Włosi stracą miejsce w LM na rzecz Niemców?

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Lord of San Siro

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 grudnia 2006
Posty: 396
Rejestracja: 08 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2010, 00:12

Poszperałem trochę na stronie UEFA i sytuacja jest bardzo klarowna. Aby Włosi nie stracili jednego miejsca w LM, dwie niemieckie drużyny nie mogą zdobyć w sumie więcej niż 2,5 pkt od Interu ( w takim wypadku i Włochy i Niemcy mieliby identyczny bilans do 3 miejsca po przecinku!). Jednak w związku z tym, że ułamki punktów przyznaje się za mecze tylko na etapie kwalifikacji do pucharów, to de facto Inter nie może stracić więcej niż 2 pkt względem niemieckich zespołów.
Jak wiadomo za zwycięstwo w meczu zyskuje się 2 pkt, za remis 1 i za awans do kolejnej rundy też 1. Łatwo policzyć, jakie warunki muszą być spełnione, żeby 4 miejsca w LM dla Włochów zostały. Łatwo nie będzie...

edit:

Co do wpisu poprzednika nt. podgonienia nas przez Francuzów. Nie rozumiesz zasad liczenia pkt. rankingowych. Tu nie dodaje się bezpośrednio pkt zdobytych w meczach, ale iloraz pkt zdobytych przez kluby i liczbę zespołów danego kraju. Tak więc Francuzi teoretycznie mogliby podgonić Włochów na max 1,166 pkt, przy założeniu, że Inter przegra oba mecze z Barceloną, a Lyon wygra ligę mistrzów odnosząc same zwycięstwa. 7pkt dzielone przez 6 zespołow francuskich grających w pucharach daje właśnie taki wynik.


Cent'anni di storia ... di serie B non ho memoria!!!
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2010, 01:14

A w ogóle to Włochy kiepsko trafiły.
Niemieckie kluby rozgrywają swój najlepszy sezon od sezony 2004/2005. Właściwie to oni już wyprzedzili Serie A. Minimalnie, ale to zrobili. Wydaje mi się, że zwycięstwo Interu w LM może być niewystarczające, a pamiętajmy, że przejście Barcelony jest już 'niemożliwe', a jest jeszcze finał. Choć właściwie to tutaj może się odbyć finał, bo po za Barcą, to pozostałe drużyny wyglądają jakby były na tym samym poziomie.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Ya-Qb 25

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 marca 2010
Posty: 251
Rejestracja: 17 marca 2010

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2010, 22:57

stracić powinni ale nie na rzecz niemców ale na rzecz francji inaczej będzie to nieuczciwe :?
(wiem że to liczą sie ostatnie lata itd ale piłka francuska zrobiła 7 milowy krok w przeciwieństwie do niemców ...)


Jedna matka
Jedno serce
Jedno życie
Jedno JUVE !!!
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2011, 12:41

Może ktoś zarzucić link do rankingu lig europejskich ?


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 12 maja 2011, 12:49

annihilator1988 pisze:Może ktoś zarzucić link do rankingu lig europejskich ?
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... k2011.html

Serie A musi nadrobić 11 punktów straty. Oby Milan pokazał coś w przyszłym sezonie w LM a Roma z nowym właścicielem w LE. Udine nie przejdzie pewnie nawet eliminacji, Lazio, Napoli i Palermo to wielkie niewiadome ale jestem tutaj pesymistą.
Z drugiej strony wielkiego sukcesu nie przewiduję Nornberdze, Mainz czy Bayerowi i Borussi w LM.
Co ciekawe Portugalia jest 5 pkt za ligą włoską i mają jeszcze 2 zespoły w finale LE.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 maja 2011, 13:55

O Milan i inter nie trzeba się chyba bać. Większą niewiadomą od Napoli jest dla mnie Roma. O niebieskich się jakoś nie martwię.


