Ekstraklasa 2011/2012

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zostanie mistrzem w sezonie 2011/2012?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 20:33

Supersonic pisze:
btw. Legia nie walczyła jak równy z równym ze Sportingiem bez jaj proszę. W rewanżu nie istnieli kompletnie, chyba strzału na bramkę nie oddali, a Sporting mecz grał na stojąco.

No tak w pierwszym meczu do przerwy mogło być 3-0, a drugi mecz wcale nie był taki jednostronny jak ty to widziałeś. Wszyscy wiedzą, że Sporting był na patelni wystarczyło podkręcić gałkę.
paku pisze:
deszczowy pisze:
Cabrini_idol pisze:No cóz, wiesniaki jakich NIe-malo w PL.
Podobno mówią, że już sprzedają zawodników we Wrocławiu :smile:
Fojut odejdzie. Celeban pewnie też zostanie podkupiony - może przez Legię? Mila to też nie młodzieniaszek. Mam wrażenie, że nasz świeżo upieczony mistrz dostanie niezłe baty od pierwszego mocniejszego przeciwnika.
Legia by nie dostała prawda? ;)
Na pewno nie z Levadią :whistle:


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 20:50

Supersonic pisze:btw. Legia nie walczyła jak równy z równym ze Sportingiem bez jaj proszę. W rewanżu nie istnieli kompletnie, chyba strzału na bramkę nie oddali, a Sporting mecz grał na stojąco.
Aż nie wiem co powiedzieć. Oglądaliśmy na pewno ten sam mecz? Może kolega sympatyzuje z tymi z Grodziska i dla zasady krytykuje wszystko co z Legią związane? Sporting awans wywalczył w ostatnich 20 minutach i to bez jakiejś rażącej przewagi. Nie było to nawet rozstrzygnięcie po akcji... :roll:

W Warszawie Legioniści zagrali dobre zawody, a w Lizbonie ich dyspozycja wcale nie była o wiele gorsza... :)

paku pisze:Legia by nie dostała prawda?
:wink:
Myślę, że nawet jeśli to nie takie jak Śląsk... przykładu daleko nie szukać. 'Koledzy' z Bukaresztu jeszcze są pamiętani w Polsce. :wink:


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 20:53

Z perspektywy osoby, niesympatyzującej z żadną polską drużyną, trochę śmieszne to jest jak się licytujecie :D Bo umówmy się - wszystkie polskie zespoły, nie licząc jednego incydentu Lecha, radzą sobie w Europie tragicznie i prześcigają się w odpadaniu z coraz słabszymi drużynami :)


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 20:59

stahoo pisze:Z perspektywy osoby, niesympatyzującej z żadną polską drużyną, trochę śmieszne to jest jak się licytujecie :D Bo umówmy się - wszystkie polskie zespoły, nie licząc jednego incydentu Lecha, radzą sobie w Europie tragicznie i prześcigają się w odpadaniu z coraz słabszymi drużynami :)
Powiedz mi stahoo czy Lech zaszedł jakoś specjalnie dalej w pucharach niż Legia? Czy Ci drudzy odpadli z naprawdę słabą drużyną? Przypominam, że Sporting odpadł dopiero w półfinale.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 21:00

stahoo pisze:Z perspektywy osoby, niesympatyzującej z żadną polską drużyną, trochę śmieszne to jest jak się licytujecie :D Bo umówmy się - wszystkie polskie zespoły, nie licząc jednego incydentu Lecha, radzą sobie w Europie tragicznie i prześcigają się w odpadaniu z coraz słabszymi drużynami :)
Jakoś Legia potrafiła ograć Rapid i Spartak. A to wcale nie są ogóry.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 21:02

Wisła(cudem, bo cudem) i Legia osiągnęły-tę samą fazę jakby nie było co Lech.
Na dłuższą metę wątpię w poprawę poziomu, wobec tego, że nikomu się nie chce inwestować, a już na pewno robi to nieudolnie , to może nastąpić jeszcze regres. No, ale najlepszymi trenerami w tym kraju są Skorża i Zieliński(?), umiejący ogarnąć jedną rundę-"jak im się udo". Pierwszemu z najlepszym zdecydowanie składem-udało się dwie w Wiśle.
A chyba jednak przed nimi jest: głupi, bezdyplomowy, przychlastowy, pozbawiony honoru, instynktu samozachowawczego, wsiórski Dyzma, więc...
Aaaaale Legia powinna jechać z niezłym zapasem do Lizbony na rewanż.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 21:55

paku pisze:
deszczowy pisze:
Cabrini_idol pisze:No cóz, wiesniaki jakich NIe-malo w PL.
Podobno mówią, że już sprzedają zawodników we Wrocławiu :smile:
Fojut odejdzie. Celeban pewnie też zostanie podkupiony - może przez Legię? Mila to też nie młodzieniaszek. Mam wrażenie, że nasz świeżo upieczony mistrz dostanie niezłe baty od pierwszego mocniejszego przeciwnika.
Legia by nie dostała prawda? ;)

