Transfery sezon 2010/2011 , Italia.

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 17:58

Łukasz pisze:
DiaVolO pisze:Najlepsza liga ? Zależy jak dla kogo.
Dla piłkarzy. Spójrz na rywalizację w czołówce i nawet na składy drużyn spoza czołówki... Po prostu Premiership ma najwyższy poziom sportowy. Poza tym pełne stadiony, morderczo szybkie tempo gry większości spotkań...
Tylko gdyby nie ich znudzeni właściciele to nie byłoby tej wielkiej Premierlik,nie byłoby pełnych stadionów i szaleńczego tempa ! Anglia swój potencjał piłkarski potwierdziła ostatnio w RPA :rotfl: Jacy oni wielcy,prawdziwi mężczyźni,prawdziwa gra,nie jakieś tam pipki z Hiszpanii czy aktorzy z Włoch,a tak na prawdę ta liga żyje dzięki piłkarzom zza granicy,bezczelnie kradnięcie talentów przez angoli ! Sprowadzanie takich piłkarzy jak Torres,Suarez,Fabregas,Nani na wyspy gdzie robi się z nich robocopów,każe walczyć z Lampardem czy innymi koksami z bara o każdą piłkę,to jest piękno futbolu ? Rzygam i gardzę takimi drużynami jak City,Chelsea,Tottenham. Miejsce takich piłkarzy to głównie Hiszpania gdzie mogliby w pełni pokazać swój potencjał i umiejętności,techniczna gra,balans ciała,gra na 1 kontakt,to jest piękne i chyba dzięki temu każdy pokochał futbol,Włochy to całkiem inna sprawa,Włoskie kluby mają niesamowite i bogate historie,do 2006 r. byli najlepsi ! Jak widzisz takich piłkarzy jak Ci których wymieniłem w powyższym poście narzuca Ci się jedno słowo: szacunek ! Mówisz Juve,Milan,Inter itd. od razu kojarzysz puchary,świetnych piłkarzy,kulturę,tradycję,mówisz City,Chelsea od razy kojarzysz Romka,szejka,kupę forsy i bandę najemników ! Najgorsze jest to że ludzie to kupują a kibice tych Premiershitów nie mają szacunku do klubów z reszty lig mówiąc,"kupcie go,tam się tylko marnuje","w premiership by się rozwinął",gimmie a break lub często stawiając się wyżej od Realu,Bayernu,Milanu itd. kibice klubów które stały się potęgami z dnia na dzień (dosłownie) gardzą ikonami i legendami piłki nożnej,gdybym mógł to od razu zalałbym tę całą Anglię,męska gra od siedmiu boleści,gdybyśmy się cofnęli parę lat wstecz a Premierleague wtedy też była na topie to pomyślcie co stało by się z Ronaldo,Zidanem,Figo i innymi,pewnie zostaliby zwerbowani przez tych brzydkich anglików a zamiast pięknej gry widzielibyśmy Ronaldo zaangażowanego w odbiór piłki na swojej połowie i posyłającego długie piłki na skrzydła,łał co za joga bonito :dance:

DiaVolO pisze:Maldini,Del Piero,Zanetti,Totti
DiaVolO, o nich można mówić już tylko w czasie przeszłym. Co do "Włochy i piękny futbol" - hmm..., skoro nie lubisz dyscypliny taktycznej, tego, że napastnik jest pierwszym obrońcą, to nie wiem, co widzisz we włoskiej piłce
[/quote]
Dlatego wyjaśniłem to w tamtym poście,że na Włochy patrzę inaczej,jednak z taką samą miłością ! Kiedyś gdzieś przeczytałem fajnego posta:
"Hiszpańska i włoska piłka nożna to sztuka. Dwie różne sztuki, religie. Angielska piłka to tania rozrywka." !


