Liga Europy 2012/2013

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2011, 14:49

Losowanie dość łaskawe, na papierze. Z obu grup da się jakoś awansować dalej, może trochę szczęścia sie uśmiechnie do naszych drużyn. Dobrze byłoby nazbierać trochę punktów do rankingu, w przyszłości by to procentowało.

PS. Ten Rapid to ma szczęście. Znów drużyna z Polski, pewnie już sobie dopisują punkty :wink: :prochno:


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2011, 14:52

Wg mnie polskie drużyny trafiły nie najgorzej, ciut lepiej chyba ma Legia. Oczywiście faworytami do awansu to nasze 'bliźniaki' :prochno: nie są, ale powalczyć na pewno można.

Ps. Zawsze o tej porze mówiło się 'polski jedynak' :whistle:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
hugo-z-doliny-pomaranczy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 września 2011
Posty: 2
Rejestracja: 08 września 2011

Nieprzeczytany post 09 września 2011, 07:23

ReggaeMan pisze:Rozlosowali grupy:

Co do Polskich drużyn, to Legia trafiła chyba lepiej.PSV jest poza zasięgiem ale pozostałe dwie, poziomem są niższe niż Spartak.

Wisła będzie miała ogromne kłopoty żeby wyjść z grupy, Twente i Fulham to moce drużyny, i w na pewno nie odpuszczą LE.

Udine i Lazio jak nie odpuszczą, to nie powinni mieć problemów z wyjściem z grupy.
Myślę, że Wisła ma pozamiatane. Choć nie powinno się oczywiście skreślać drużyny przed ostatecznym wynikiem, ale Twente to bardzo dobry zespół (ostatnio patrzyłem na tabelę ligi holenderskiej to byli liderem), a Fulham no to chyba wiadomo. Zresztą po grze Wisły z Apoelem, tym bardziej nie daję im większych szans. A Legia jeśli będzie grała dalej w LE jak ze Spartakiem, to przy odrobinie szczęścia wyjdzie z grupy. Ale czy będzie tak grała, to czas pokaże. W każdym razie, będzie przynajmniej komu kibicować w pucharach...


"Nie módlcie się o łatwiejsze, życie. Módlcie się o to, byście byli silniejszymi ludźmi" J.F. Kennedy

"Nie módlcie się o tropikalne warunki. Módlcie się, byście byli bardziej soczystymi pomarańczami."
W(ielka).S(oczysta). Orange
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 13 września 2011, 18:21

Jak widać nie tylko we Włoszech olewają LE:
http://www.eurofutbol.pl/news/331292-Va ... gi-Europy/
Skoro takie jest podejście do tych rozgrywek to może Wisła i Legia przy maksymalnym zaangażowaniu też coś zawojują :pray:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 września 2011, 20:16

To chyba bardziej pokłosie kontuzji. Dziwnych mają medyków bo miał pauzować kilka ładnych tygodnii, a wraca podobno już na tą kolejkę :lol: :lol:

Ale faktycznie, niektóre kluby - szczególnie włoskie - leją na LE ciepłym moczem. Najlepszym przykładem jest Palermo, który stawiało na Glika tylko w meczach LE. Śmiech.


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 08:23

No to pierwsza kolejka za nami.

Niestety nasze zespoły spisały się poniżej oczekiwań - mimo wszystko na jakieś punkty wszyscy liczyli.

Legia poniekąd jest "usprawiedliwiona". W Eindhoven zmierzyli się z naprawdę klasowym zespołem i nie dostali łomotu. Trochę więcej szczęścia a mógł być remis. Cóż, przynajmniej wiatraki trochę kibice postraszyli :lol: Jak się słucha holenderskiej policji, o mobilizacji, o filmikach z youtube to śmiech człowieka ogarnia.

Wisła... Porażka na całej linii. Dali ciała. Łatwiej już nie będzie, a porażka u siebie na start dobrze nie wróży. Na początku drugiej połowy coś tam Wisła zaczęła grać ale to było za mało. Nawet bramka Kirma taka nijaka. Inny bramkarz wyłapałby tą piłkę z zamkniętymi oczami.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 09:03

Melikson, długo nic, Iliev, długo, długo nic, reszta drużyny, długo, długo, długo nic, i na szarym końcu Chaves. Co ten koleś wyprawia w obronie? Bonucci to przy nim mistrz wszechświata.
Moim zdaniem Wisła ma pozamiatane. Przegrać w pierwszym meczu, u siebie i z drużyną nie najmocniejszą... nic z tego nie będzie.
Legii nie oglądałem

