Ekstraklasa 2010/2011

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto bedzie mistrzem Polski

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2010, 21:22

bagg@
OK ale tyle gwiazd jak na polską lige !!!
Sobiech, Smolarek , Bruno dojdzie Nowak jak dla mnie to tak jak Real w zeszłym sezonie nakupował i nic nie zdobył . Wiec myślę że Polonia w tym sezonie powalczy ale czy na mistrza ???


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
rafal-1897

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2010
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2010

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2010, 21:51

No Lech znowu remis, ale jest coraz lepiej. Przeważali na początku, zresztą później też, ale nadal brak wykończenia. Przynajmniej bramki nie stracili. Boję się o dwumecz z Dnipro, może być ciężko. Jeśli nie będzie transferów to kiepsko to widzę... Ale nadal wierzę w odbudowę formy Lecha...


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2010, 14:42

Lech ma bardzo mocny pierwszy skład, który mógłby zawojować LE jeśli byłby w najwyższej formie od czego są obecnie dalecy. Z obecną kadrą nie mają większych szans na mistrzostwo, ponieważ brakuje tam wartościowych zmienników.

Pozytywnie zaskakuje Polonia Warszawa - ogromnie pieniądze na kontrakty i kupno Sobiecha wydają się być dobrą inwestycją. Jeśli utrzymają obecną formę to mogą powalczyć o mistrzostwo, gdyż mają szeroką kadrę, niezłego trenera i jeszcze lepszego dyrektora sportowego :smile:

Niewiadomą jest Legia - po rozczarowywującym poprzednim sezonie na Łazienkowskiej sięgnięto głębiej do kieszeni ściągając wielu zagranicznych piłkarzy. Kadrę mają bardzo dobrą i szeroką, a także świetne zaplecze piłkarzy młodzieżowych. Jednak zanim stworzą oni monolit minie chyba wiele czasu.

Czarnym koniem Ekstraklasy będzie wg mnie Jaga - jedyny klub, który nie skompromitował nas za granicą. jedynym osłabieniem jest Bruno, a przybyli utalentowani Kupisz, Trytko i Kijankas. Jednak ich największym atutem jest Michał Probierz - wg mnie najlepszy polski trener młodego pokolenia.


rafal-1897

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2010
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2010

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2010, 19:46

francois pisze:Lech ma bardzo mocny pierwszy skład, który mógłby zawojować LE jeśli byłby w najwyższej formie od czego są obecnie dalecy. Z obecną kadrą nie mają większych szans na mistrzostwo, ponieważ brakuje tam wartościowych zmienników.

Pozytywnie zaskakuje Polonia Warszawa - ogromnie pieniądze na kontrakty i kupno Sobiecha wydają się być dobrą inwestycją. Jeśli utrzymają obecną formę to mogą powalczyć o mistrzostwo, gdyż mają szeroką kadrę, niezłego trenera i jeszcze lepszego dyrektora sportowego :smile:

Niewiadomą jest Legia - po rozczarowywującym poprzednim sezonie na Łazienkowskiej sięgnięto głębiej do kieszeni ściągając wielu zagranicznych piłkarzy. Kadrę mają bardzo dobrą i szeroką, a także świetne zaplecze piłkarzy młodzieżowych. Jednak zanim stworzą oni monolit minie chyba wiele czasu.

Czarnym koniem Ekstraklasy będzie wg mnie Jaga - jedyny klub, który nie skompromitował nas za granicą. jedynym osłabieniem jest Bruno, a przybyli utalentowani Kupisz, Trytko i Kijankas. Jednak ich największym atutem jest Michał Probierz - wg mnie najlepszy polski trener młodego pokolenia.
Lech ma praktycznie taki sam skład co w poprzednim sezonie, więc tu nie widzę problemu. Problemem jest Lewandowski. Zawodnicy ofensywni przyzwyczaili się do niego. Wystarczyło, że nie zagrał w jednym meczu, a już wszystko szło źle. A jak grał i nawet nie strzelał to i tak przechodziły przez niego wszystkie akcję i zawodnicy mieli pewno bezpieczeństwo w jego postaci i mogli spokojnie grac.

Polonia może coś zawojować. Dobre okno im wyszło, grają lepiej niż się spodziewałem. Problemem Legii był mecz z Arsenalem. Strzelili 5 bramek i już myśleli, że są najlepsi, no ale jak widac po tym przykładzie tak po prostu nie jest. Prawie cały skład jest nowy i muszą poświecić dużo czasu żeby się zgrać. Pech w tym, że tego czasu nie mają.

