Liga Włoska w Canal+

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 10:38

LukaszACM pisze:A ja tam się cieszę, że Serie A znika z C+. Mam nadzieje, że jakaś inna stacja zdecyduję się jednak na Serie A i podejdzie do sprawy PORZĄDNIE. To co pokazywał C+ z Serie A to po prostu kpina z kibica, ani porządnego studia ani tych spotkań nie było zbyt dużo, jakieś opóźnienia i inne cyrki, za co to płacić im te pieniądze?

W Polsce jest przecież od groma kibiców tej ligi, tyle że w lwiej części są to kibice Milanu, Interu i Juve i te drużyny powinny regularnie być pokazywane plus dodatkowo najciekawsze spotkania mniej popularnych drużyn, do tego porządne studio, analizy, itp.. Przecież to jest liga wicemistrzów Europy, nie dawnych Mistrzów Świata i przy profesjonalnym podejściu do tematu znajdzie się masa chętnych do oglądania.
Mądre słowa. Co bym dodał jeszcze to kiepscy komentatorzy prócz oczywiście eksperta Tomasza Lipińskiego. Z drugiej strony wolałbym juz nich ma ten Canal + bo teraz nie wiadomo czy w ogóle będzie nam dane oglądać na Polskich stacjach naszą Serie A.


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 10:39

YaSq pisze:Calcio same jest sobie winne. Daja ciala na kazdym mozliwym froncie.

Po pierwsze marketing ligi. Seria A ma fatalna opinie - korupcja, korupcja i gra na 0-0. Do tego dwa najbardziej medialne zespoly - Juve i Milan walczace o mistrza maja opinie odpowiednio kupujacego mecze i domu starcow. Ja sie ludzia nie dziwie, ze nie chca tego ogladac.

Po drugie podzial praw TV. Wszyscy tu narzekaja na niesprawiedliwy podzial kasy za TV w Primera Division. Jednak podzial tam jest BARDZO sprawiedliwy. Real, Barca przyciagaja ludzi. Reszsta jest dodatkiem by Real i Barca mialy z kim grac. W Seria A trzeba zrobic tak samo. Juve, Milan i Inter musza dostawac jakies 75% calkowitych wplywow. Roma, Lazio, Fiorentina kolejne 10%, reszta ligi niech sie dzieli drobnymi. Taki stan powinien trwac tak dlugo, az wloska liga stanie sie konkurecyjna. Posiadajaca gwiazdy i przyciagajaca przed TV tak jak w latach 90' miliony widzow. Wtedy mozna sie bawic w "sprawiedliwosc spoleczna"

Trzecia sprawa to podatki. Przez chory system podatkow nie ma szans sprwadzac wielkie gwiazdy. Wielkie gwiazdy robia wielkie pieniadze. Kolo sie zamyka.
To ze liga nie potrafi się wypromować to zasługa FIGC siedzą tam podobne betony jak u ans w PZPN. Argument o korupcji jest podnoszony przez tych co i tak nie oglądają Serie A a nie potrafią wymyślić nic racjonalnego bo jakoś korupcja nie przeszkadza w oglądaniu ekstraklasy i nikt nie wyciąga tego jako argumentu. Taki podział kasy już był i nie wróci największe kluby na tym straciły ale poziom ligi się wyrównał niestety w dół ale jednak. Poza tym w PL jest chyba nie ma takich dysproporcji każdy klub dostaje sporo kasy i liga jest wyrównana więc twój argument jest błędny. W Hiszpanii jeśli nie zmieni się podział praw to większość klubów zbankrutuje w najbliższej przyszłości, bo tam wystarczy kupić prawa od 2 klubów i masz "całą" ligę.Teraz podatki wzrosły też w Hiszpanii i jeśli będą cisnąć z FFP i nie pozwolą na przekręty typu sprzedaż ośrodka treningowego dla miasta to takich szaleństw nie będzie. A prawa jeśli się nie mylę to nie kupuje się od ligi tylko od firm/telewizji (sportfive/SKY) która ma prawa i może je odsprzedawać do innych krajów.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 10:54

Serie A nie ma nawet własnej czołówki jak Premier League.Nawet nasza ekstraklasa ma. Jeśli nie C+ to Orange albo Sportklub.

