Puchar Polski 2009/2010

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2009, 09:48

Wczoraj rozlosowano pary 1/4 Pucharu Polski. Mecze pucharowe rozegrane zostaną 16 i 17 marca oraz 23 i 24 marca.

Oto wyniki losowania:

Ruch Chorzów - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin

Bardzo ciekawe losowanie. Zwyciezca każdej z par bardzo trudny do wytypowania. Mecze powinny być bardzo zacięte zarówno pod względem sportowym jak i kibicowskim.

Z wiadomych względów ja najbardziej koncentruję się na meczu Zagłębia z Pogonią. W tamtym sezonie kiedy jeszcze Pogoń była w 2 lidze mecze między tymi zespołami były bardzo wyrównane. Zagłębie wygrało w Szczecinie 2:1, zaś Pogoń wygrała w Sosnowcu również 2:1. Po ostatnim meczu w Sosnowcu pozostał duży niesmak, zarówno z wyniku jak i z tego co się działo na trybunach, więc cieszę się niesamowicie, że los nam podarował Pogoń jako przeciwnika. Mój typ na Zagłębie :D

Co do pozostałych meczy, to typuję że dalej przejdą : Legia, Wisła i Jagiellonia.


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 01 grudnia 2009, 12:27

Fajne losowanie. W sumie liczyłem na Pogoń lub Zagłębie nie ze względu, że są szczebel lub dwa niżej i było by łatwiej Legii, tylko naprawdę mogło by być fajnie na trybunach w Sosnowcu lub Szczecinie.
Moje typy:
Lechia,
Jaga,
Legia,
Zagłębie/Pogoń obojętne. Mogę mieć tylko nadzieję, że na trybunach będzie spokojniej.

Legia - Ruch wydaję się najciekawszą parą ze względu na obecną pozycją w tabeli. W zeszłym sezonie obie drużyny spotkały się w półfinale, lepsza drużyna okazała się ekipa Fornalika i słusznie ograła stołeczną drużynę. W tym sezonie Legia ograła Ruch na własnym stadionie 2-0 po dwóch golach "Miętowego" w pierwszej połowie, w drugiej wiało nudą. Dużo będzie też zależało od ruchów transferowych Chorzowskiego klubu jeśli Sobiech i Sadlok zmienią barwy klubowe na pewno łatwiej będzie Legii.

Zgłębię - Pogoń zapowiadają się dwa gorące mecze. Chyba wszyscy pamiętają co się działo w zeszłym sezonie przy Ludowym. Gdzieś słyszałem, że Zagłębię z uzyskanych pieniędzy z wypożyczenia stadionu krakowskim drużyną, całą pulę przeznaczy na transfery. Wydaje mi się, że Pogoń też będzie aktywna w zimowym okienku transferowym. Mają spore szanse na awans do ekstraklasy. Ambicje są, kasa też powinna się znaleźć.

Lechia - Wisła mała sensacja. A co tam. :smile:

Jagiellonia - Korona. Jaga wydaje się faworytem. Bardzo szybko odrobiła 10 punktów straty później już nie było tak kolorowo. Korona obok Odry za Motyki wydawała mi się najsłabszą drużyną w lidze. Przyszedł nowy trener Sasal, który w Dolcanie radził sobie całkiem dobrze.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2010, 17:47

Mój komentarz do dzisiejszego finału: Pogoń okradziona!! Ciekawe ile w łapsko dała jaga za ten mecz!! Jestem rozgoryczony, bo gdyby nie ta sytuacja na Bojarskim, być może teraz świętowałbym zwycięstwo Pogoni :płaczę: .


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2010, 17:55

Elo Melo:) pisze:Mój komentarz do dzisiejszego finału: Pogoń okradziona!! Ciekawe ile w łapsko dała jaga za ten mecz!! Jestem rozgoryczony, bo gdyby nie ta sytuacja na Bojarskim, być może teraz świętowałbym zwycięstwo Pogoni :pĹ�aczÄ�: .
z czego okradziona? z wolnego sprzed pola karnego?