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 18:16

DiaVolO pisze:Tylko gdyby nie ich znudzeni właściciele to nie byłoby tej wielkiej Premierlik,nie byłoby pełnych stadionów i szaleńczego tempa ! Anglia swój potencjał piłkarski potwierdziła ostatnio w RPA :rotfl: Jacy oni wielcy,prawdziwi mężczyźni,prawdziwa gra,nie jakieś tam pipki z Hiszpanii czy aktorzy z Włoch,a tak na prawdę ta liga żyje dzięki piłkarzom zza granicy,bezczelnie kradnięcie talentów przez angoli ! Sprowadzanie takich piłkarzy jak Torres,Suarez,Fabregas,Nani na wyspy gdzie robi się z nich robocopów,każe walczyć z Lampardem czy innymi koksami z bara o każdą piłkę,to jest piękno futbolu ? Rzygam i gardzę takimi drużynami jak City,Chelsea,Tottenham. Miejsce takich piłkarzy to głównie Hiszpania gdzie mogliby w pełni pokazać swój potencjał i umiejętności,techniczna gra,balans ciała,gra na 1 kontakt,to jest piękne i chyba dzięki temu każdy pokochał futbol,Włochy to całkiem inna sprawa,Włoskie kluby mają niesamowite i bogate historie,do 2006 r. byli najlepsi ! Jak widzisz takich piłkarzy jak Ci których wymieniłem w powyższym poście narzuca Ci się jedno słowo: szacunek ! Mówisz Juve,Milan,Inter itd. od razu kojarzysz puchary,świetnych piłkarzy,kulturę,tradycję,mówisz City,Chelsea od razy kojarzysz Romka,szejka,kupę forsy i bandę najemników ! Najgorsze jest to że ludzie to kupują a kibice tych Premiershitów nie mają szacunku do klubów z reszty lig mówiąc,"kupcie go,tam się tylko marnuje","w premiership by się rozwinął",gimmie a break lub często stawiając się wyżej od Realu,Bayernu,Milanu itd. kibice klubów które stały się potęgami z dnia na dzień (dosłownie) gardzą ikonami i legendami piłki nożnej,gdybym mógł to od razu zalałbym tę całą Anglię,męska gra od siedmiu boleści,gdybyśmy się cofnęli parę lat wstecz a Premierleague wtedy też była na topie to pomyślcie co stało by się z Ronaldo,Zidanem,Figo i innymi,pewnie zostaliby zwerbowani przez tych brzydkich anglików a zamiast pięknej gry widzielibyśmy Ronaldo zaangażowanego w odbiór piłki na swojej połowie i posyłającego długie piłki na skrzydła,łał co za joga bonito :dance:
1. Dzięki kasie istnieją ledwie 2 drużyny - City i Chelsea. Tottenham na upartego można dołożyć
2. W RPA, co chętnie przemilczałeś, odpadli przez ślepego sędziego. Z Niemcami walczyli w pierwszej połowie jak równy z równym, różnie mogłoby się to potoczyć. A jakby doszli do ćwierćfinału to nie byłoby pieprzenia o żenującym występie Angoli na mundialu
3. Torres, Fabregas, Nani, Suarez i co z tego? Napisz to jeszcze 7 razy to może zrozumiemy. O ile w przypadku Torresa, gra w Anglii ewidentnie mu nie służy to jestem pewien, że Cesc nie doszedłby do tego kim jest teraz gdyby Wenger nie dał mu szansy. Dalej by się kisił w Barcelonie i gwiazdą MOŻE by został za jakieś kilka lat jak Szawi pójdzie na rentę
4. Chrzanisz jakieś głupoty o pięknie futbolu a sam kibicujesz drużynie, która gra w lidze do bólu nastawionej na taktykę i grę obronną :bravo: Zamień Juve na Real
5. "kibice klubów które stały się potęgami z dnia na dzień (dosłownie) gardzą ikonami i legendami piłki nożnej,gdybym mógł to od razu zalałbym tę całą Anglię" Kibice czy internetowi napinacze?


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 19:06

Mietson pisze:1. Dzięki kasie istnieją ledwie 2 drużyny - City i Chelsea. Tottenham na upartego można dołożyć
Którzy pociągnęli ten koszyk dalej i dlatego jest taki spust nad Premierleague i rywalizacja,myślisz że gdyby Romek nie kupił Chelsea to ktoś by się oglądał na Anglię ? To on zapoczątkował zatrucie piłki kopanej i pozbawienie balansu w europejskich pucharach,och jakie wspaniałe te półfinały LM Arsenal-United-Chelsea-Barcelona,cóż za emocje w następnej edycji cóż za ciśnienie,dla odmiany Chelsea-United-Barcelona-Arsenal. Niech jeszcze City wejdzie do LM to będzie szczyt wszystkiego ! To jest tak jakbyś pół życia zbierał na np. swoje wymarzone auto,kupił je wydając na niego większą część oszczędności,musisz brać pod uwagę koszty ewentualnej naprawy,paliwa itd. podczas gdy sąsiedzi kupują swojemu 18-letniemu synowi samochód o 2 klasy lepszy od twojego bezgranicznie dając mu na paliwo,części itp. ? Jakbyś się poczuł ? Według mnie tak powinien się czuć każdy zespół z Europy ponieważ Angole są pasożytami na całej linii,wielcy są kosztem słabszych bezgranicznie kupując wszystkich którzy się wybijają w innych ligach,kusząc ich sporymi kontraktami i na same transfery wydają stanowczo za dużo pieniędzy psując rynek ! Tak wiem,Włosi swego czasu też rzucali pieniędzmi na prawo i lewo ale głównie na własnym podwórku przy czym mieli u siebie takich piłkarzy jak Gattuso,Maldini,Totti,Materazzi,Nesta,Pirlo i inni a anglia kogo ma ? Gerrard,Lampard,Terry,Rooney ? Oni mogą co najwyżej wąchać pot koszulki wcześniej wymienionych !

United potrzebuje bramkarza,jak nie De Gea to Lloris,widzisz,jak nie na zakupy do Hiszpanii to do Francjii,rzeczywiście mocna jest ta anglia !
Mietson pisze:2. W RPA, co chętnie przemilczałeś, odpadli przez ślepego sędziego. Z Niemcami walczyli w pierwszej połowie jak równy z równym, różnie mogłoby się to potoczyć. A jakby doszli do ćwierćfinału to nie byłoby pieprzenia o żenującym występie Angoli na mundialu
Chętnie przemilczałem bo ślepcy z gwizdkami w pysku są na porządku dziennym w dzisiejszych czasach,a poza tym Niemcy byli o wiele lepszą ekipą na mundialu od tych robocopów i grali lepszą,ładniejszą piłkę !

Mietson pisze:3. Torres, Fabregas, Nani, Suarez i co z tego? Napisz to jeszcze 7 razy to może zrozumiemy. O ile w przypadku Torresa, gra w Anglii ewidentnie mu nie służy to jestem pewien, że Cesc nie doszedłby do tego kim jest teraz gdyby Wenger nie dał mu szansy. Dalej by się kisił w Barcelonie i gwiazdą MOŻE by został za jakieś kilka lat jak Szawi pójdzie na rentę
No dobra,może by nie doszedł do tego poziomu co dotychczas ale zobacz czasami na ich mecze,oni po prostu nie są stworzeni do tego stylu gry,nie są stworzeni aby przepychać się co chwila bark w bark,gryźć trawę co mecz. Fabregas ? ok. Co do reszty....chętnie to przemilczałeś !

