FIFA zatwierdziła rewolucyjne zmiany

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 09:25

nie wiem czy ktoś śledzi rozgrywki Klubowych Mistrzostw Świata ale leśne dziadki postanowiły zrobić sobie na nim antyreklamę powtórek video dla sędziów... wiadomo - prestiż tych rozgrywek jest żaden a jednak ogląda go sporo ludzi, transmisje idą na cały świat a nie jak jakiejś drugiej ligi holenderskiej

w półfinałach mieliśmy więc popis nieporadności systemu: najpierw po podyktowaniu karnego sędzia główny osobiście leciał sprawdzać powtórkę czy się nie pomylił (trwało to chyba ze 2 minuty) a następnie po golu Ronaldo sędzia najpierw uznał gola, następnie odgwizdał spalonego a gdy już piłkarze zaczęli grać znów uznał gola...
(ta druga sytuacja pod koniec tego filmiku: http://hoofoot.com/?match=Club_America_ ... 2016_12_15 )

czy plan się udał? oczywiście...
Modric:
Nie za bardzo wiem, co mam powiedzieć. To nowy wynalazek i jeśli mam być szczery, to nie podoba mi się. Tworzy wiele zamieszania. Ostatnio mieliśmy z nimi w tej sprawie spotkanie, ale za bardzo nie słuchałem, bo mam nadzieję, że ten przepis nie będzie kontynuowany, bo dla mnie to nie jest futbol. To nie jest piłka i to mi się nie podoba. Musimy jednak zaczekać i skupić się na grze, na naszym futbolu. Zobaczymy, ale pierwsze odczucia u mnie nie są dobre.
Benzema:
Nie podobają mi się powtórki, bo to zmienia futbol. W piłkę trzeba grać na boisku, a nie robić nie wiadomo co przy każdej akcji czy spalonym, pytać telewizję czy nie wiadomo kogo. To wprowadza zamieszanie. Zostawmy futbol w spokoju.
Lucas Vascez:
Powtórki dla sędziego? Traci się esencję futbolu, dla mnie jest to trochę dziwne, że musimy czekać 2 minuty na decyzję. Według mnie, to nie jest dobre dla piłki. Oby niczego nie zmieniano.
nie oglądałem tych rozgrywek nigdy w życiu ale aż chyba skuszę się na finał żeby zobaczyć jaka tam będzie szopka


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 10:12

Chyba też się skuszę na finał :D No jaja po prostu. Testowali te powtórki już w tylu miejscach, ostatnio nawet w meczach reprezentacji i wciąż wygląda to jak totalna improwizacja.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 10:27



Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 10:34

dla weszło 60 sekund to mało chociaż sami piszą o 2 minutach, dla mnie dużo i w ogóle Kassai bez sensu biegł sam zobaczyć, od tego powinien mieć ludzi bo na bieganie w jedną i drugą stronę także przecież traci się czas, skoro sędziuje zespół sędziowski to po prostu każdy sędzia powinien mieć swojego technicznego któremu ufa jeśli np to było problemem w tej sytuacji

@Ouh_yeah: piszesz o improwizacji ale w lidze holenderskiej przecież tak to nie wygląda, tu po prostu FIFA robi antyreklamę temu systemowi


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 10:38

Chyba to już za daleko zaszło, żeby liczyli, że ludzie się zniechęcą i będzie można znowu odejść od powtórek.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 11:02

weszlo akurat jest mocno tendencyjne w tej sprawie, dla nich video powtorki powinny byc juz dawno i od 3-4 lat pisza miedzy wierszami o nich.
Tak wiec opisali tylko z jednego punktu widzenia te sprawe - jak na dziennikarskie standardy przystało.

ogladam te 'klubowe ms' i powiem tyle - poziom sedziowania dopasował sie do poziomu tej komercyjnej szopki :hellyes: przeciwnicy video powtorek zyskali dużo argumentow na poparcie swoich racji.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 11:59

Powtórki powinny być już dawno temu. Teraz takie kluby jak choćby Real/Barcelona będą miały przechlapane bo tam aktorów nie brakuje. Oby to weszło jak najszybciej bo niedługo piłką nożna zrówna się aktorstwem z wrestlingiem.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 13:11

JA jestem za, ale tylko w przypadku kiedy decyzja będzie trwać nie dłużej niż 30 sekund i tylko w przypadkach decydujących. Bo inaczej to zrobi się cyrk.