Jagiellonia gra bardzo dobrze. Może coś nawet zdobyć w tym sezonie, ale pamiętajmy, że Juve rok temu też miał dobry początek. Wstydu nie przyniosła nam żadna drużyna, bo obcokrajowcy ich zupełnie nie znają, więc nie ma problemu. Problem jest tylko w Polsce. Zaskakuje mnie trochę kiepska gra GKS-u. Spodziewałem się po nich trochę więcej. Żądny sukcesu jest Górnik, ale ambicje to nie wszystko. Żal mi trochę Cracovii, bo przez mecz Legii stracili początek sezonu i mogą mieć teraz problemy. W tym sezonie Ekstraklasa zapowiada się niezwykle ciekawie...


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2010, 21:29

Ruch 2-0 Wisła :happy: Widzew też wygrana no ciekawie się zapowiada ten sezon fawaryci bardzo słabo ;) A Legia jak narazie spadek :lol: ale zaległy mecz mają...


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2010, 17:18

deszczowy pisze:
francois pisze:Innym ciekawym kandydatem jest Jimenez.
No chyba sam nie wierzysz, w to co mówisz...?
Coraz bardziej prawdopodobne, że Wisłę poprowadzi Manolo Jimenez.
http://www.wislakrakow.com/www/showarti ... leid=23733


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2010, 10:43

Ryszkins pisze:Chodziło mi, że z tych dwóch drużyn daję większe szanse Polonii :prochno:
Mogłeś to napisać w normalny, przejrzysty sposób.
Ryszkins pisze:A czoła nie musisz chylić, bo dziś za gorąco na taki wysiłek :D
U mnie coś ostatnio ciągle pada ;/

Co do naszej ekstraklasy (hahaha, jak to brzmi), nie dziwi mnie słaba postawa Wisły, drużyna, która ma cienkich piłkarzy nie może znów wejść do pucharów (i mam nadzieję ,że nie wejdzie). Jestem ciekaw czy gdt przyjdzie Jimenez to weźmie Brożków,Małeckich itp za mordy i zaczną coś grać? Legia też słabiutko niby miała być drużyną, która spokojnie będzie lała wszystkich, a tutaj blamaż z Polonią i wymęczone 2-1 z Cracovią, ale im można dać czas dużo nowych zawodników przyszło to się jeszcze zgrają (chyba). Sądzę ,że w pierwszej czwórce będą Polonia/Legia (walka o mistrza?) i Lech/Jagiellonia przynajmniej mam taką nadzieję ;D


Ryszkins

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 116
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2010, 22:45

Smok-u pisze:Sądzę ,że w pierwszej czwórce będą Polonia/Legia (walka o mistrza?)
Mamy podobne zdanie jak widać.
Legia praktycznie cały czas grała takim składem w sparingach z drużynami z Francji, więc mniej więcej już powinni zaczynać być zgrani. Wygrali z Craxą, bo w końcu ich bramkarz przypomniał sobie jak się broni :prochno:


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2010, 16:47

Cupiał chce przeprowadzić zmiany na stanowiskach kierowniczych zatrudniając znanego z pracy w PSV dyrektora sportowego Stana Valckx'a. Myślę, że Holender wraz z klasowym szkoleniowcem (Jimenez, Petrescu, Zaccheroni :think: ) mógłby wznieść Wisłę na "next level".


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2010, 16:58

Strasznie cieszę się z dobrego startu Widzewa. Mam nadzieję że nie przestaną na tym Widzewiacy, i wygramy z Wisełką, która co jak co ale narazie nie zaskakuje.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2010, 17:01

francois pisze:Cupiał chce przeprowadzić zmiany na stanowiskach kierowniczych zatrudniając znanego z pracy w PSV dyrektora sportowego Stana Valckx'a. Myślę, że Holender wraz z klasowym szkoleniowcem (Jimenez, Petrescu, Zaccheroni :think: ) mógłby wznieść Wisłę na "next level".
Dyrektor sportowy i trener nie grają. Wiśle potrzeba dość radykalnych zmian, których jednak nikt nie ma odwagi przeprowadzić. Największym problem Wisły - to Paweł Brożek. Szara eminencja, który mając 27 lat nadal jest graczem "przyszłościowym" i ma w Wiśle status "świętej krowy". Drugi problem to Małecki - tyleż nietuzinkowy, co porąbany i Wisła bedzie z nim miała jeszcze duuuużo problemów.