Mietson pisze:4. Chrzanisz jakieś głupoty o pięknie futbolu a sam kibicujesz drużynie, która gra w lidze do bólu nastawionej na taktykę i grę obronną :bravo: Zamień Juve na Real
Widzisz,na Serie A się wychowałem,ta liga zawsze mnie pociągała,wolę oglądać najgorsze Catenaccio od prze wielkich klasyków do porzygania Liverpool-United-Chelsea-Arsenal,teraz jeszcze Tottenham,Liverpool i City,dzizas ! Serie A i La Liga mają swoje style,które zawsze sobie ceniłem,z jednej strony lubiłem oglądać "radosny futbol" że piłka do przodu i niech się dzieje co chce,jakieś piętki,drybling,z drugiej strony gra obronna,niesamowite emocje,faule,przepychanki,wszystko dopracowane do perfekcji i te piłkarskie cwaniactwo. Natomiast Anglia co okienko ściąga masę talentów z Brazylii/Argentyny/Hiszpanii/Francji i zgrywają kozaków,rzygać mi się chce na taki widok ! Spójrz co grał Szewczenko w Milanie a co w Chelsea,niektórzy nie są przystosowani do tego stylu gry a i tak tam idą bo są pieniądze i....ta mocarna liga !

Mietson pisze:Kibice czy internetowi napinacze?
I napinacze i normalni kibice,z tym że Ci drudzy może nie gardzą legendami ale zachowują się obojętnie w stosunku do nich ewidentnie ślepo twierdząc nad wyższością zawodników swojego klubu nad nimi,wejdź sobie na byle jakie forum United,Liverpoolu i poczytaj co piszą na temat Serie A czy La Liga,oni jeszcze mają czelność się śmiać z nich podczas gdy są wielcy tylko i wyłącznie dlatego że Hiszpania i Włochy są aktualnie do dupy (chyba nikt nie zaprzeczy)


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 19:38

DiaVolO pisze:To jest tak jakbyś pół życia zbierał na np. swoje wymarzone auto,kupił je wydając na niego większą część oszczędności,musisz brać pod uwagę koszty ewentualnej naprawy,paliwa itd. podczas gdy sąsiedzi kupują swojemu 18-letniemu synowi samochód o 2 klasy lepszy od twojego bezgranicznie dając mu na paliwo,części itp. ? Jakbyś się poczuł ?
Olałbym to? Mówię zupełnie poważnie. Jakbym miał się przejmować takimi bzdurami to już dawno padłbym na zawał.
DiaVolO pisze:Gattuso,Maldini,Totti,Materazzi,Nesta,Pirlo i inni a anglia kogo ma ? Gerrard,Lampard,Terry,Rooney ? Oni mogą co najwyżej wąchać pot koszulki wcześniej wymienionych !

United potrzebuje bramkarza,jak nie De Gea to Lloris,widzisz,jak nie na zakupy do Hiszpanii to do Francjii,rzeczywiście mocna jest ta anglia !
Materazzi :bravo: Nie wiem czym się kierujesz w ocenie tych piłkarzy i w ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi.
Anglicy od zawsze cierpieli na brak dobrych bramkarzy więc nic dziwnego, że Ferguson szuka następcy Van der Sara za granicą.

Wnioskuję w takim razie, że popierasz Marottę i jego strategię opartą na kupowaniu tzw. "beznadziejnych makaroniarzy"?
DiaVolO pisze:
Mietson pisze:2. W RPA, co chętnie przemilczałeś, odpadli przez ślepego sędziego. Z Niemcami walczyli w pierwszej połowie jak równy z równym, różnie mogłoby się to potoczyć. A jakby doszli do ćwierćfinału to nie byłoby pieprzenia o żenującym występie Angoli na mundialu
Chętnie przemilczałem bo ślepcy z gwizdkami w pysku są na porządku dziennym w dzisiejszych czasach,a poza tym Niemcy byli o wiele lepszą ekipą na mundialu od tych robocopów i grali lepszą,ładniejszą piłkę !
Jakby na to nie patrzeć, Anglicy mieli słaby początek ale już ze Słoweńcami zagrali całkiem dobry mecz a właśnie gdyby nie kalosze, to nie wykluczone, że śpiewałbyś inaczej. Niemcy grali świetnie ale to Anglicy mogli być w ćwierćfinale.

DiaVolO pisze:
Mietson pisze:3. Torres, Fabregas, Nani, Suarez i co z tego? Napisz to jeszcze 7 razy to może zrozumiemy. O ile w przypadku Torresa, gra w Anglii ewidentnie mu nie służy to jestem pewien, że Cesc nie doszedłby do tego kim jest teraz gdyby Wenger nie dał mu szansy. Dalej by się kisił w Barcelonie i gwiazdą MOŻE by został za jakieś kilka lat jak Szawi pójdzie na rentę
No dobra,może by nie doszedł do tego poziomu co dotychczas ale zobacz czasami na ich mecze,oni po prostu nie są stworzeni do tego stylu gry,nie są stworzeni aby przepychać się co chwila bark w bark,gryźć trawę co mecz. Fabregas ? ok. Co do reszty....chętnie to przemilczałeś !
Co do reszty - co z tego, że zagraniczni piłkarze grają w Anglii? Jeśli masz na myśli to, że nie są "stworzeni" do gry w Premiership to jest to zwyczajne pieprzenie. Rozumiem, że wszyscy powinni grać w Hiszpanii, tak? Nani, jest całkiem nieźle przypakowany i przystosował się do tego stylu, Suarez dopiero zaczął a radzi sobie jak na razie świetnie (ach, te genialne zwody w meczu z MU, jednak nie jest taka tępa ta liga, nie sądzisz?) więc nie wiem w czym problem. Jedynie Torres ewidentnie nie pasuje do Anglii ale to już jego problem.

