Premier League

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 października 2021, 09:31

Gdyby przejęcie Newcastle odbyło się wcześniej to dziś grałby tam juz np Donnarumma , Sergio Ramos czy moze nawet Messi. To tylko kwestia liczb. Jak ktoś uważa inaczej to jest naiwny. Napewno będą mieli z kogo wybrać . W kolejce po większe pieniądze już stoi Kessie , Dybala , Rudiger czy Goretzka.

Z tymi szejkowymi klubami zaskoczyło mnie jedno - Juventus na 6 pozycji rankingu najbogatszych właścicieli. Jesteśmy wyżej od Realu i Barcelony, Chelsea czy Man Utd.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 października 2021, 12:56

Zależy "jak bardzo" wcześniej. To nie jest tak, że Newcastle nagle ściągnie sobie Hallanda. Zapomnij o tym.
Ostatnio Guardiola się gubi od dobrych 2-3 sezonów. Wydaje tone kasy, a i tak wciąż jest daleko od marzeń właścicieli. Tam trzeba bardzo wiele zmienić, poprawić i wprowadzić stabilizacje. City jest nieźle zarządzane pod względem wyboru trenerów. Jest stabilność. Każdy trener jest na stanowisku przynajmniej 3 lata. To dobrze. Cała infrastruktura musi zostać usprawniona. To jest mnóstwo kasy, czasu i pracy. Newcastle powinno szukać trenera który jest jakimś gwarantem by skończyć sezon w pierwszej dziesiątce. Zespół jest póki co w strefie spadkowej i wcale nie jest pewne, że się utrzyma.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 09 października 2021, 13:54

Ja znalazłem takie zestawienie. Arab od PSG wydaje się być jakoś nisko. Choć oczywiście majątek jaki posiadasz niekoniecznie musi się przekładać na to ile wkładasz w klub.

Obrazek


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 października 2021, 14:44

Tak tak ;) Messi, który od kilku lat narzeka, że w Barcelonie ma za słabych kolegów i nie ma z kim grać idzie do Newcastle pograć sobie z Wilsonem i Joelintonem ;) Albo Donnaruma chcący grać w topowym klubie by regularnie grać w LM i o nią walczyć idzie do tworu bez przyszłości w kolejnych kilku latach ;) Jeśli już chcemy tak fantazjować to mogliby sobie kupić Riberyego czy Pedro ale pewnie i tak mogli to zrobić bo było ich stać. NA prawdę radzę spojrzeć kogo kupowało City w pierwszych swoich sezonach i podzielić to przez fakt, że aktualnie jest już City i PSG więc przebijać muszą już nie Liverpool czy Arsenal ale właśnie innych arabów.

ps. co do zestawienia majątków to Newcastle przejęła chyba rodzina królewska i to jest policzony majątek całego państwa czy coś takiego.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 października 2021, 15:14

Odnośnie Juve to takie wyliczenia pi raz oko. Agnelli są głównym udziałowcem w Exor, zas Exor głównym udziałowcem w Juve, tutaj chyba mamy głównie majątek całej rodziny Agnellich, na pewno nie samego Adreii ale też oczywiście nie całego Exora.
Maly pisze:
09 października 2021, 14:44
Tak tak ;) Messi, który od kilku lat narzeka, że w Barcelonie ma za słabych kolegów i nie ma z kim grać idzie do Newcastle pograć sobie z Wilsonem i Joelintonem ;) Albo Donnaruma chcący grać w topowym klubie by regularnie grać w LM i o nią walczyć idzie do tworu bez przyszłości w kolejnych kilku latach ;) Jeśli już chcemy tak fantazjować to mogliby sobie kupić Riberyego czy Pedro ale pewnie i tak mogli to zrobić bo było ich stać. NA prawdę radzę spojrzeć kogo kupowało City w pierwszych swoich sezonach i podzielić to przez fakt, że aktualnie jest już City i PSG więc przebijać muszą już nie Liverpool czy Arsenal ale właśnie innych arabów.

ps. co do zestawienia majątków to Newcastle przejęła chyba rodzina królewska i to jest policzony majątek całego państwa czy coś takiego.
Pełna zgoda, aż się rzygać już od tych fejkowych zdjęcie Ronaldo, Messiego, Mbappe itd. w koszulkach Newcastle.
Newcastle pewnie zimą ruszy po jakieś wzmocnienia, ale bardziej spodziewałbym się już przestarzałych gwiazd chociażby takiego Sancheza z Inter czy też przereklamowanych grajków z Premier League, ew. jakiś młodych zdolnych mocno przepłacając. Bardzo wątpię w to, że ściągną jakiegoś naprawdę topowego gracza w rozsądnym wieku zimą czy też latem przyszłego roku.
Ramsey ma jakąś tam w miarę sensowną prasę w UK, więc może jakimś cudem udałoby się go tam wypchnąć, ale mocno w to wątpię.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 października 2021, 10:24