Polsat zamkął niedawno Polsat Futbol a teraz mieliby szanse na uratowanie tego projektu.

Serie A
Puchar Włoch
Puchar Króla
FA Cup
Carling Cup
Mecze reprezentacji Anglii
Championship

Obecnie te rozgrywki w Polsce nie mają właściciela.Na nasz rynek powinna wejść Al Jazerra i kupić te prawa,utworzyć kanał na polski rynek. Potem systematycznie zabierać inne prawa konkurencji. We Francji stacji Canal+ została już tylko chyba liga angielska i włoska. aNie mają nawet swojej ligi.Resztę zabrali im Araby z JSC Sport i utworzyli kanały BeIN Sport. Już zacierają ręce na następne przetargi po których francuski Canal+ będzie mógł pakować manatki bo nic mu nie zostanie.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 14:22

Sorek21 pisze:Serie A nie ma nawet własnej czołówki jak Premier League.Nawet nasza ekstraklasa ma. Jeśli nie C+ to Orange albo Sportklub.
No jak nie? 2 lata temu podczas czołówki Premiership leciał Kasabian (Fire). W zeszłym roku Serie A odgapiło i też puszczali tę kapelę, tylko zmienili piosenkę.


Brana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2010
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2010

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 15:58

Strasznie placzecie, a nie ma nad czym. C+ ma obecnie najlepsza oferte sportowa i mimo, ze mi tez bedzie brakowalo Serie A, nie dziwie sie takiemu posunieciu tej stacji. Powiem wprost- kibicow pojedynczych klubow Ligi Wloskiej, ktorzy ogladaja mecze na C+ jest malutko. Przeciez wiekszosc osob, ktora teraz sie drze, mecze " wlasnego " klubu oglada w necie. Slowo oglada tez powinienem dac w cudzyslow. Interesuja sie Juve, Milanem, Interem, czy jakims innym klubem przez kilka miesiecy, moze troszke dluzej, ale to wszystko. Przelotna fascynacja. Myslicie, ze ktos taki wyda te kilkadziesiat zl na abonament, by sledzic rozgrywki, w ktorych gra jego zespol ? Skad, jest " jutub i hailajty " oraz sopcasty. Coz, dla takich ludzi mecz Juve, to nic innego, jak kolejny odcinek " Tancza na lodzie ", " Na wspolenej " i " Pamietniki z wakacji ". Heh, a najlepsze jest to, ze ludzie mowia: " nie, ja nie ogladam " Pamietnikow z wkacji ", no... czasami, ale tylko zeby posmiac sie z aktorow ". I w rezultacie ten swolocz nabija ogladalnosc telewizji, a te dostaja wysokie kwoty za reklamy i wystartuja z realizacja podobnej szmiry. A Serie A ma podobnych " fanow ", ktorzy, jak juz, to ogladna szlagier. Reszta meczow na livescorze czy tam w relacji na stronie.

I jak jestesmy przy tych pamietniakch, to taki przyklad. Polast ( otwrty kanal ) w pierwszym sezonie gromadzil przy tym serialu srednio ok. 3 mln ludzi, a mecz finalowy siatkarzy w LE niedawno przyciagnal taka sama liczbe osob, choc wliczajac w to PSport srednia widownia wyniosla 4,1 mln. Jednak mecz polfinalowy tych rozgrywek mial kolo... 1 mln. Wiec co oplaca sie puszczac Polsatowi bardziej ? Oczywiscie nie sport. Lepiej miec te stale 3mln. ludzi, niz ryzykowac spadek ogladalnosci i liczyc na same wygrane zespolu. Temu tez siatkowka, nawet w tym najwazniejszym dla "Janusza " wydaniu, nie jest puszczana w otwrtym Polsacie.
Kibicow pilkarskich od siatkarskich zawsze odrozniala wiernosc (choc jako, ze futbol to najbardziej popularny sport, tez jest duzo sezonowcow), ale wiadomo, ze w dobie komputerow i latwego dostepu do przekazu medialnego z meczu, nie kazdy bedzie z nalezyta czcia ogladal mecze swojego zespolu. Jednak trzeba pamietac, ze pilka nozna to cos wiecej niz sport i zawsze przyciagnie duzo osob, ktore niekoniecznie interesuja sie sama pilka i ogladaj ja z ciekawosci, jak wspomnialem wyzej, przelotnie. Na tym zazwyczaj zyskuja kluby/ reprezentacje/ federacje z racji kasy, jaka na tych ludzich zdobywaja, ale w tym temacie ( Serie A w C+ ) stracili ci prawdziwi kibice, ktorzy nie zobacza w najblizszych latach meczow swojej druzyny.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2012, 16:21 przez Brana, łącznie zmieniany 4 razy.


livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 16:13

Z tym akurat trudno się zgodzić. Coraz słabsza Serie A jest nadal atrakcyjniejsza niż Ligue 1 ze Zlatanem i Lavezzim. Nie wydaje mi się, aby PSG, Lyon i Montpellier kusiły bardziej niż Juve, Milan i Inter. Problemem jest cena praw do włoskiej ligi, która pomimo coraz niższego poziomu, sama siebie nadal ceni bardzo wysoko.


Arrivederci Mauro e David :(
Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 16:58

Brana pisze:Strasznie placzecie, a nie ma nad czym. C+ ma obecnie najlepsza oferte sportowa i mimo, ze mi tez bedzie brakowalo Serie A, nie dziwie sie takiemu posunieciu tej stacji. Powiem wprost- kibicow pojedynczych klubow Ligi Wloskiej, ktorzy ogladaja mecze na C+ jest malutko. Przeciez wiekszosc osob, ktora teraz sie drze, mecze " wlasnego " klubu oglada w necie. Slowo oglada tez powinienem dac w cudzyslow. Interesuja sie Juve, Milanem, Interem, czy jakims innym klubem przez kilka miesiecy, moze troszke dluzej, ale to wszystko. Przelotna fascynacja. Myslicie, ze ktos taki wyda te kilkadziesiat zl na abonament, by sledzic rozgrywki, w ktorych gra jego zespol ? Skad, jest " jutub i hailajty " oraz sopcasty. Coz, dla takich ludzi mecz Juve, to nic innego, jak kolejny odcinek " Tancza na lodzie ", " Na wspolenej " i " Pamietniki z wakacji ". Heh, a najlepsze jest to, ze ludzie mowia: " nie, ja nie ogladam " Pamietnikow z wkacji ", no... czasami, ale tylko zeby posmiac sie z aktorow ". I w rezultacie ten swolocz nabija ogladalnosc telewizji, a te dostaja wysokie kwoty za reklamy i wystartuja z realizacja podobnej szmiry. A Serie A ma podobnych " fanow ", ktorzy, jak juz, to ogladna szlagier. Reszta meczow na livescorze czy tam w relacji na stronie.

