FIFA zatwierdziła rewolucyjne zmiany

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 18:51

jackop pisze:
18 kwietnia 2021, 17:03
Maly pisze:
31 stycznia 2021, 17:11
Ja tam zdania nie zmieniam - kluby straszą SL żeby negocjować coraz to lepsze warunki dla siebie w LM i coraz większe pieniądze.
https://sport.tvp.pl/53365471/kluby-ida ... -superliga :prochno:
Powstało? Póki co nie a że info wychodzi tuż przed oficjalką LM (bo rozmowy się jeszcze toczą zdaje się) to tylko potwierdza, że jest to straszak. Skończy się na tych 6 klubach z Anglii w LM i tyle o Superlidze do następnego skoku na kasę.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 20:21

Marat87 pisze:
18 kwietnia 2021, 18:21
A ja dziekuje za takie super mecze co tydzień. Juz od kilku lat mamy te same klasyki w fazie pucharowej, gdzie ciągle grają te same drużyny i osobiście mi się to znudziło, kompletnie mnie takie mecze nie elektryzują. O wiele fajniej oglądało mi się kolejnych underdogów w postaci Monaco czy też Ajaxu.
Z roku na rok grają INNE drużyny, a te same kluby. Mi się to podoba, jak się wzorować to na najlepszych, bo dzięki temu w Stanach są tak potężne NFL, NBA i NHL. To jest ratunek dla Juventusu, bo Hiszpanie i przede wszystkim Anglicy nam odjeżdżają finansowo i będą odjeżdżać jeśli zostaniemy w Serie A. Z drugiej strony jeśli mamy tam być ciągle w drugiej połowie tabeli to też nie będzie kolorowo. Mi pasuje obecny układ, ale Superlige zaakceptuje z radością


FORZA JUVE!!!
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 00:50

Maly pisze:
18 kwietnia 2021, 18:51
jackop pisze:
18 kwietnia 2021, 17:03
Maly pisze:
31 stycznia 2021, 17:11
Ja tam zdania nie zmieniam - kluby straszą SL żeby negocjować coraz to lepsze warunki dla siebie w LM i coraz większe pieniądze.
https://sport.tvp.pl/53365471/kluby-ida ... -superliga :prochno:
Powstało? Póki co nie a że info wychodzi tuż przed oficjalką LM (bo rozmowy się jeszcze toczą zdaje się) to tylko potwierdza, że jest to straszak. Skończy się na tych 6 klubach z Anglii w LM i tyle o Superlidze do następnego skoku na kasę.
To jak tam? Nadal jesteś pewny swego?


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 08:45

Póki co nie ma żadnej daty kiedy to ma ruszyć więc pozwolę sobie się jeszcze wstrzymać przed przyznaniem racji.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 10:20

Maly pisze:
19 kwietnia 2021, 08:45
Póki co nie ma żadnej daty kiedy to ma ruszyć więc pozwolę sobie się jeszcze wstrzymać przed przyznaniem racji.
Nie zapomnij przy okazji oskarżyć Allegriego i Mandzukicia, że to ich wina.

Na to, że przyznasz się do błędu nie liczę.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 11:19 przez Juve_Forever_88, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 10:30

Ja na to, że ty zmądrzejesz też nie ;)
w chwili obecnej Spółka nie może zapewnić, że projekt zostanie ostatecznie pomyślnie uruchomiony lub przewidzieć, jak wyglądał będzie dokładny harmonogram projektu


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 10:58

Ciekawy pomysł. Jest szansa, że piłka w części uwolni się od "nadzoru" obu pasożytniczych organizacji, czyli UEFA i FIFA.

Ciekawe, czy w przypadku ruszenia SL nasze szanse zdobycia głównego trofeum będą mniejsze niż szanse zdobycia LM ;)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 11:01

Czyli Agnelli by odszedł z ECA itp. żeby urządzać straszaka.

Jeżeli JP Morgan chce wyłożyć 5 miliardów - w co wierzę, to Uefa może już się żegnać z dominacją.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_p ... by_revenue

TOP 5 przychodów?

NBA,NHL,MLB,NFL i Premier League

Liga Mistrzów - zaszczytne miejsce 11 lekko przed Serie A.

Ja jestem 100% za. Uefa i Fifa to banda leśnych dziadków kasujących pod stołem miliony od szejków.
Jak już ta kasa ma gdzieś iść, to niech idzie do klubów.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 11:11

Adrian27th pisze:
19 kwietnia 2021, 11:01
Czyli Agnelli by odszedł z ECA itp. żeby urządzać straszaka.
Malego nie przekonasz. jak rozgrywki wystartują napisze, że trzeba poczekać, czy skończą, potem czy będzie druga edycja itp. itd. Nie przyzna się do błędu.
Maly pisze:
19 kwietnia 2021, 10:30
Ja na to, że ty zmądrzejesz też nie ;)
To wina Allegriego i Mandzukicia :/ :(


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 11:14

Borrussia ogłosiła, że nie przystąpi do SuperLigi.


Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 11:22

FIFIE/UEFIE należy przypomnieć, ze kiedyś (w latach 30/40) zbrodnią było przejść na... zawodowstwo i zawodowi piłkarze w wielu krajach nie mogli między innymi reprezentować swoich krajów (np. było tak w Szwecji dla której Nordhal po przejściu do Milanu nie mógł grać. Szwecja była wówczas top repką na świecie).