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 13 maja 2011, 17:22

Trochę dziwne (żeby nie powiedzieć niesprawiedliwe) wyprzedzenie Calcio przez Budesligę,jeśli rozstawić pierwsze 3-4 drużyny to niewątpliwe Niemiaszki dostaliby łomot. Wyprzedzili tylko stadionami,zarządzaniem i frekwencjami :P


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 13 maja 2011, 17:25

DiaVolO pisze:Trochę dziwne (żeby nie powiedzieć niesprawiedliwe) wyprzedzenie Calcio przez Budesligę,jeśli rozstawić pierwsze 3-4 drużyny to niewątpliwe Niemiaszki dostaliby łomot. Wyprzedzili tylko stadionami,zarządzaniem i frekwencjami :P
No tak. Dlatego włąśnie zdobywają dużo więcej punktów w europejskich pucharach od kilku lat. Dzięki stadionom.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 13 maja 2011, 18:02

Szikit pisze:
DiaVolO pisze:Trochę dziwne (żeby nie powiedzieć niesprawiedliwe) wyprzedzenie Calcio przez Budesligę,jeśli rozstawić pierwsze 3-4 drużyny to niewątpliwe Niemiaszki dostaliby łomot. Wyprzedzili tylko stadionami,zarządzaniem i frekwencjami :P
No tak. Dlatego włąśnie zdobywają dużo więcej punktów w europejskich pucharach od kilku lat. Dzięki stadionom.
To przede wszystkim zasługa ich że tak powiem "renomy". Włoskie kluby traktują LE (czy wcześniejszy Puchar UEFA) jako dodatek - nie priorytet, co innego niemieckie. Straciliśmy miejsce przez występy w LE, gdzie niemieckie kluby często dochodziły daleko.


FORZA JUVE!!!
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 13 maja 2011, 20:05

DiaVolO pisze:Trochę dziwne (żeby nie powiedzieć niesprawiedliwe) wyprzedzenie Calcio przez Budesligę,jeśli rozstawić pierwsze 3-4 drużyny to niewątpliwe Niemiaszki dostaliby łomot. Wyprzedzili tylko stadionami,zarządzaniem i frekwencjami :P
Niedawno Inter pokazał jak to leje się słabych niemiaszków. Ot co!


Obrazek
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 13 maja 2011, 22:15

Inter pokazał jak się samemu wyeliminować z Ligi Mistrzów,ot co ! Tak to jest jak się jest zaślepiony że "Leonardo" sprowadził ich na właściwy tor.
Choć z drugiej strony w 1/8 wyeliminował wtedy jeszcze mistrza Niemiec,Bayern !
Poza tym kolega wyżej doskonale opisał dlaczego tak jest,Włosi leją sikiem prostym na LE,z kolei Niemcy na odwrót,powiedzcie mi ile drużyn Niemieckich w ostatnich latach przeszło dalej niż do półfinału ? Bayern rok temu miał niesamowite szczęście (choć zawsze kończył na 1/8 czy ćwierćfinale).
A stadionami,chodziło mi ogólnie o infrastrukturę,o zarządzanie,bo Bundesliga nie jest taka piękna a co kolejkę mają największe frekwencje. Problem w tym że Niemcy mają głowę na karku w przeciwieństwie do Włochów...


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 14:00

DiaVolO pisze:Inter pokazał jak się samemu wyeliminować z Ligi Mistrzów,ot co ! Tak to jest jak się jest zaślepiony że "Leonardo" sprowadził ich na właściwy tor.
Choć z drugiej strony w 1/8 wyeliminował wtedy jeszcze mistrza Niemiec,Bayern !
Poza tym kolega wyżej doskonale opisał dlaczego tak jest,Włosi leją sikiem prostym na LE,z kolei Niemcy na odwrót,powiedzcie mi ile drużyn Niemieckich w ostatnich latach przeszło dalej niż do półfinału ? Bayern rok temu miał niesamowite szczęście (choć zawsze kończył na 1/8 czy ćwierćfinale).
A stadionami,chodziło mi ogólnie o infrastrukturę,o zarządzanie,bo Bundesliga nie jest taka piękna a co kolejkę mają największe frekwencje. Problem w tym że Niemcy mają głowę na karku w przeciwieństwie do Włochów...
Zawsze mnie to śmieszyło. Więc sugerujesz, że niemieckie kluby się zmówiły, że będą się skupiać na LE po to, żeby wyprzedzić Włochów? :rotfl: Oni po prostu są w stanie mniejszym nakładem sił osiągnąć odpowiedni rezultat. Włosi nie olewają LE tylko są jacyś ułomni bo Juventus powinien ojechać Lecha grając jeszcze słabszym składem niż ten co wystawił. To wcale nie było olewanie bo zawsze grało 7-8 zawodników pierwszej jedenastki. Palermo ze Spartą Praga to samo.