I jak jestesmy przy tych pamietniakch, to taki przyklad. Polast ( otwrty kanal ) w pierwszym sezonie gromadzil przy tym serialu srednio ok. 3 mln ludzi, a mecz finalowy siatkarzy w LE niedawno przyciagnal taka sama liczbe osob, choc wliczajac w to PSport srednia widownia wyniosla 4,1 mln. Jednak mecz polfinalowy tych rozgrywek mial kolo... 1 mln. Wiec co oplaca sie puszczac Polsatowi bardziej ? Oczywiscie nie sport. Lepiej miec te stale 3mln. ludzi, niz ryzykowac spadek ogladalnosci i liczyc na same wygrane zespolu. Temu tez siatkowka, nawet w tym najwazniejszym dla "Janusza " wydaniu, nie jest puszczana w otwrtym Polsacie.
Kibicow pilkarskich od siatkarskich zawsze odrozniala wiernosc (choc jako, ze futbol to najbardziej popularny sport, tez jest duzo sezonowcow), ale wiadomo, ze w dobie komputerow i latwego dostepu do przekazu medialnego z meczu, nie kazdy bedzie z nalezyta czcia ogladal mecze swojego zespolu. Jednak trzeba pamietac, ze pilka nozna to cos wiecej niz sport i zawsze przyciagnie duzo osob, ktore niekoniecznie interesuja sie sama pilka i ogladaj ja z ciekawosci, jak wspomnialem wyzej, przelotnie. Na tym zazwyczaj zyskuja kluby/ reprezentacje/ federacje z racji kasy, jaka na tych ludzich zdobywaja, ale w tym temacie ( Serie A w C+ ) stracili ci prawdziwi kibice, ktorzy nie zobacza w najblizszych latach meczow swojej druzyny.
Straszne brednie piszesz. Dużo osób spotyka się aby wspólnie obejrzeć mecze w pubie, część ogląda w domu, jest ich na pewno więcej niż kibiców ligi francuskiej. Poza tym c+ to telewizja premium i w takich telewizjach oglądalność nie jest wyznacznikiem, bo płacisz dodatkowo za materiały premium w tym wydarzenia sportowe. To że jest dużo sezonowców to jakiś kolejny oderwany od rzeczywistości argument takich sezonowców to może miał niedawno Inter bo wygrał LM. Inne kluby nie miał żadnych znaczących sukcesów, podobno liga jest nie atrakcyjna i drużyny nie wygrywają 6-0. Więc skąd mieliby się wziąć sezonowcy? Większość osób które znam i kibicuje Juve ogląda wszystkie mecze w sezonie a nie każdy ma czas i chęci żeby oglądać inne mecze. A argument z siatkówką to też jest śmieszny bo Polsat sport to kanał płatny i mają dodatkową kasę od każdego abonenta więc nie muszą tak dużo zarabiać na reklamach. A puszczają mecz w otwartym żeby dodatkowo zarobić( tu akurat na reklamach) i zainteresować ludzi siatkówka a nuż kupią cyfrowy polsat. Poza tym kiedyś była też jakaś ustawa( nie wiem czy jeszcze jest w mocy )że ważne wydarzenia sportowe z udziałem polaków trzeba pokazywać w otwartej ogólnodostępnej telewizji. Tak było np. z mistrzostwami Europy jak miał je Polsat. A c+ zaoszczędził kasę i przy mniejszych wydatkach a nie obniżonym abonamencie doi ludzi.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Brana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2010
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2010

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 22:43

Winner pisze:Straszne brednie piszesz. Dużo osób spotyka się aby wspólnie obejrzeć mecze w pubie, część ogląda w domu, jest ich na pewno więcej niż kibiców ligi francuskiej. Poza tym c+ to telewizja premium i w takich telewizjach oglądalność nie jest wyznacznikiem, bo płacisz dodatkowo za materiały premium w tym wydarzenia sportowe. To że jest dużo sezonowców to jakiś kolejny oderwany od rzeczywistości argument takich sezonowców to może miał niedawno Inter bo wygrał LM. Inne kluby nie miał żadnych znaczących sukcesów, podobno liga jest nie atrakcyjna i drużyny nie wygrywają 6-0. Więc skąd mieliby się wziąć sezonowcy? Większość osób które znam i kibicuje Juve ogląda wszystkie mecze w sezonie a nie każdy ma czas i chęci żeby oglądać inne mecze. A argument z siatkówką to też jest śmieszny bo Polsat sport to kanał płatny i mają dodatkową kasę od każdego abonenta więc nie muszą tak dużo zarabiać na reklamach. A puszczają mecz w otwartym żeby dodatkowo zarobić( tu akurat na reklamach) i zainteresować ludzi siatkówka a nuż kupią cyfrowy polsat. Poza tym kiedyś była też jakaś ustawa( nie wiem czy jeszcze jest w mocy )że ważne wydarzenia sportowe z udziałem polaków trzeba pokazywać w otwartej ogólnodostępnej telewizji. Tak było np. z mistrzostwami Europy jak miał je Polsat. A c+ zaoszczędził kasę i przy mniejszych wydatkach a nie obniżonym abonamencie doi ludzi.
Chlopczyku. C+ przeprowadzil badania i wyszlo jasno, ze zainteresowanie meczami spadlo. Oni maja profesjonalnie zrobiony przeglad rynku, ty natomiast mozesz sobie mowic, ze " duzo osob sie spotyka w barze ", albo " malo osob oglada L1 ". Na jakiej podstawie tak mowisz ? Czy L1 nie oglada sie w barach ? Idac twoim tokiem myslenia, to ja moge powiedziec : L1 oglada o wiele osob, niz SA. Ty wtedy odpowiesz : nie, bo SA oglada trylion razy wiecej kibicow, niz L1.
Taka dyskusja do niczego nie prowadzi i nie dam sie w nia wciagnac, bo widze, ze w gadaniu glupot jestes ode mnie lepszy i bez wiekszych prbolemow mnie na tym polu pokonasz.
W kazdym razie- C+ zrobilo badania rynku, wie najlpeiej. Ty mozesz tylko sobie wymyslac.

