Transfery sezon 2010/2011 , Italia.

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
kaczy19FJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2009
Posty: 409
Rejestracja: 07 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2010, 14:46

"Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że jeśli temat się powtórzył to proszę o usunięcie( lecz szukałem i nie znalazłem podobnego ). "

Każdy zapewne przegląda sporo newsów w poszukiwaniu czegoś na temat Juve, czegoś co dotyczy transferów. Lecz dobrze by było, dowiedzieć się co kręci się w obozach wrogów z podwórka. I z myślą tą, postanowiłem założyć ów temat.

Prosiłbym by każdy kto, jest pewny jakiegoś transferu(czytając pewną informację na temat jakiegoś transferu), czy znalazł nowinkę, która może wskazywać na "100%" przejście/odejście/zakończenie kariery itd.itp, pisał o tym tutaj.

Na samym początku chciałem poinformować wszystkich o "wzmocnieniu" się,(oczywiście dopiero ten talent będą mogli wykorzystać za parę lat) klubu, za którym większość kibiców calcio nie przepada. Otóż tak, chodzi o Inter Mediolan. Włodarze tego klubu już w 2008 roku wykupili tego piłkarza, lecz dopiero teraz( po osiągnięciu odpowiedniego wieku, czyt. lat 18 ) będzie mógł udać się do Włoszech. Piłkarz ten nazywa się Philippe Coutinho i gra jak na razie w klubie Club de Regatas Vasco da Gama.

Trochę info o piłkarzu

http://www.fcinter.pl/news/7638-coutinh ... otowaniach

http://www.transfermarkt.co.uk/en/phili ... 80444.html



Patrząc na jego grę, można powiedzieć, że jeszcze długa droga przed nim, ale już ma dobre warunki do gry i do stania się w przyszłości wspaniałą gwiazdą.


EDIT:

Palermo, które zagra w Lidze Europejskiej UEFA, pozyskało z AC Bellinzona Pajtima Kasamiego, . Kwota transferu pomocnika, który zdobył ze Szwajcarią Mistrzostwo Świata FIFA U-17 w 2009 roku, nie została ujawniona.

18-letni wychowanek Grasshopper-Club był między innymi w Liverpooolu i Lazio, ale w seniorskiej piłce zadebiutował w poprzednim sezonie w barwach Bellinzona. Strzelił dwa gole w dziesięciu ligowych spotkaniach. Kasami podpisał z Palermo pięcioletni kontrakt. Drużyna ta zajęła piąte miejsce w Serie A i zagra dwumecz (19 i 26 sierpnia) o awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej UEFA.

źródło: www.uefa.com

EDIT 2:
Co prawda, wzmocnienie mierne, ale czyżby siwy planował "wygrać" LM? xd.

Były napastnik Interu Mediolan, 28-letni Adriano, powrócił do Włoch i podpisał kontrakt z wicemistrzem Serie A, AS Roma. Ostatnio napastnik grał we Flamengo.

źródło: www.uefa.com ; www.goal.com
i z ostatniej chwili,

Potwierdziły się ostatnie informacje o tym że Rafael Benitez jest bardzo bliski podjęcia pracy w Interze Mediolan. We wtorkowy wieczór potwierdził to prezes Nerazzurrich, Massimo Morattti który zakomunikował, że to właśnie Hiszpan będzie szkoleniowcem klubu z Stadio Giuseppe Meazza.
Wiadomość podała stacja Sky Sports 24. W środę 9 czerwca ma zostać podana data oficjalnej prezentacji nowego trenera.

źródło: www.goal.com


EDIT 3:

http://www.goal.com/en/news/10/italy/20 ... io-pinilla

Palermo pozyskało Mauricio Pinille, 26-cio letniego Napastnika, który w sezonie 09/10 w barwach Empoli, które występuje w Serie B, zdobył 24 gole.

http://www.goal.com/en/news/10/italy/20 ... ntus-agent

a Mauro Camoranesi prawdopodobnie zostanie na kolejny rok u nas.


I jak donosi tutto, nasz były gracz, Ruben Olivera został pozyskany przez Lecce beniaminka w przyszłym sezonie Serie A 2010/2011. Choć nie ma oficjalnej informacji, to w 99% będzie to jego przyszły klub.

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=22908
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2010, 12:28 przez kaczy19FJ, łącznie zmieniany 5 razy.


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2010, 20:29

Na Coutinho tiffosi Interu czekaja juz ponad 2 lata. Inter zaplacil za 15 letniego pilkarza prawie 4 mln Euro co jest rekordem, z tego co mi wiadomo.

