Nominacje do statuetki Najlepszego Piłkarza Roku

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2009, 22:42

na Futbol.pl Piotr Matuszak pisze:UEFA nominowała najlepszych

UEFA ogłosiła listę 12 zawodników nominowanych do statuetki Najlepszego Piłkarza Roku. Europejska Unia Piłkarska wybierze najlepszych na pozycję: bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika. Największym jednak wyróżnieniem będzie tytuł Piłkarza Roku wśród graczy z europejskich klubów w sezonie 2008-09.

Na liście wyraźnie przeważają piłkarze FC Barcelona. Aż połowa nominacji przypadła właśnie graczom Blaugrany. Jury będzie złożone z trenerów drużyn, które uczestniczyły w 1/16 finału Ligi Mistrzów 2008-09. Wybory odbędą się 27 sierpnia w Grimaldi Forum w Monaco.

Lista nominowanych piłkarzy:

Bramkarze:
Petr Cech (Chelsea FC)
Víctor Valdes (FC Barcelona)
Edwin van der Sar (Manchester United)

Obrońcy:
Gerard Pique (FC Barcelona)
John Terry (Chelsea FC)
Nemanja Vidić (Manchester United)

Pomocnicy:
Steven Gerrard (Liverpool FC)
Xavi Hernandez (FC Barcelona)
Andrés Iniesta (FC Barcelona)

Atakujący:
Samuel Eto'o (FC Barcelona, obecnie Inter Mediolan)
Lionel Messi (FC Barcelona)
Cristiano Ronaldo (Manchester United, obecnie Real Madryt)
Dziwi mnie pozycja Victora Valdesa. Co do reszty muszę niestety przyznać są najlepsi. Spodziewam się zwycięstwa: Edwina van der Sara, Johna Terryego, Stevena Gerrarda i Lionela Messiego.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2009, 23:04

Motor pisze: Dziwi mnie pozycja Victora Valdesa. Co do reszty muszę niestety przyznać są najlepsi. Spodziewam się zwycięstwa: Edwina van der Sara, Johna Terryego, Stevena Gerrarda i Lionela Messiego.
:shock:

Gerrard (w zeszłym sezonie) lepszy od Xaviego i/lub Iniesty? :naughty: Oprócz tego Pique w miejsce Terry'ego i mógłbym się z Tobą zgodzić.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 17 sierpnia 2009, 23:08

Ja obstawiam Van Der Saara i Vidicia (najlepsi w defensywie Manchesteru) a dalej dwójkę z Barcelony (Xavi i Messi)
Wielką niespodzianką której nie podzielam jest obecność Pique... :whistle:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2009, 15:33

Jak dla mnie to będzie wyglądać mniej więcej tak: van der Saar, Vidić, Xavi, Messi, wiadomo Pique grał dobrze, nawet nieraz elegancko, ale wygrać w tej kategorii nie może.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2009, 17:03

Bez rewelacji. Kolejny konkurs w którym można głosować tylko na tych zawodników. Normalnie czuje się już jakbym przez całe życie musiał oglądać poprzedni sezon i non-stop słuchać pochwał pana Steca w studiu LM w Tvp.

Jakie to już jest nużące...

Br: van der Saar
Z obrońców żaden nie przekonuje jednoznacznie. Ani młody Pique, ani Vidić, który w najważniejszym meczu dla ManU w sezonie 08/09 dał się ograć jak dziecko. Niech będzie już ten Terry!

Pomocnik: Iniesta - notabene najlepszy piłkarz w Europie w poprzednim sezonie.

Atakujący: Messi...


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2009, 17:07

zoff pisze:non-stop słuchać pochwał pana Steca w studiu LM w Tvp..
Ja tam mogę słuchać Steca non-stop. Inteligentny gość.

zoff pisze:Iniesta - notabene najlepszy piłkarz w Europie w poprzednim sezonie.
Nie mylisz go przypadkiem z Xavim? Niech bramka Iniesty w wiadomym przegranym-wygranym meczu nie zmienia faktu, że to Xavi jest mózgiem Barcy.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2009, 18:50

Łukasz pisze:
zoff pisze:non-stop słuchać pochwał pana Steca w studiu LM w Tvp..
Ja tam mogę słuchać Steca non-stop. Inteligentny gość.
Nie wątpię w jego inteligencję, bo bez niej na pewno nie zaszedłby tak daleko jak już jest. Po prostu nie trafiają do mnie jego argumenty.
Łukasz pisze:
zoff pisze:Iniesta - notabene najlepszy piłkarz w Europie w poprzednim sezonie.
Nie mylisz go przypadkiem z Xavim? Niech bramka Iniesty w wiadomym przegranym-wygranym meczu nie zmienia faktu, że to Xavi jest mózgiem Barcy.
Uważam, że Xavi i Iniesta działają na zasadzie absolutnej symbiozy. Osobno są to piłkarze świetni, ale gdy grają razem łączą dwa ważne elementy w jedności. Chodzi mi o efektowność i efektywność.

