Liga Mistrzów 2011/12

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2011, 12:52

Dzisiejszego dnia o godzinie 12 odbyło się losowanie rozstawienia w 1. oraz 2. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Pary jawią się następująco:

I runda (28/29 czerwca i 5/6 lipca)

SP Tre Fiori (San Marino) - Valletta FC (Malta)

FC Santa Coloma (Androa) - Football 1991 Dudelange (Luksemburg)

II runda (12/13 i 19/20 lipca)

Skonto Ryga (Łotwa) - Wisła Kraków (Polska)

Maccabi Hajfa (Izrael) - Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)

FK Mogren Budva (Macedonia) - Liteks Łowecz (Bułgaria)

NK Maribor (Słowenia) - zwycięzca meczu FC Santa Coloma - Dudelange

Skenderbeu Korce (Albania) - APOEL Nikozja (Cypr)

Slovan Bratysława (Słowacja)- Toboł Kostanaj(Kazachstan)

Sturm Graz (Austria) - Videoton FC Fehervar (Węgry)

FC Zestafoni (Gruzja) - Dacia Kiszyniów (Mołdawia)

Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) -Neftczi Baku (Azerbejdżan)

Pjunik Erewan (Armenia) - FC Viktoria Plzen (Czechy)

Partizan Belgrad (Serbia) - FK Skendija 79 Tetovo (Macedonia)

Zwycięzca meczu Tre Fiori/Valletta - Ekranas Poniewieże (Litwa)

Malmoe (Szwecja) - HB Torshavn (Wyspy Owcze)

Shamrock Rovers FC (Irlandia) - Flora Tallin (Estonia)

Rosenborg BK (Norwegia) - Breidablik (Islandia)

HJK Helsinki (Finlandia) - Bangor City (Walia)

BATE Borysów (Białoruś) - Linfield Belfast (Irlandia Północna)

Ciekawe czy w tym sezonie uda się Wiśle przebić do fazy grupowej najważniejszych rozgrywek Europy, po losowaniu szanse są i to chyba dosyć duże, ale już nie takie szanse marnowały polskie kluby. Ale doping obowiązkowo! O ile krakowianie mogą zawitać w tych rozgrywkach. To wiadomo już że zabraknie w nich po raz kolejny Juventusu. Czy związku z tym nie wzbudzą te rozgrywki naszego zainteresowania? Wątpię co udowodniliśmy już w zeszłym sezonie. Kiedy to prawdziwa burza zaistniała wokół Barcelony i Realu. Czy teraz będzie podobnie? A czy rozgrywki przebiegną podobnie? Czy Barca znów okaże się najlepsza? Czy czyjś autobus ją zatrzyma? Jakie są wasze typy na ten sezon? Barcelona? Real? A może pobudzone sukcesem w Lidze Europejskiej Porto? Sam nie mam jeszcze faworyta, choć nie ukrywam że liczę na słabą dyspozycję Katalończyków :wink: .


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2011, 13:41

II runde Wisła powinna spokojnie przejść ale wiadomo jak to jest z naszymi drużynami w Champions League, choć i tak uważam że Wisła ma dużo większe szanse w tym roku zajść do grupy LM niż dwa lata temu...


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2011, 08:41

Generalnie aż żal patrzeć na nazwy tych zespołów. To jasno pokazuje w jakim miejscu jest teraz nasza piłka.

Co do samego rywala Wisły to jestem lekko zdziwiony głosami zewsząd, że niby Skonto jest najmocniejszą drużyną na jaką mogliśmy trafić. Prawda jest taka, że Wisła powinna wygrać bez problemu z takim zespołem. I wygra. Nie widzę innej opcji, mimo tych wszystkich wcześniejszych wpadek w eliminacjach LM. Fajnie byłoby mieć zespół w fazie grupowej ale czy to możliwe już w tym roku? Ciężko powiedzieć. Mimo, że to Wisła, będę trzymał kciuki.


Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2011, 10:06

Co do dalszej fazy LM to liczę na Porto. Mają naprawdę mocną ekpię, mam nadzieję że nikt od nich nie odejdzie i pokażą na co ich stać. Tyle że Villas Boas może przejść do Chelsea, ponoć już niewiele brakuje.. Szkoda jeśli tak by się stało. Porto to już drużyna niemalże gotowa, wg mnie realnie mogąca powalczyć o półfinał i nie chce mi się wierzyć że rezygnuje się z czegoś takiego tylko dla większej kasy i budowania teamu od nowa żeby znów o te sukcesy powalczyć..


