Premier League

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 19:07

City obecnie wyrasta na kandydata na Mistrza Europy.

Czyżby w końcu Pep zrobił to czego mu brakowało od czasu Barcelony?

To jak dziś rozbijają Liverpool, jest wręcz nieprawdopodobne, chociaż pasywność The Reds zakrawa o pomste. Allisson podarował dwie bramki w 5 minut podając do przeciwnika przed polem karnym, a reszta drużyny stoi i się patrzy. Szok.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2021, 21:01

Alisson dał dziś taki koncert w bramce, aż nie do uwierzenia.
Wyobraźcie sobie takie zagrania ze strony naszego Wojtka, kilka psów byśmy tutaj na nim powiesili. Patrząc jednak na to jak Szczęka wyprowadza piłkę, nie mam takich obaw.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 13:56

Narzekamy na kontuzje w Juve, a Liverpool w tyłach ma czarną dziurę. Bez 3 najlepszych ŚO i mogącym grać na tej pozycji Fabinho. Z City dwoma pomocnikami na środku defensywy, dzisiaj szansę obok Hendersona otrzymał sprowadzony awaryjnie randomowy Turek. Nadal niedostępni są Jota i Keita, a przed chwilą z boiska zszedł Milner.

O obronie mistrzostwa Jurgen może raczej zapomnieć :sad

PS: Thiago Alcantara jest rzadki

PPS: To se Kabak zadebiutował. Piękne wejście w Alissona :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 16:47

jackop pisze:
13 lutego 2021, 13:56


O obronie mistrzostwa Jurgen może raczej zapomnieć :sad

PS: Thiago Alcantara jest rzadki

PPS: To se Kabak zadebiutował. Piękne wejście w Alissona :prochno:
Oby się nie zakwalifikowali do LM :pray:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2021, 08:53

Poprostu pisze:
13 lutego 2021, 16:47
jackop pisze:
13 lutego 2021, 13:56


O obronie mistrzostwa Jurgen może raczej zapomnieć :sad

PS: Thiago Alcantara jest rzadki

PPS: To se Kabak zadebiutował. Piękne wejście w Alissona :prochno:
Oby się nie zakwalifikowali do LM :pray:
Nie życz/czyń drugiemu co tobie niemiłe. W gruncie rzeczy, to Juve jest w bardzo podobnej sytuacji, bo obrona Scudetto się od nas praktycznie oddaliła (zwłaszcza jeśli dziś wygra Inter), a póki co balansujemy na krawędzi z awansem do następnej edycji LM i pewnie z taką grą będzie się bić do ostatnich kolejek. Nie jest do końca tak jak napisałeś w temacie meczowym, że pożegnaliśmy się z mistrzostwem po remisach z beniaminkami, bo to już było za nami, a mimo tego w ostatnim czasie nadrobiliśmy parę oczek do czołówki. Klopp w porównaniu do nas ma niesamowitego pecha z kontuzjami wśród obrońców, a bez van Dijka ich defensywa traci z 40% na jakości. W sumie, to dziwię się trochę ich działaczom, że przegrali walkę z Bayernem o Upamecano mogąc wpłacić klauzulę odstępnego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2021, 09:30

dimebag11 pisze:
14 lutego 2021, 08:53
Poprostu pisze:
13 lutego 2021, 16:47
jackop pisze:
13 lutego 2021, 13:56


O obronie mistrzostwa Jurgen może raczej zapomnieć :sad

PS: Thiago Alcantara jest rzadki

PPS: To se Kabak zadebiutował. Piękne wejście w Alissona :prochno:
Oby się nie zakwalifikowali do LM :pray:
Nie życz/czyń drugiemu co tobie niemiłe. W gruncie rzeczy, to Juve jest w bardzo podobnej sytuacji, bo obrona Scudetto się od nas praktycznie oddaliła (zwłaszcza jeśli dziś wygra Inter), a póki co balansujemy na krawędzi z awansem do następnej edycji LM i pewnie z taką grą będzie się bić do ostatnich kolejek. Nie jest do końca tak jak napisałeś w temacie meczowym, że pożegnaliśmy się z mistrzostwem po remisach z beniaminkami, bo to już było za nami, a mimo tego w ostatnim czasie nadrobiliśmy parę oczek do czołówki. Klopp w porównaniu do nas ma niesamowitego pecha z kontuzjami wśród obrońców, a bez van Dijka ich defensywa traci z 40% na jakości. W sumie, to dziwię się trochę ich działaczom, że przegrali walkę z Bayernem o Upamecano mogąc wpłacić klauzulę odstępnego.
Jeśli taka poważna strata kasy jak brak awansu do LM miałaby w końcu obudzić Agnelliego to jestem za.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2021, 09:51

@Poprostu
Dobrze wiesz, że nikogo nie obudzi i bardzo prawdopodobne, że stanie się z nami to samo co z Interem i Milanem czyli popadniemy w marazm, a brak wpływów z LM spowoduje brak konkretnych transferów.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 12:54

Buki wycofały możliwość stawiania na to, że Klop zaraz poleci z Lpoolu. To co teraz Real?