Iniestę wybrałem dlatego, iż kiedyś szydziłem z niego i uważałem, że nigdy nie dorówna Ronniemu czy Deco. Teraz wiem, że przerósł ich o głowę, a oni dwaj nigdy wcześniej nie uzyskali takiego poziomu jaki on teraz prezentuje. Po za tym nadal uważam, że jest niedoceniany i zasługuje na Złotą Piłkę France Football zdecydowanie bardziej niż choćby Messi.


Obrazek
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2009, 20:08

Motor pisze:Dziwi mnie pozycja Victora Valdesa.
A mnie nie dziwi. To był na prawdę najlepszy sezon tego wyśmiewanego przez wielu bramkarza. Nie jest oczywiście golkiperem klasy Buffona, Cesara czy Casillasa, ale chyba jako jedyny spośród trójki nominowanych ratował swoją drużynę od porażki i można powiedzieć, że wygrał półfinał Barcie z Chelsea.

Bardziej dziwi mnie obecność Czecha, bo był po prostu w bardzo kiepskiej formie i notował koszmarne interwencje i to nawet w meczach przeciwko Juventusowi, choć z pewnością to bardzo dobry bramkarz. Moim zdaniem wygrać powinien Van der Saar. Nie miał żadnych wpadek, choć nie był pierwszoplanową postacią, mimo wszystko w przekroju całego sezonu najlepszy.

W obronie postawiłbym na Terry'ego. To solidny i charyzmatyczny obrońca. Dwójce pozostałych nominowanych obrońców jeszcze do niego trochę brakuje i trudno o tym dyskutować.

Pomoc to ciężki orzech do zgryzienia. Jak pogodzić Xaviego z Iniestą? Obaj zasługują na to wyróżnienie. Mnie bardziej podoba się styl gry Andresa, jego wielka wszechstronność i dlatego, to jego bym wybrał.

W ataku chyba trzeba oddać chwałę Messiemu. Nie wiem czy on jest lepszy od Cristiano (którego nie za bardzo lubię), no ale w bezpośrednim starciu to Argentyńczyk był górą i to on triumfował w LM. To byłoby sprawiedliwe. Eto'o chyba nie ma szans na statuetkę, choć jako klasyczny napastnik jest na pewno najlepszy spośród z tej trójki, ale nie o to w tej zabawie chodzi... ;)


Pozdrawiam!
JUVE_94

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2009
Posty: 9
Rejestracja: 22 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2009, 22:46

Bramkarz:
3 bardzo dobrych bramkarzy , Cech :dobre warunki ,nie robi duzo błędów ,myśle ze moze wygrać . Valdes: owszem jest dobry ale moim zdaniem nie na tyle zeby wygrac ,robi dużo błędów a w tym ze tu jest częściowo pomogła mu druzyna .Van der sar : pewny brakarz ,takze nie popełnia jakis wiekszych błędów .To chyba on z Cechem bedą rywalizować o wygraną :)

Obrońca:
Pique dosyc dobry obrońca jak i 2 pozostali .chociaz Vidic jak i Pique nie są tak doświadczeni jak John Terry i mysle ze to on bedzie wygranym

Pomocnik:Gerrard: za mało sie onim mówiło zeby wygrał , był w cieniu pozostałej dwójki chociaz w lidze prezentował sie bardzo dobrze .
Wygra Iniesta - młody talent ,zachwyca wszystkich swoją grą .

Napastnik : Tu zdecydowanie wygra Messi ale to dla mnie CR grał lepiej w tym sezonie .Eto jest świetny ,grał na równie swietnie jak messi .


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2009, 23:06

zoff pisze: Iniestę wybrałem dlatego, iż kiedyś szydziłem z niego i uważałem, że nigdy nie dorówna Ronniemu czy Deco. Teraz wiem, że przerósł ich o głowę
Na pewno dorósł do ich poziomu. Czy przerósł? Polemizowałbym.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 sierpnia 2009, 23:13

JUVE_94 pisze:Eto jest świetny ,grał na równie swietnie jak messi .
Świetne to jest to zdanie :prochno:

Ja postawiłbym:
bramkarz - Edwin van der Sar,
obrońca - John Terry,
pomocnik - Xavi Hernandez,
napastnik - Lionel Messi.

Będę bardzo niepocieszony jeżeli tytuł Piłkarza Roku przypadnie Cristiano Ronaldo. Nie chodzi o to, że go nie lubię i może nie zawsze jestem w stanie ocenić go obiektywnie. Wydaje mi się, że nie zasługuje on na to wyróżnienie bardziej niż Messi, Xavi czy Iniesta, bo nie zrobił nic więcej. Sprzedany i kupiony za największe pieniądze (o głupocie władz Realu pisałem już w innym temacie) i to stawia go w takiej roli "najbardziej wartościowego" piłkarza, ale pieniądze to chyba nie są najlepszym wyznacznikiem?


