Liga Europy 2012/2013

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 20:17

strong return pisze:Legia zagrała duże nic i kompletnie bezbarwnie w pomocy i ataku, więc jeżeli tak napisali to mają rację. Żadnej próby podjęcia ryzyka i dwie składne akcje przez cały mecz. Tak jakby w ogóle miało znaczenie ile się przegra. Kompletnie dwie różne drużyny porównując do spotkań ze Spartakiem. Brak podjęcia rękawicy
Legia zagrała z drużyną, która jest z dużo wyższej półki, nie wiem jak można oczekiwać, że chłopaki, którzy pierwszy raz grają w pucharach będą grać jak starzy wyjadacze. Prawda jest taka, że w Holandii na pewno wiedzieli o tym, że Legia sensacyjnie wyeliminowała Rosjan i dlatego wyszli (tak mi się wydaje) najmocniejszym składem i zagrali na poważnie. A z tak grającą drużyną ciężko cokolwiek zdziałać.
strong return pisze:PSV nie jest jakąś opoką skoro remisuje sobie z Bredą
Liga a puchary to 2 zupełnie inne sprawy.


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 16 września 2011, 22:19

I tak nie zmienię zdania. Dla mnie Legia zagrała słabo w ofensywie i mało zadziornie, że tak powiem. Nie odbieram skonstruowania dwóch akcji zaczepnych jako walki. Jak się przegrywa w meczu to powinno się robić coś by go zremisować lub wygrać. Dokładnie tak jak w Moskwie. Tym bardziej, że oczekiwań wielkich nie było. Przykład z Bredą, odnosił się do tego, że Bredy Legia by się nie wystraszyła, a tamci dali jakoś z kolei radę Nie mam nic do Legii-nawet wolę nią niż robiony po taniosze zaciąg Wisły, ale oczekiwałem, że po meczach ze Spartakiem zagrają z zębem-jak Lech rok temu. Nawet pomimo ostatniej porażki w BB.
Tak-znam okoliczności poboczne-było ich bardzo wiele przy okazji gry np. Juve z "Pyrkami", ale mimo wszystko. Być może to ja chciałem za dużo.


Dzięki Beppe za Teveza!
I believe in Fernando GoLLente!
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 października 2011, 20:21

Niezły bajzel się zrobił w LE:
http://www.eurofutbol.pl/news/345053-Sa ... gi-Europy/
Jestem ciekawa jak z tego wybrnie UEFA :think:
Sytuacja z pewnością bezprecedensowa.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 listopada 2011, 23:57

Twente, Anderlecht, PSV, Athletic i Legia.

Pierwsze pięć druzyn które awansowały do 1/16 Europa League 8)


Obrazek
kowal1990

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lutego 2004
Posty: 144
Rejestracja: 24 lutego 2004

Nieprzeczytany post 04 listopada 2011, 00:44

Jest super, nasza Legia najlepsza w Polsce jest!


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 listopada 2011, 10:34

Trochę kiepsko wygląda Liga Europy z perspektywy miłośnika SerieA. Roma przepadła na starcie, nawet już nie pamiętam z kim. Lazio na razie przegrywa walkę o 2-gie miejsce z jakimiś prowincjuszami a Udine, które jest wiceliderem ligi włoskiej dostaje baty od 10-tej drużyny Primera Division. Kiepsko...


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2011, 10:37

To jest właśnie włoskie podejście do takich rozgrywek.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 04 listopada 2011, 10:41

zoff pisze:To jest właśnie włoskie podejście do takich rozgrywek.
Ale czy aby na pewno chodzi tu tylko o podejście? :think: Trudno, żeby Udine czy Lazio co roku marzyło o Champions League i tym samym lało na Ligę Europy


Obrazek
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 04 listopada 2011, 10:46

pumex
Wystarczy, że spojrzysz na skład Udine w ostatnim meczu z Atletico. Udine idealnie wpisuje się w kategorie"lejących na ligę europejska" włoskich drużyn.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2011, 10:52

Ale chyba tak jest. Spójrz na zeszły sezon. W barwach Palermo grał Glik. W Serie A nie zagrał ani razu, w Europa League dostawał szansę. Zresztą spójrz na Juventus. Masę grajków się przewinęło, którzy nawet nie powinni dostać szansy powąchania murawy.

Też mi się to nie podoba. Rankingi jak się okazuje to sprawa istotna. Bo dzisiaj Italia ma tylko trzy miejsca w LM. A punkty można zdobywać również na polu LE. Co więcej, mają taką samą wagę. Kwestia poruszana parokrotnie. W moim odczuciu włoskie kluby trochę olewatorsko podchodzę właśnie do LE.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 04 listopada 2011, 11:42

Taka moja rada byłaby, aby każdy zespół z Italii dostawałby na koniec sezonu premię zależną od współczynnika punktów uzyskanych w Europie. Bo premia od samego udziału to pompowanie i tak już dojnych krów.
Nie odzyskamy 4 miejsc w LM. nie w tym dziesięcioleciu. Niedługo nas francuska piłka przegoni :lol:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 listopada 2011, 14:14

pan Zambrotta pisze:Taka moja rada byłaby, aby każdy zespół z Italii dostawałby na koniec sezonu premię zależną od współczynnika punktów uzyskanych w Europie.
Z tego co wiem w Niemczech wprowadzili tę ideę w życie parę lat temu i na pewno miało to wpływ na taki a nie inny rozwój sytuacji. Gdy wybuchało calciopoli Bundesliga w rankingu traciła do Serie A tyle, że nawet gdyby Włosi nie startowali wogóle w rozgrywkach to nie byliby przez nich doścignięci. Z resztą wtedy Premiership też była za plecami Serie A.


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 20:58

Lazio przekopało się do fazy play-off Ligi Europy dzięki zwycięstwu ze Sportingiem i jednoczesnej porażce Vaslui z Zurichem. Udinese wystarczy remis. Obie drużyny mają warunki, żeby zajść wysoko. Ciekawe tylko, czy starczy im chęci?


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 21:02

No właśnie, jak zauważył Vimes, Lazio gra dalej. Myślę, że Udine także przebrnie fazę grupową. Byłoby dobrze dla włoskiej piłki, jakby obie drużyny poważnie podchodziły do przyszłych spotkań w LE. (ale jestem odkrywczy :lol: )


Obrazek
Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 14 grudnia 2011, 22:58

Ale fart. Coś pięknego. Na prawdę się tego nie spodziewałem. Powiem tyle - Odense, dziękujemy!


Obrazek
Zablokowany