Z Juve na dobre i złe!
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2011, 10:25

WojtinhoFCJ pisze:Co do dalszej fazy LM to liczę na Porto. Mają naprawdę mocną ekpię, mam nadzieję że nikt od nich nie odejdzie i pokażą na co ich stać. Tyle że Villas Boas może przejść do Chelsea, ponoć już niewiele brakuje.. Szkoda jeśli tak by się stało. Porto to już drużyna niemalże gotowa, wg mnie realnie mogąca powalczyć o półfinał i nie chce mi się wierzyć że rezygnuje się z czegoś takiego tylko dla większej kasy i budowania teamu od nowa żeby znów o te sukcesy powalczyć..
Porto na pewno się osłabi. Oni z tego żyją i robią to co roku. Stawiam, że poza Boasem odejdzie w tym roku Falcao i jeden z pomocników (Fernando lub Guarin).

Ja w CL jestem za Arsenalem. Tym razem jak nie wylosują Barcelony to zajdą dalej :P


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2011, 10:40

Mietson pisze:Porto na pewno się osłabi. Oni z tego żyją i robią to co roku. Stawiam, że poza Boasem odejdzie w tym roku Falcao i jeden z pomocników (Fernando lub Guarin).
Już Hulk coś przebąkuje o transferze :

http://www.eurofutbol.pl/news/291594-Hu ... a-z-Porto/

Prawda jest taka, że jeśli trener zostanie w Porto, jeśli piłkarze pozostaną na jeszcze jeden sezon - to jest szansa nawet na finał LM. Zespół ten jest świetnie ustawiony, zgrany i doświadczony. Dołożyć ze 2 graczy w celu uzupełnienia składu, podniesienia rywalizacji i można walczyć o najwyższe cele. Jeśli miałbym z kimś sympatyzować w LM to śmiało może być to Porto albo... Borussia Dortmund. Ze względu na Polaków oczywiście.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2011, 10:43

steru pisze:
Mietson pisze:Porto na pewno się osłabi. Oni z tego żyją i robią to co roku. Stawiam, że poza Boasem odejdzie w tym roku Falcao i jeden z pomocników (Fernando lub Guarin).
Już Hulk coś przebąkuje o transferze :

http://www.eurofutbol.pl/news/291594-Hu ... a-z-Porto/

Prawda jest taka, że jeśli trener zostanie w Porto, jeśli piłkarze pozostaną na jeszcze jeden sezon - to jest szansa nawet na finał LM. Zespół ten jest świetnie ustawiony, zgrany i doświadczony. Dołożyć ze 2 graczy w celu uzupełnienia składu, podniesienia rywalizacji i można walczyć o najwyższe cele. Jeśli miałbym z kimś sympatyzować w LM to śmiało może być to Porto albo... Borussia Dortmund. Ze względu na Polaków oczywiście.
Ale Porto co roku sprzedaje swoich czołowych piłkarzy i w tym roku będzie podobnie. Rok temu odszedł m.in. Alves i Meirelles. Tym razem jak dostaną te 15 mln za Boasa może sprzedadzą tylko jednego? Oferty za Falcao złożył Arsenal i Tottenham (26 mln funtów) więc chyba którąś przyjmą.

Co do Borussi - wg mnie to nie jest jednorazowy mistrz pokroju Wolfsburga. Mają młody skład i piłkarze będą się rozwijać. Odejście Sahina w niczym im nie przeszkodzi a zrobili już kilka ciekawych transferów (Perisić, Gundogan, Loewe).


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2011, 12:53

Jak dla mnie to Wisła dostała właśnie jeden ze słabszych zespołów tam, a nie najlepszy. Może już się zawczasu ubezpieczają gdyby, nie daj Boże, przegrali...

Co do dalszych faz rozgrywek - będzie nudno. Bo nie liczyłbym specjalnie na Lille które się już wykupuje na potęgę, Udine może nawet nie przebrnąć przez eliminacje, Borussia to młody zespół i niedoświadczony. Tych, którzy odegrali czołowe role w zdobyciu mistrzostwa kuszą większe firmy a nie wiadomo jak się zaprezentują ich następcy. Pozostaje mieć nadzieję, że w Porto zostanie trener i większość zawodników, bo jak dla mnie to jedyny zespół który ma szanse sprawić kilka niespodzianek.