O sezonowcach nawet nie bede pisal. Z kazdym sukcesem/ dobra gra przybywa osob, ktore nie identyfikuja sie z klubem, jednak chetnie ogladaja jego mecze. Jak gra sie zmieni i przyjda slabe spotkania, to wtedy wlaczaja mecz innego klubu. O takich sezonowcow sie pytam. Ile osob kupilo abonament w C+ dla samego Juve ? Bo ja napewno nie. Przyciagla mnie masa meczow z najlpeszych lig i fakt, smutno mi bedzie bez Serie A, ale mecze mojego klubu sa dla mnie najwazniejsze i bez przeszkod znajde wyjscie, by je ogladac. A w tv bede mial nadal najlepsze pilkarskie rozgrywki.

Co do siatki w Polsacie. Piszesz :

"A puszczają mecz w otwartym żeby dodatkowo zarobić( tu akurat na reklamach) i zainteresować ludzi siatkówka a nuż kupią cyfrowy polsat"

A ja wyraznie napisalem :

"mecz finalowy siatkarzy w LE niedawno przyciagnal taka sama liczbe osob, choc wliczajac w to PSport srednia widownia wyniosla 4,1 mln. Jednak mecz polfinalowy tych rozgrywek mial kolo... 1 mln. Wiec co oplaca sie puszczac Polsatowi bardziej ? Oczywiscie nie sport. Lepiej miec te stale 3mln. ludzi, niz ryzykowac spadek ogladalnosci i liczyc na same wygrane zespolu. Temu tez siatkowka, nawet w tym najwazniejszym dla "Janusza " wydaniu, nie jest puszczana w otwrtym Polsacie. "

z czego chyba jasno wynika, ze Polsat traci pieniadze z reklam puszczajac ten sport w otwartym kanale. 5 mln to srednio gromadzi Klan w TVP1, wiec jak, do kurny nedzy, siatkowka ma ich pobic, sokoro tak wazny mecz przyciaga 4,1mln. Na dzien dobry przegrywaja rywalizacje z TVP, a to tylko Klan... Mecze Slaska w kwalifikacjach do LM ( odpowiednio 2,1 , 1,5 , 2 , 1 mln ) ogladalo wiecej ludzi, niz polfinal Ligi Swiatowej z udzialem REPREZENTACJI ( 1 mln ). Siatkowka ma wlasnie duzo takich kibicow " o, graja Polacy, mam czas, to ogladne. A nie, nie mam jednak czasu, nie ogladam". I tak samo jest z ludzmi kupujacymi C+ dla samej pilki. Teraz w modzie sa Barca i Real oraz PL, wiec z wiadomychprzyczyn wiecej osob oglada te mecze, niz Serie A.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 23:11

Dobra dwie informacje:

jedna podstawowa - potwierdzająca, ale mimo wszystko znajduje się jedno zdanie, które nas zainteresuje.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ca ... i-wloskiej

no i druga notka prasowa, która jest z terminem wcześniejszym

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/li ... anal-sport


no i wyjasnia się sytuacja dlaczego francuska liga ciągle w C+ jest - patrz Smokowski. Trzeba by powalczyć z komentatorami Serie A i dowiedzieć się czy jakieś przecieki o mają, czy ktoś kupi Serie A czy nie.

i to nie są pozytywne informacje, ot co!
więc zostaje SportKlub i Orange.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sp ... a-do-cyfry
jeśli SK to tak jakby nic sie nie zmienło.