A Niemcy nas wyprzedzili bo ich punkty są tak jakby więcej warte z tego względu, że ilość pkt. jest dzielona przez ilość drużyn wystawionych z danego kraju.

Zdaje się, że za 3 ostatnie lata to Niemcy zdobywali więcej pkt, także biorąc pod uwagę samą CL.

EDIT:
No i Borussia w świetnym stylu przypieczętowała zdobycie mistrza. Już bez Sahina ale widać, że ta drużyna losu Wolfsburga nie podzieli. I uważam, że są co najmniej tak dobrzy jak Milan, o interze nie wspomnę bo ich to oni by ogolili do zera. Śmieszne są zarzuty Diavolo bo ta liga się rozwija i jest dużo bardziej wyrównana a Borussia i Bayer są lekceważone z tego powodu, że to nie są "wielkie marki", generalnie jedynie Bayern jest za takową uważany. Widać, że nie ogląda Bundesligi tylko wiedzę czerpie z..... no właśnie, skąd?


DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 20:23

Mietson pisze:Widać, że nie ogląda Bundesligi tylko wiedzę czerpie z..... no właśnie, skąd?
No tak Ty wiesz lepiej co oglądam a co nie :ok: Akurat Bundesligę oglądam od dziecka i jest to jedna z lig w których oglądam większość kolejek więc nie pindol mi tu...
Borussia na równi z Milanem ? Nieźle :rotfl: Choć chciałbym żeby tak było to Borussia raczej nie ma szans na majstra za rok,Bayern pewnie się solidnie wzmocni i będą chcieli wrócić na 1 miejsce,Schalke też wraca na swoją drogę a pozostaje wiele ekip które miało teraz słabe sezony,na dodatek stracili mózg drużyny. Borussia jak coś może zaszaleć za jakiś czas kiedy ten zespół dojrzeje bo na razie to taki niemiecki Arsenal,kupa talentu ale doświadczenia praktycznie brak.

Nie wiem czy zespoły z Niemiec się zmówiły czy nie,i dont give a shit ! wiem jedno że gdyby Włosi grający w LE grali na 100% z zaangażowaniem to inaczej byś biadolił.

No i serio uważasz że TOP 4 Budensligi > TOP 4 Serie A ? :rotfl:


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 14 maja 2011, 20:32

Tak właśnie uważam. Schalke pojechało inter jak szmaty i nie był to przypadek. Właśnie na tym polega różnica - drużyny Bundesligi opierają się głównie na młodych piłkarzach, którzy jeszcze nie są supergwiazdami a w serie A masz głównie doświadczonych i znanych graczy, stąd pozornie lepsza wydaje się Serie A. Ale ranking UEFY mówi sam za siebie bo, jak napisałem, od jakiegoś czasu i w Lidze Mistrzów Niemcy więcej punktów zbierają tak więc pieprzenie o jakiejś niesprawiedliwości w tym rankingu jest bezsensowne.

A co do samej Borussii - oni są bardzo dobrze poukładani i dzisiejszy mecz pokazał, że odejście Sahina nie będzie takim wstrząsem. Zobaczymy jak to z nimi będzie ale ja jestem przekonany o tym, że zostaną w czołówce na dłużej (nie to co Wolfsburg). A to kto by wygrał to już zwykłe gdybanie bo tego nijak nie da się ocenić, chyba, że się spotkają w CL to zobaczymy :)

Jeśli chodzi o pierwsze 4 obu lig to sądzę, że są porównywalne ale jak mówiłem - obiektywnie tego nie da się ocenić.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 26 lipca 2011, 09:48

Wie ktoś jak to jest z tymi miejscami w LM? Niemcy wyprzedzili Włochów i będą teraz mieć o jedno więcej. Kiedy będzie możliwość odzyskania tego miejsca? Zostaję ono przyznane na kilka lat, czy nawet po roku może się to zmienić?


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
ODPOWIEDZ