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 15:54

Mietson pisze: Ja w CL jestem za Arsenalem. Tym razem jak nie wylosują Barcelony to zajdą dalej :P
I tak wygra United albo Barcelona,ewentualnie powalczyć może Real,co za emocje w tej dzisiejszej LM :evil:


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 15:58

DiaVolO pisze: I tak wygra United albo Barcelona,ewentualnie powalczyć może Real,co za emocje w tej dzisiejszej LM :evil:
W tym sezonie nie spodziewam się by Barcelona była faworytem. Coś czuję, że Jose w tym sezonie zgarnie CL. Przy odrobinie szczęścia Chelsea też może zajść bardzo wysoko i mam taką nadzieję, że Andre nie zawiedzie.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 16:00

DiaVolO pisze:
Mietson pisze: Ja w CL jestem za Arsenalem. Tym razem jak nie wylosują Barcelony to zajdą dalej :P
I tak wygra United albo Barcelona,ewentualnie powalczyć może Real,co za emocje w tej dzisiejszej LM :evil:
Manchester ma spore braki w kilku formacjach (mam tu zwłaszcza na myśli linie pomocy) i jeśli Ferguson nie dokona kilku poważnych zmian, to może być cienko w przyszłym sezonie. Ja osobiście uważam, że Champions League wygra ktoś z dwójki Real - Barcelona, jestem też ciekaw jak poradzi sobie Manchester City. Mancini mógłby wreszcie potwierdzić, że jest dobrym trenerem i awansować trochę dalej niż do 1/8 finału.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 16:04

ewerthon pisze:Mancini mógłby wreszcie potwierdzić, że jest dobrym trenerem
Nie można potwierdzić czegoś co nie jest prawdą.


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 16:11

FalsoVero pisze:
DiaVolO pisze: I tak wygra United albo Barcelona,ewentualnie powalczyć może Real,co za emocje w tej dzisiejszej LM :evil:
W tym sezonie nie spodziewam się by Barcelona była faworytem. Coś czuję, że Jose w tym sezonie zgarnie CL. Przy odrobinie szczęścia Chelsea też może zajść bardzo wysoko i mam taką nadzieję, że Andre nie zawiedzie.
Jak ja chciałbym zobaczyć finał Chelsea vs Real.. pojedynek mistrza z uczniem. :dance:

Obyśmy zobaczyli kawał dobrego futbolu w następnej edycji LM. Mam nadzieje że Ferguson ruszy z zemstą i pokona w końcu Katalończyków.


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 16:26

ewerthon pisze: Manchester ma spore braki w kilku formacjach (mam tu zwłaszcza na myśli linie pomocy) i jeśli Ferguson nie dokona kilku poważnych zmian, to może być cienko w przyszłym sezonie. Ja osobiście uważam, że Champions League wygra ktoś z dwójki Real - Barcelona, jestem też ciekaw jak poradzi sobie Manchester City. Mancini mógłby wreszcie potwierdzić, że jest dobrym trenerem i awansować trochę dalej niż do 1/8 finału.
CO ? Jak najmniej tego szejkowego cholerstwa w Europejskich Pucharach !!! Nie wiem jak możecie im dobrze życzyć,to samo Chelsae,ehh...
Manchester praktycznie takim samym składem jedzie od wielu lat i jakoś dają rade,czy to fartem,szczęśliwym losowaniem (jak w tamtym sezonie gdzie dostali praktycznie najłatwiejszych rywali,prócz Chelsea).
A Czelska ma już wypalony skład,już teraz ledwo grali a co dopiero walczyć o LM,chyba że znowu wejdą z buciorami do biednych klubów i zakoszą parę talentów,hhmmm...Porto ? Wcale bym się nie zdziwił.


M.R.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2009
Posty: 406
Rejestracja: 18 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 16:30

Jestem ciekaw postawy Bayernu Monachium w nadchodzącej edycji LM. Finał ma być rozegrany w Monachium więc Bawarczycy mogą się na niego szczególnie spiąć. Zwłaszcza że mają niezłą drużynę(w końcu mają bramkarza na światowym poziomie) którą jeszcze pewnie wzmocnią.


ODPOWIEDZ