Awanse i spadki - Serie A/B

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2010, 20:08

Mam pytanie odnośnie awansów i spadków z tej ligi, bo wiem, że pierwsze 2 drużyny wchodzą bezpośrednio do Serie A, a o 3 miejsce rozgrywane są mecze barażowe, z tego co pamiętam w tamtym sezonie po meczach barażowych Livorno było ostatnią drużyną jaka weszła do Serie A, więc z jakich miejsc drużyny walczą w barażach o to 3 miejsce premiowane awansem do Serie A? Jak myśmy awansowali z B do Serie A to weszły od razu Juve, Napoli, Genoa, to dlaczego bez baraży weszła Genoa, która była na 3 miejscu, coś tam pisało o różnicy punktowej, ale nie mam pojęcia o co w tym biegało, no i jeszcze ile drużyn spada z Serie B ? Czy też są rozgrywane baraże co do spadku z tej ligi? Ciekawi mnie ta kwestia, bo mogą ciekawe drużyny wejść do Serie A, no i może być kolejny sezon bez toro i Derby Della Mole :/ .


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 maja 2010, 20:19

Elo Melo:) pisze:Mam pytanie odnośnie awansów i spadków z tej ligi, bo wiem, że pierwsze 2 drużyny wchodzą bezpośrednio do Serie A, a o 3 miejsce rozgrywane są mecze barażowe, z tego co pamiętam w tamtym sezonie po meczach barażowych Livorno było ostatnią drużyną jaka weszła do Serie A, więc z jakich miejsc drużyny walczą w barażach o to 3 miejsce premiowane awansem do Serie A? Jak myśmy awansowali z B do Serie A to weszły od razu Juve, Napoli, Genoa, to dlaczego bez baraży weszła Genoa, która była na 3 miejscu, coś tam pisało o różnicy punktowej, ale nie mam pojęcia o co w tym biegało, no i jeszcze ile drużyn spada z Serie B ? Czy też są rozgrywane baraże co do spadku z tej ligi? Ciekawi mnie ta kwestia, bo mogą ciekawe drużyny wejść do Serie A, no i może być kolejny sezon bez toro i Derby Della Mole :/ .
Jest (był) przepis taki, że gdy 3 drużyna w tabeli zakończy sezon 10 punktami nad 4 drużyną to ma bezpośredni awans, nie ma wtedy żadnych baraży.

Co do toro, to ja się cieszę, że męczą się w serie b, po co nam oni w serie a ? :C


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2010, 20:26

Niewiem jak w poprzednich sezonach ale w tym seoznie to :
Do Serie A bezpośrednio awansują 1 i 2 miejsce to napewno ale nie jestem pewien co do barażów bo na wiki jest napisane że baraże o Serie A grają dróżyny od 3-6 ale ciekawi mnie tylko z kim te dróżyny miałyby grać ?
A co do spadku w Serie B to 20,21 i 22 miejsce spadają niżej a 18 i 19 miejsce grają w barażach o utrzymanie...


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 maja 2010, 20:29

<<W@jTEk>> pisze:Niewiem jak w poprzednich sezonach ale w tym seoznie to :
Do Serie A bezpośrednio awansują 1 i 2 miejsce to napewno ale nie jestem pewien co do barażów bo na wiki jest napisane że baraże o Serie A grają dróżyny od 3-6 ale ciekawi mnie tylko z kim te dróżyny miałyby grać ?
A co do spadku w Serie B to 20,21 i 22 miejsce spadają niżej a 18 i 19 miejsce grają w barażach o utrzymanie...
Drużyny te zostaną rozlosowane i między sobą będą grać takie play- offy.
Zwycięskie drużyny spotkają się w "finale" i stoczą bój o awans do serie a.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 21 maja 2010, 20:41

Mati1990 pisze:Co do toro, to ja się cieszę, że męczą się w serie b, po co nam oni w serie a ? :C
Tymbardziej, że przy naszej obecnej dyspozycji prawdopodobnie nie podołalibyśmy utrzymaniu piedestału. :prochno:


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 21 maja 2010, 23:17

Kibice Toro z pewnością byli zawiedzeni kiedy nie mogli grać z nami w Serie A, kiedy my bawiliśmy się z Cesenami i innymi Rimini...


juveluck

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2003
Posty: 7037
Rejestracja: 05 marca 2003

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2010, 14:27

Ostatni mecz play off o awans do Serie A za nami. brescia i torino uraczyły nas na prawdę ciekawym widowiskiem, na szczęście to brescia zagra w przyszył sezonie w Serie A. W obozie torino , wielkie rozczarowanie, które wyjątkowo mnie cieszy. Po fatalnej pierwszej rundzie, dokonali kilku dobrych transferów i udało im się podnieść, dostali się do play offów, gdzie zagrali w finale, nie wiele brakowało im do awansu ( a gdyby uznano im bramkę strzeloną w pierwszym meczu finału w doliczonym czasie gry to oni zagrali by w A), ale na szczęście się nie udało. Rozgoryczenie musi być ogromne, zwłaszcza, że mieli trochę pecha. W przyszłym sezonie przyjdzie nam się mierzyć z ceseną (ostatni sezon w A to 90/91) lecce i właśnie brescią, nie są to na pewno wielkie firmy Calcio. Choć bardziej znane niż takie sassualo, któremu tez przyszło grac w play off.