Dlatego sram na Polską piłkę , korpujcja , przekręty itp, naprawde mimo iz jestem Polakiem , sram na PZPn na ich zasady, mozliwosc rozwoju, na polski scouting ktory jest...w zasadzie go nie ma , na polska mysl szkoleniową ... ktorej w zasadzie nie ma. Talenty po wioskach sie marnuja bo Lato to pedał. FORZA JUVE


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 21:58

qUIET pisze: Powiedz mi stahoo czy Lech zaszedł jakoś specjalnie dalej w pucharach niż Legia? Czy Ci drudzy odpadli z naprawdę słabą drużyną? Przypominam, że Sporting odpadł dopiero w półfinale.
Z tego co pamiętam, to Lech odpadł w słabym stylu, a o pojedynczym incydencie mówię z powodu wyjścia z grupy naszym kosztem, obok City...

Co jest problemem moim zdaniem? A no nie odkryję Ameryki - sprzedaż kluczowych zawodników i brak inwestycji. Przykład z ostatnich tygodni: Jaramy się jakimś Wolskim, nie wiem czy jest faktycznie dobry, ale jednego jestem pewien: nie zabawi u nas długo. Później będziemy sie jarać panem X, i tez go sprzedamy za granicę. Tak drużyny się nie buduje.
deszczowy pisze: Jakoś Legia potrafiła ograć Rapid i Spartak. A to wcale nie są ogóry.
A Lech ograł (wyeliminował?) CSKA, Juventus, i coś tam jeszcze po golu Murawskiego w 125 minucie. I gdzie jest teraz? Nigdzie... Z Legią to samo.
deszczowy pisze: Mam wrażenie, że nasz świeżo upieczony mistrz dostanie niezłe baty od pierwszego mocniejszego przeciwnika.
To więcej jak pewne i dlatego smutne - najlepsza polska drużyna dostanie baty, wszyscy o tym wiedzą, czekaja tylko kiedy to nastąpi :prochno:


Desant.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2007
Posty: 421
Rejestracja: 01 maja 2007

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 22:17

stahoo pisze:Z tego co pamiętam, to Lech odpadł w słabym stylu, a o pojedynczym incydencie mówię z powodu wyjścia z grupy naszym kosztem, obok City...
Smutnym, aczkolwiek niezaprzeczalnym faktem jest to, że Lech trafił wtedy na Juventus, którego nie było trudno ograć. :roll:
stahoo pisze:Co jest problemem moim zdaniem? A no nie odkryję Ameryki - sprzedaż kluczowych zawodników i brak inwestycji. Przykład z ostatnich tygodni: Jaramy się jakimś Wolskim, nie wiem czy jest faktycznie dobry, ale jednego jestem pewien: nie zabawi u nas długo. Później będziemy sie jarać panem X, i tez go sprzedamy za granicę. Tak drużyny się nie buduje.
Niestety ale drużyny z naszego podwórka nie są w stanie utrzymać u siebie piłkarza, który dostaję ofertę, która daje mu miesięcznie takie zarobki jak u nas przez rok. Piłkarzy, którzy grają dla klubu i jego barw, a nie dla pieniędzy nie jest wielu. Drugą sprawą jest to, że w naszej 'ekstra'klasie nie ma warunków do rozwoju zdolnych piłkarzy, a gdy dostają oni możliwość rozwijać się jeszcze bardziej, a przy tym jeszcze lepiej zarobić to nic dziwnego, że nie chcą 'kisić się' w tak kiepskiej lidze.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2012, 22:30

stahoo pisze:Co jest problemem moim zdaniem? A no nie odkryję Ameryki - sprzedaż kluczowych zawodników i brak inwestycji. Przykład z ostatnich tygodni: Jaramy się jakimś Wolskim, nie wiem czy jest faktycznie dobry, ale jednego jestem pewien: nie zabawi u nas długo. Później będziemy sie jarać panem X, i tez go sprzedamy za granicę. Tak drużyny się nie buduje.
stahoo, to jest oczywista oczywistość. W dzisiejszych czasach, piłka kwitnie tam gdzie się w nią wkłada duże pieniądze. A, że całe nasze państwo źle działa to właśnie widać jak kwitnie nasza piłka. Nadzieja pozostaje w szkółkach Legii, Lecha, Zagłębia i innych drużyn. A to, że najbardziej utalentowani będą nam uciekać to jest norma i nic z tym nie zrobimy. Zawsze tak było i będzie. Ja tam będę się cieszył jeśli Wolski odniesie sukces za granicą. Zresztą, zobacz - taki Ajax też regularnie wyprzedaje swoje największe gwiazdy. Sneijder, v.d.Vaart, Suarez, zaraz Vertonghen i Eriksen - topowi gracze. A Ajax to drużyna regularnie grająca w CL.
stahoo pisze:To więcej jak pewne i dlatego smutne - najlepsza polska drużyna dostanie baty, wszyscy o tym wiedzą, czekaja tylko kiedy to nastąpi
Ale to jest normalne. Przecież wszyscy wiemy, że Śląsk/Legia to nie Juventus i pewnego poziomu nie przeskoczą. Ale miło jest jak sprawią taką niespodziankę i taki mecz ze Spartakiem jest dla mnie wart tyle co np. awans Juve do ćwiećfinału CL :) Zresztą, nie oszukujmy się, kibicowanie Polskiej drużynie to sprawa zdecydowanie szersza niż tylko to co na boisku i dlatego mnie niski poziom nie zraża.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 22:40 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 13 maja 2012, 13:37

Już był w ogródku, już się witał....