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2009, 00:21

Ostatni sezon? Cech, Terry, Xavi, Messi. Dwaj pierwsi z jedynego lepszego od Barcy w zeszłym sezonie zespołu, dwaj ostatni z ekipy "Dumy Katalonii", która- poza Hiddinkiem i jego The Blues- nie znalazła w ostatnim sezonie pogromcy. Chyba że mi ktoś teraz z Wisłą i Szachtarem (dobrze pamiętam? :D) wyjedzie :P

A oto 11 graczy, którzy w kolejnym europejskim sezonie mogą sprawić nam największe moim zdaniem problemy:

Petr Cech- Jose Bosingwa, Ricardo Carvalho, John Terry, Ashley Cole- Frank Lampard, Michael Essien, Michael Ballack, Florent Malouda- Nicolas Anelka, Didier Drogba.

Nie ma żadnej różnicy, czy wstawić do składu jeszcze Ivanovicia, Deco, Obi Mikela, zdrowego nareszcie, niesamowitego "Dżoł Kola", Kalou albo i Szewczenkę. Są piekielnie mocni, gdyby dalej trenował ich Hiddink- albo chociaż Mourinho- to nie wątpię, że poradziliby sobie z każdym. Ancelotti stoi przed wielką szansą- jeśli dogada się z zawodnikami, to nasz rywal w 1/8 finału ubiegłorocznej LM i moralny (patrz Ovrebo) finalista tych rozgrywek może być w tym roku naprawdę nie do pokonania. Obawiam się, że razem z Ancelottim zaczyna się naprawdę wielka era w historii The Blues, przy której czasy Mourinho to tylko słabo brzmiące preludium do sukcesu...

Przez parę lat przegrywali- często po kontrowersyjnych bramkach, w dramatycznych meczach, niemal zawsze pechowo, w samej końcówce czy w rzutach karnych tracili szanse na sukces w Champions League. Przed ponad godziną obejrzałem ich występ przeciwko Sunderlandowi- przegrywając 0:1, w drugiej połowie podnieśli się i strzelili 3 gole. Ballack (po rogu Lamparda), sam Lampard (karny po faulu na Drogbie) i Deco, którego strzał (i rykoszet, po którym piłka wpadła do bramki) ruski komentator przyrównał do wczorajszego uderzenia naszego Diego. Mają charakter, zgraną obronę i ciągle głodnych sukcesu piłkarzy. Sądzę, że za rok to właśnie zawodnicy Chelsea będą dominować w takiej jak powyżej cytowana ankiecie. Życzę sobie tylko, żeby San Ciro i jego wybrańcy również pokazali, co potrafią. Chcę rewanżu za te pojedynki sprzed kilku miesięcy, a że zespół z Londynu darzę od 11 lat (czasy zdobywania PZP, gry Zoli, Le Saux, Wise'a i Flo a od 1998 roku trenerskiej szkoły Viallego) szacunkiem, to nie muszę chyba dodawać, z kim chciałbym zmierzyć się już w rundzie grupowej LM.

Tak czy siak- z nominacji dla Manchesteru u mnie kaszana, nikt mi się w tej drużynie nie podobał. No, może tylko Rooney :P Parę stoperów tak ośmieszył Eto'o do spółki z Messim (haha, gol głową...) w finale LM, że śmiesznie by było, gdyby teraz dostali takie nagrody.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2009, 23:26

szczypek pisze:Ja postawiłbym:
bramkarz - Edwin van der Sar,
obrońca - John Terry,
pomocnik - Xavi Hernandez,
napastnik - Lionel Messi.
Trafiłem.
SportInteria.pl pisze:Zawodnik Barcelony i reprezentacji Argentyny Lionel Messi został wybrany najlepszym piłkarzem rozgrywek klubowych UEFA w sezonie 2008/2009.

Messi, zdobywca jednej z bramek dla Barcelony w zwycięskim finale Ligi Mistrzów z Manchesterem United (2:0), został również wybrany najlepszym napastnikiem rozgrywek klubowych. Za najlepszego bramkarza uznano Edwina van der Sara (Manchester United), obrońcę - Johna Terry'ego (Chelsea), a pomocnika - Xaviego (Barcelona).
Trudno tutaj cokolwiek komentować. Gratuluję tym, którzy wybrali, bo wybrali najlepiej jak mogli. To był rzeczywiście rok Messiego, rok przede wszystkim Barcelony. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się gdzieś miejsce dla naszych zawodników, chociażby wśród nominowanych. Forza!


piotrinho1234...

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2009
Posty: 480
Rejestracja: 04 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2009, 23:37

Ciekawe na kogo głosował Ranieri :prochno: Pewnie chciałby zagłosować na Poulsena i Grygere
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2010, 18:05 przez piotrinho1234..., łącznie zmieniany 2 razy.


nad gopłem

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 kwietnia 2009
Posty: 59
Rejestracja: 21 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2009, 23:50

Messi panowie, a za Rok Diego :D


ODPOWIEDZ