Coutinho ma ogromny talent, w tym roku jest jednym z motorow napedowych Vasco, pomimo tego, ze ma tylko 17 lat. Gral w kazdej mozliwej kategorii wiekowej w druzynie narodowej Brazylii, i w kazdej z tych druzyn sie wyroznial.

Interisci pokladaja z nim ogromne nadzieje, co nie oznacza, ze spodziewamy sie cudow w pierwszym sezonie, czy nawet po paru latach.

Jeszcze dodam, ze zanim po Coutinho siegnal Inter, chcial go sciagnac Real Madryt. Probowali to jednak zrobic za plecami Vasco, ktoremu sie niezbyt ten pomysl spodobal. Podali Real do Fifa i sprawa sie zamknela. Po tym zdarzeniu, Inter natychmiast sie po zawodnika zglosil, w odroznieniu od Realu w odpowiedni sposob, i Vasco zaakceptowalo oferte.

Co do innych ruchow, dosc pewne jest przyjscie Castelazziego z Sampdorii jako zmiennika Cesara, oraz Ranocchi z Bari aby odmlodzic srodek defensywy. Co do pozostalych ruchow, to jeszcze za wczesnie na to, ale na pewno bedzie to skrzydlowy oraz srodkowy pomocnik, ktory dobrze sie czuje z pilka przy nodze.

ps. Najwazniejszy transfer sie wlasnie finalizuje - Benitez w Interze na 3 lata; ok 5mln rocznie. Juz potwierdzone przez Morattiego.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2010, 23:52

L u k pisze:ps. Najwazniejszy transfer sie wlasnie finalizuje - Benitez w Interze na 3 lata; ok 5mln rocznie. Juz potwierdzone przez Morattiego.
Wiemy wiemy, w końcu to on był od początku Waszym priorytetem i to jego chcieliście mieć w pierwszej kolejności na swojej ławce trenerskiej.

Moim zdaniem najważniejszym transferowym ruchem Interu w tym sezonie będzie pozostawieni w swoim zespole wspaniałego piłkarza i człowieka jakim bez wątpienia jest i był nawet gdy srał na Inter - Mario Super Barwuh. No ale aby uniknąć późniejszych zarzutów powiem jeszcze, że nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca. Może to Benitez wreszcie go właściwie dosiądzie.


kaczy19FJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2009
Posty: 409
Rejestracja: 07 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2010, 09:01

No jakby nie patrząc to już tam trochę ordzi i pokazuje na boisku, się z dobrej strony, ale tej złej też.

Lecz jak najbardziej to jest przyszłość Interu.


EDIT:

Prawdopodobnie Luca Toni przejdzie do Genui, w ciągu najbliższych paru dni.

źródło: goal.com / http://www.goal.com/en/news/10/italy/20 ... ys-stefano

=


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2010, 10:28

Wypadaloby dodac ze fiorentina zgarnela niedoszlego bohatera zeszlorocznego okienka transferowego Juventusu, niejakiego Gaetano D'Agostino, na zasadzie polwlasnosci.

Gdzies zgubilem link do oficjalnego newsa z www.fiorentina.it , wiec jako zrodlo podaje goal.com http://www.goal.com/en/news/10/italy/20 ... udinese-on
EDIT:
Post nr 666!
Obrazek


jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2010, 11:06

http://www.futbol.pl/artykul/86475.html Wow, ale dostał kolega Taddei kontrakt... 2,8 mln Euro na 4 lata dla 30 letniego zawodnika, hoho


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2010, 11:13

Tharp pisze:Post nr 666!
\m/ ave satanas :D

z tych ktorzy odeszli...z lazio odszedl hitzlsperger do whu...uwalil kariere we wloszech chlop


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2010, 11:46

Co do transferów w Italii narazie sprawa ma się tak:
Andrea Lazzari : Atalanta---> Cagliari (Sardyńczycy wykupili pełne prawa do tego gracza).
Fabio Simplicio: Palermo--->Roma, pozyskany na prawie Bosmana
Thomas Hitzlsperger : Lazio--->West Ham również Bosman
Marko Arnautović : Twente-Werder, podpisał na 4 lata umowę, transfer ten pośrednio ma coś do Serie A, bo inter nie skorzystał z prawa pierwokupu po wypożyczeniu do tego zawodnika
Gaetano D'Agostino : Udinese---> Fiorentina współwłasność jak już ktoś wyżej wspomniał
A. Offredi (jakiś bramkarz Milanu) :Milan--->Albinoleffe sprzedaż całkowita
Giacomo Beretta (napastnik): Albinoleffe---> Milan pełna sprzedaż (zapewne to była wymiana zawodników między tymi klubami)
No i też wyżej było wspomniane, że Taddei proklamował nowy wyższy kontrakt z Romą.
EDIT: zapomniałem przecież o naszych Juventusowych ziomalach :D
Fabio Cannavaro: Juventus--> Al-Ahli Dubaj
Cristian Molinaro: Juventus---> Vfb Stuttgart
Adriano: Sao Paolo(wypożyczony do Flamengo) ---> AS Roma
Simone Pepe: (roczne wypożyczenie za 2,6 mln, jeśli go będziemy chcieli wykupić to jeszcze 7,5 mln zapłacimy Udinese) Udinese--->Juventus