DiaVolO pisze:
Mietson pisze:4. Chrzanisz jakieś głupoty o pięknie futbolu a sam kibicujesz drużynie, która gra w lidze do bólu nastawionej na taktykę i grę obronną :bravo: Zamień Juve na Real
Widzisz,na Serie A się wychowałem,ta liga zawsze mnie pociągała,wolę oglądać najgorsze Catenaccio od prze wielkich klasyków do porzygania Liverpool-United-Chelsea-Arsenal,teraz jeszcze Tottenham,Liverpool i City,dzizas ! Serie A i La Liga mają swoje style,które zawsze sobie ceniłem,z jednej strony lubiłem oglądać "radosny futbol" że piłka do przodu i niech się dzieje co chce,jakieś piętki,drybling,z drugiej strony gra obronna,niesamowite emocje,faule,przepychanki,wszystko dopracowane do perfekcji i te piłkarskie cwaniactwo. Natomiast Anglia co okienko ściąga masę talentów z Brazylii/Argentyny/Hiszpanii/Francji i zgrywają kozaków,rzygać mi się chce na taki widok ! Spójrz co grał Szewczenko w Milanie a co w Chelsea,niektórzy nie są przystosowani do tego stylu gry a i tak tam idą bo są pieniądze i....ta mocarna liga !
To co podkreśliłem to właśnie to co cechuje rozgrywki w Anglii. Dodam jeszcze, że tam nie ma takich beznadziejnych sędziów i korupcji.
Dałeś przykład Szewczenki - w każdej lidze znajdziesz taki przypadek.
Dodam jeszcze, że regularnie oglądam mecze PL, szczególnie Arsenalu, a mecze Juventusu są emocjonujące tylko dlatego, że są.... meczami Juventusu, czyli mojej ulubionej drużyny.
Wielu moich znajomych kibicujących angielskim/hiszpańskim/niemieckim/burkinafasońskim drużynom mówi, że nie da się oglądać ligi włoskiej i jakoś się im nie dziwię.
DiaVolO pisze:
Mietson pisze:Kibice czy internetowi napinacze?
I napinacze i normalni kibice,z tym że Ci drudzy może nie gardzą legendami ale zachowują się obojętnie w stosunku do nich ewidentnie ślepo twierdząc nad wyższością zawodników swojego klubu nad nimi,wejdź sobie na byle jakie forum United,Liverpoolu i poczytaj co piszą na temat Serie A czy La Liga,oni jeszcze mają czelność się śmiać z nich podczas gdy są wielcy tylko i wyłącznie dlatego że Hiszpania i Włochy są aktualnie do ### (chyba nikt nie zaprzeczy)
No to dla równowagi masz takich kibiców jak Ty, którzy gardzą Premier League. Takich też jest sporo.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2011, 19:39 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


Nasir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2011
Posty: 38
Rejestracja: 19 lutego 2011

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 19:39

DiaVolO



Czerpiesz pomysły na posty z forum Realu Madryt? :rotfl:


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 20:14

Nie,ale wiem co tam się dzieje i całkowicie zgadzam z niektórymi i mam takie same zdanie,jestem ciekawy jakie zdanie mają kibice Juve ! To źle ? Damn !


