Liga Mistrzów 2011/12

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 maja 2012, 08:58

Finał odbył się już tydzień temu i zostało o nim wszystko już powiedziane. Ciekawsze teraz wydają się być doniesienia o tym, że: Blatter poszukuje alternatywy dla rzutów karnych. I choć są to bardzo mgliste plany, bez konkretnych zarysowań i trudno sobie wyobrazić ich wprowadzenie z dnia na dzień. Ale wiele rzeczy wydawało się nie do ruszenia i nawet jeżeli nie dopracowanych idealnie, to funkcjonujących zbyt długo by je zmieniać, a się zmieniały. Brakuje jednak w tym wszystkim konkretów. Moje wątpliwości budzi również czy można wymyślić coś równie sprawiedliwego. Gdzie wszystko zależy od postawy strzelającego i broniącego. I czy miałoby to zostać wprowadzone również w czasie spotkań? I czy w ogóle ma szansę to dojść do skutku?


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 26 maja 2012, 10:05

Przede wszystkim należałoby zmienić Blattera...
Alternatywa dla karnych bo co? Niesprawiedliwe i często dramatyczne? Taka była, jest i mam nadzieję będzie piłka.

Jako alternatywę proponuję przeciąganie liny, coby było drużynowo.


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2012, 10:25

Futbol to dyscyplina drużynowa, a kiedy mamy do czynienia z sytuacją "jeden na jednego", to traci ona swój sens.

Boze, co za kretynizm :angry: Niech te lesne dziadki niczego na sile nie dotykaja, bo zepsuja.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 maja 2012, 11:15

dla mnie powinni grać do złotego gola po 30 minutach dogrywki, do upadłego ;)

a Blatter wiadomo, nigdy nie powinien zajmować takiego stanowiska jakie zajmuje bo jego pomysły i wypowiedzi...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 26 maja 2012, 18:32

Jedyne co mi przychodzi do głowy jako sensowna alternatywa dla karnych to te hokejowe karne, stosowane swego czasu (dalej?) w MLS, tzn. napastnik ma pięć sekund, biegnie od połowy, ma zdążyć strzelić gola. Być może tam faktycznie więcej zależy od umiejętności niż od szczęścia, ale też jeden na jeden czyli odpada :angry:


Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2012, 10:52

Maly pisze:dla mnie powinni grać do złotego gola po 30 minutach dogrywki, do upadłego ;)

a Blatter wiadomo, nigdy nie powinien zajmować takiego stanowiska jakie zajmuje bo jego pomysły i wypowiedzi...
Jeśli chcą coś zmieniać to powyższy pomysł jest najlepszy. Futbol jest piękny i niesprawiedliwy. Tak było jest i mam nadzieję że będzie. Nie mniej jednak złoty gol wcale nie był by zły.


Juventus na zawsze!
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2012, 11:08

Jak zwykle FIFA szuka zmian tam, gdzie one są najmniej potrzebne :lol:

Karne są spoko, chociaż wg niektórych najsprawiedliwsze byłoby wyłonienie zwycięzcy ze statystyki podań i posiadania piłki 8)

PS. Ciekawe kiedy zmienią "podwójne liczenie bramek w dogrywce" - najgłupszą rzecz jaka teraz istnieje...


Kubas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2012
Posty: 89
Rejestracja: 21 lutego 2012

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2012, 11:27

dla mnie powinni grać do złotego gola po 30 minutach dogrywki, do upadłego Wink

a Blatter wiadomo, nigdy nie powinien zajmować takiego stanowiska jakie zajmuje bo jego pomysły i wypowiedzi...
Mało ostatnio mamy sytuacji, że serce piłkarza nie wytrzymuje podczas meczu? Moim zdaniem, powinniśmy wiedzieć kiedy przestać, zamiast siedzieć i patrzeć jak potworne zmęczenie i kontuzje z minuty na minutę będą osłabiać poziom widowiska, aż w końcu piłkarze padną na murawę z powodu skurczów lub czegoś znacznie gorszego... Karne są czasem najciekawszym momentem z całego meczu i ich usunięcie byłoby wieeeelką stratą. Niech lepiej nie tykają czegoś co działa od lat - zresztą bardzo dobrze. Jeśli Blatter i inni tam na górze chcą jakoś przysłużyć się poprawieniu poziomu widowiska, lepiej niech zajmą się wprowadzeniem powtórek i chipów w piłce, zamiast szukać problemów tam gdzie ich nie ma :wink:


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2012, 12:15

Jeśli mają coś zmieniać w tym aspekcie to niech przywrócą złotego gola w dogrywce, co automatycznie eliminuje problem liczenia goli na wyjeździe w tej fazie meczu.


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2012, 13:18

stahoo pisze: PS. Ciekawe kiedy zmienią "podwójne liczenie bramek w dogrywce" - najgłupszą rzecz jaka teraz istnieje...
To podwójne liczenie goli w dogrywce jest idiotyczne. Złoty gol już byłby lepszy


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2012, 14:26

Ale wycofanie podwójnego liczenia goli w dogrywce za dużo by nie zmieniło. Pokrzywdzeni mogliby się czuć goście w tej sytuacji, bo grają na obcym terenie. W meczach 1/8 finału goście spotkanie rewanżowego nie mieliby prawa narzekać, bo u siebie rewanż gra drużyna, która wygrała grupę, ale w późniejszych fazach? :think:
Dobry pomysł podsunął jakiś użytkownik albo juvepoland albo na onecie:
drużynowe przeciąganie liny :prochno:
Ja proponuję dodać wyścigi rzędów :smile:


Obrazek
ODPOWIEDZ