źródło mej wiedzy :D
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2010, 17:56 przez Dybala 4ever, łącznie zmieniany 3 razy.


Ciągnik_Na_Gąsienicach

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2010
Posty: 330
Rejestracja: 17 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2010, 13:48

Elo Melo:) pisze:Co do transferów w Italii narazie sprawa ma się tak:
Andrea Lazzari : Atalanta---> Cagliari (Sardyńczycy wykupili pełne prawa do tego gracza).
Fabio Simplicio: Palermo--->Roma, pozyskany na prawie Bosmana
Thomas Hitzlsperger : Lazio--->West Ham również Bosman
Marko Arnautović : Twente-Werder, podpisał na 4 lata umowę, transfer ten pośrednio ma coś do Serie A, bo inter nie skorzystał z prawa pierwokupu po wypożyczeniu do tego zawodnika
Gaetano D'Agostino : Udinese---> Fiorentina współwłasność jak już ktoś wyżej wspomniał
A. Offredi (jakiś bramkarz Milanu) :Milan--->Albinoleffe sprzedaż całkowita
Giacomo Beretta (napastnik): Albinoleffe---> Milan pełna sprzedaż (zapewne to była wymiana zawodników między tymi klubami)
No i też wyżej było wspomniane, że Taddei proklamował nowy wyższy kontrakt z Romą.

źródło mej wiedzy :D
Roma się zbroi. Simplicio i Adriano to mimo wieku, zawodnicy mogący zrobić różnicę. Chcą jeszcze wykupić Budrisso i ponoc kusza Eboue. Ciekawie moze byc :dance:
PrzemasJuve pisze:
Tharp pisze:Post nr 666!
\m/ ave satanas :D

z tych ktorzy odeszli...z lazio odszedl hitzlsperger do whu...uwalil kariere we wloszech chlop
Nic dziwnego, w koncu to Niemiec! Jedyny Niemiec ktory zrobil kariere w Italii to Bierhoff w Udine (if memory serves) :think:


Bo żeby wyjść to trzeba wejść, a żeby wejść to trzeba wyjść !
kaczy19FJ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2009
Posty: 409
Rejestracja: 07 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2010, 13:49

Z tego co wyczytałem na tutto, Marotta będzie się w najbliższych dniach starał o pozyskanie Gallasa, Motty i Barzagi'ego oraz uwaga Andersona Hernanesa. Otóż Bonucci podobno juz jest za naszym zasięgiem, tak samo jak Palombo czy Montolivo (oczywiście według pismaków). Bądź co bądź, ma się starać o tego 1 i 3, co na pewno może nas ucieszyć. Gallas i Barzagi. Ci piłkarze z pewnością przydali by się Juve, a ich pozyskanie może być łatwiejsze niż się wydaje. Lecz to nie jest nic potwierdzonego. Z pewnością każdego denerwują takie informacje, że zmieniają cele transferowe jak rękawiczki, ale jeszcze raz zaznaczę. To są pismackie plotki i w 50% nie mamy pewności czy to jest prawda. Miejmy nadzieję, że nie długo dowiemy się czegoś więcej.

źródło: http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=22945
źródło: http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=22934
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2010, 19:24 przez kaczy19FJ, łącznie zmieniany 1 raz.


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2010, 13:57

szczypek pisze: Wiemy wiemy, w końcu to on był od początku Waszym priorytetem i to jego chcieliście mieć w pierwszej kolejności na swojej ławce trenerskiej.
Nie prawda.