Mietson pisze:Olałbym to? Mówię zupełnie poważnie. Jakbym miał się przejmować takimi bzdurami to już dawno padłbym na zawał.
Może i bzdura ale nie wierzę że przeszedłbyś się obok tego obojętnie,nie wierzę !
Mietson pisze: Materazzi :bravo: Nie wiem czym się kierujesz w ocenie tych piłkarzy i w ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi.
Anglicy od zawsze cierpieli na brak dobrych bramkarzy więc nic dziwnego, że Ferguson szuka następcy Van der Sara za granicą.
Trzeba docenić czasem te dobre strony Matrixa,mimo wszystko ! Czym się kieruję ? Tym że dla wielu Gerrard,Lampard,Terry >>> Del Piero,Maldini,Pirlo itd. Co do tych transferów,wiem że w anglii bida w bramkarzach ale chciałem tylko w skrócie opisać dzięki czemu Anglicy są wielcy,"mamy pieniądze,to gdzie na zakupy,poszukamy jakiegoś biednego klubu,talentów i wyczyścimy ich do zera" - to sposób działania tych pasożytów,ostatnio głośno zrobiło się o Sanchezie,sporo gadki o rzekomym zainteresowaniu się przez Inter ok,parę dni później już angole kładą 40 kawałków na stół po Sancheza ? Czy to was nie denerwuje,że każda zapowiadająca się gwiazda ląduję na wyspach którą angole kuszą wielkimi pieniędzmi ? Skoro są tacy pro to dlaczego nie zainwestują w swoich !
Mietson pisze:Wnioskuję w takim razie, że popierasz Marottę i jego strategię opartą na kupowaniu tzw. "beznadziejnych makaroniarzy"?
Nie,dlaczego ? Nie mówię przecież że w danym klubie ma się znajdować całą kadra piłkarzy tych samych narodowości,ale są jakieś umiary prawda ?
Mietson pisze: Jakby na to nie patrzeć, Anglicy mieli słaby początek ale już ze Słoweńcami zagrali całkiem dobry mecz a właśnie gdyby nie kalosze, to nie wykluczone, że śpiewałbyś inaczej. Niemcy grali świetnie ale to Anglicy mogli być w ćwierćfinale.
Daj spokój,w grupie strasznie się męczyli,remis z Algierią ? ze Stanami ? Przemocarna anglia ! A Niemiaszki grali i ładnie i z polotem,każdy wolał ich oglądać niż zapoconych już po 20 min. gry anglików bijących głową w mur !
Mietson pisze:Co do reszty - co z tego, że zagraniczni piłkarze grają w Anglii? Jeśli masz na myśli to, że nie są "stworzeni" do gry w Premiership to jest to zwyczajne pieprzenie. Rozumiem, że wszyscy powinni grać w Hiszpanii, tak? Nani, jest całkiem nieźle przypakowany i przystosował się do tego stylu, Suarez dopiero zaczął a radzi sobie jak na razie świetnie (ach, te genialne zwody w meczu z MU, jednak nie jest taka tępa ta liga, nie sądzisz?) więc nie wiem w czym problem. Jedynie Torres ewidentnie nie pasuje do Anglii ale to już jego problem.
Suarez,kolejny zwerbowany przez cholerne pieniądze,resztę kariery na Anfield spędzi w siłowni pakując i nabierając mięśni aby móc przedzierać się przez te kołki które jedynie potrafią przywalić z bara !
Mietson pisze: To co podkreśliłem to właśnie to co cechuje rozgrywki w Anglii. Dodam jeszcze, że tam nie ma takich beznadziejnych sędziów i korupcji.
Dałeś przykład Szewczenki - w każdej lidze znajdziesz taki przypadek.
Dodam jeszcze, że regularnie oglądam mecze PL, szczególnie Arsenalu, a mecze Juventusu są emocjonujące tylko dlatego, że są.... meczami Juventusu, czyli mojej ulubionej drużyny.
Wielu moich znajomych kibicujących angielskim/hiszpańskim/niemieckim/burkinafasońskim drużynom mówi, że nie da się oglądać ligi włoskiej i jakoś się im nie dziwię.
O tak,sędziowie pozwalają na twardą grę,ahh co za liga,co za mężczyźni. Widziałeś co zrobił Carragher Naniemu ?
Mietson pisze:No to dla równowagi masz takich kibiców jak Ty, którzy gardzą Premier League. Takich też jest sporo.
Gardzę City,Chelsea,Tottenhamem i tego typu klubami,kluby z dupy które stały się wielkie dzięki znudzonym miliarderom,jeszcze mają czelność wyzywać inne kluby przez lata pracujące na swój prestiż i historię,gardzę takim ścierwem !


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 20:28

DiaVolO pisze:
Mietson pisze:Olałbym to? Mówię zupełnie poważnie. Jakbym miał się przejmować takimi bzdurami to już dawno padłbym na zawał.
Może i bzdura ale nie wierzę że przeszedłbyś się obok tego obojętnie,nie wierzę !
A właśnie, że bym przeszedł. Nic na to nie poradzę. Niektórzy rodzą się w bogatych rodzinach to tak mają. Czy ostatecznie wyjdą na tym lepiej? Może tak, może nie. Ja wolałbym zapracować na dobry samochód bo byłby w pełni mój niż dostać od ręki jakąś superfurę.
DiaVolO pisze:
Mietson pisze: Materazzi :bravo: Nie wiem czym się kierujesz w ocenie tych piłkarzy i w ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi.
Anglicy od zawsze cierpieli na brak dobrych bramkarzy więc nic dziwnego, że Ferguson szuka następcy Van der Sara za granicą.
Trzeba docenić czasem te dobre strony Matrixa,mimo wszystko ! Czym się kieruję ? Tym że dla wielu Gerrard,Lampard,Terry >>> Del Piero,Maldini,Pirlo itd. Co do tych transferów,wiem że w anglii bida w bramkarzach ale chciałem tylko w skrócie opisać dzięki czemu Anglicy są wielcy,"mamy pieniądze,to gdzie na zakupy,poszukamy jakiegoś biednego klubu,talentów i wyczyścimy ich do zera" - to sposób działania tych pasożytów,ostatnio głośno zrobiło się o Sanchezie,sporo gadki o rzekomym zainteresowaniu się przez Inter ok,parę dni później już angole kładą 40 kawałków na stół po Sancheza ? Czy to was nie denerwuje,że każda zapowiadająca się gwiazda ląduję na wyspach którą angole kuszą wielkimi pieniędzmi ? Skoro są tacy pro to dlaczego nie zainwestują w swoich !
Po pierwsze, Lampard, Gerrard i Terry to wieloletni reprezentanci swoich klubów, legendy. Nie wiem czemu sądzisz, że Del Piero czy Maldini są lepszymi legendami.
Po drugie, Sanchez to póki co tylko spekulacje. Po drugie, no cóż, kasa jest są transfery. Tyle, że nie wszystkie kluby mają kasę od Czerwonego Romka.
DiaVolO pisze:
Mietson pisze: Jakby na to nie patrzeć, Anglicy mieli słaby początek ale już ze Słoweńcami zagrali całkiem dobry mecz a właśnie gdyby nie kalosze, to nie wykluczone, że śpiewałbyś inaczej. Niemcy grali świetnie ale to Anglicy mogli być w ćwierćfinale.
Daj spokój,w grupie strasznie się męczyli,remis z Algierią ? ze Stanami ? Przemocarna anglia ! A Niemiaszki grali i ładnie i z polotem,każdy wolał ich oglądać niż zapoconych już po 20 min. gry anglików bijących głową w mur !
Co nie zmienia faktu, że to Anglicy mogliby grać w ćwierćfinale gdyby nie sędzia. Proponuję zakończyć tą kwestię.
DiaVolO pisze:
Mietson pisze:Co do reszty - co z tego, że zagraniczni piłkarze grają w Anglii? Jeśli masz na myśli to, że nie są "stworzeni" do gry w Premiership to jest to zwyczajne pieprzenie. Rozumiem, że wszyscy powinni grać w Hiszpanii, tak? Nani, jest całkiem nieźle przypakowany i przystosował się do tego stylu, Suarez dopiero zaczął a radzi sobie jak na razie świetnie (ach, te genialne zwody w meczu z MU, jednak nie jest taka tępa ta liga, nie sądzisz?) więc nie wiem w czym problem. Jedynie Torres ewidentnie nie pasuje do Anglii ale to już jego problem.
Suarez,kolejny zwerbowany przez cholerne pieniądze,resztę kariery na Anfield spędzi siłowni pakując i nabierając mięśni aby móc przedzierać się przez te kołki które jedynie potrafią przywalić z bara !
I co z tego? Suarez zwerbowany za pieniążki ze sprzedaży Ferdynanda więc nie wiem o co Ci chodzi.
Tak nawiasem, mówisz to mniej więcej tak, jakbyś był miłośnikiem La Ligi a nie Włoskiej, gdzie przecież też trzeba mieć mięśnie, żeby przeżyć.
DiaVolO pisze:
Mietson pisze: To co podkreśliłem to właśnie to co cechuje rozgrywki w Anglii. Dodam jeszcze, że tam nie ma takich beznadziejnych sędziów i korupcji.
Dałeś przykład Szewczenki - w każdej lidze znajdziesz taki przypadek.
Dodam jeszcze, że regularnie oglądam mecze PL, szczególnie Arsenalu, a mecze Juventusu są emocjonujące tylko dlatego, że są.... meczami Juventusu, czyli mojej ulubionej drużyny.
Wielu moich znajomych kibicujących angielskim/hiszpańskim/niemieckim/burkinafasońskim drużynom mówi, że nie da się oglądać ligi włoskiej i jakoś się im nie dziwię.
O tak,sędziowie pozwalają na twardą grę,ahh co za liga,co za mężczyźni. Widziałeś co zrobił Carragher Naniemu ?
Widziałem. We Włoszech też tak bywa. I?