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 11:26

Klopp w Realu to pewnie mokry sen większości kibiców Królewskich, ale dla mnie ten pomysł nie jest idealny.

Po pierwsze - Klopp nie jest trenerem, który osiąga sukcesy na zawołanie, od razu. Z BVB pierwsze dwa sezony bez trofeów, w Liverpoolu aż trzy. Real ostatni raz dwa sezony bez jakiegokolwiek tytułu zanotował w latach 2004 - 2006, w ciągu tych dwóch lat pogoniono łącznie aż czterech szkoleniowców. Oczywiście, Klopp jest już uznaną marką i jednym z najlepszych fachowców na Starym Kontynencie, więc kredyt zaufania na pewno dostałby większy, ale nie jestem pewien, czy po pierwszym sezonie bez sukcesów Perez nie obwieściłby klęski tego projektu i odprawił Niemca z Madrytu.

Po drugie - zanim Klopp dobrnął do bardzo udanego sezonu 2018/2019, musiał dostosować drużynę pod siebie, na co włodarze klubu wydali prawie 390 milionów euro. Ok, Real nie jest biednym klubem (wręcz przeciwnie), ale w ostatnich latach wydał już mnóstwo pieniędzy na transfery, w dodatku ma na karku remont stadionu, który co prawda jest przebudowywany za pożyczone pieniądze i jest skalkulowany tak, by zwrócić się po kilku latach od otwarcia (ma generować przynajmniej 150 mln euro rocznie, oczywiście zakładamy, że w połowie 2022 roku kibice wrócą już na stadiony), ale Perez nie będzie raczej skłonny do tego, by szastać pieniędzmi na lewo i prawo. Na Hazarda, Militao, Jovicia i zaciąg brazylijskich talentów (Vini, Reinier, Rodrygo) poszło 340 milionów euro, nawet, jeśli część tej sumy została pokryta przez przychody ze sprzedaży zawodników (niektórzy odchodzili za niezłe pieniądze). Trudno sobie wyobrazić to, by Perez w dobie światowego kryzysu dał Kloppowi ot tak 150 milionów do wydania w jedno okienko transferowe.

Po trzecie - Klopp jest dobry w rozwijaniu zawodników, ale depcze mu po piętach zdecydowanie młodszy i nie mniej utalentowany adept niemieckiej szkoły trenerskiej. Chodzi mi oczywiście o Nagelsmanna, którego zatrudnieniem Real był zainteresowany już dwa lata temu, po zwolnieniu Solariego, zanim powierzono drużynę Zidane'owi. Wówczas Niemiec uznał, że nie jest jeszcze gotowy na podjęcie się tak odpowiedzialnej misji, ale patrząc na to, jak szybko dojrzewa trenersko sądzę, że niedługo Perez może znów wykonać do niego telefon. Nagelsmann jest świetny w rozwijaniu młodych talentów, czynił to w Hoffenheim i w Lipsku, a Real ma takich zawodników na pęczki (Vinicius, Rodrygo, Brahim, Militao, Odegaard, Jović, Fede i tak dalej). Lipsk Nagelsmanna gra niesamowicie przyjemną dla oka piłkę, ma swój styl (czego Realowi brakuje od odejścia Ancelottiego), kulturę gry, w imponujący sposób wypunktował w zeszłym roku Atletico i to mając do dyspozycji gorszy materiał ludzki niż w Madrycie. W dodatku Nagelsmann jest nienasycony, bo mimo, że jest o nim głośno i wypracował sobie już jakiś tam status, to jeszcze nic wielkiego w piłce nie wygrał, więc w Realu miałby niepowtarzalną szansę napisać piękną historię. W dodatku byłby z pewnością o wiele tańszy niż Klopp, ale to szczegół.

