Szczakowianka zdegradowana,Świt w 1 lidze!

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 17:38

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej wydał dziś orzeczenie w sprawie przekupstwa jakie miało miejsce przed barażowym meczem o ekstraklasę: Garbarnia Szczakowianka Jaworzno - Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
Informacje podała strona internetowa PZPN.

Decyzją WD PZPN sześciu piłkarzy Świtu: Miłkowski, Zawada, Lewna, Ruta, Warszawski i Krzętowski zostało ukaranych dożywotnią dyskwalifikacją w prawach zawodnika.
Bramkarz Świtu Boris Pesković został ukarany dyskwalifikacją na okres jednego roku w prawach zawodnika.

WD PZPN przyznała walkower 3:0 dla Świtu w drugim barażowym meczu z Garbarnią Szczakowianką Jaworzno. Oznacza to, że w I lidze zagra w przyszłym sezonie Świt, a Szczakowianka zostaje zdegradowana!

Decyzją WD PZPN Garbarnia Szczakowianka Jaworzno rozpocznie rozgrywki w nowym sezonie z 10 karnymi punktami.

Orzeczenie WD PZPN otrzymało rygor natychmiastowej wykonalności.

Nie spodziewałem się az takiej reakcji PZPN,ale jeżeli dochodzi do takich rzeczy jak sprzedawanie meczu o gre w pierwszej lidze to sie nie dziwie tak ostrej reakcji.Dodam jeszcze,że dwóch byłych piłkarzy Świtu,którzy byli zamieszani w całą sprawe(mowa tu o Lewnie i Warszawskim)było testowanych w Pogoni,ale na szczęście Baniak szybko sie ich pozbył.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 17:59

O kurcze ale jaja :shock: Takiego obrotu spraw sie niespodziewałem. Mimo to kara jak najbardziej słuszna! Nic gorszego od przekupstwa.


Obrazek
BianconeriFan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 340
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 18:06

UUaaa.... na serio, taki obrót sprawy...... Nikt by się chyba nie spodziewał... Ciekawe tylko, czy to "sprzedanie" meczu miało miejsce, czy może wydział dyscyplinarny PZPN "otrzymał" pieniążki za swoje decyzje :roll: :roll: :roll: W Polsce to wszystko teraz można... :( :( :(


KwiAtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2003
Posty: 544
Rejestracja: 19 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 18:21

lol, przypomnial mi sie "Pilkarski poker" i 'spoldzielnia' :)


"Gypsy, give me your tears. If you will not give them to me, I will take them from you!"
RadeKas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2003
Posty: 1200
Rejestracja: 12 lipca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 18:21

Ta decyzja ma dwa oblicza. Dobrze że zdegradowano Garbarnię, ale nie wiem czy dobrze że awansowano Lukullus. Wkoncu oni sprzedali mecz. No ale może w sumie racja, bo to było tylko kilku zawodników, którzy teraz napewno moooocno żałują. I nie sądze żeby PZPN "otrzymał" za tą decyzję pieniążki.


srali muszki będzie wiosna
Macias

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2003
Posty: 114
Rejestracja: 19 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 18:27

Nareszcie jakaś sprawa na polskiej arenie się zakończyła. Jak na beniaminka 10 karnych punktów to dosyć dużo, ale im się należało.


alabama_junior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 37
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 18:44

Świt nie zagra w pierwszej lidze bo nie otrzyma licencji


białe jest białe, czarne jest czarne
alabama_junior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 37
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 18:47

a z textu w GW wynika, że w przyszłym sezonie na Łazienkowskiej moga rozgrywac swoje mecze trzy dryzuny: Legia, Polonia i Swit
błachachacha


białe jest białe, czarne jest czarne
Johnny777

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2003
Posty: 1235
Rejestracja: 16 lipca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 20:10

To pierwsze tak zdecydowane posunięcie PZPN-u od czasu odebrania tytułu Legii (bodaj 1993 rok) :!: Nie sądziłem że ich na to stać :twisted: Rozumiem dyskwalifikacje dla zawodników ale walkower :?: :?: Muszę doczytać o tym więcej może gdzieś to ktoś wyjaśni.... 8)
Ale jajca.......... :!: :!: :!: Cóż...a to Polska właśnie... :D :D :D


Olszan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 942
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2003, 23:47

ostro dostało im sie po dupie :D :D :D


Zawsze Wierni ! ! !
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2003, 10:39

Być może ta decyzja o dyskwalifikacji sprawi, że w przyszłości inni się zastanowią zanim sprzedadzą mecz.


Obrazek
Andy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 32
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2003, 11:13

Czas aby komisja dyscyplinarna z równie dobrym skutkiem przyjżała się działalności PZPN i wyciągneła równie drastyczne konsekwencje wobec członków władz .


Sergi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2003
Posty: 48
Rejestracja: 01 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2003, 12:45

Nie licytuj się Andy - nie ma sensu, bo nie ma sprawiedliwości na świecie. Dobrze przynajmniej, że ta sprawa nie została rozmyta.
Cieszy mnie degradacja Szczakowianki, bo zbyt długo grali wszystkim na nosie. Natomiast dożywotnia dyskwalifikacja piłkarzy (lub jak kto woli byłych piłkarzy) Świtu wydaje mi się bardzo surową karą, chyba nawet za bardzo.


E' BIANCONERA LA NOSTRA BANDIERA
Sergi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2003
Posty: 48
Rejestracja: 01 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2003, 12:47

BianconeriFan pisze:UUaaa.... na serio, taki obrót sprawy...... Nikt by się chyba nie spodziewał... Ciekawe tylko, czy to "sprzedanie" meczu miało miejsce, czy może wydział dyscyplinarny PZPN "otrzymał" pieniążki za swoje decyzje :roll: :roll: :roll: W Polsce to wszystko teraz można... :( :( :(
Nie tylko w Polsce.

:roll: :roll:


E' BIANCONERA LA NOSTRA BANDIERA
Andy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 32
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2003, 14:45

Sergi pisze:Nie licytuj się Andy - nie ma sensu, bo nie ma sprawiedliwości na świecie. Dobrze przynajmniej, że ta sprawa nie została rozmyta.
Cieszy mnie degradacja Szczakowianki, bo zbyt długo grali wszystkim na nosie. Natomiast dożywotnia dyskwalifikacja piłkarzy (lub jak kto woli byłych piłkarzy) Świtu wydaje mi się bardzo surową karą, chyba nawet za bardzo.
Pomyślałem , że skoro jesteśmy na fali wszelkiego rodzaju komisji , a zapadł pierwszy ( tżeba przyznać , że konkretny ) wyrok , to trzeba iść za ciosem .


ODPOWIEDZ