Liga Włoska w Canal+

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Marianb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 kwietnia 2004
Posty: 246
Rejestracja: 11 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2012, 18:56

Castiel pisze:Na Canal + jak były mecze to jakoś to jeszcze wyglądało gdy komentował Tomek Lipiński.
Mądre słowa :whistle: Ogólnie rzecz biorąc Canal + sport kojarzył mi się i nadal będzie kojarzył nie z Barcą, realem, czy innymi wynalazkami, etc., a przede wszystkim z Serie A, czy Polską Ekstraklasą. Nie wnikając już w porównanie poziomów oby dwóch lig hehe :smile: Ligi włoskiej będzie brakować na cyfrze, ale może ktoś ją w końcu "przygarnie" :P


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2012, 15:37

Przed chwilką w przerwie meczu Wigan - Chelsea leciał spot 'Najlepsza piłka w Canal+' O dziwo pojawił się tam motyw włoskiego buta kopiącego piłkę w tle włoska muzyka. Na koniec mapa Europy i w kolorze wszystkie kraje których Canal+ ma wykupione prawa w tym oczywiście Włochy. Czyżby?
Na oficjalnej stronie nie ma żadnego info ale na forum zniknął temat o braku SerieA w Canal+.


★ ★ ★
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2012, 16:30

booyak pisze:Przed chwilką w przerwie meczu Wigan - Chelsea leciał spot 'Najlepsza piłka w Canal+' O dziwo pojawił się tam motyw włoskiego buta kopiącego piłkę w tle włoska muzyka. Na koniec mapa Europy i w kolorze wszystkie kraje których Canal+ ma wykupione prawa w tym oczywiście Włochy. Czyżby?
A ja sądzę, że są po prostu leniwi. Za tydzień startuje liga, a oni nie wiedzą, czy będzie Serie A w ich ofercie :?: :!:
booyak pisze:na forum zniknął temat o braku SerieA w Canal+.
Skoro nie wykupili transmisji, to po co m był taki temat, po prostu go usunęli.
Jednak mam nadzieję, że się mylę, a mecz z Parmą oglądnę w HD, na wygodnym fotelu 8)


Obrazek
Juventino13

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 kwietnia 2007
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2012, 17:41

pablo1503 pisze:Za tydzień startuje liga, a oni nie wiedzą, czy będzie Serie A w ich ofercie :?: :!:
O przedłużeniu praw do Ligue 1 poinformowali w dzień inauguracji, więc to akurat niczego nie dowodzi. Choć i mi, prawdę mówiąc, trudno w tę nagłą zmianę decyzji władz Canalu uwierzyć... Cóż, nadzieja umiera ostatnia ;)


lichy696

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 95
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 00:56

Naprawdę gratuluję decyzji Canal + :wink:

Zamiast spotkań z udziałem Juventusu czy innych włoskich klasyków chociażby z 1 kolejki Viola - Udinese, kibice dostali w większym wymiarze Hiszpanię i Francję, a tam już w 2 kolejce nuda przy udziale:

Marsylia - Sochaux no i o oczywiście arcyciekawe PSG które remisuje z Ajaccio 0:0
Sevilla - Getafe

Szkoda wielka włoskiej kopanej ale cóż przeżyło się Serie B to takie coś brzmi jak pryszcz:smile: :smile:

PS. śmieszne są dyskusje na forum C+ gdzie anonimy wylewają żale i ogłaszają jak to będą zrywali kolejne umowy z cyfrówką. Ciekawe ilu z nich to zrobi naprawdę :roll: Moja umowa jest do grudnia i wraz z końcem pójdzie stosowne uzasadnienie czemu im dziękuje. Moja telewizja tam gdzie liga włoska i tyle w temacie :wink:


kakaniel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2012
Posty: 9
Rejestracja: 31 lipca 2012

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 12:34

Nie rozumiem czemu tutaj niektórzy tak słodzą Lipińskiemu. Koleś jest denny. Owszem, na tle Szpakowskiego to on ma dużą wiedzę o Serie A, ale w przekroju ogólnoświatowym... to u nas na forum są lepsi eksperci. Poważnie. Koleś też nieraz taką gafę walnie, że szok. Kibic Juve? Błagam, niech nikt na niego tak nie mówi. Zwykły dziennikarzyna, w dodatku z jakimś "kompleksem Zemana". Może z Bońkiem by się dobrze dogadał, ten kędziorek-romanista. Usuńcie go stąd!


Już? Tak prędko? Co to było?
Coś strwonione? Pierzchło skrycie?
Czy nie młodość swą przeżyło?
Ach, więc to już było... życie?
johnnybgoode

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 16:16

kakaniel pisze:Nie rozumiem czemu tutaj niektórzy tak słodzą Lipińskiemu. Koleś jest denny. Owszem, na tle Szpakowskiego to on ma dużą wiedzę o Serie A, ale w przekroju ogólnoświatowym... to u nas na forum są lepsi eksperci. Poważnie. Koleś też nieraz taką gafę walnie, że szok. Kibic Juve? Błagam, niech nikt na niego tak nie mówi. Zwykły dziennikarzyna, w dodatku z jakimś "kompleksem Zemana". Może z Bońkiem by się dobrze dogadał, ten kędziorek-romanista. Usuńcie go stąd!
1. Szpakowski nie ma wiedzy o SerieA. Żadnej z wyjątkiem w jakim kraju mają miejsce rozgrywki tej ligi.