W Lega Pro w swoim barażu o awans do Serie B odpadła verona, drużyna, której nie lubię, ale której miejsce na pewno jest wyżej niż w 3 lidze. Chociażby ze względu na kibiców.

Z bardziej znanych drużyn do Lega Pro 1 Divisione awansowała spezia, catanzaro i cisco roma (klub, którego wychowankiem jest totti).


Obrazek
FINO ALLA FINE, FORZA JUVENTUS !!!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2011, 12:34

Jutro dowiemy się kto z dwójki Novara- Padova uzyska awans do serie a. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, więc wiele może się wydarzyć jeszcze. W sumie dawno dawno nie było takich klubów w serie a. Z jednej strony Novara leży w piemoncie więc mogą czekać nas derby, ale wolałbym Padovę, zresztą Del Piero też pewnie chciałby zagrać jeszcze przeciwko byłemu klubowi. Tak więc zapowiada się ciekawie :wink:


lukasz.wm

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 października 2004
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2004

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2011, 14:08

Ciekawostką jest, że przy równym bilansie dwumeczu awans uzyskuje nie drużyna, która zdobyła więcej goli na wyjeździe lecz ta ekipa, która zajęła w sezonie zasadniczym wyższe miejsce. Novara(3. miejsce w Serie B) po wyjazdowym remisie z Regginą 0-0 u siebie zremisowała 2-2 i teraz gra w finale. Teraz po 0-0 z Padovą też wystarczy im remis, ale ja mam nadzieję, że dawna drużyna Alexa zagra w Serie A.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2011, 14:17

Hmm tak się zastanawiam czy takie zespoły jak Novara czy Padova w ogóle mają jakieś szanse na utrzymanie się w Serie A? Raczej wątpliwa sprawa. Nie znam się za bardzo na Serie B, ale troche zaskakujące wydaje się, że te zespoły uplasowały się wyżej od chociażby Toro, Empoli, Livorno czy Regginy.


#AllegriOut
mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2011, 14:26

jarmel pisze:troche zaskakujące wydaje się, że te zespoły uplasowały się wyżej od chociażby Toro, Empoli, Livorno czy Regginy.
w Serie A zaskakujące jest, ze aż 6 drużyn uplasowało się nad Juventusem :wink: po prostu niektóre drużyny są słabsze niż były rok/dwa/trzy lata temu, a inne są silniejsze niż wtedy. Swoją drogą, też bardziej spodziewałbym się awansu drużyn, które wymieniłeś, ale najwyraźniej są słabsze od tych, które ostatecznie wejdą


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
Arty83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 maja 2011
Posty: 261
Rejestracja: 21 maja 2011

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2011, 13:13

jarmel pisze:troche zaskakujące wydaje się, że te zespoły uplasowały się wyżej od chociażby Toro, Empoli, Livorno czy Regginy.
To nic zaskakującego, gdyż w Serie B co roku znajdą się 2-3 drużyny które są teoretycznie słabsze od tych które wymieniłeś w poprzednich sezonach były to na przykład Grosseto, Sassuolo czy Mantova. Poza tym z tego co wiem to Torino ma jakies problemy finansowe a kadry Livorno i Regginy są przebudowywane. Co do Empoli to niewiem nie wypowiadam się.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2011, 13:24

No i Novara w SerieA, więc będziemy mieć swego rodzaju derby? :d

IMO Atalanta i Siena mogą się utrzymać, jak będzie z Novarą niewiem może się uda...Licze na to!


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2011, 13:29

<<W@jTEk>> pisze: IMO Atalanta i Siena mogą się utrzymać, jak będzie z Novarą niewiem może się uda...Licze na to!
To komu życzysz spadku w takim razie? :think:


Obrazek
Arty83

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 maja 2011
Posty: 261
Rejestracja: 21 maja 2011

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2011, 13:34

Heh ledwo się sezon skończył a już o spadkach :D ale dobra moim zdanim Cesena poleci i co najmniej jeden beniaminek i wszystko wskazuje na razie na Novare chociaz im tego nie zycze.

2 POST:
<<W@jTEk>> pisze:No i Novara w SerieA, więc będziemy mieć swego rodzaju derby? :d!
No takie małe derby Piemontu, byle tylko 6 punktów w dwumeczu było bo historia pokazała że ciężko nam się gra z takimi drużynami które bronią się przed spadkiem (przyp. Como, Bari, Cesena,...).


ODPOWIEDZ