Przecież to oczywiste, że Newcastle na początku będzie szukać zawodników z uznaną marką, ale w wieku zbliżającym się do trzydziestki (coś jak kiedyś Tevez w Juve), którzy mogą poświęcić brak udziału w LM za wysoką pensję. Jednakże nie wykluczam, że podkupią też kilku piłkarzy, np. od swoich ligowych rywali (ale nie z czołówki) typu Richarlison oraz z drużyn takich jak Sevilla, Lipsk, Fiorentina. Do tego powinni dorzucić kilku młodych, zdolnych, których przekonałaby nie tylko kasa, ale przede wszystkim możliwość regularnej gry czego mogłoby im brakować gdyby przeprowadzili się np. do City, Realu. Natomiast nie ma chyba żadnych wątpliwości, że w ciągu powiedzmy dwóch czy trzech sezonów nie staną się tak atrakcyjnym kierunkiem, żeby pozwolić sobie na zakontraktowanie Mbappe czy Haalanda.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 października 2021, 10:31

Mi się wydaje że Newcastle jak odkurzacz będzie ściągać zawodników, którzy nie mają miejsca w topowych zespołach. Piłkarze typu Ramsey, McKennie, Sanchez, Isco. Wszytko po to by się utrzymać.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 10 października 2021, 12:09

19 pisze:
10 października 2021, 10:31
Mi się wydaje że Newcastle jak odkurzacz będzie ściągać zawodników, którzy nie mają miejsca w topowych zespołach. Piłkarze typu Ramsey, McKennie, Sanchez, Isco. Wszytko po to by się utrzymać.
Niestety, to tylko nasze marzenia. O ile jeszcze Isco czy McKennie mogą być łakomymi kąskami, to nikt nie jest na tyle głupi by zatrudnić Ramseya.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 10 października 2021, 22:30

Według doniesień mediów Newcastle już w zimę wyda ponad 200 mln na transfery. Coraz częściej pojawia się też nazwisko Conte. Nasz Antonio chce mieć duży wpływ na transfery.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 października 2021, 10:21

Crunny pisze:
10 października 2021, 22:30
Według doniesień mediów Newcastle już w zimę wyda ponad 200 mln na transfery. Coraz częściej pojawia się też nazwisko Conte. Nasz Antonio chce mieć duży wpływ na transfery.
Conte to chyba najlepsza opcja do położenia podwalin pod długofalowy projekt. Ponadto Antoś już pracował w Anglii, więc to może być kolejny atut przy wyborze nowego trenera Newcastle. Niby dziś pojawiają się także plotki związane z Paulo Fonsecą i powiem szczerze, że podobała mi się gra Romy za jego kadencji, aczkolwiek miał pecha, że z powodu kontuzji wypadali mu kluczowi Pellegrini i Zaniolo, bo z nimi w składzie miałby dużo lepsze wyniki punktowe. Z ciekawszych nazwisk dostępnych na rynku są na chwilę obecną wg mnie jeszcze Rudi Garcia i Szewczenko, bo raczej nie pokuszą się o Lamparda, Pirlo czy Gattuso.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 16:38

Już widzę jak wszystkie dziunie top-plejerów palą się do przeprowadzki do jakiejś dziury koło Sunderlandu :prochno: Szejk będzie musiał bardzo dobrze płacić, albo przenieść siedzibę klubu.

Jak w ciągu 5 lat Newcastle wejdzie do LM to uznam to za sukces.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 18:29

jackop pisze:
14 października 2021, 16:38
Już widzę jak wszystkie dziunie top-plejerów palą się do przeprowadzki do jakiejś dziury koło Sunderlandu :prochno: Szejk będzie musiał bardzo dobrze płacić, albo przenieść siedzibę klubu.

Jak w ciągu 5 lat Newcastle wejdzie do LM to uznam to za sukces.
Myślisz, że nie stać tego szejka? Jak do Manchesteru, który z dobrej pogody nie słynie przychodzą, to i tu przyjdą. Wszystko jest kwestią dwóch czynników - hajsu i przekonania do projektu. O ile nie będzie to po prostu marnotrawienie pieniędzy na "gorące" nazwiska, które z daleka śmierdzą czy to przez ich charakter czy problemy z kontuzjami czy jakiekolwiek inne aspekty, o których możemy nie wiedzieć tylko faktycznie mądre budowanie zespołu, to i bardziej myślący gracze się na to zdecydują.

