Liga Europy 2012/2013

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 09:47

Tutaj masz. http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uef ... k2012.html
Co kolejke jest aktualizowana.

Olewanie LE/UEFA daje sie mocno we znaki niestety. 12 punktów tracimy do szkopów. Nie mówiąc, ze Fracuzi z Portugalczykami depczą po piętach i byc moze za sezon lub dwa bedziemy za nimi... :evil:


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 10:04

Pfff... ja myślałem, że gonimy Szkopów, a tu okazuje się, że oni systematycznie powiększają przewagę nad Włochami :evil: Serie A szybko nie wróci na 3-cie miejsce, prędzej spadnie na 5-te


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 10:12

pumex pisze:Pfff... ja myślałem, że gonimy Szkopów, a tu okazuje się, że oni systematycznie powiększają przewagę nad Włochami :evil: Serie A szybko nie wróci na 3-cie miejsce, prędzej spadnie na 5-te
Powiem tak - strata czwartego miejsca w el. LM może nam paradoksalnie ... pomóc nadgonić Niemców (czyli je odzyskać). Z tego co pamiętam to jakiś spory bonus jest za sam awans do fazy grupowej LM. Problemem jest to, że jak pamiętamy, przez ostatnie dwa sezony czwartym zespołem z Włoch były drużyny dość, że tak powiem, egzotyczne, nierozstawione, przez co nie wchodziły do fazy grupowej, a trzeci zespół z Niemiec owszem. Teraz powinno to wyglądać tak trzecia drużyna z Włoch powinna powalczyć na poważnie w eliminacjach. Co oczywiście nie zmienia faktu, że zespoły muszą zacząć walczyć w LE, bo to głównie tam tracimy.


MaNieK_JuVe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 maja 2003
Posty: 187
Rejestracja: 27 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 10:19

Licze na fartowne losowania wloskich druzyn w kolejnych rundach. Trzeba sie sprezyc i co najmniej w liczbie 4 zespolow awansowac dalej azeby myslec o utrzymaniu przewagi nad Ligue One.
Liczylem na wiecej ze strony Udine i Lazio, ale widac ze bardziej obchodzi ich to, zeby w przyszlym roku grac w LM druzyny te powinny zdobyc najmniej 12 pkt w swoich grupach.
Polska liga za to ma szanse zeby w tym roku troche zdobyc jeszcze punkcikow i bylo mi milo bo wole mecze polskich druzyn niz walke z kartonami w TV.
LE zapowiada sie abrdzo ciekawie, ciekawe jak zagraja manchestery.
Zycze udanego losowania wloskim i polskim druzynom.


Forza Juventus, Forza Azzurri
Moja jedyna milosc Juventus FC !!!
Zagraj w Lola: http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... 3963740312
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 10:23

zahor pisze:. Co oczywiście nie zmienia faktu, że zespoły muszą zacząć walczyć w LE, bo to głównie tam tracimy.
Tego właśnie nie rozumiem. Drużyny typu Palermo, Udine, Fiorentina, Lazio i Roma powinny walczyc o tytuł w tych rozgrywkach co jest w ich zasięgu, albo choć finał czy półfinał. Kasa jakaś tam jest a te kluby specjalnie bogate nie są. Ech ten obecny futbol, już nie liczy się tylko zwycięstwo, za dużo kalkulacji i odpuszczania. Zobaczymy jak drużyny z Manchesteru się zachowają.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 10:41