Po czwarte - i to chyba najistotniejsze - nie sądzę, by Klopp został zwolniony z Liverpoolu. Patrząc na historię menadżerów tego klubu, średnio piastują oni te stanowisko pewnie z sześć lat, a klub zwykle nie garnie się do tego, by ich zwalniać w przypadku pojedynczych słabszych sezonów. Zwłaszcza w takiej sytuacji jak obecna, gdy poprzednie dwa sezony były najbardziej udanymi od półtorej dekady. Ok, mistrzostwo odjechało już na dobre, ale Liverpool wciąż jest w grze o Ligę Mistrzów. Jak dla mnie zakończenie sezonu w top4 i przyzwoity rezultat w LM nie będzie wystarczającym pretekstem do zwolnienia Kloppa, chyba że ten sam zdecyduje się odejść.


1902 Para Siempre

Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 marca 2021, 09:27

Zobaczcie jakie spalone gwiżdżą w PL: linia wyznaczona od łokcia :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 marca 2021, 10:33

Powie mi ktoś co się dzieje z Liverpoolem. Rozumiem, że mieli sporo kontuzjowanych zawodników, ale i tak ich dorobek punktowy w ostatnich 5 meczach to jakaś tragedia (tylko 3 oczka na 15 możliwych) mimo tego, że grali (nie licząc Sheffield) z czołówką. Ponadto, co strasznie dziwne, pojawiły się u nich problemy ze zdobywaniem bramek mimo tego, że Salah wciąż jest najlepszym strzelcem ligi, bo to, że sporo tracą to normalna sprawa bez van Dijka czy chociażby zdrowego Fabinho. Na dodatek Anfield nie jest już żadną twierdzą, bo 5 porażek z rzędu u siebie i stosunek bramkowy 1-9, to jakiś szok i czyżby brak kibiców na trybunach aż tak zniwelował atut własnego boiska.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 marca 2021, 13:43

Maly pisze:
05 marca 2021, 09:27
Zobaczcie jakie spalone gwiżdżą w PL: linia wyznaczona od łokcia :D
Oglądałem i kreślili te linie w cały świat zanim podjęli ostateczną decyzję o spalonym :prochno:
dimebag11 pisze:
05 marca 2021, 10:33
Powie mi ktoś co się dzieje z Liverpoolem.
W skrócie:
- brak bramkarza
- brak środka obrony
- Kabak = kupa
- brak środka pomocy (bo najlepsi łatają obronę)
- Thiago = kupa
- TAA, Robertson i trio Mane, Firmio, Salah zajechani ze względu na kontuzje/słabość rezerwowych


Świetne otwierające podanie Kante przy asyście. Oczywiście Mount musiał wykonać sporo pracy, aby padła bramka i to jemu należą się największe brawa :bravo:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 marca 2021, 14:25

TAA, Robertson i trio Mane, Firmio, Salah nie mieli zmienników także sezon temu ale w tym ewidentnie widać ile daje szeroka ławka. Man City, Inter, Bayern - tam jest w czym wybierać i nie ma plagi kontuzji jak u nas. Na trzecią siłę w LM (i drugą w PL) wyrasta Chelsea, którą Tuchel ogarnia pod swoje, a że Chelsea lubi sobie wygrać LM po zmianie trenera w zimie to kto wie...

Do Liverpoolu wracając to z drugiej strony przecież oni cieniują od końca grudnia a zmienników nie było już dawno, VVD był tak samo kontuzjowany etc. Obrona w zasadzie nie istnieje cały sezon. TAA i Robinson w porównaniu z poprzednim sezonem mają fatalne liczby ofensywne a to oni napędzali ich grę.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 marca 2021, 18:04

@Maly
@jackop
Rozumiem plagę kontuzji, ale przegrać 5 kolejnych spotkań u siebie strzelając zaledwie 1 bramkę i tracąc aż 9 to jest niezwykły wyczyn jak na drużynę ze ścisłego światowego topu (zwłaszcza mając w ofensywie takich zawodników jak Salah, Mane i Firmino bez względu na poziom ich wyeksploatowania). Widziałem, że Allison miał kilka "odpałów" w tym sezonie, ale to wciąż świetny golkiper, więc raczej argument brak bramkarza do mnie nie przemawia. Z drugiej strony, to Liverpool mimo takiego kryzysu jakoś w LM na lekkości pokonują bardzo solidny RB Lipsk i na 99% zamelduje się w ćwierćfinale, więc tym bardziej dziwią mnie ich wybryki w Premier League.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 marca 2021, 18:51

Ja ich w żadnym wypadku nie tłumaczę, tym bardziej, że jak mówiłem na jesieni byli liderami i nic nie zapowiadało takiego kryzysu. Nie wiem czy kibice FCL znają odpowiedź na pytanie "co się dzieje".


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