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2012, 23:23

Dużo osób spotyka się aby wspólnie obejrzeć mecze w pubie, część ogląda w domu, jest ich na pewno więcej niż kibiców ligi francuskiej.
To odnosiło się do tego:
Powiem wprost- kibicow pojedynczych klubow Ligi Wloskiej, ktorzy ogladaja mecze na C+ jest malutko. Przeciez wiekszosc osob, ktora teraz sie drze, mecze " wlasnego " klubu oglada w necie.
Gdzie stwierdziłeś ze większość ludzie nie oglądają meczy w c+ to ci odpowiedziałem że wiele osób ogląda i znam takie które mają c+ ze względu na Juventus i sam kiedyś do nich należałem, a co do badań to one pokazał tendencje nie liczby bezwzględne. Badania były z maja gdzie większość lig szybko kończyła więc badania są "bardzo miarodajne" ( ale to moje subiektywne odczucie). Te badania zapewne nie obejmowały pubów tylko użytkowników domowych i trudno stwierdzić ile osób tak naprawdę oglądało daną transmisję. Co do reklam to załóżmy że mecz jest finałowy i grają Polacy to ja nie rozumienie jak można stracić na reklamach, chyba że pijesz do tego miliona. Wtedy zależy to od godziny emisji i atrakcyjności rywala bo nawet mając niższą widownię można zarobić na niektórych reklamach więcej, bo inna jest wtedy grupa docelowa. Poza tym liczy się także udział w widowni a nie tylko wartość bezwzględna. Na koniec napiszę że i tak te badania to jest mydlenie oczu żeby jakoś sprzedać tą informację nic więcej, a decyzję o rezygnacji z Serie A podjęli zapewne przed końcem sezonu. Już nie mówiąc o tym jak traktowane były transmisje w tym sezonie z wchodzeniem na wizję równo z gwizdkiem lub transmisja łączona( która wcale nią nie była)
Nie siedzę w finansach stacji ale patrząc na ofertę jedynie c+ i Polsat stać na serie A, więc można się nastawić na najgorsze. Chyba ze Orange wykupi na przykład jakiś mini pakiet np. 3 drużyn czy coś.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Brana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2010
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2010

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2012, 00:06

Winner pisze:Gdzie stwierdziłeś ze większość ludzie nie oglądają meczy w c+ to ci odpowiedziałem że wiele osób ogląda i znam takie które mają c+ ze względu na Juventus i sam kiedyś do nich należałem, a co do badań to one pokazał tendencje nie liczby bezwzględne. Badania były z maja gdzie większość lig szybko kończyła więc badania są "bardzo miarodajne" ( ale to moje subiektywne odczucie). Te badania zapewne nie obejmowały pubów tylko użytkowników domowych i trudno stwierdzić ile osób tak naprawdę oglądało daną transmisję. Co do reklam to załóżmy że mecz jest finałowy i grają Polacy to ja nie rozumienie jak można stracić na reklamach, chyba że pijesz do tego miliona. Wtedy zależy to od godziny emisji i atrakcyjności rywala bo nawet mając niższą widownię można zarobić na niektórych reklamach więcej, bo inna jest wtedy grupa docelowa. Poza tym liczy się także udział w widowni a nie tylko wartość bezwzględna. Na koniec napiszę że i tak te badania to jest mydlenie oczu żeby jakoś sprzedać tą informację nic więcej, a decyzję o rezygnacji z Serie A podjęli zapewne przed końcem sezonu. Już nie mówiąc o tym jak traktowane były transmisje w tym sezonie z wchodzeniem na wizję równo z gwizdkiem lub transmisja łączona( która wcale nią nie była)
Nie siedzę w finansach stacji ale patrząc na ofertę jedynie c+ i Polsat stać na serie A, więc można się nastawić na najgorsze. Chyba ze Orange wykupi na przykład jakiś mini pakiet np. 3 drużyn czy coś.
Ale to, ze znasz takie osoby, to nic nie znaczy !! Chodzi o to, ze ich jest naprawde malo. W przeciwnym razie ogladalnosc bylaby wieksza i Serie A pozostalaby w C+.
Myslisz, ze PD oglada sie dla meczy, w ktorych nie ma Realu, czy Barcy ? Ocziwscie, ze tak, ale malo kto zauwazylby, gdyby pokazywano sam Real i Barce. Tylko te najwieksze kluby nabijaja ogladalnosc. Skoro ogladalnosc Serie A jest mala, to i malo osob oglada Juve, Milan czy inny klub.
O barach nie ma sie co rozpisywac, bo jak sam napisales- ogladalnosc ta nie jest liczona. Ale osob ogladajacych mecze SA lub L1 w barze nie jest zbyt wiele i tym stacje nie zawracaja sobie glowy. Nawet osoby, ktore przychodza do posiadacza TV nie sa wliczane ( zazwyczaj ).

