byłaby 5. i 6. ekipa z Anglii, to w tym momencie czwarty zespół dzieli los Tottenhamu sprzed roku, bo nie może w LM grać sześć klubów z jednego kraju.
Nedved1983 pisze:jeśli LM lub LE wygra ekipa, która nie zagwarantuje sobie miejsca w LM w lidze, to dana liga zyskuje dodatkowe miejsce w LM w kolejnym sezonie, nie odbywa się to kosztem innych ekip z danej ligi. jeśli zarówno zwycięzca LM jak i LE będą z tej samej ligi i obie ekipy nie zajmą miejsc premiowanych grą w LM, to 1 ekipa zajmuje dodatkowe miejsce ( w przypadku serie a 4)a drugi zwycięzca pucharu odbiera miejsce innej ekipie ( w tym sezonie Napoli zostało by zepchnięte na 3 miejsce a Milan do LE).
Brawo, napisałeś dokładnie to, co ja powyżej. Problem jest taki, że dalej nie wiem czyim kosztem zagra w LM np. piąta ekipa z Anglii.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2013, 17:18 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Nedved1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 lutego 2012
Posty: 640
Rejestracja: 26 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 17:01

jeśli LM lub LE wygra ekipa, która nie zagwarantuje sobie miejsca w LM w lidze, to dana liga zyskuje dodatkowe miejsce w LM w kolejnym sezonie, nie odbywa się to kosztem innych ekip z danej ligi. jeśli zarówno zwycięzca LM jak i LE będą z tej samej ligi i obie ekipy nie zajmą miejsc premiowanych grą w LM, to 1 ekipa zajmuje dodatkowe miejsce ( w przypadku serie a 4)a drugi zwycięzca pucharu odbiera miejsce innej ekipie ( w tym sezonie Napoli zostało by zepchnięte na 3 miejsce a Milan do LE).
chcą jakoś podnieść prestiż LE, dla takich klubów jak inter może to być najlepsza przepustka do LM w najbliższym czasie :D


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 17:32

zahor chyba przyćpałeś trochę...
http://en.wikipedia.org/wiki/2005%E2%80 ... ons_League
liverpool grał normalnie od 1 rundy eliminacyjnej, nikt się nie umawiał z UEFA, że chce z nimi grać tylko było losowanie
Title-holders Liverpool, as well as 23 league champions from countries ranked 27 or lower on the 2004 UEFA ranking, were drawn against each other and played two matches, home and away, with the winners advancing to the second qualifying round. Though they finished fifth in the Premier League in 2004–05 (usually only four English teams are allowed in), Liverpool were granted a special exemption by UEFA as the holders, whereby they were placed into the first qualification round.
polecam też to:
http://en.wikipedia.org/wiki/Liverpool_ ... lification
gdzie ewidentnie widać, po tegorocznym braku tottenhamu, że przepis był napisany na kolanie pod liverpool, UEFA nie była na to przygotowana, że ktoś wygra i się nie zakwalifikuje więc robiła przepis na szybko bo w Liverpoolu byłyby pewnie zamieszki między kibicami, wepchali ich do LM bocznymi drzwiami ;]

teraz na stronie guardiana znalazłem, że przepis "spychający" czwartą drużynę do LE także został zniesiony (poza przypadkiem, że oba puchary wygrają drużyny, które się nie zakwalifikują) i jest to na pewno reakcja na tottenham, szkoda że spóźniona no ale widać jacy ludzie pracują w tej organizacji... ale nadal nie mogę znaleźć informacji odnośnie tego na czyje miejsce wskakuje ten zwycięzca... przypuszczam, że po prostu tego nie podali, być może nawet sami jeszcze nie do końca zdecydowali na jakich to będzie zasadach...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 24 maja 2013, 17:55

Przeczytaj ten akapit o TNS. Niby było losowanie, ale trafili na siebie. Podgrzewane kulki :D
Maly pisze: teraz na stronie guardiana znalazłem, że przepis "spychający" czwartą drużynę do LE także został zniesiony (poza przypadkiem, że oba puchary wygrają drużyny, które się nie zakwalifikują) i jest to na pewno reakcja na tottenham, szkoda że spóźniona no ale widać jacy ludzie pracują w tej organizacji...

Bardzo by było śmiesznie gdyby w przyszłości doszło do takiej sytuacji, że Tottenham znowu zajmie 4. miejsce, a dwa zespoły angielskie spoza TOP4 wygrają LM i LE i Koguty znowu wylądują w LE :-D

A tak poważnie - jeżeli mnie pamięć nie myli to kiedyś zwycięzca LM miał chyba z automatu zapewniony start w kolejnej edycji, nie? Skoro uznali że lepiej będzie to zmienić, to skąd ta niekonsekwencja? Moim zdaniem głównym problemem jest to, że każdy zespół z każdej ligi powinien na początku sezonu wiedzieć które miejsce musi zająć, żeby grać w LM. Po to na przykład liczbę miejsc dla każdego kraju przyznaje się na podstawie rankingu rok wstecz, żeby sytuacja na początku sezonu z góry była jasna. Niestety, ale w tym systemie znowu ktoś się na koniec sezonu może obudzić z ręką w nocniku, pytanie tylko kto. Sprawiedliwsze by już było wrzucanie takiego obrońcy tytułu do eliminacji.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 maja 2013, 17:55

no tak, zapomniałem że kulki podgrzewane :)
zahor pisze:jeżeli mnie pamięć nie myli to kiedyś zwycięzca LM miał chyba z automatu zapewniony start w kolejnej edycji, nie?
miał, ale to czasy gdy grali tylko mistrzowie, być może jeszcze czasy wicemistrzów ale na pewno już nie 4 drużyn, po prostu UEFA nie wzięła pod uwagę Anglii czyli jedynego kraju gdzie takie przypadki wydają się realne i zamiast kombinować z rozstawianiem triumfatora ułatwili sobie traktując go jak zwykłego uczestnika turnieju


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2013, 20:02

Bohaterski quest Udinese o odrobienie strat w Libercu wziął w łeb już w 23 minucie, kiedy Czesi wyszli na prowadzenie. Teraz jest 1:1, ale jakoś się chyba nie zanosi na dwie bramki Udinese. Lazzari to może być ciekawy nabytek w fantasy lidze.


Obrazek
Kejker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2012
Posty: 172
Rejestracja: 22 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2013, 20:11

Stuttgart :bravo: :angry: :lol: :lol: :rotfl:

:stop:

Tak to jest jak jakieś randomki z pucharów krajowych się dostają do LE.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2013, 20:52

Udinese po Slovanie powinno dostac 10letniego bana na jakiekolwiek wystepy w Europie :angry:


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2013, 21:01

Jeszcze mogą awansować :prochno:. Fenerbahce zostało wykopane z Ligi Europy za aferę z ustawianiem meczów i UEFA wylosuje jeden zespół z tych, które odpadły w celu zastąpienia Turków. Zatem jest również nadzieja dla Śląska. Losowanie lucky losera jutro przed losowaniem grup.


Obrazek
Zablokowany