Pewna formuła po 70-90 latach zawodowych, narodowych lig się wyczerpuje i takie przesunięcie się w stronę formuły "typu NBA" to dobry, jedyny sensowny krok.

Prezydenci tych klubów mają rację- środki są ograniczone i za dużo ich się zużywało na dzielenie się z klubami (z całym szacunkiem) typu Pescara Calcio, Blackburn Rovers etc., które (chociażby z racji wielkości miast) nie mają potencjału by rozwinąć sie do topowego poziomu, a (nawet jeśli) ten topowy poziom utrzymać.

Z drugiej strony troszkę jednak serduszko boli, że pewien koncept, którym się jaraliśmy od dziecka się kończy (liga mistrzów, puchar uefa, ligi krajowe).

Na dodatek może to spowodować ogromne zamieszanie w kwestii renomy i nawet SAMEGO ISTNIENIA Mistrzostw Świata FIFA czy EURO UEFA. F/U mogą (i zrobią to) zablokować możliwość gry piłkarzom z superligi w tych rozgrywkach. A to byłoby już zupełnie (dla mnie) dewastujące :/ de facto zepchnięcie na drugi plan serie a czy premier league przeżyję (może też dlatego, że nie jestem Włochem czy Anglikiem etc.), ale w kwestii MŚ/Euro już żal d... ściska bardzo.

Także sie tak czuje ambiwalentnie, ale jednak ze wskazaniem na "spoko".


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 11:38

Szwamb pisze:
19 kwietnia 2021, 11:22
Na dodatek może to spowodować ogromne zamieszanie w kwestii renomy i nawet SAMEGO ISTNIENIA Mistrzostw Świata FIFA czy EURO UEFA. F/U mogą (i zrobią to) zablokować możliwość gry piłkarzom z superligi w tych rozgrywkach.
To jest jedna z ciekawszych kwestii, kluby zabierają UEFA i FIFA tort, tym z kolei zostają m.in. organizacje turniejów reprezentacyjnych. Teraz możliwy scenariusz, że w/w organizacje blokują udział piłkarzy z klubów tworzących SL, co skutkuje, że poziom turniejów spada.

Inny scenariusz - kluby nie będą puszczać swoich graczy na turnieje, jak to ma miejsce w przypadku NHL w odniesieniu do graczy uczestniczących w fazie Play-Off.

Wszystko rysuje się mega ciekawie. Czyżby rewolucja w historii futbolu dziejąca się na naszych oczach?

Na goal.com piszą, że MU i Arsenal zrezygnowały z członkostwa w ECA, a Ed Woodward zrezygnował ze stanowiska w UEFA: https://www.goal.com/en-us/news/man-utd ... 61s9czcs3v


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 11:44

Szwamb pisze:
19 kwietnia 2021, 11:22
Na dodatek może to spowodować ogromne zamieszanie w kwestii renomy i nawet SAMEGO ISTNIENIA Mistrzostw Świata FIFA czy EURO UEFA. F/U mogą (i zrobią to) zablokować możliwość gry piłkarzom z superligi w tych rozgrywkach. A to byłoby już zupełnie (dla mnie) dewastujące :/ de facto zepchnięcie na drugi plan serie a czy premier league przeżyję (może też dlatego, że nie jestem Włochem czy Anglikiem etc.), ale w kwestii MŚ/Euro już żal d... ściska bardzo.
Będzie to pewnie wyglądało tak, jak np. w przypadku Mistrzostw Świata w hokeju (hehe rozgrywanych co roku) i Olimpiady (w kwestii hokeja) - tam reprezentacje wystawiają drugi/trzeci zespół, w dużej mierze złożony z młodych i obiecujących graczy (z drobnymi wyjątkami, jak. ogórkowe reprezentacje w stylu Norwegii np. - gdzie nie ma zawodników za oceanem, lub są tam pojedynczy reprezentanci tych krajów).

Z jednej strony boli, że najlepsi hokeiści nie grają na tych turniejach (z wyjątkami, jak się organizator dogadał z NHL), z drugiej strony stwarza to okazję do zobaczenia młodych, utalentowanych zawodników, którzy normalnie czekaliby jeszcze kilka lat na grę na takim turnieju (pozwala to zobaczyć, kto ma dobre szkolenie młodzieży i gdzie jest silne zaplecze w młodzieżówkach) oraz stwarza szanse na niespodzianki (bo taka Słowenia zagra np. z młodzikami z Finlandii i ma szanse wygrać/zdobyć punkt za przegraną po dorywce/karnych - gdzie w starciu z topowym składem Finlandii skończyłoby się to pogromem na 99%).

I pewnie tak to będzie wyglądało z MŚ/ME jeżeli UEFA spełni swoje groźby. Na turnieju będą grały drugie/trzecie garnitury europejskich i światowych potęg.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 11:50

Michael_M pisze:
19 kwietnia 2021, 11:14
Borrussia ogłosiła, że nie przystąpi do SuperLigi.
Według Romano RB też nie dołączy teraz do SL.
Natomiast Watzke przekazał że BVB i Baja mają zgode.

Czyżby pierwsza edycja bez niemieckich drużyn?


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 12:02

No coz, Agnelli swoimi <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> decyzjami pograzyl klub sportowo i skomplikowal sytuację finansową, to teraz musi sie jakos ratowac. Nie mniej, kompletnie nie widze sensu uczestnictwa w tej Uber Lidze z takimi matołami na stanowiskach, jak Partaci, Pirlo/Tudor. Żeby sie blaznic w walce o dol tabeli?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
ODPOWIEDZ