Badania C+ dostaje bardziej kompleksowe. Oczywiscie sa tam uwzglednione wyniki ogladalnosci meczow i inne cyferkowe sprawy. Nie zostaly nam jednak ujawnione, ale to nie jest trudno sprawdzic. Ja widzialem kilka wynikow meczow, chocby Juve - Genua i kilku innych ciekawszych z punktu widzenia ogladacza pilki i nie byly one wieksze, niz przecietnego meczu w Ekstrakasie ( 58 tys ).
Ty jednak wysnules wniosek, ze nie maja tych cyferek i liczb, jedynie po zdaniu, ze ogladalnosc Ligi Wloskiej spadla...

A co do reklam z meczu finalowego- chociazby pilkarskie MS czy Eruo udowadniaja, ze rzeczywiscie na takich meczach zgarnia sie nie male pieniadze ( a juz na tegorocznym Euro TVP z reklam miala rekordowe wplywy, ktorych juz chyba nikt nie pobije ), jednak wtedy potrzebne jest pospolite ruszenie i nagonka medialna, czyli w rzeczywistosci sukces. Jakby nie ciekawa grupa eliminacyjna pilkarzy, to ogladalnosc mielibysmy nie wiele lepsza od siatkowki. Obecnie zaklada sie, ze gdy zanotujemy dobry start, to pazdziernikowy mecz z Anglia znow moze przekroczyc gurbo 10 mln, ale slabe wystepy w el. sprawia, ze ostatnie mecze, np. z Czarnogora ogladnie bardzo malo osob. To jest warunek losowy, czy te mecze beda mialy jako taka ogladalnosc, czy wysmienita.
Siatkowka, jako mniej popularny sport w naszym kraju, ma jak na tak wielki medialny rozglos wyniki mizerne i nawet niedawne IO, na ktore pojechalismy jako faworyci z niebywale napomopwanym, przyslowiowym balonikiem nie daly " siatkarskiego " rekordu. Z pilka jest inaczej, ale nie zmienia sie jedno- lwia czesc ( w siatce wieksza, w pilce mniejsza ) ogladajacych mecze czy to w siatce, czy w pilce oglada je dla sukcesow, a one zaleza od tego, jak zagra druzyna i nikt tego nie przwidzi.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2012, 09:20

Do tych wszystkich znawców od wszystkiego, narzekających że canal+ źle prowadził politykę meczów w serie a - naprawdę myślicie, że oni robili to na własną szkodę? Nie martwcie się, tam są ludzie, którzy znają się na marketingu, mieli jak na tacy wyniki oglądalności i szereg innych spraw. Jeśli puszczają tygodniowo 5 meczów Premiership, a Serie A jeden mecz lub w ogóle - to znaczy, że im się to opłaca. Taka bolesna prawda. Tam nie siedzą zapaleńcy ligi angielskiej i barsy z realem, tylko ludzie którzy chcą zarobić. Serie a jak widać przyciągała zbyt mało ludzi. To nie jest telewizja publiczna, która ma szerzyć jakąś misję kierując polityką transmisji na zasadzie: "czy nam się to opłaca, czy nie - mundial musimy puścić", tylko czysta komercyjna stacja. Żadne śmieszne protesty na fb, czy ankiety lub petycje niczego nie zmienią...


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2012, 10:00



Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2012, 11:35

Łukasz pisze:Coś dla fanów "Banucciego":

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/li ... owy-trwaja#
Hmm.. :think: W studiu Iwański, Szczepłek i pełno oklepanych i nieaktualnych stereotypów a komentuje Jasina. Kiepska perspektywa ale i tak lepsza niż oglądanie wszystkich spotkań na necie


Obrazek
livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2012, 11:42

W każdym meczu 15 pomyłek i Conte bukmacher? Od Iwańskiego i TVP wolę płynny rumuński na DigiSport :) Niestety w naszym kraju nikt Calcio lepiej niż C+ nie zrobi.


Arrivederci Mauro e David :(
ODPOWIEDZ