bajbek17 pisze: Tego właśnie nie rozumiem. Drużyny typu Palermo, Udine, Fiorentina, Lazio i Roma powinny walczyc o tytuł w tych rozgrywkach co jest w ich zasięgu, albo choć finał czy półfinał. Kasa jakaś tam jest a te kluby specjalnie bogate nie są. Ech ten obecny futbol, już nie liczy się tylko zwycięstwo, za dużo kalkulacji i odpuszczania. Zobaczymy jak drużyny z Manchesteru się zachowają.
Ja też tego nie rozumiem. Obiektywnie patrząc, zespoły takie jak Palermo czy Lazio specjalnie nie mają szans na awans do LM. Jedyne o co tak naprawdę mogą powalczyć w Serie A to miejsce w Lidze Europy ... w której nie chce im się grać. Trochę paradoks, nieprawdaż? Co innego jak kilka lat temu w LE wylądował Milan, co innego w ubiegłym sezonie Napoli, co innego nawet ta sytuacja z Juventusem z zeszłego roku, który mógł mieć nadzieje (na tamtym etapie rozgrywek) że załapie się do LM - ale czemu zespoły mające 1% szans na awans do tych rozgrywek kładą lachę na LE - tego nie pojmuję. Tym bardziej że Udinese czy Palermo, które lubują się w sprzedawaniu czołowych graczy, mogłyby ich lepiej wypromować za granicą.
MaNieK_JuVe pisze:myslec o utrzymaniu przewagi nad Ligue One.
:shock:
MaNieK_JuVe pisze: Liczylem na wiecej ze strony Udine i Lazio, ale widac ze bardziej obchodzi ich to, zeby w przyszlym roku grac w LM

Kaktus mi wyrośnie jak zobaczę Lazio w fazie grupowej LM w przyszłym roku. Że niby wskoczą na trzecie miejsce, a potem będąc nierozstawieni wygrają eliminacje? Udinese też miał swoje pięć minut w tym roku i wyszło jak wyszło. Na chwilę obecną wydaje mi się że Milan, Juventus i Napoli mają większe szanse na miejsce na podium, obawiam się że merdacze także, bo z nimi to już tak jest. A druga sprawa że dla wymienionych przez Ciebie drużyn miejsce trzecie to z 90% prawdopodobieństwem bęcki w eliminacjach i gra w Lidze Europejskiej.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 14:46

Z ciekawszych par napewno wyróżniłbym PSV Eindhoven - Trabzonspor, Besiktas Stambuł - Sporting Braga, Atletico Madryt - Lazio i mecze obu drużyn z Manchesteru, które wpadły na "spadkowiczów" z LM.

Co do włoskich drużyn to Lazio raczej odpadnie. Udine ma słabego przeciwnika i całkiem reale szanse na granie w następnej rundzie, ale wiadomo jak to jest z włoskimi zespołami w LE...

Wisła trafiła na przeciwnika, którego z mogą nawet przejść, gdyby zagrali na 110% swoich możliwości i mieli trochę szczęścia. Legia odpadnie z Portugalczykami i nie upatrywałbym żadnych szans na awans zespołu z Warszawy.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 16:01

FC Porto - Manchester City
Ajax Amsterdam - Manchester United
Lazio Rzym - Atletico Madryt
Te trzy spotaknia uważam za najciekawsze. Jestem tylko ciekaw czy MC albo MU zdecydują się na poważną gre w LE bo wątpie by im się to opłacało. Kto wie byćmoże w meczu z Ajaxem nasz Milos sobie będzie hasał po prawej stronie boiska. Lazio-Atletico ciekawy dwumecz, myśle że faworyta nie ma. Fajnie jaby Rzymanie awansowali.
WISŁA KRAKÓW - Standard Liege
LEGIA WARSZAWA - Sporting Lizbona
Co do polskich drużyn to myśle że było to dobre losowanie. Wisła ma łatwiej i teraz i ewentualnie przy awansie w 1/8 finału. Już teraz mamy się z czego cieszyć ale nikt się chyba nie obrazi jak zobaczymy chociaż jedną polską drużyne w 1/8. Szanse Wisły i Legii oceniam tak samo.


Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 16:30

Wisła jak i Legia mają duże szanse na awans do 1/8 LE. Legia swoją walecznością jest w stanie pokonać Sporting, a Wisła w spotkaniu z Odense i Twente zaprezentowała się z dobrej strony, a to napawa optymizmem w dwu meczu przeciwko Standard Liege :-D. Będzie dobrze. Do lutego jeszcze trochę czasu zostało.


Obrazek
Mr.Y

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2011
Posty: 44
Rejestracja: 14 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 18:21

Tak jak przypuszczałem Wisła trafiła na łatwiejszego przeciwnika niż Legia. Ze Sportingiem ciężko będzie zawalczyć ale Legia udowodniła, że potrafi walczyć z lepszymi od siebie. Wisła natomiast ma łatwiejszego przeciwnika niż Legia lecz Krakowiacy (o ile można nazwać tak drużyne z 2 polakami w składzie :C ) prezentują nierówną forme. Potrafią wygrać z Twente ale i przegrać z Odense.