Szkoda chłopaka. ma warunki na niezłego piłkarza. Ale Śląsk musi się cieszyć.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 17 maja 2012, 19:03

Komisja Ligi wzięła się za pośladki piłkarzy Śląska:
http://www.90minut.pl/news/188/news1886 ... laska.html
Wg mnie bardzo słuszna decyzja. Nie ma miejsca na chamstwo w futbolu. Lenczyk na pewno utemperuje piłkarzy, gdy dojdzie do niego, że w pięciu meczach nie będzie miał połowy składu :whistle:
deszczowy pisze:Już był w ogródku, już się witał....

Szkoda chłopaka. ma warunki na niezłego piłkarza. Ale Śląsk musi się cieszyć.
Szkoda Fojuta, ale nie wiem, czy miałby tam miejsce w pierwszej 11stce bądz co bądz Mistrza Szkocji. We Wrocławiu się przyda po rozstaniu z Dariuszem P. :-D


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 30 maja 2012, 10:05

Legia zmienia Skorżę na Urbana czyli znów kompletnie bezsensowna zmiana typowa dla polskich klubów. Po Euro będzie pewnie wolny Zieliński to jego wezmą w styczniu.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 30 maja 2012, 10:13

Ouh_yeah pisze:Legia zmienia Skorżę na Urbana czyli znów kompletnie bezsensowna zmiana typowa dla polskich klubów. Po Euro będzie pewnie wolny Zieliński to jego wezmą w styczniu.
Nie ma co sie spodziewac gwałtownych ruchów w trakcie negocjacji w sprawie kupna Legii. Nikt nie bedzie teraz wydwał kasy na jakiegos zagranicznego trenera, czy tez na jakis zawodników.

ITI chce Legie sprzedac to juz jest pewnik. A przy posiadaniu jeszcze praw do mlodych zawodników, wycisnac z interesu jak najwiecej.

Co do nowych włascicieli, to w mediach przebąkuje sie o... Turkish Airlines lub Qatar Airways. Ponoc z obiema firmami tocza sie negacjacje. O wiele bardziej prawdopodobna opcja są Turcy ktorzy maja lada moment kupic LOT i w Polsce zbudowac siatke polaczen lotniczych.


Obrazek
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2012, 11:38

Ogólnie wyżej cenie umiejętności trenerskie Janka niż Maćka, ale ogólnie szału nie ma. Żaden z nich nie jest bardzo dobry czy nawet dobry. Skorża na naszym podwórku nie osiągną nic więcej od Urbana. Zdobył jeden PP więcej, ale ten drugi tak po prawdzie sam nam wpadł w ręce - Rozwój, Widzew u siebie, Gryf, Arka czy na koniec zestresowany Ruch to nie była wielka sztuka. Mistrza w drugim sezonie spartaczył jak tylko mógł. Zaś gdyby Chiny z Wisłą strzelił do pustej bramki z metra uważam że wtedy fetowalibyśmy mistrzostwo. Takie tam porównanie nie mają sensu, Maciek ograł fartownie Spartak wyszedł potem z dość łatwej grupy i na tym jechał cały sezon, chwała za to ale ileż można. Zaś Janek miał w napadzie nieokrzesanego Chiniego, zaś Maciek najlepszego technicznie od lat Ljuboje. Porównania nie mają sensu bo koło się zamyka. Czemu zarząd wybrał Janka? Oczekują kokosów za orzechy. Janek bardzo dobrze wprowadza młodych na boisko, we wcześniejszych latach pokazał, że ma to tego predyspozycje, a dobrze wiemy jak ceni się dziś naszą młodzież. Płacąc Jankowi nie wiele potem sprzedając młodych za miliony euro jest to sukces kogoś kto chce się nachapać i wątpię ze przy takiej taktyce klub zostanie sprzedany. Gadanie, że Legia jest zadłużona jest totalnie bez sensu i wyssane z palca. Wszystkie pieniądze z transferów idą gdzie ? No właśnie, Ci sami ludzie w budowę stadionu nie włożyli ani złotówki a ręce po pieniądze choćby z reklamy Pepsi wyciągają pierwsi. ITI traktuje Legię jako biznes i teraz gdy "krowa daje mleko" na pewno nie zrezygnują.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
ODPOWIEDZ