Awanse i spadki - Serie A/B

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:17

a nie jest tak ze dopiero finalista zyskuje te miejsce w przypadku gdy zwycięzca juz ma takie zapewnione dzięki lidze. a gdy w finale bedzie np Juventus-Inter i obie zajmą miejsca 1-5 wtedy chyba 6. miejsce (rok temu bylo to jeszcze 7.plac...) daje el. do LE


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 20:21

rammstein pisze:a nie jest tak ze dopiero finalista zyskuje te miejsce w przypadku gdy zwycięzca juz ma takie zapewnione dzięki lidze. a gdy w finale bedzie np Juventus-Inter i obie zajmą miejsca 1-5 wtedy chyba 6. miejsce (rok temu bylo to jeszcze 7.plac...) daje el. do LE
Jest tak jak mówisz. Miejsce w LE przysługuje triumfatorowi Coppa Italia, jeżeli gra on już w pucharach z racji miejsca w lidze prawo to przechodzi na finalistę, a następnie na 7. zespół w lidze. Gdyby tak nie było to byłby problem gdyby np. obaj finaliści mieli zapewnioną grę w pucharach, a obaj półfinaliści nie.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 17:57

Czekając na mecz zerknąłem na sytuację w Serie B. Wygląda na to, że jest duża szansa na derby w przyszłym sezonie, bo Torino jest liderem z 70 punktami po 35 kolejkach. Jeżeli Boruc zmieni klub, to Kamil Glik jako jedyny będzie reprezentował Polskę w Serie A. Hellas Verona ma 4 punkty straty i jeden mecz rozegrany więcej. Pescara 5 punktów straty i tyle meczów, co Toro. Zespół z trzeciego miejsca nie ma 10 punktów przewagi na czwartym, więc o awansie zadecyduje mini turniej pomiędzy drużynami z miejsc 3-6. Nasz lokalny rywal poza pierwszą szóstkę raczej nie wypadnie. Liczycie na derby w przyszłym sezonie czy wolicie, aby nasz lokalny rywal pozostał w niższej lidze?


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 18:01

Vimes pisze:Liczycie na derby w przyszłym sezonie czy wolicie, aby nasz lokalny rywal pozostał w niższej lidze?
Moja odpowiedz nie będzie zbyt wyszukana: otóż wisi mi to :P Niby derby to zawsze chociaż teoretycznie ciekawe widowisko, ale z kolei oglądanie Torino w SerieB jako oczywistego wroga ma swój urok.

Chciałbym Pescarę w SerieA. Grają ciekawy futbol


Obrazek
Marianb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 kwietnia 2004
Posty: 246
Rejestracja: 11 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 18:05

Jeszcze Pescara z Immobile ma szanse awansować,. tylko w drugiej połowie sezonu coś "siedli" :doh:
Torino raczej awansuje, więc derby Turynu się przybliżają.
Vimes pisze:Jeżeli Boruc zmieni klub, to Kamil Glik jako jedyny będzie reprezentował Polskę w Serie A.
O ile nie odejdzie bo na ogół ławę ponoć grzeje :? Niedawno nawet bramkę strzelił, ale mecz przerwali podajże z powodu ulewy.


Włodar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 197
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 21:29

Dziś też Glik strzelił dla Toro.

A co do derbów to mam nadzieję, że awansują, bo chciałbym pojechać na Olimpico na sektor gości ;)

Edit:
jareckik pisze:To właśnie ten mecz przerwany :C Dzisiaj nikt w tym meczu nie strzelił gola...
AdiZ pisze:Tą bramkę Glik strzelił 6 kwietnia. Mecz przerwano i dziś dokończono.
Faktycznie, mój błąd, spojrzałem tylko na nagłówek artykułu :doh:
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2012, 23:43 przez Włodar, łącznie zmieniany 1 raz.


jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 21:37

Włodar pisze:Dziś też Glik strzelił dla Toro.

A co do derbów to mam nadzieję, że awansują, bo chciałbym pojechać na Olimpico na sektor gości ;)
To właśnie ten mecz przerwany :C Dzisiaj nikt w tym meczu nie strzelił gola...