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 13:20

Też to widziałem. Cyrk. Jak w ogóle można uznać bramkę, rozpocząć grę, a dopiero później pomyśleć: 'Ej, a może tam był spalony, lepiej sprawdzę'. :prochno: Powinien być specjalny sędzia desygnowany do tej roli i wówczas komunikowałby się z głównym przez słuchawkę. A nie jakieś cyrki z zatrzymywaniem, cofaniem etc...

A tak swoją drogą zna ktoś szczegóły? Na jakiej zasadzie sprawdzają powtórkę? Każda drużyna może o to poprosić, czy jak? A może sędzie decyduje?


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2016, 15:40

zdaje się, że teoretycznie siedzi techniczny i podpowiada "live", na pewno nie jest testowany "czelendż" rodem z siatkówki a szkoda, bo na początku powinni się skupić tylko na tym


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 12:26

Rewolucja na MŚ!

To o czym mówiono od dawna stało się faktem. Od 2026 roku będzie 48 drużyn na mundialu. Propsuje!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 12:34

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Rewolucja na MŚ!

To o czym mówiono od dawna stało się faktem. Od 2026 roku będzie 48 drużyn na mundialu. Propsuje!
Wspaniale. Już nie mogę się doczekać meczu typu Hiszpania-Tahiti 10:0.

Już przy 32 drużynach trafiało się sporo ogórków z Azji/Afryki, a teraz będzie totalny syf.

Decyzja marketingowa kosztem poziomu sportowego mistrzostw.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 12:43

Tylko nie zapominaj ze dzięki temu nasza kadra będzie miała łatwiej. Z punktu widzenia Polaka to nie jest zła decyzja. Kiedyś federacji było mniej, teraz jest znacznie więcej. Poza tym piłka nożna - OK to duża kasa - ale też promocja sportu i szansa dla wielu mniej znanych krajów i dzieciaków z nich. Poza tym mi strasznie szkoda strefy Ameryki Południowej - tam zawsze ktoś jest krzywdzony, a poziom się jeszcze bardziej wyrównuje . Spokojnie! Będzie więcej meczy, dłuższy turniej i więcej fajnych piłkarzy się wypromuje.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 13:20

Kiedy UEFA wycofuje się z reformy Platiniego, jego prawa ręka powiększa mundial. Trzy zespoły w grupie, z której dwa wychodzą. Obowiązkowe karne przy każdym remisie. Z nowych szesnastu miejsc 10-11 ma być dla Azji i Afryki. Kabaret :prochno:


Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 13:21

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Tylko nie zapominaj ze dzięki temu nasza kadra będzie miała łatwiej. Z punktu widzenia Polaka to nie jest zła decyzja. Kiedyś federacji było mniej, teraz jest znacznie więcej. Poza tym piłka nożna - OK to duża kasa - ale też promocja sportu i szansa dla wielu mniej znanych krajów i dzieciaków z nich. Poza tym mi strasznie szkoda strefy Ameryki Południowej - tam zawsze ktoś jest krzywdzony, a poziom się jeszcze bardziej wyrównuje . Spokojnie! Będzie więcej meczy, dłuższy turniej i więcej fajnych piłkarzy się wypromuje.
1. Jeżeli Polska reprezentacja nie będzie wystarczająco dobra, żeby przebrnąć przez eliminacje to znaczy, że na Mundial się nie nadaje, proste.

2. Z Ameryki Południowej prawdopodobnie będzie tylko 1 drużyna więcej.

3. Dłuższy turniej to akurat zmora dla piłkarzy, którzy potem są przemęczeni przed sezonem. Z tego co czytałem ilość meczów dla poszczególnej drużyny ma się nie zmienić (2 mecze w grupie i dalej faza pucharowa) więc tyle dobrego, aczkolwiek grupy po 3 drużyny to idiotyczny pomysł. Ustawki na remis w ostatnim meczu to będzie norma.

4. Plus jest taki, że to dopiero od 2026 roku
Ouh_yeah pisze:Obowiązkowe karne przy każdym remisie.
Serio? :prochno:


ODPOWIEDZ