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 20:28

Ten cały najazd na ligę angielską bawi mnie, a już porównanie ekip z wysp z resztą Europy na "przykładzie" samodzielnego kupna auta za oszczędności vs. sprezentowanie lepszego przez rodziców... :angry:

Jestem ciekaw co byś mówił o Elkannie i Exorze gdyby zamiast bawić się w "krykiet" zainwestował w okienko transferowe powiedzmy 150 mln € (i zbliżone kwoty w następnych latach)? Co powiesz o pieniądzach Morattiego? Co powiesz o wpływach duetu Galliani & Berlusconi?

Gadasz kolego jak stereotypowy Polak. Ktoś ma kasę na piłkarzy? Ktoś ma lepsze auto od Ciebie? Może by tak pokombinować ze skautingiem, szkółką juniorską? Może by tak poszukać sposobu na zdobycie takiego wymarzonego auta? Nie. Lepiej siedzieć nie robiąc nic kreatywnego, zadrościć drugiemu, a najlepiej wieczorem porysować kluczem lakier fury sąsiada. Boszzz... :/


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 20:32

Poziom hejterstwa osiąga maksymalny limit :prochno: Walcz Mietson, nie daj się :prochno: DiaVolO my wiemy o co Ci chodzi, tylko dałoby się to ująć bez plucia i wrzasków :wink:

A pośrednio do $$$ nawiązując; w temacie o LM przeważająca większość była przeciwko Barcy (hejterzy :whistle:) i jakoś nikt nie miał problemu z tym, że brazylijska siła Szachtara to tylko i wyłącznie gazo-mafijny cash właściciela.

Co gorsze, jeśli pieniężne trendy (gruba kasa za transfery i na kontrakty) z angielskich boisk się utrzymają to już niedługo liga rosyjska może być numerem 3 lub nawet 2 w Europie. Dlatego też cierpliwie czekam na (bogatego sponsora w Juve :smile:) interwencje UEFA/FIFA w tej sprawie. Jak bańka pęknie to można się spodziewać sytuacji jak w swego czasu w NFL i NBA.
meda11 pisze:[...] a już porównanie ekip z wysp z resztą Europy na "przykładzie" samodzielnego kupna auta za oszczędności vs. sprezentowanie lepszego przez rodziców... :angry:
Przykład jest niezły jeśli przywołać go do konkretnej sytuacji i lekko zmodyfikować. To, że dzieciak dostaje, powiedzmy Ferrari, od rodziców samo w sobie nie jest złe. Mietson ciuła trochę dłużej i też ma. Gorzej jeśli 1000 aut sprzedaje się bogatym a 10 zwykłym obywatelom. Wtedy producenci stwierdzają, że olać tych 10, podniesiemy cenę Ferrari 2krotnie i tak ktoś wyda na nie szmal.

A okazuje się, że bogaci, żeby kupić dziecku zabawkę zaciągają kredyt, którego biedniejszy nie dostanie!

W ten sposób najbogatsi (niekiedy za nie swoją kasę) (Real, Barca,MU, Chelsea, ManC itd.) zawyżając ceny psują rynek. Każdy chciałby przecież wcisnąć komuś zwykłą furę (np. Martinez) w cenie Ferrari (12 mln).