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2010, 18:01

białas pisze:
Elo Melo:) pisze:Mój komentarz do dzisiejszego finału: Pogoń okradziona!! Ciekawe ile w łapsko dała jaga za ten mecz!! Jestem rozgoryczony, bo gdyby nie ta sytuacja na Bojarskim, być może teraz świętowałbym zwycięstwo Pogoni :pĹ�aczÄ�: .
z czego okradziona? z wolnego sprzed pola karnego?
Jeden kit wolny czy karny no ale faul jak nic był, poza tym tyle akcji ze spalonego ta wasza Jaga miała, ale dobra nie ma się co napinać, przesadziłem trochę, w przekroju meczu graliście lepiej, gratuluje wygranej i trafienia na Juve w LE :D .


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2010, 18:06

Elo Melo:) pisze:
białas pisze:
Elo Melo:) pisze:Mój komentarz do dzisiejszego finału: Pogoń okradziona!! Ciekawe ile w łapsko dała jaga za ten mecz!! Jestem rozgoryczony, bo gdyby nie ta sytuacja na Bojarskim, być może teraz świętowałbym zwycięstwo Pogoni :pĹ�aczÄ�: .
z czego okradziona? z wolnego sprzed pola karnego?
Jeden kit wolny czy karny no ale faul jak nic był, poza tym tyle akcji ze spalonego ta wasza Jaga miała, ale dobra nie ma się co napinać, przesadziłem trochę, w przekroju meczu graliście lepiej, gratuluje wygranej i trafienia na Juve w LE :D .
faul był, nie wypieram się, poza tym sędzia nie wychwycił spalonych, po których nic nie wpadło. więc na 0. sytuacji co niemiara, coś takiego nie może mieć miejsca w LE.

sędzia najsłabszy aktor tego meczu.


AVE JUVE!!!

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2009
Posty: 221
Rejestracja: 17 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2010, 18:15

cos strasznego final pucharu polski a tam sedzia amator ? szkoda mi portowcow w pierwszej polowie jeszcze jakos grali a w drugiej powinni juz grac w przewadze jednego gracza ale coz Malek swoje zrobil


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 maja 2010, 18:45

Mecz nawet ciekawy, fajne akcje, ładne strzały (Najładniejszy Portowców w poprzeczkę), nawet tempo było dobre jak na polskie drużyny. Sędzia amator - to fakt, w pewnych sytuacjach zachowywał się po prostu dramatycznie, na przykład przy faulu na Bojarskim sam poszkodowany dostał żółtą kartkę. Szanse Jagiellonii w eliminacjach do Ligi Europejskiej? Sądzę, że mimo wszystko niewielkie, ale chciałbym się mylić, bo zawsze jestem za polskimi drużynami w pucharach.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 22 maja 2010, 19:43

Cieszy mnie fakt, że to Jagiellonia będzie reprezentowała nasz kraj w Lidze Europejskiej. Obok Widzew to mój ulubiony polski klub. Powodzenia Jagunia :bravo:


sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2010, 09:16

Elo Melo z czego okradli Pogoń jesteś kibicem to bądz obiektywny bo w przekroju całego meczu Pogoń była gorszą .
2 sytuację na 90min to za mało ( jedna faul na Bojarskim a 2 strzał w poprzeczke ) to troche za mało by zdobyć puchar
Jaga wygrała zasłużenie tylko szkoda tej skutecznośći bo wynik mógł by być o wiele wyższy
Pogoń w drugiej połowie opadła z sił zaś Jaga marnowała okazję za okazją a szkoda :(
Jaga w LE może powalczyć bo nie ciąży na niej żadna presją i musi się wzmocnić
Jadze należało się coś w tym sezonie udzwigneli presję i utrzmali się w lidze wczoraj wrócili z pucharem do Białegostoku nic tylko pogratulować
FORZA JAGA


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
Judzio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2005
Posty: 745
Rejestracja: 20 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 maja 2010, 22:55

Statystyki:
Strzały celne: Jaga 11, Pogoń 0
Sytuacje bramkowe: Jaga 20, Pogoń 2

Byłem, widziałem - żeby był ten karny i czerwo dla Mido w 1 połowie byłoby ciężko, a tak w drugiej połowie było widać, że Portowcy mogą co najwyżej naskoczyć, biegać nawet nie dali już rady...

Teraz tylko wylosować Juve :pray: :D szok


Obrazek
ODPOWIEDZ