Ekstraklasa 2010/2011

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto bedzie mistrzem Polski

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 14:08

Ach, dopiero teraz doceniłem polską Ekstraklasę. Do tej pory traktowałem ją z przymrożeniem oka, raczej jako zabawę. Jednak rok temu zwróciłem uwagę na Jagiellonię. W tedy ich doceniłem i tak naprawdę zacząłem się interesować co się dzieje na dawno nie wyrzucanych śmieciach polskiej piłki nożnej. I powiem szczerze zaczęło mi się podobać. A mecze Jagiellonii śledziłem na bieżąco. I tak do końca sezonu, do eliminacji do Ligi Europejskiej ( :doh: ), W tedy pierwszy raz poczułem rozgoryczenie związane z polską piłką, od czasów meczu Wisła-Panathinaikos. W końcu drużynie z Białegostoku odebrano dogrywkę i ewentualne zwycięstwo w kontrowersyjnym karnym... Ale teraz widzę że ta praca nie poszła na marne, a polska piłka ciekawą jest! Kielczanom też należą się brawa!


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 14:17

Na czele tabeli Jaga, Korona i Lechia. W piątce (!) beniaminek z Zabrza i rozprzedany przed sezonem Bełchatów. Mistrz kraju w strefie spadkowej. Magia świąt... :shock:

Trzymamy kciuki za Jagienkę! :wink:


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 14:23

deszczowy pisze:Na czele tabeli Jaga, Korona i Lechia. W piątce (!) beniaminek z Zabrza i rozprzedany przed sezonem Bełchatów. Mistrz kraju w strefie spadkowej. Magia świąt... :shock:

Trzymamy kciuki za Jagienkę! :wink:
I chyba dlatego zaczeła mi sie podobać Ekstraklasa :) . Ale trzeba przyznać honor pierwszej 5. grają lepiej od reszty.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 15:44

Jest to bez wątpienia sezon niespodzianek. Na tą chwilę faworytem jest Jagiellonia. Życzę im, aby nie roztrwonili przewagi. bardzo ładny futbol grają także Korona i Bełchatów, jednak GKS ma zbyt duże wahania formy.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 18:13

francois pisze:Jest to bez wątpienia sezon niespodzianek. Na tą chwilę faworytem jest Jagiellonia. Życzę im, aby nie roztrwonili przewagi. bardzo ładny futbol grają także Korona i Bełchatów, jednak GKS ma zbyt duże wahania formy.
No i powoli - powolutku rozpędza się się Lechia, która też może zamieszać. Tylko - co z tego? Po sezonie zakończy karierę Franek, Grosicki w końcu odejdzie na zachód, Korona i Bełchatów też się pewnie rozprzedadzą... i co dalej?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 20:34

deszczowy pisze:
francois pisze:Jest to bez wątpienia sezon niespodzianek. Na tą chwilę faworytem jest Jagiellonia. Życzę im, aby nie roztrwonili przewagi. bardzo ładny futbol grają także Korona i Bełchatów, jednak GKS ma zbyt duże wahania formy.
No i powoli - powolutku rozpędza się się Lechia, która też może zamieszać. Tylko - co z tego? Po sezonie zakończy karierę Franek, Grosicki w końcu odejdzie na zachód, Korona i Bełchatów też się pewnie rozprzedadzą... i co dalej?
Jagiellonia buduje nowy stadion, a od przyjścia Probierza rozwija się także sportowo. nawet jeśli odejdą Franek i Grosik to w ich miejsce przyjdą inni. Mam nadzieję, że jaga nie popełni jednak błędu Lecha.


lukaszeq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 września 2008
Posty: 58
Rejestracja: 03 września 2008

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 20:45

deszczowy pisze:Po sezonie zakończy karierę Franek, Grosicki w końcu odejdzie na zachód
Frankowski nieoficjalnie przedluzy umowe do czerwca 2012r., natomiast z Grosikiem sa prowadzone rozmowy na przedluzenie do 2015r., jednak zapewne jest to chwyt marketingowy (przedlużenie kontraktu - wiekszy zysk na sprzedazy).