2. Lipiński zawsze stara się być obiektywny i nie sika sobie po nogawkach widząc grę niektórych graczy jak np. Szpakowski

3. Zresztą kogo ty porównujesz do Pana Lipińskiego... jednego z najgorszych komentatorów w Polsce który jedynie tempem komentarzu wyróżnia się spośród tłumu słabych komentatorów TVP i polsatu?

4. Czekam na przykłady gaf, nie muszą być to filmiki, chętnie przeczytam to co nam zaprezentujesz. Kompleks zemana? :shock: To że Lipiński ma do niego szacunek jest 'kompleksem'?

C+ ma najlepszych ekspertów piłkarskich na polskich platformach w tym momencie i koniec kropka.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 17:53

johnnybgoode pisze:3. Zresztą kogo ty porównujesz do Pana Lipińskiego... jednego z najgorszych komentatorów w Polsce który jedynie tempem komentarzu wyróżnia się spośród tłumu słabych komentatorów TVP i polsatu?
:ok:
Pomijając już to, czy pan Lipiński jest kibicem Juve, czy nie, to na włoskiej lidze zna się jak mało kto w Polsce, taka jest prawda. Nawet, jeśli w opinii niektórych nie jest wystarczająco dobry, to i tak jest najlepszy, bo w polskich stacjach jest straszna bida pod względem znajomości SerieA.
Natomiast Szpaku.. no cóż.. jeszcze zrozumiałbym jego obronę uargumentowaną sentymentem, ale komentatorem jest strasznym, ni w kij, ni w oko

A to, że usunęli temat o SerieA o niczym nie świadczy


Obrazek
Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 18:42

Przejrzałem dziś ich facebookowy profil i pod jedną z uwag o spot z Serie A odpisali lakonicznie że już go wycofali. Pozostaje wątła nadzieja że publiczna się skusi :/


Nadziej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 948
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 19:45

Kupowac drogie prawa do duzej ligi na 5 dni przed jej startem? Nie wydaje mi sie. Gdzie czas na promocje itp.? Kupowanie praw w trakcie sezonu jest jeszcze mniej prawdopodobne...


Make friends for life or make hardcore enemies!
Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 23:16

Nadziej pisze:Kupowac drogie prawa do duzej ligi na 5 dni przed jej startem? Nie wydaje mi sie.
Canal+ kupiło prawa do ligi francuskiej kilka godzin przed rozpoczęciem inauguracyjnego meczu, więc można.


Obrazek
Juv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 stycznia 2005
Posty: 143
Rejestracja: 14 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2012, 23:36

On napisał do dużej ligi :P


szaman00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 czerwca 2007
Posty: 167
Rejestracja: 23 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2012, 11:47

Czytałem wasze opinie z poprzednich stron i zastanawia mnie jedno: ( i tutaj kieruje swoje pytanie do osób, które uważają, że canal + nie wykupił praw do serie A ponieważ jest słaba oglądalność przy dużych kosztach. )

Jak taka teza może mieć potwierdzenie, gdy Cyfra wykupuje prawa do spotkań NBA? Z całym szacunkiem jaka jest tego oglądalność skoro większość spotkań leci w późnych godzinach nocnych? Czy może wykup praw jest tak tani, że mimo niewielkiej? znikomej? oglądalności kupują to? Chyba, że się mylę i masa ludzi ogląda NBA?

Sam jestem zwykłym "Januszem" do oglądania kosza, jeden mecz w poprzednim sezonie oglądałem bodajże o 3 w nocy jak Grało Phoenix Suns (zespół Gortata dla nieznających się) no i kilka spotkań w niedzielny wieczór kiedy puszczali mecz o 19 lub 21 (na żywo) do tego dodam z 10-15 spotkań co były powtórki w dzień. Bo jak normalny człowiek może oglądać NBA o takich godzinach gdy musi iść na rano do pracy, młodzież do szkoły? a ile spotkań puszczała cyfra z basketu? nie chce tutaj podawać błędnych informacji ale chyba 3 w tygodniu. Przy 2 spotkaniach Serie A! Czy to można jakoś normalnie wytłumaczyć?

Tak jeszcze parę słów od siebie nie ma co ukrywać że ostatnimi czasy liga włoska była traktowane po "macoszemu" 2 spotkania w tygodniu, wchodzenie z transmisją równo z gwizdkiem sędziego, lub po gwizdku! (bo akurat leciało "mega Ciekawe" studio Ekstraklasy!!!) Dodatkowo tak jak ktoś wspomniał wcześniej transmisja łączona Juve i Milanu to była parodia zrobiona na odpierdziel wyraźny brak szacunku dla nas kibiców.