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 21:56

Vimes pisze:Czekając na mecz zerknąłem na sytuację w Serie B. Wygląda na to, że jest duża szansa na derby w przyszłym sezonie, bo Torino jest liderem z 70 punktami po 35 kolejkach. Jeżeli Boruc zmieni klub, to Kamil Glik jako jedyny będzie reprezentował Polskę w Serie A. Hellas Verona ma 4 punkty straty i jeden mecz rozegrany więcej. Pescara 5 punktów straty i tyle meczów, co Toro. Zespół z trzeciego miejsca nie ma 10 punktów przewagi na czwartym, więc o awansie zadecyduje mini turniej pomiędzy drużynami z miejsc 3-6. Nasz lokalny rywal poza pierwszą szóstkę raczej nie wypadnie. Liczycie na derby w przyszłym sezonie czy wolicie, aby nasz lokalny rywal pozostał w niższej lidze?
Ja liczę na awans Torino i w końcu derby. Jak by nie patrzeć klub bardziej utytułowany niż Roma, Fiorentina, Napoli czy Lazio. Derby Turynu to też prestiż. Juve wygrywa Serie A, Torino Serie B i Turyn rządzi we Włoszech :D
Włodar pisze:Dziś też Glik strzelił dla Toro.
Tą bramkę Glik strzelił 6 kwietnia. Mecz przerwano i dziś dokończono.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2012, 13:45

No to już wiemy praktycznie wszystko które drużyny będą beniaminkami Serie A:

1.Pescara-awans bezpośredni
2.Torino-awans bezpośredni
3.Sassuolo-baraże
4.Hellas Werona-baraże
5.Varese-baraże
6.Sampdoria-baraże

Porażką w 42 serii gier szanse na baraż odebrał sobie macierzysty klub Del Piero-Padova, dzięki temu ich kosztem ostatnie szóste miejsce barażowe zajęła Sampdoria.

Pary 1/2 baraży o Serie A wyglądają następująco:

Sampdoria-Sassuolo/Varese-Hellas

Są grane 2 mecze i w finale również mecz i rewanż. Zwyciężca awansuje jako 3 beniaminek do Serie A.

EDIT:

Mecze 1/2

Hellas-Varese 1:1 pierwszy mecz 2:0 dla Varese, awans: Varese
Sassuolo-Sampdoria 1:1, pierwszy mecz 2:1 dla Samdporii, awans: Sampdoria

Pierwszy mecz finałowy będzie 6 czerwca, rewanż 9 czerwca w sobotę.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2012, 01:13

Zatem (ku mojej uciesze) Sampdoria wygrywa 1 mecz z Verese i jest prawie w Serie A.


Turyn,Milan,Genoa,Rzym - Serie A zapowiada się wyśmienicie : )


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2012, 01:45

iltalismano pisze:Zatem (ku mojej uciesze) Sampdoria wygrywa 1 mecz z Verese i jest prawie w Serie A.


Turyn,Milan,Genoa,Rzym - Serie A zapowiada się wyśmienicie : )
w ostatniej kolejce ligowej Sampdoria przegrała u siebie z Varese 1:3, więc jeszcze tutaj niczego bym nie przesądzał...


badecki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 168
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 09:25

Poznaliśmy komplet beniaminków w Serie A na sezon 2012/2013.
Do Torino FC i Pescara Calcio, które już wcześniej zapewniły sobie bezpośredni awans do Serie A, dołączyła Sampdoria. Zespół z Genui w dwóch meczach barażowych ograł zespół Varese.
Wspomniani beniaminkowie zastąpią zdegradowane do Serie B: Lecce, Novarę i Cesenę.

Tym samym w najbliższym sezonie oprócz derbów Mediolanu i Rzymu, będziemy oglądać równie ciekawe derby Genui oraz - co nas najbardziej interesuje - derby Turynu.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 11:29

No to nieźle, w połowie sezonu wydawało się, że nie mają szans na szybki powrót. Ale specyfika przepisów i świetny finish spowodowały, że Sampie się udało rzutem na taśmę, ładnie, będą derby Genui, choć nieiwele brakowało by doszło do nich...w Serie B.

Ja tam się cieszę, że wracają, brakowało mi ich w Serie A jak kiedyś np. Parmy czy nawet Violi.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 11:40

Dobrze, że to Sampa powraca do Serie A. Lepsi oni niż jakieś szaraki z Varese. Przynajmniej dla niezaznajomionych liga na papierze będzie silniejsza :prochno:


Obrazek
darex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2004
Posty: 89
Rejestracja: 24 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2012, 23:15

Z jednej strony to fajnie że Sampdoria awansowała, z drugiej jednak trochę żal mi zespołu który zajmuje 3 miejsce w lidze. Tyle grania, a na koniec sezonu taka wysoka pozycja, a tu trzeba dalej siedzieć w B. No ale co zrobić takie zasady.


ODPOWIEDZ