FIFA zatwierdziła rewolucyjne zmiany

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 15:56

Wkurza mnie takie lekcewazace podejscie. No i właśnie bardzo dobrze ze kraje "egzotyczne" piłkarsko dostaną swoje szanse, których będą miały więcej, to się przełoży na rozwój piłki nożnej w tych rejonach! Super! Piłka nożna to jest doskonała sprawa, jest ponad podziałami. Może patrze na to bardzo ideowo, ponad aspekt sportowy. No ale skoro dzieciaki mają się zabijać, niech grają w pilke. Wiadomo świata nikt w 100% nie zbawi, ale na pewno wielu ludzi na tym skorzysta. Poza tym zauważcie ze poziom sportowy wielu reprezentacji coraz bardziej się wyrównuje. Przez te około 10 lat ta tendencja jeszcze bardziej wzrośnie. Na razie wiemy na pewno tyle ze drużyn będzie 48, zaś same szczegóły są na pewno jeszcze do ustalenia.

Ja jednak jako patriota chce by Polska kadra grała na mundialu, chce być o to bardziej spokojny.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 17:23

48 zespołów zabije prestiż i rywalizację na MŚ.
Do MŚ dostawały się najlepsze zespoły świata.
Wg. mnie najgorsze co FIFA mogła zrobić.
Nie od dziś wiadomo, ze UEFA i FIFA to skorumpowane organizacje.
Już nie liczy się sportowa rywalizacja. Tylko $$$.
Błędem tez było zwiększeniem drużyn kwalifikujących się do ME 2016.
Portugalia fartownie awansowała z 3 miejsca i wygrała ME... :facepalm:


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2017, 21:16

Włosi fartownie awansowali z 3 i prawie wygrali Mundial także jak widać od zawsze mecz meczowi nie równy i jedni rozkręcają się szybciej od innych

reforma jest tragiczna podobnie jak przy ME - kompletne zabicie turnieju bo grają na nim ogórki ale jest jeden plus, który niestety od razu jest tłumiony minusem - szybciej zacznie się faza pucharowa... tyle, że 16/18 meczów będzie miało zdecydowanego faworyta

ktoś wie po co karne po remisach skoro 3 drużyny mogą zakończyć z 3 punktami i tym samym bilansem bramkowym...? co wtedy?

@ForzaItanimulli3vujcm: jak chcesz sobie pooglądać w akcji najlepsze zespoły Afryki czy Azji to oni mają swoje mistrzostwa, w dobie Internetu nie problem je sobie obejrzeć ale domyślam się, że ich nie oglądasz ;] a finansowo to kto wyjdzie lepiej? działacze tych biedniejszych krajów bo na pewno piłka w tych krajach na tym nie skorzysta... ew jeszcze piłkarze bo pewnie będą sprzedawali mecze jak Ghana w 2006 ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2017, 13:25

Co za bezsens, może od razu powinni zwiększyć liczbę drużyn w MŚ do 64, a co tam...
Poprzednie Euro pokazało, że zwiększenie liczby reprezentacji nie było najlepszym pomysłem (większość meczy była zwyczajnie kiepska, do tego wygrała drużyna, która zagrała jeden dobry mecz w całym turnieju), a teraz FIFA robi dokładnie to samo. Gratulacje! :facepalm:


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2017, 02:23

Naprawdę nie myślałem ze aż tak płytcy jestescie... :facepalm:

Najlepiej oceniać z góry, mieć takie fatalistyczne myślenie... Żal mi was.

To zobaczymy za parę lat, jak to wyjdzie w praktyce. Awans nawet bardzo egzotycznej drużyny ma później pokłosie. Dzieciaki widzą w tym szanse. Więcej krajów ta szanse dostanie.

Meczami handlują wszędzie i takie marne skutki uboczne wiele drogi madralo nie zmienia.

Zresztą zobaczymy. Dla mnie decyzja FIFY zasługuje na Pokojowego Nobla, którego powinna otrzymac po MŚ w 2026 roku. Poziom tych MŚ? 10 lat to dużo. Zobaczycie jak różnice między drużynami w tym czasie się zmniejsza. :cooler:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2017, 08:43

a zmniejszyły się między Afryką a Europą przez ostatnie 20? albo Azją? no chyba nie... a między Ameryką Północną i Oceanią? też nie... skąd więc u ciebie nagle pomysł, że coś się zmniejszy? my nie mamy fatalistycznego myślenia tylko realne, doskonale wiemy, że chodzi tylko i wyłącznie o kasę a nie jakiś tam rozwój piłki na świecie i inne bzdury... ty zaś żyjesz w świecie fantazji, jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości a mówienie, że handel meczami na MŚ to marny skutek uboczny to już przejaw kretynizmu w najczystszej postaci

a "zobaczymy" to najgłupsze co można powiedzieć, przy takich decyzjach chodzi o przewidywanie a nie wprowadzenie głupoty i patrzenie co się stanie... może wsadź sobie palec między drzwi i futrynę i zamknij je z impetem? ja ci mówię, że podskoczy ci adrenalina momentalnie... sprawdź, "zobacz" co się stanie... ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2017, 15:50