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 21:09

To już zostałem hejterem ? :dance:
Gazo-mafijny cash ? Smutne to co się wyprawia z piłką nożną,przykład to pamiętny sezon Barcy,sezon gdzie wszystko wygrali (LM,Liga,Puchar) jednak mieli mniejsze dochody niż np. Bayern który został zlany przez nich w 1/8,gdzie tu sprawiedliwość ?
Mietson pisze:A właśnie, że bym przeszedł. Nic na to nie poradzę. Niektórzy rodzą się w bogatych rodzinach to tak mają. Czy ostatecznie wyjdą na tym lepiej? Może tak, może nie. Ja wolałbym zapracować na dobry samochód bo byłby w pełni mój niż dostać od ręki jakąś superfurę.
W takim razie szacunek i chwała Ci za to,oczywiście że wolałbym mieć swoją własną furę ale jeśli miałbym dostać na prawdę fajną brykę za free ? dlaczego nie,ale w sumie już robi się offtop z tego więc proponuje zakończyć również i ten wątek
Mietson pisze: Po pierwsze, Lampard, Gerrard i Terry to wieloletni reprezentanci swoich klubów, legendy. Nie wiem czemu sądzisz, że Del Piero czy Maldini są lepszymi legendami.
Po drugie, Sanchez to póki co tylko spekulacje. Po drugie, no cóż, kasa jest są transfery. Tyle, że nie wszystkie kluby mają kasę od Czerwonego Romka.
Nie kwestionuję umiejętności Lamparda,Gerrarda itd. bo to oczywiste że laikami nie są,chodzi mi o te wywyższanie ich na tle właśnie Paolo,Alexa i innych ! Co do Sancheza to już same oferty anglików przerażają,rozumiem talent,w młodym wieku itd. ale 40 mln. ? Nie długo za byle kołka będzie trza wywalić minimum 15 mln. to jest chore !

Mietson pisze: I co z tego? Suarez zwerbowany za pieniążki ze sprzedaży Ferdynanda więc nie wiem o co Ci chodzi.
Tak nawiasem, mówisz to mniej więcej tak, jakbyś był miłośnikiem La Ligi a nie Włoskiej, gdzie przecież też trzeba mieć mięśnie, żeby przeżyć.
Co z tego ? Kolejny piłkarz który się zmarnuje,nie ma opcji aby wykorzystał cały swój potencjał,piłkarze o takich charakterystykach powinni z dala trzymać się angielskich klubów !
Mietson pisze: Widziałem. We Włoszech też tak bywa. I?
Tak ? To powiedz mi kiedy ktoś komuś ostatnio rozciął nogę korkiem przy walce o piłkę ?
Och co za walka,to jest to,prawdziwy futbol:
Obrazek

meda11 pisze: Gadasz kolego jak stereotypowy Polak. Ktoś ma kasę na piłkarzy? Ktoś ma lepsze auto od Ciebie? Może by tak pokombinować ze skautingiem, szkółką juniorską? Może by tak poszukać sposobu na zdobycie takiego wymarzonego auta? Nie. Lepiej siedzieć nie robiąc nic kreatywnego, zadrościć drugiemu, a najlepiej wieczorem porysować kluczem lakier fury sąsiada. Boszzz... :/
Czy ja siedzę i nic nie robię ? Rysuję sąsiadom lakier ? Co mam lecieć do UEFY i prosić aby coś w tej sprawie zrobili ? Damn,gościu wyluzuj trochę !
Skauting,szkółki ? Jak najbardziej ale nie mnie to mów ! Nikomu nie zazdroszczę,niech im uszami wylatują te pieniądze,mam to gdzieś ale masowe kradzieże,czyszczenie klubów z talentów oferując kosmiczne kontrakty to lekka przesada,nie uważasz ? Nie zakazuje kupować,wzmocnienia są wskazane ale Premierlik buduje się kosztem innych burząc przede wszystkim równowagę w Europie,tak na prawdę jeśli chodzi o silne ekipy to jest pierwsza 5 z Anglii + Barca,Real,Bayern i raz na jakiś czas jakiś wybuch formy tak jak Inter rok temu,to jest na prawdę smutne co się dzieje z futbolem...


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 22:11

DiaVolO pisze:To już zostałem hejterem?
Na to wygląda. Z tego co tu piszesz (sytuacja z samochodem; ja podobnie jak Mietson mam w doopie czym jeżdżą moi sąsiedzi i jak się tego dorobili), przemawia przez Ciebie zwykła zazdrość.
DiaVolO pisze: Nie kwestionuję umiejętności Lamparda,Gerrarda itd. bo to oczywiste że laikami nie są,chodzi mi o te wywyższanie ich na tle właśnie Paolo,Alexa i innych!
Ależ nikt ich nie wywyższa. Wywyższasz to Ty przeciętniaka Materazziego stawiając go u boku DP, Maldiniego czy Gerrarda. Każdy myślący kibic angielskiej piłki wie, że na równi z DP czy Aleksem postawić można, z obecnie grających, chyba tylko Giggsa. A na tych niemyślących nie zwracaj uwagi.
DiaVolO pisze: Kolejny piłkarz który się zmarnuje,nie ma opcji aby wykorzystał cały swój potencjał,piłkarze o takich charakterystykach powinni z dala trzymać się angielskich klubów !
Nikt mu nie kazał tam iść - to jego wolny wybór.
DiaVolO pisze: Och co za walka,to jest to,prawdziwy futbol:
Obrazek
Popatrz, jak robi wślizgi Flamini. Zresztą... coś wspominałeś o Materazzim bodajże?
DiaVolO pisze: Premierlik buduje się kosztem innych burząc przede wszystkim równowagę w Europie
Wcześniej to samo robiła Hiszpania, a jeszcze wcześniej Włochy... Trochę obiektywizmu.
;)