Widział ktoś Lazio? Chyba kiepsko zagrali, skoro u siebie remis z nołnejmami :think:


Obrazek
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 09:24

pumex pisze:
Widział ktoś Lazio? Chyba kiepsko zagrali, skoro u siebie remis z nołnejmami :think:
Widziałem kawałek i Lazio w 1 połowie ostro naciskało, niestety druga gorzej się ułożyła bo dostali czerwona kartkę i stracili gola na 1-2 :?
Ogólny obraz Rzymian całkiem ok, chociaż faktycznie szkoda tego remisu.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 09:25

pumex pisze:Widział ktoś Lazio? Chyba kiepsko zagrali, skoro u siebie remis z nołnejmami :think:
No tak ale od 62min grali w 10-tke a chwile później przegrywali 1-2. Gdyby nie ta czerwo to pwenie by wygrali. Fajnie że Udine wygrało.

To dopiero 1-sza kolejka LE, nie można już na starcie skreślać Wisły (tak jak Lecha skreślali po losowaniu rok temu :roll: )


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 12:39

Po remisie Lazio z Milanem ktoś już zdążył powiedzieć, że rzymianie będą się liczyć w wyścigu po LM... Po remisie z ogórkami co powiecie? Swoją drogą liczyłem na więcej ze strony Wisły.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 13:10

Wisła - kompletna porażka. Bodaj najłatwiejszy mecz a oni dostają baty. Bramka na 2-1 prawidłowa wg mnie.

Legia? No cóż, to był prawdopodobnie najtrudniejszy mecz a zagrali całkiem dobrze. Porażka nigdy nie będzie satysfakcjonująca ale graliśmy z czołową drużyną Eredivisie i strata tylko 1 bramki wcale nie jest zła.

EDIT: Zajrzałem na weszło i po raz kolejny jestem zażenowany tym co wypisują ci panowie. Oni oczekują, że Legia będzie grała z PSV jak równy z równym? :lol:


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 13:35

Legia zagrała duże nic i kompletnie bezbarwnie w pomocy i ataku, więc jeżeli tak napisali to mają rację. Żadnej próby podjęcia ryzyka i dwie składne akcje przez cały mecz. Tak jakby w ogóle miało znaczenie ile się przegra. Kompletnie dwie różne drużyny porównując do spotkań ze Spartakiem. Brak podjęcia rękawicy. PSV nie jest jakąś opoką skoro remisuje sobie z Bredą.
Wisła w pierwszej połowie także grała nic. Po przerwie przez dwadzieścia minut było dużo lepiej w ofensywie. Jednak ich obrona przez cały mecz to było mniej niż zero. Z kolei tylko za to można pochwalić Legię.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 14:20

Mietson pisze:Bramka na 2-1 prawidłowa wg mnie.
Wg mnie też, ale nie dziwię się typkowi z bramki Wisły, że sygnalizował faul - połowa sędziów by to gwizdnęła, w końcu sytuacja miała miejsce w polu bramkowym.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 14:21

Wisła dała dupy po całości, szkoda że się tam Melikson marnuje, bo jak on przyspiesza z piłką to gubi się nie tylko drużyna przeciwna ale i reszta wiślaków za nim nie nadąża.
Zresztą faktu że wisła zagrała <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> nie ma co komentować bo jest to oczywiste, a patrząc na reszte drużyn z jej grupy to ja juz teraz twierdze że mają pograne.

O legii się nei wypowiadam bo nie widziałem meczu z PSV.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
BOOM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 października 2004
Posty: 347
Rejestracja: 20 października 2004

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 14:24

A i tak najlepsi są polscy dziennikarze sportowi i komentatorzy... "dla Wisły to puchar pocieszenia", "odpuścili ten mecz"... no ja się pytam jakiego koloru są te pigułki co im morfeusz daje do łykania?
ODE o wiele lepsze na boisku od Wisły! Cały ten mecz pokazał, że dla wiślaków faza grupowa LE jest totalnym szczytem.
Widzę, że po całkiem udanej przygodzie Lecha w tamtym roku, polscy dziennikarze sportowi wpadli w całkowicie irracjonalne przekonanie, że LE się wręcz polskim klubom należy!

Co do Legii to mecz porywający nie był, ale tak jak pisali poprzednicy - 1-wszy mecz, wyjazd, PSV... da się to usprawiedliwić.


Obrazek
Zablokowany