Wystarczy spojrzeć na to z tej strony - jesteś młodym zawodnikiem z opcją rozwoju i podchodzi do Ciebie Newcastle - daje Ci opcję grania w lidze, w której nawet na renomie takie placki jak Ramzej zarabiają potem 7mln w innych krajach, z opcją większej ekspozycji i szybkiego, intensywnego futbolu, dużej ilości spotkań. Nawet, jeśli trzeba poczekać na LM ten rok, dwa, trzy, może więcej - zagrasz 1 dobry sezon w takim Newcastle i możesz przebierać w ofertach, bo świat już o Tobie usłyszał. I nie boisz się, że w klubie będzie wyprzedaż po roku, bo się nie udała inwestycja by wskoczyć w puchary a właściciel zwija mandżur i zakręca kurek.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 18:50

Rozgrzany Sturaro pisze:
14 października 2021, 18:29
[...]zagrasz 1 dobry sezon w takim Newcastle i możesz przebierać w ofertach, bo świat już o Tobie usłyszał.
I przez następne 3-5 lat jesteś zakładnikiem swojego kontraktu jak np. Mbappe w PSG :prochno: Do innego klubu w PL nie zostaniesz sprzedany, bo szejk nie po to płaci ciężkie baksy, żeby wzmacniać konkurencję, a jak zgłosi się jakiś Real czy inny Bayern to szejk powie, że dziękuje, ale zarobił już dzisiaj na waciki.
Rozgrzany Sturaro pisze:
14 października 2021, 18:29
Jak do Manchesteru, który z dobrej pogody nie słynie przychodzą, to i tu przyjdą.
To nie jest kwestia pogody, tylko dostępu do cywilizacji (atrakcyjnej lokacji) i ewentualnie historycznej rywalizacji. Nie jest dziełem przypadku, że inwestorów znalazły kluby z Mediolanu (nawet kilku na przestrzeni lat pomimo ich przeciętności sportowej), Paryża, Londynu czy Manchesteru. Toż to Turyn pod tym względem trochę leży, a co dopiero jakiś NowyZamek :whistle:

Jak już miałbym inwestować w Anglii, to kupiłbym sobie Everton żeby zdetronizować Liverpool, tak jak City zrobiło z United czy Chelsea z Arsenalem.

Zobaczymy co przyniosą dwa najbliższe okienka, ale na razie jestem w gronie sceptyków.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 18:57

jackop pisze:
14 października 2021, 18:50
Rozgrzany Sturaro pisze:
14 października 2021, 18:29
[...]zagrasz 1 dobry sezon w takim Newcastle i możesz przebierać w ofertach, bo świat już o Tobie usłyszał.
I przez następne 3-5 lat jesteś zakładnikiem swojego kontraktu jak np. Mbappe w PSG :prochno: Do innego klubu w PL nie zostaniesz sprzedany, bo szejk nie po to płaci ciężkie baksy, żeby wzmacniać konkurencję, a jak zgłosi się jakiś Real czy inny Bayern to szejk powie, że dziękuje, ale zarobił już dzisiaj na waciki.
Rozgrzany Sturaro pisze:
14 października 2021, 18:29
Jak do Manchesteru, który z dobrej pogody nie słynie przychodzą, to i tu przyjdą.
To nie jest kwestia pogody, tylko dostępu do cywilizacji (atrakcyjnej lokacji) i ewentualnie historycznej rywalizacji. Nie jest dziełem przypadku, że inwestorów znalazły kluby z Mediolanu (nawet kilku na przestrzeni lat pomimo ich przeciętności sportowej), Paryża, Londynu czy Manchesteru. Toż to Turyn pod tym względem trochę leży, a co dopiero jakiś NowyZamek :whistle:

Jak już miałbym inwestować w Anglii, to kupiłbym sobie Everton żeby zdetronizować Liverpool, tak jak City zrobiło z United czy Chelsea z Arsenalem.
Wydaje mi się, że Mbappe w PSG może być jednym z odosobnionych przypadków - i tak nie są to 3 lata a w jego przypadku w sumie sezon, gdzie i tak jak widać nadal gra, a nie siedzi na ławie. Drugi talent w skali Mbappe może się pojawić za jakiś czas, niekoniecznie w ciągu najbliższego roku/dwóch. I szczerze wątpię, by szejki chcąc budować zespół mądrze robiliby takie zagrywki. Ale jak wspomniałem, nie wiem jakim systemem chcą się prowadzić i jaki mają plan na rozwój, to pewnie poznamy dopiero w przyszłoroczne lato, a zima będzie jedynie przedsmakiem. O ile w ogóle.

Autem z Newcastle nawet do Manchesteru jakoś długo by nie jechali, jakby aż tak im brakowało atrakcji zapewnianych przez miasto. :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 14 października 2021, 19:04

Abramović kupił Chelsea w 2003 roku. Pierwszy sezon, 2003/2004, to 100 mln £ wydane na transfery i 2. miejsce w lidze. W kolejnym sezonie byli już mistrzami.
Szejkowie przejęli Manchester City w 2008 roku. Sezon 2008/2009 był ich pierwszym pod arabskimi rządami. 4 lata później byli mistrzami Anglii.

Obrazek

Gdybym kibicował jakiemuś angielskiemu klubowi z PL to zacząłbym się martwić. A dziunie piłkarzy mogą mieszkać w pałacu w Newcastle albo wracać do pracy jako kelnerki i wynajmować kawalerkę w jakimś cieplejszym miejscu :)


Obrazek
ODPOWIEDZ