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 18:39

Pamiętaj że między porażką z Odensse, a zwycięstwem z Twente wiślacy zmienili trenera, który wygrał "swoje" dwa spotkania w Lidze Europejskiej, choć fakt faktem że w lidze drużyna pod jego wodzą gra mocno w kratkę :wink: . Mimo wszystko liczę że uda się awansować Wiśle, trzymam również kciuki (a może nawet bardziej) za Legie. Udowodniła już że potrafi grać z lepszymi i to do końca. Mam nadzieję że uda się to również ze Sportingiem, który słabo spisuje się na wyjazdach i w tym stołeczna drużyna powinna szukać swojej szansy :whistle: .


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 19:58

Sytuacja jak po losowaniu 4 rundy eliminacji LM i LE.

Wtedy Legia dostała Spartak, a Wisła APEOL. My mielismy odpasc, a Wisła miała na stojąco ograc "ogórków" z Cypru. Wtedy wyszło jak wyszło. :lol:

Licze na powtórke i deser w postaci ManCity. Choc Porto róznież mile widziane. 8)


Obrazek
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2011, 23:47

Nie te losowanie. Ogladajac mialem nadzieje na Brugge. Ciezkie rywale odpadaly dosc szybko City, MU, Valencia, Schalke nadzieja byla. Kibicuje, wierze, pojade, ale bedzie ciezko. Nasze szanse 10%. Ogladalem lige portugalska ostatnio jest ona szybka techniczna i po za zasiegiem.
Zdobylismy Moskwe dlaczego nie Lizbone :?:


NIE RUSZ KAZIKA BO ZGINIESZ
Nie ten Kazik nie te rozmiary i nie ta liga. Kibice Wisly definitywnie nie z powaga, a z humorem.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
gosciu_Muranista

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2003
Posty: 1008
Rejestracja: 27 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2011, 11:54

Losowanie ciekawe jeśli chodzi o polskie zespoły. Ale jak dla mnie to Wisła jest w gorszej sytuacji - teoretycznie przeciwnik na porównywalnym poziomie co powoduje, że na Wiśle będzie ciążyć większa presja aniżeli na Legii - bo w końcu przeciwnik w zasięgu ręki więc powinni go pokonać (tak jak APOEL).
Legia natomiast jeśli do meczu ze Sportingiem podejdzie tak jak do spotkań ze Spartakiem czy Rapidem to mają szansę coś ugrać bo Sporting może trochę nasz klub zlekceważyć.
Minusy to niestety ta przerwa, która jest zdecydowanie za długa i często piłkarze za późno się budzą czego efektem jest odpadnięcie z pucharów.
Nie mniej jednak będzie ciekawie a ja już nie mogę się doczekać lutego kiedy to Sporting przyjedzie :)


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2011, 12:05

gosciu_Muranista pisze:bo w końcu przeciwnik w zasięgu ręki więc powinni go pokonać (tak jak APOEL)
No ja bym nie powiedział ani przed tamtym meczem ani teraz, że Wisła powinna pokonać APOEL.

Cieszę się ze Sportingu bo jest to dobra marka. Poziom jest już i tak wysoki, także nawet Metalist Charków byłby zdecydowanym faworytem także dobrze, że wylosowaliśmy fajną drużynę a nie jakieś $ity. Wisła trafiła lepiej ale wcale nie ma tak dobrze jak się pisze.
gosciu_Muranista pisze:Legia natomiast jeśli do meczu ze Sportingiem podejdzie tak jak do spotkań ze Spartakiem czy Rapidem to mają szansę coś ugrać bo Sporting może trochę nasz klub zlekceważyć.
No jeśli chcemy w ogóle myśleć o awansie to piłkarze muszą się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności. Rybus może znowu zaliczyć strzał życia a nawet bo może nie dać nam awansu. Niestety, jestem zdania, że na tym etapie rozgrywek już olewania nie będzie także o awans będzie dużo, dużo trudniej niż ze Spartakiem. Do tego dochodzi fakt, że Legia zdobyła trochę fejmu w Europie także nikt nas nie zlekceważy.


Zablokowany