Słyszy się komentarze, że mało widowiskowa jest Serie A? pff... Mecze Juve w tym sezonie zwłaszcza na swoim stadionie, oglądało się z przyjemnością, według mnie nie ustępowały lidze Angielskiej! Gdyby chcieli zwiększyć oglądalność lub mieć stałą rzesze kibiców co tydzień mogli iść wzorem PD i puszczać wszystkie mecze Juve tak jak to robią z Realem i Barcą. No ale po co nie? 2 miesiące temu skończyła mi się umowa z Cyfra + byłem nawet po info. w salonie bo chciałem wziąć multiroom do domu, (bo rodzicom Polsat cyfrowy się kończył) na szczęście wstrzymałem się z podpisywaniem umowy i w związku z brakiem Serie A nie podpisze umowy, bo to był dla mnie priorytet przy zakupie. Tak tak kupowałem cyfre + tylko i wyłącznie dla ligi włoskiej! dziwne? dla mnie nie, ponieważ większość oferty jest mi nie potrzebna (Ekstraklasy nie oglądam bo poziom jest żenujący, liga hiszpańska to co tydzień real i barca, a skoro nie lubię tych zespołów to nie oglądałem ( no dobra obejrzałem gran derbi), NBA tak jak wspomniałem wcześniej nieosiągalne godziny do oglądania dla zwykłego człowieka, na spotkaniach ligi francuskiej z całym szacunkiem dla koneserów zasypiałem, nuda i beznadziejna oprawa jakaś taka statyczna ta liga. Liga Angielska ok w tej chwili nr. 1 na rynku przyjemnie się ogląda i w ogóle widowiskowe spotkania, dużo walki na boisku, gwiazd i pełne trybuny. Do oferty filmowej nie będę nawet nawiązywał bo jest kiepska, to nie to co 10 lat temu i nadal obniża loty.

to by było na tyle poproszę osoby znające i mające jakieś racjonalne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy by odpowiedziały na moje pierwsze pytanie, pozostała część to tylko moja opinia więc bez ciśnień.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2012, 12:11

szaman00 pisze:to by było na tyle poproszę osoby znające i mające jakieś racjonalne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy by odpowiedziały na moje pierwsze pytanie, pozostała część to tylko moja opinia więc bez ciśnień.
Racjonalne wytłumaczenie jest takie, że w C+ nie pracują <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i nie ma Serie A bo uznali, że się nie opłaca. Kto z tym dyskutuje ma problemy z głową. Dopóki nie mamy dokładnych danych to możemy jedynie domniemywać ale zakładanie, że oni zrezygnowali z ligi Włoskiej z innych niż finansowe powody jest co najmniej nierozsądne. Ja jedynie się zastanawiam, o co chodzi tym co teraz plują na cyfrę? Czy oni mieli obowiązek puszczać mecze Serie A? :roll: Zobaczymy, skoro tyle tu głosów, że kupowaliście cyfrę tylko dla Juve to może zobaczą ilu im klientów ubyło i wrócą do tego ale szczerze w to wątpię.

Jak już piszesz o NBA, to powiem tak:
Jak puszczali mecz w nocy to z reguły następnego dnia o 10 albo 11 rano dawali powtórkę i ja z tego korzystałem :) A także w kilkudziesięciu przypadkach zdarzało mi się czekać do 2 albo 3 i zarwać noc bo akurat mój plan zajęć na uczelni mi na to pozwalał. Najpewniej jest tak jak mówisz - licencja jest względnie tania a oglądalność większa niż Ci się wydaje.

Natomiast co do ligi polskiej, Realu i Barcelony oraz widowiskowego Juve - ta żenująca T-Mobile Ekstraklasa ma chyba największą oglądalność ze wszystkiego, natomiast Juventus jest emocjonujący przede wszystkim dla kibica Juve. To normalne, że kiedy oglądasz mecz bliskiej Ci drużyny to nawet jak jest nudny to tego nie odczuwasz. Widocznie ludzie wolą dwójkę z La Ligi, Premiership i swoich rodzimych kopaczy - trzeba się z tym pogodzić.


jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2012, 22:42

Myślicie, że N musi płacić, za każdy puszczony w tv mecz Serie A ?? Cały czas się zastanawiam, dlaczego wolą puszczać PSG-PORTO 3 raz albo 4 w tym tygodniu, niż mecz Romy. Każdy mecz Romy, który oglądałem mi się podobał a dziś znowu 6 bramek... Co do Romy to dalej są tragiczni w obronie, ale gdyby Destro wykorzystał chociaż 1/4 swoich sytuacji to fiołki schodziły by z 7 na koncie :C Fajnie gra ta Roma, kombinacyjnie, praktycznie nie holują piłki. Co do Fiory, Ten Guardado :shock: Dobry jest skurczybyk...


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
ODPOWIEDZ