A że Wisełka pozbyła się przed rozpoczęciem sezonu obu podstawowych stoperów, z których przypadkowo jeden był jednym z lepszych napastników zespołu... :roll:

Simi pisze:Strasznie cieszę się z dobrego startu Widzewa. Mam nadzieję że nie przestaną na tym Widzewiacy, i wygramy z Wisełką, która co jak co ale narazie nie zaskakuje.
Zaskakuje Polonia Warszawa... niestety
Nigdy nie zrozumiem działań tego klubu. :(
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2010, 17:19 przez deszczowy, łącznie zmieniany 1 raz.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Ryszkins

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 116
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2010, 17:07

Simi pisze:Strasznie cieszę się z dobrego startu Widzewa. Mam nadzieję że nie przestaną na tym Widzewiacy, i wygramy z Wisełką, która co jak co ale narazie nie zaskakuje.
Ja też się cieszę. Szkoda pierwszego meczu z Lechem, bo można go było wygrać. Zobaczymy co ze słabą ostatnio Wisłą pokażą :)


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2010, 18:05

deszczowy pisze: Facet, który z Sevillą grał w Lidze Mistrzów miałby przyjść do klubu, przegrywającego w eliminacjach LE z azerską drużyną, której nazwy nikt (poza kibicami Wisły może :D ) nie umie nawet wymówić, a co dopiero zapamiętać? Ehm.... bądźmy poważni, proszę.
Oczywiście że nie !
Jego marzeniem to trenowanie Legii Warszawa, która ostatnio jest w życiowej formie przegrywając z Polonią 3-0, wygrywając dzięki sędziemu z Pasami. Tylko cholera, Maciek Skorża go ubiegł. Ale jest iskierka nadziei. Podtrzymanie dotychczasowej formy sprawi że wakat na trenera najwspanialszego klubu na świecie, klubu który każdy człowiek na ziemi potrafi wymienić nazwę, kadrę, trenerów, juniorów, będzie wolny ;)
Przyjdzie do drużyny która na razie o pucharach może pomarzyć ! ;)
Ryszkins pisze:
Simi pisze:Strasznie cieszę się z dobrego startu Widzewa. Mam nadzieję że nie przestaną na tym Widzewiacy, i wygramy z Wisełką, która co jak co ale narazie nie zaskakuje.
Ja też się cieszę. Szkoda pierwszego meczu z Lechem, bo można go było wygrać. Zobaczymy co ze słabą ostatnio Wisłą pokażą :)
3-0 Dla Widzewa. :)


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2010, 10:25

Robert Maaskant został oficjalnie nowym trenerem Wisły Kraków. Pracę pod Wawelem zacznie w poniedziałek.

zastanawiałem się, czy wobec bardzo prawdopodobnego zatrudnienia Stana Valickx'a na stanowisku dyrektora sportowego nie lepiej byłoby zatrudnić także holenderskiego managera. jednak nie było żadnych spekulacji o takowych. A tutaj dość niespodziewanie trenerem zostaje Maaskant. Wiele o nim nie wiem, pamiętam go właściwie tylko z wyeliminowania Polonii Warszawa w 3. rundzie kwalifikacji do LE w zeszłym sezonie.

Lada chwila stan Valickx zostanie ogłoszony dyrektorem sportowym.

Mam nadzieję, że ten Holenderski duet poprowadzi Wisłę do sukcesów, zwłaszcza na arenie europejskiej.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2010, 11:05

Powiem Wam, że byłem wczoraj na meczu zobaczyć, jak mój rodzimy Śląsk poradzi sobie z mocniejszym rywalem i dwie rzeczy przykuły moją uwagę.

Rzecz pierwsza: kibice Legii.
Cholera kulturalni ludzie. Nie widziałem czegoś takiego jeszcze. My o nich, o ich matkach, o ich klubie, a oni... O swoim klubie ;) Aż mi głupio było... Nie znoszę Legii prawie tak, jak Lecha, Arki, Zagłębia i Cracovii, ale ich kibice zrobili na mnie wrażenie...

Rzecz (żadna tam rzecz) druga: Waldemar Sobota.
Wcześniej nie widziałem, wcześniej nie słyszałem, a chłopak nieźle zapierdziela. Przepowiadam przyszłość w lepszym klubie ;)


ODPOWIEDZ