Cappelo, Hiddink, Guardiola z tego co sie mowi, jednak wszyscy na skutek jednego, lub drugiego nie mogli do Interu przybyc.
Moim zdaniem najważniejszym transferowym ruchem Interu w tym sezonie będzie pozostawieni w swoim zespole wspaniałego piłkarza i człowieka jakim bez wątpienia jest i był nawet gdy srał na Inter - Mario Super Barwuh. No ale aby uniknąć późniejszych zarzutów powiem jeszcze, że nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca. Może to Benitez wreszcie go właściwie dosiądzie.
Nietrafiony, bo ja od dawna juz chce wylotu tego "pilkarza".

ps. Czy ten styl twoich wypowiedzi (same uszczypliwosci) to jest metoda na to, zeby jakos zapomniec o poprzednim sezonie ? Nie lepiej, jak to mowia amerykanie "move on" ? Jak sie nie mozesz pogodzic z tym jak sezon sie skonczyl, sa na to inne sposoby.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2010, 15:24

L u k pisze:
szczypek pisze: Wiemy wiemy, w końcu to on był od początku Waszym priorytetem i to jego chcieliście mieć w pierwszej kolejności na swojej ławce trenerskiej.
Nie prawda.

Cappelo, Hiddink, Guardiola z tego co sie mowi, jednak wszyscy na skutek jednego, lub drugiego nie mogli do Interu przybyc.
Nieprawda? Wkręcasz.

Myślałem, że moje zdanie jest na tyle treściwe, że wyczytanie moich intencji nie sprawi większych kłopotów. Moratti rzekł jakoby wybrał Beniteza, a prawda jest taka, że wpierw odmówili Interowi po prostu inni i lepsi. Jak wszyscy wychwalali pomysł z Capello tak teraz nie ma aż tylu entuzjastów.
L u k pisze:Nietrafiony, bo ja od dawna juz chce wylotu tego "pilkarza".
A no czy trafiony czy nie to inna sprawa. Nie wiem, ale myślę, że 99% - zostanie w Interze, 1% - skończy karierę.

A sobie szczypię i uj.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2010, 15:33

Quaresma w Besiktasie, czyli transferowy niewypał zmienia klub.

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Quares ... 1,293.html


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2010, 16:18

szczypek pisze: Moratti rzekł jakoby wybrał Beniteza, a prawda jest taka, że wpierw odmówili Interowi po prostu inni i lepsi. Jak wszyscy wychwalali pomysł z Capello tak teraz nie ma aż tylu entuzjastów.
Moratti dzien przed zakupem Ibrahimovica mowil, ze na pewno nie przyjdzie.

Od kiedy to wierzysz w kazde slowa "oficjeli" klubu. Mam na mysli nie tylko "oficjeli" Interu, ale i innych.

Jestem pewny, ze wasi tez chwalili Del Neriego, a jestem pewny, ze gdyby mogli, zatrudnili by 5 innych szkoleniowcow.

Moratti rowniez wolalby (gdyby byla mozliwosc na rozsadnych warunkach) zatrudnic paru innych szkoleniowcow, ale skoro wybor padl na Beniteza to nie bedzie w mediach plakal z tego powodu, ale bedzie zaszczepial entuzjazm w Benitezie przez swoje wypowiedzi. Rozumiem, ze to magia dla ciebie, ale wyobraz sobie to jest calkiem powszechna strategia.

Kto odmowil Interowi, a komu Inter odmowil (zadan), tego nie wiemy.

Wszyscy i dzis by wychwalali pomysl z Capello, ale nie zatrudniamy ogorka w jego miejsce. Benitez tez ma swoja pozycje, i nie dziwie sie, ze osoby chwala to, ze przychodzi do klubu.

Pionek to to nie jest.
A no czy trafiony czy nie to inna sprawa. Nie wiem, ale myślę, że 99% - zostanie w Interze, 1% - skończy karierę.
Nietrafiona, to byla twoja uszczypliwosc, bo ja akurat naleze do fanclubu, ktory chce jego wylotu.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2010, 16:52 przez L u k, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2010, 16:30

L u k pisze:Od kiedy to wierzysz w kazde slowa "oficjeli" klubu. Mam na mysli nie tylko "oficjeli" Interu, ale i innych.
Od kiedy Moratti powiedział, że Inter jest czysty.

Dalej mnie nie rozumiesz. Się wydawało, że po wygraniu potrójnej korony każdy trener będzie chciał objąć wielki Inter, a tu się okazało, że trzeba szukać alternatyw. I to takie "dokonałem rzeczy wielkiej", bo wybrałem bezrobotnego Beniteza, tak to odebrałem.

Nie twierdzę przy tym, że wybór Hiszpana jest zły, bo cholera wie jak on się sprawdzi.
L u k pisze:Nietrafiona, to byla twoja uszczypliwosc, bo ja akurat naleze do fanclubu, ktory chce jego wylotu.
Tym bardziej się cieszę, że zostanie. Na 99%.


ODPOWIEDZ