Ekstraklasa 2010/2011

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto bedzie mistrzem Polski

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2011, 12:29

Czy ja wiem czy za wcześnie? Wolfsburg po ostatnim sezonie potrzebuje trochę przewietrzyć podstawowy skład. Może to być szansa dla nowych piłkarzy.

Poza tym różnica organizacyjna i szkoleniowa między naszą śmieszną Ekstraklasą a Bundesligą jest widoczna gołym okiem. Młody, ambitny piłkarz może na tym tylko skorzystać. Grunt to nie nastawiać się na pewne miejsce w podstawowym składzie, tylko jechać uczyć się i walczyć na każdym treningu. To kiedyś zaowocuje. Podstawowym składem, regularnymi występami w kadrze a może i transferem do lepszego klubu.


probeert

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2011
Posty: 179
Rejestracja: 12 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2011, 12:35

No właśnie idąc do Wolfsburga nie powinien oczekiwać, że będzie miał pewne miejsce w podstawowej 11. Ale ciekawe czy jest sens żeby wchodził z ławki, jeśli może przecież zostać wypożyczonym do 2. ligi i tam grać w pierwszym składzie. Nie mogę ocenić jego umiejętności po kilku golach, jeśli ma być w przyszłości dobrym graczem, a teraz wszyscy widzą w nim potencjał, to kwota wydaje się być dobra :wink:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2011, 13:02

Koniec jednej z oper mydlanych :

http://legia.com/www/index.php?akt=23189

Żewłakow jednak w Legii. Wstępnie oceniam jako wzmocnienie, ale napewno jest to za mało na mistrza. Czekamy na inne transfery.

Koniec drugiej z oper mydlanych :

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,titl ... omosc.html

Jednak Wojciechowski nie dopuszcza do sprzedaży Mierzejewskiego. Zastanawiałem się czy będzie chciał zarobić czy pokaże, że rzeczywiście chodzi mu o majstra. Póki co, wygląda na to, że nie zależy mu na tych pieniądzach. Kto jednak wie, z nim to wszystko jest możliwe :roll:


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2011, 16:06

steru pisze:Tak z innej beczki to weszło wróży transfer Klicha z Cracovii do Wolfsburga za 1,5 mln euro. Co myślicie?

http://www.weszlo.com/news/7052
Wg mnie zdecydowanie za wcześnie na taki transfer :stop:
Ledwie kilka dobrych meczy w Ekstraklasie, niesłuszne moim zdaniem powołanie do kadry i już emigracja? Niech powalczy z Cracovią o coś więcej niż utrzymanie, a później myśli o transferze.

A lubię gościa, bo pochodzi z moich stron :wink:
steru pisze:Koniec jednej z oper mydlanych :

http://legia.com/www/index.php?akt=23189

Żewłakow jednak w Legii. Wstępnie oceniam jako wzmocnienie, ale napewno jest to za mało na mistrza. Czekamy na inne transfery.

Koniec drugiej z oper mydlanych :

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,titl ... omosc.html

Jednak Wojciechowski nie dopuszcza do sprzedaży Mierzejewskiego. Zastanawiałem się czy będzie chciał zarobić czy pokaże, że rzeczywiście chodzi mu o majstra. Póki co, wygląda na to, że nie zależy mu na tych pieniądzach. Kto jednak wie, z nim to wszystko jest możliwe :roll:
Żewłakow w końcu wrócił do Polski o czym mówił już od EURO 2008. Może on ogarnie Legię w przyszłym sezonie. Jego doświadczenie się przyda.

A co do Polonii - gdyby Wojciechowski miał więcej cierpliwości do trenerów to mógłby zrobić wiele dobrego dla polskiej piłki. Widać, że chce stworzyć dobry team i kasa nie jest najważniejsza :bravo:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 08:57