JaPs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2006
Posty: 728
Rejestracja: 04 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 21:22

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,77154,titl ... caid=1b15c

Mimo, ze polska liga mi lata, jestem zwolennikiem zmniejszenia ligi do 12, a nawet 10 druzyn. Wiekszej ilosci godnej reprezentowac Ekstraklase po prostu u nas nie ma, a twory pokroju zalosnej Cracovii, oszukujacej przeznczenie 10 lat Odry Wodzislaw, Polonii z Bytomia oraz Warszawy czy wczesniej Piasta Gliwice, Gornikow z Polkowic i Łęcznej powinno sie usuwac jeszcze orzed rozpoczeciem ligi. Nic nie wnosza, nie reprezentuja zadnego poziomu sportowego, skupiaja sie na dostarczaniu punktow. Chociaz Cracovie moglbym zostawic w ramach uznania za dawke dobrego humor, specjalna statuetka dla Cabaja :ok:

Wisla, Legia, Lech, Gornik Zabrze, Widzew, ŁKS, Ruch, Arka, Lechia, Jagiellonia - wiecej druzyn godnych reprezentowac Ekstraklase nie widze...
ArtHur pisze: I dlaczego Arka, Jagiellonia a nie Śląsk, Zagłębie Lubin i Sosnowiec, GKS Katowice, Korona?
Bo te beda w 2 lidze. Proste?
ArtHur pisze: Serie A też zdałoby się zmniejszyć do 10 drużyn, bo "więcej drużyn godnych reprezentować 1 ligi włoską nie ma" :lol:
W przeciwienstwie do Zaglebia czy Korony taka Parma lub inna Bologna maja za soba kawal historii, w kazdej chwili sa w stanie wlaczyc sie do walki o puchary, w ktorych nie skompromituja ligi. Sam se szczekaczu odpowiedz jak to u nas wyglada.
Ostatnio zmieniony 18 października 2010, 22:42 przez JaPs, łącznie zmieniany 1 raz.


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2010, 22:17

Skoro ci lata to po co się wypowiadasz? 10 drużyn, wyobrażasz to sobie? I dlaczego Arka, Jagiellonia a nie Śląsk, Zagłębie Lubin i Sosnowiec, GKS Katowice, Korona?
Serie A też zdałoby się zmniejszyć do 10 drużyn, bo "więcej drużyn godnych reprezentować 1 ligi włoską nie ma" :lol:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 08:35

Trzeba być <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> - tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> - żeby myśleć o zmniejszeniu liczby drużyn grających w Ekstraklasie. Jasne, nie dość, że jesteśmy kilkadziesiąt lat za Europą, to teraz jeszcze za murzyny się cofnijmy :roll:

Jest w tym roku przykład : Jaga, Lechia czy Bełchatów. Drużyny na które nikt nie stawiał a ścisła czołówka tabeli. No ale jasne, lepiej patrzeć na Lecha, Legie i Wisłe - potykających się o własne nogi, stwarzających niezapomniane widowiska, na niesamowitym poziomie.

Reforma systemu rozgrywek w Polsce jest nie unikniona. Potrzeba jest widoczna gołym okiem. Chociażby puchary europejskie. Nasze drużyny zaczynając w nich grę nie mają za sobą żadnych spotkań o punkty. Wszyscy wiemy jak to się kończy.

Japs tą listę, żeś zrobił pierwsza klasa. Gratulacje. Kartoteka u psychiatry założona?


JaPs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2006
Posty: 728
Rejestracja: 04 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 11:21

Robie oficjalna korekte:
Zaglebie S, Polonia W, Warta P, KSZO, Zawisza B, Elana T, Motor L, Stal R, Resovia, Radomniak...
:whistle:
Jestesmy za murzynami, bo tego typu zespoly wchodza co jakis czas do ligi, pograja max 2 lata i leca z hukiem. No rewelacja.
W Austrii i Szwajcarii ten system jakos funkcjonuje, a robienie przez Kolatora z Polski drugiej Anglii i pomysly typu "druga liga Championship!" jest poje.bane.
Ale Wam - wielkim polskim ultrasom "wielkich" polskich druzyn jakos to nie przeszkadza, bo zyjecie mysla, ze Legia bedzie kiedys menczesterem, Wisla - milanem a Lech - barcelona... :bravo: :prochno:


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 15:05

deszczowy pisze:Trzymamy kciuki za Jagienkę! :wink:
Od zawsze wiedziałem deszczu, że mądry z Ciebie gość :wink:
deszczowy pisze:Po sezonie zakończy karierę Franek, Grosicki w końcu odejdzie na zachód, Korona i Bełchatów też się pewnie rozprzedadzą... i co dalej?
Spokojnie, Jagiellonia w ataku to nie tylko Franek i Grosik. Jest Trytko, perspektywiczny, choć o nieco innej charakterystyce zawodniczej od Franka i Grosika. Jest Essomba, który również potrafi błysnąć, co mecz to "wejście smoka". Poza tym, jeżeli Grosik wyruszy za granicę, to Jaga dostanie za niego pokaźną ilość $$, które jak to ma w zwyczaju rozsądnie zainwestuje we wzmocnienia.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 15:08

JaPs pisze:
ArtHur pisze: Serie A też zdałoby się zmniejszyć do 10 drużyn, bo "więcej drużyn godnych reprezentować 1 ligi włoską nie ma" :lol:
W przeciwienstwie do Zaglebia czy Korony taka Parma lub inna Bologna maja za soba kawal historii, w kazdej chwili sa w stanie wlaczyc sie do walki o puchary, w ktorych nie skompromituja ligi. Sam se szczekaczu odpowiedz jak to u nas wyglada.
No z tymi pucharami dla Parmy i Bologny to żeś przegiął krzynę :prochno: To, że kiedyś tam grali z Wisłą, a raz nawet wygrali PUEFA jeszcze nie czyni z nich "potęgi" :smile:
A owa "w każdej chwili gotowa do walki o puchary" Bolonia właśnie w tej kolejce została rozniesiona na strzępy przez Palermo.
Negri pisze:
deszczowy pisze:Trzymamy kciuki za Jagienkę! :wink:
Od zawsze wiedziałem deszczu, że mądry z Ciebie gość :wink:
<przytul>
Negri pisze:
deszczowy pisze:Po sezonie zakończy karierę Franek, Grosicki w końcu odejdzie na zachód, Korona i Bełchatów też się pewnie rozprzedadzą... i co dalej?
Spokojnie, Jagiellonia w ataku to nie tylko Franek i Grosik. Jest Trytko, perspektywiczny, choć o nieco innej charakterystyce zawodniczej od Franka i Grosika. Jest Essomba, który również potrafi błysnąć, co mecz to "wejście smoka". Poza tym, jeżeli Grosik wyruszy za granicę, to Jaga dostanie za niego pokaźną ilość $$, które jak to ma w zwyczaju rozsądnie zainwestuje we wzmocnienia.
Jest też młody Kupisz. Aczkolwiek przyznasz mi chyba rację, że po odejściu Grosza i Franuli nie będzie lekko?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 16:04

deszczowy pisze:<przytul>
Mówcie mi ziomal deszczowego 8)
deszczowy pisze:Jest też młody Kupisz. Aczkolwiek przyznasz mi chyba rację, że po odejściu Grosza i Franuli nie będzie lekko?
Oczywiście, że nie będzie. Franek może pogra jeszcze dłużej niż ten jeden sezon, zaś pieniądze za Grosika zostaną zainwestowane w dobrego napastnika, przynajmniej ja mam taką nadzieję. W gruncie rzeczy nie musi być aż tak tragicznie :)

Kupisz, przynajmniej według Probierza, to skrzydłowy. I właśnie w takiej roli sprawdza się najlepiej, choć nie wątpię, że i w ataku by sobie pohasał. Póki co, jest jak jest i niech tak zostanie, bo Kupisz gra naprawdę dobrze.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2010, 16:27

Negri pisze:
deszczowy pisze:<przytul>
Mówcie mi ziomal deszczowego 8)
Bracie, chcesz być spalony na tym forum? :(
Negri pisze:
deszczowy pisze:Jest też młody Kupisz. Aczkolwiek przyznasz mi chyba rację, że po odejściu Grosza i Franuli nie będzie lekko?
Oczywiście, że nie będzie. Franek może pogra jeszcze dłużej niż ten jeden sezon, zaś pieniądze za Grosika zostaną zainwestowane w dobrego napastnika, przynajmniej ja mam taką nadzieję. W gruncie rzeczy nie musi być aż tak tragicznie :)
Przykro mi, ale nie bardzo w to wierze, niestety. Ale jako mieszkaniec podlaskiego - trzymam kciuki za Jagę.

Vrdjolak będzie chyba nowym idolem Żylety ;)


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ODPOWIEDZ