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2011, 22:25

Śmieszne argumenty dajecie: Jak Juve dało za Nedveda i Buffona kosmiczne sumy to ok? A taki ManU jak sobie pozwoli na jeden transfer Berbatova za 30 mln czy coś takiego to już źle? po prostu mają silne zespoły i 1-2 transfery i wystarczą. Jestem kibicem Serie A i Juve, ale Anglią ma najlepsza ligę. Najatrakcyjniejsza dla oka ( każdy zespół jest w stanie coś ugrac, a nie jak u nas, ugrają, bo lepsi są w kryzysie ), grają piłką, a nie do przodu i biegną za piłką, ładnie, szybko, po ziemi, przerzutów dużo i dokładne. Bajka dla oka, a w Serie A? może co kilka kolejek dzieje się coś ciekawego. Nie ma co ukrywać Serie A od wielu lat jest w kryzysie, acz i tak uważam, że jest ciekawsza od Ligi dwóch ( hiszpanskiej ).

Pieniądze? ile osób chciało szejków za właścicieli Juve? z chęcią też zobaczę kasę dla Romy, żeby Serie A znowu stała się konkurencyjna. Pieniądze królują w piłce i nic na to nie poradzimy, jest za późno. Albo przywykniemy i się dostosujemy, albo będziemy wiecznie w środku tabeli ( jeżeli reszta Serie A zostanie na obecnym poziomie ).


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 19:20

Eric6666 pisze:Jestem kibicem Serie A i Juve, ale Anglią ma najlepsza ligę.
Ale ja nie twierdzę inaczej,po prostu irytuje mnie sposób w jaki Anglia doszła do władzy,gdyby nie Ci znudzeni miliarderzy to nikt by się nawet nie spojrzał na nich,United dalej by dostawało baty od Hiszpanów i Włochów jak Arsenal,a ta przewielka,cudowna,jakże mocarna,drużyna z "historią" i tradycją ze Stamford Bridge dalej za niebywały sukces uważałaby awans do pucharu UEFA żeby później dostać po dupie od pierwszego lepszego rywala !

Eric6666 pisze:Pieniądze? ile osób chciało szejków za właścicieli Juve?
Chcecie żeby Juve było jak pies na smyczy,uzależniony całkowicie od właściciela który spełniałby wszystkie swoje transferowe zachcianki ? Z drugiej strony jednak nie widzę innego sposobu aby nawiązać konkurencję z tymi brzydalami z Anglii,tak źle i tak nie dobrze,dzisiejsza piłka to dno...


Kończę to bo już zostałem nazwany hejterem a widać nic tu nie zdziałam i tak mógłbym się spierać z wami do końca życia,smutne jest to że nikt nie widzi ile Anglia wyrządza szkód :cry:


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 19:27

DiaVolO pisze:
Eric6666 pisze:Jestem kibicem Serie A i Juve, ale Anglią ma najlepsza ligę.
Ale ja nie twierdzę inaczej,po prostu irytuje mnie sposób w jaki Anglia doszła do władzy,gdyby nie Ci znudzeni miliarderzy to nikt by się nawet nie spojrzał na nich,United dalej by dostawało baty od Hiszpanów i Włochów jak Arsenal,a ta przewielka,cudowna,jakże mocarna,drużyna z "historią" i tradycją ze Stamford Bridge dalej za niebywały sukces uważałaby awans do pucharu UEFA żeby później dostać po dupie od pierwszego lepszego rywala !

Eric6666 pisze:Pieniądze? ile osób chciało szejków za właścicieli Juve?
Chcecie żeby Juve było jak pies na smyczy,uzależniony całkowicie od właściciela który spełniałby wszystkie swoje transferowe zachcianki ? Z drugiej strony jednak nie widzę innego sposobu aby nawiązać konkurencję z tymi brzydalami z Anglii,tak źle i tak nie dobrze,dzisiejsza piłka to dno...


Kończę to bo już zostałem nazwany hejterem a widać nic tu nie zdziałam i tak mógłbym się spierać z wami do końca życia,smutne jest to że nikt nie widzi ile Anglia wyrządza szkód :cry:
nie rozumiem twojej nienawiści do Anglii. To nie oni zaczęli tę transferową bombę, ( acz szanuję twoje zdanie ), bo to Real wyrzucił tyle ile rzucił i rynek transferowy się załamał. Wiadomo, że Angole mówią, że dadzą tyle i tyle, ale czy zawsze to robią? Juve chce Teveza, a czy to znaczy,że go pozyskamy?

Piłka pod względem finansowym upadła na dno. Piłkarze otrzymują kokosy, za "truchtanie" na boisku, o ile ciekawiej byłoby, gdyby ich wypłata byłaby zależna od dyspozycji. Wtedy na takie kosmiczne pensje niewielu mogłoby sobie pozwolić, ale piłka nożna to biznes i wychodzi na plus najwyraźniej. Jestem za przejęciu przez szejków, acz wolałby, żeby Juve wyszło samo z siebie z kryzysu, ale czy to możliwe?


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2011, 19:35

DiaVolO pisze:United dalej by dostawało baty od Hiszpanów i Włochów
United akurat świetnie radziło sobie jeszcze w czasach, kiedy kasa była w Hiszpanii i Włoszech, stukając tak włoskie, jak i hiszpańskie ekipy. Zresztą dalej nie wydaje jakichś super wielkich pieniędzy na transfery.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