francois pisze:Wg mnie zdecydowanie za wcześnie na taki transfer :stop:
Ledwie kilka dobrych meczy w Ekstraklasie, niesłuszne moim zdaniem powołanie do kadry i już emigracja? Niech powalczy z Cracovią o coś więcej niż utrzymanie, a później myśli o transferze.
Filipiak jest chyba podobnego zdania bo z jego wypowiedzi czuć lekkie rozczarowanie. Jest sporo racji w tym, że chłopak może "zniknąć" w Bundeslidze, ale to taki stereotyp. Też kiedyś tak myślałem ale zmieniłem swoje podejście.
francois pisze: Żewłakow w końcu wrócił do Polski o czym mówił już od EURO 2008. Może on ogarnie Legię w przyszłym sezonie. Jego doświadczenie się przyda.
Pojawiają się głosy, że regulatną grą w obronie może zmusić Smudę do kolejnych powołań do kadry. Mimo zakończenia reprezentacyjnej kariery.
francois pisze:A co do Polonii - gdyby Wojciechowski miał więcej cierpliwości do trenerów to mógłby zrobić wiele dobrego dla polskiej piłki. Widać, że chce stworzyć dobry team i kasa nie jest najważniejsza :bravo:
Wojciechowski i tak ma multum cierpliwości. Oczywiście nie do trenerów. Do niepowodzeń. Kiedyś jego era się skończy i Polonia będzie w ciężkiej sytuacji. W Polsce nie ma komu inwestować w piłkę nożną.
Przy okazji, podobno za Sobiecha są już jakieś oferty.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 09:17

steru pisze: Pojawiają się głosy, że regulatną grą w obronie może zmusić Smudę do kolejnych powołań do kadry. Mimo zakończenia reprezentacyjnej kariery.
Dziwisz się? 36-letni Żewłak na pewno nie będzie słabszy od Glika czy Jodłowca. Jednak te głosy są bardzo hipotetyczne. Aczkolwiek tak jak napisałem wyżej. Nie mam wątpliwości kto jest lepszy.


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 12:54

zoff pisze:Dziwisz się? 36-letni Żewłak na pewno nie będzie słabszy od Glika czy Jodłowca. Jednak te głosy są bardzo hipotetyczne. Aczkolwiek tak jak napisałem wyżej. Nie mam wątpliwości kto jest lepszy.
Oczywiście, że się nie dziwię. Też poniekąd liczę na dobrą formę Żewłakowa. Skorzysta na tym Legia, a może skorzysta i kadra. Można powiedzieć, że ten sezon będzie dla niego sezonem prawdy. Wreszcie wszyscy kibice w naszym kraju będą mogli na oczy ocenić jego realną formę. Bądźmy szczerzy, gdy grał w Grecji czy Tircji to mało kto widział jak wygląda jego gra.

P.S. Taki Glik czy Augustyn mogą się jeszcze wyrobić. Nie skreślałbym ich jeszcze...


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 13:45

steru pisze:
zoff pisze:Dziwisz się? 36-letni Żewłak na pewno nie będzie słabszy od Glika czy Jodłowca. Jednak te głosy są bardzo hipotetyczne. Aczkolwiek tak jak napisałem wyżej. Nie mam wątpliwości kto jest lepszy.
Oczywiście, że się nie dziwię. Też poniekąd liczę na dobrą formę Żewłakowa. Skorzysta na tym Legia, a może skorzysta i kadra. Można powiedzieć, że ten sezon będzie dla niego sezonem prawdy. Wreszcie wszyscy kibice w naszym kraju będą mogli na oczy ocenić jego realną formę. Bądźmy szczerzy, gdy grał w Grecji czy Tircji to mało kto widział jak wygląda jego gra.

P.S. Taki Glik czy Augustyn mogą się jeszcze wyrobić. Nie skreślałbym ich jeszcze...
Bardziej pytam niż poprawiam, Żewłak to nie skończył przypadkiem gry w kadrze?
Ciekaw jestem jak czy Glik, jeśli oczywiście zostanie we Włoszech, wywalczy sobie miejsce choćby na ławce rezerwowych w nadchodzącym sezonie. Palermo jakoś Polakom nie służy, mam nadzieję że długo tam chłopak nie zostanie. Może znowu go gdzieś wypożyczą? :think:


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 14:02

Juras_Senat pisze:Bardziej pytam niż poprawiam, Żewłak to nie skończył przypadkiem gry w kadrze?
Skończył, o czym wspominałem 1-2 posty wstecz. Bardziej chodzi o to, że zakończenie reprezentacyjnej kariery było spowodowane podejściem Smudy. Jeśli Żewłakow będzie prezentował się dobrze na tle innych zawodników z ekstraklasy, to siłą rzeczy zacznie się wywieranie presji na Smudzie.
Juras_Senat pisze:Ciekaw jestem jak czy Glik, jeśli oczywiście zostanie we Włoszech, wywalczy sobie miejsce choćby na ławce rezerwowych w nadchodzącym sezonie. Palermo jakoś Polakom nie służy, mam nadzieję że długo tam chłopak nie zostanie. Może znowu go gdzieś wypożyczą? :think:
Nie wiem czy to potwierdzona informacja ale wydaje mi się, że Glik się jednak przeniósł do Bari i tam też zacznie następny sezon. Gdzieś o tym czytałem aczkolwiek nie mogę tego odnaleźć. Młody jest, wciąż może być dobrym piłkarzem.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 14:03

Juras_Senat pisze:
steru pisze:
zoff pisze:Dziwisz się? 36-letni Żewłak na pewno nie będzie słabszy od Glika czy Jodłowca. Jednak te głosy są bardzo hipotetyczne. Aczkolwiek tak jak napisałem wyżej. Nie mam wątpliwości kto jest lepszy.
Oczywiście, że się nie dziwię. Też poniekąd liczę na dobrą formę Żewłakowa. Skorzysta na tym Legia, a może skorzysta i kadra. Można powiedzieć, że ten sezon będzie dla niego sezonem prawdy. Wreszcie wszyscy kibice w naszym kraju będą mogli na oczy ocenić jego realną formę. Bądźmy szczerzy, gdy grał w Grecji czy Tircji to mało kto widział jak wygląda jego gra.

P.S. Taki Glik czy Augustyn mogą się jeszcze wyrobić. Nie skreślałbym ich jeszcze...
Bardziej pytam niż poprawiam, Żewłak to nie skończył przypadkiem gry w kadrze?
Ciekaw jestem jak czy Glik, jeśli oczywiście zostanie we Włoszech, wywalczy sobie miejsce choćby na ławce rezerwowych w nadchodzącym sezonie. Palermo jakoś Polakom nie służy, mam nadzieję że długo tam chłopak nie zostanie. Może znowu go gdzieś wypożyczą? :think:
Żewłakow miał niby pożegnanie z kadrą ale przecież nasi stoperzy są tak słabi, że jak Żewłak się dobrze zaprezentuje w barwach Legii to wróci do kadry. No chyba, że Franek uniesie się "honorem" i go oleje.

Glik ma ponoć zostać w Bari.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 15:43

steru pisze: P.S. Taki Glik czy Augustyn mogą się jeszcze wyrobić. Nie skreślałbym ich jeszcze...
Zobaczymy. W Bari grał często. Ale furory nie zrobił. Szkoda Augustyna, którego skutecznie zastopowała kontuzja. Też nie chce ich skreślać. Piłkarsko są nadal młodzi. Euro jest za rok. Ale po Euro piłka się nie kończy.


Obrazek
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 15:57

Daniel Ljuboja w Legii. Dzieje się w tej naszej lidze.

http://legia.com/www/index.php?akt=23230


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
kowal1990

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 lutego 2004
Posty: 144
Rejestracja: 24 lutego 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 16:00

Super informacja. Jak na polskie warunki to świetny transfer.
Zdecydowanie najgłośniejsze nazwisko w ekstraklasie. Czekamy na więcej.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 16:03

On żyje :shock: ??? Od czasu jego rozstania z PSG zniknął mi zupełnie z radaru. Legia sprowadza 'emerytów', a skład Lecha ma się podobno opierać na wychowankach i młodzieży. Zobaczymy czy w przyszłym sezonie znów pogodzi ich Wisła. :smile:
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2011, 16:26 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2011, 16:10

kowal1990 pisze:Super informacja. Jak na polskie warunki to świetny transfer.
Zdecydowanie najgłośniejsze nazwisko w ekstraklasie. Czekamy na więcej.
Dokładnie. Gość ma taką przeszłość, że aż się dziwię jak się udał taki transfer.
Niestety zachodzi obawa, że może być "nieco" wypalony ale to wciąż świetna wiadomość.


ODPOWIEDZ