Mała symulacja, jak mogłyby wyglądać grupy w 2026



:prochno:


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2017, 17:09

Polska-Uzbekistan, Niemcy-Burkina Faso, Chile-Kongo, Anglia-Panama. Przecież takie mecze będą się kończyć pogromami, a oglądanie takich spotkań jak Panama-Emiraty Arabskie, Kurakao?-Chiny czy Haiti-Korea Płd to porażka...Poziom spadnie drastycznie, a emocje zaczną się dopiero od 1/8 finału.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 16:28

Powstał kolejny pomysł FIFY o rewolucyjnych zmianach w grze.
1. Zniesione spalone
2. Rzuty karne jak w hokeju. Piłkarz rusza z piłką z 25 metra i ma 8 sekund na zakończenie akcji.
3. Zamiast żółtych kartek, kary czasowe.

Piłka nożna ewoluuje, ja rozumien że każdy nowy prezes chce być zapamietany, ale bez przesady... Oni zabijają ta grę. Co wy na to?


Obrazek
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 16:42

To może dodać do tego, że nie wolno z czuba?


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 17:12

To pomysł Van Bastena...
Czyli co kilku by zawsze stało na sepa. Jak podczas meczy na podwórku za 10 latka...
Wyniki jak w piłce ręcznej. Nie sorry to już paranoja. :facepalm:

Można by np. rozważyć wszędzie dodatkową zmianę jak jest w trzeciej klasie rozgrywkowej w Polsce, młodzieżowiec za młodzieżowca. No ale nie takie rzeczy.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 19:49

kary czasowe to akurat dobry pomysł, już kiedyś była chęć wprowadzenie zielonej kartki i to o ile pamiętam było coś podobnego

karne są bez znaczenia ale przy hokejowych musiałoby nie być dobitek a całość trwałaby znacznie dłużej niż teraz - skoro są narzekania, że powtórki video mają trwać za długo to ten pomysł nigdy nie wejdzie w życie

natomiast spalone? :D kompletnie nierealne, trzeba by się uczyć od nowa grać w tę grę


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 20:47

Jeszcze ma kilka planów, jak ograniczenie ilości spotkań do 50, lotne zmiany i ich większa ilość, 8 na 8 w rozgrywkach młodzieżowych, ograniczenie dyskusji z sędziami, po 5 faulach zawodnik już nie ma prawa grać w meczu i ostatnie 10minut tylko efektywny czas gry.
Osobiście byłbym za tym przepisem o ilości fauli,liczbie spotkań
i efektywnym czasie gry.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2017, 23:50

a'propos dywagacji dotyczących spalonych i wprowadzenie technologii analogicznej do goal line.
Często kibice narzekają na sędziów, a liniowi pod tym względem zajmują specjalne miejsca w naszych serduszkach :)
Tutaj jest przykład jak to wygląda z perspektywy liniowego:
http://www.law-11.com/video-training.html

Nie jest to dokładne oddanie problemu spalonych, bo w rzeczywistości perspektywa jest szersza a podanie nie jest z góry do przewidzenia, jednak mimo wszystko daje to pewien obraz. Jak trudno takie rzeczy wyłapać. Takie centymetrowe spalone są nie do wyłapania ze 100% skutecznością. Możecie sobie zrobić test i sprawdzić się w roli liniowego :) Ja po tym materiale nieco przychylniej patrzę w stronę sędziów.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2017, 08:57

fajny materiał, zrobiłem 6 błędów więc jak na sędziego klasy A w spoczynku od 7 lat raczej wynik bardzo dobry, szczególnie że nie słychać głosu kopnięcia piłki, który na stadionach słychać dość dobrze z linii bocznej a który to pomaga bo nie wymusza ciągłego patrzenia się na podającego

drugim aspektem jest to, że jest tu dużo akcji w których obrońca i napastnik biegną w przeciwnych kierunkach - w meczach bardzo rzadko się tak dzieje więc sędziowie nie mają tak trudno jak na tym filmie, jeśli jest jedna-dwie takie sytuacje na mecz to już coś, większość to jednak albo obrońca albo stoi albo obaj biegną w tym samym kierunku i napastnik jest na spalonym kilka sekund

zresztą jeśli po "wymijankach" jw sędzia pomyli się na takie centymetrowe spalone to nikt normalnie myślący nie ma do niego pretensji, problemem są spalone pół metrowe i większe, które widać z trybuny za bramką a mimo to chorągiewka pozostaje w dole, jakby na tym filmiku były takie sytuacje to wierz mi, że nie da się pomylić jeśli chce się sprawiedliwie sędziować, takie błędy to efekt złej woli lub kompletny brak skupienia a wg mnie jedno i drugie na poziomie 1-2 ligi i wyżej nie powinno mieć miejsca i być surowo karane, obecnie związki sędziowskie zbyt pobłażliwie podchodzą do takich błędów przez co kibic ma takie a nie inne podejście do sędziów, którym wg nich wolno wszystko i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje błędy


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