Sezon 2009/2010

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Kryształ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2005
Posty: 756
Rejestracja: 17 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 11:51

Marcin_ACM pisze:Nasza obrona będzie w porównaniu do 2008 bogatsza więc o Thiago Silva i powracających Nestę i Oddo (przypomnę, że to oni zdobywali w 2007 puchar europy).
I niech mi ktos powie ze Moggi nie mial racji mowiac ze milan jak i jego fani potrafia swietnie straszyc swoja historia.. :-D

Co do bzdur ktore powypisywales o Diego.. nawet sie do tego nie odniose. Powiem tylko tyle ze jest zdecydowanie lepszy od waszego r80 ktorym wszyscy milanisci byli tak posrani.. jak sie okazalo nieslusznie..

Druga sprawa, ze narazie nie ma co szczekac.. minie 5-7 kolejek i zobaczymy kto na jakim poziomie stoi i kogo na co stac.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 12:36

http://goal.com/en/news/10/italy/2009/0 ... grottaglie

Krótki wywiad z Legro. Poczytajcie, nie brzmi za ciekawie chyba. :|


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
paul636

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 176
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 18:00

Tymczasem ciekawe rzeczy wymyśla w Catanii Gianluca Atzori: otóż Błażej Augustyn jest ponoć szykowany do pierwszej jedenastki na mecz z Sampdorią w niedzielę :shock:
http://www.gazzetta.it/Calcio/SerieA/Catania/

Mocno zdziwiło mnie jego 90 minut w niedawnym meczu Coppa Italia, zwłaszcza przy generalnie bardzo silnym zestawieniu Catanii. Zagrali na zero z tyłu, więc pewnie Polak nieźle wypadł.
Z jednej strony bardzo fajnie, że jakiś krajan może w jakiś sposób zaistnieć w Serie A, a z drugiej dziwnym by było, żeby chłopak, który nie był podstawowym zawodnikiem spadkowicza z Serie B nagle stał się podporą defensywy solidnej pierwszoligowej drużyny.

Niemniej, trzeba mu życzyć powodzenia :wink:


LA LEGGENDA DEL CALCIO SIAMO NOI !
Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 18:25

Tu dopiero serwis goal.com poniosła fantazja :-D
http://goal.com/en/news/1717/editorial/ ... ns-2009-10
Z przewidywań na nasz temat piszą że zajmiemy drugie miejsce w serie A dojdziemy do finału LM a Amaurii zostanie najlepszym napastnikiem i królem strzelców. Powiem że to dosyć śmiałe założenia zawłaszcza typowanie Amauriego na króla strzelców i nasz wstęp w finale LM . Ale oczywiście trzeba do tego typu przypuszczeń podchodzić z przymrużeniem oka :P


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 18:42

Winner pisze:Tu dopiero serwis goal.com poniosła fantazja :-D
http://goal.com/en/news/1717/editorial/ ... ns-2009-10
Z przewidywań na nasz temat piszą że zajmiemy drugie miejsce w serie A dojdziemy do finału LM a Amaurii zostanie najlepszym napastnikiem i królem strzelców. Powiem że to dosyć śmiałe założenia zawłaszcza typowanie Amauriego na króla strzelców i nasz wstęp w finale LM . Ale oczywiście trzeba do tego typu przypuszczeń podchodzić z przymrużeniem oka :P
Powiem szczerze, że mnie ewentualne drugie miejsce w serie A jest w stanie w 100% osłodzić dojście do finału LM i zwycięstwo po około 13-14 latach w tych rozgrywkach.

Mnie jakoś dziwnie scenariusz nieco słabszej formy w lidze, ale świetnej w LM wydaje się mocno prawdopodobny. Nie wiem czemu. Subiektywne odczucie.


Pozdrawiam!
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2009, 18:54

Julio Cesar zawodnikiem roku w Serie A?
Milan 6? No bez jaj, może to nie było ich najlepsze okno, może brakuje im trochę świeżej krwi ale aż tak się moim zdaniem nie stoczą.
Roma wygra Ligę Europejską? Widziałem jak się męczyli z 4 drużyną Słowacji.
Ciekawe co oni brali.. No wiadomo kogoś trzeba wytypować ale to co oni zapodali to bardzo odważne, grosza bym na takie rozstrzygnięcia nie postawił


Quake

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2007
Posty: 68
Rejestracja: 12 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2009, 13:28

Wie ktoś może dlaczego Marco Di Vaio nie wystąpił w pierwszej kolejce? Jest kontuzjowany czy też może cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych?


Forza Juve
Loremaster

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1006
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2009, 23:30

Podobno był kontuzjowany, raczej kogo jak kogo ale jego by chyba na ławce nie sadzano.

Trzeba przyznac że Palermo i Genoa zaprezentowały się bardzo dobrze. Ciekawe jaki przebieg miał mecz z Napoli i jak grało Napoli.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2009, 08:50

Loremaster pisze:Podobno był kontuzjowany, raczej kogo jak kogo ale jego by chyba na ławce nie sadzano.

Trzeba przyznac że Palermo i Genoa zaprezentowały się bardzo dobrze. Ciekawe jaki przebieg miał mecz z Napoli i jak grało Napoli.
Nie oglądałem co prawda meczu, ale na mój gust błędem jest wystawianie razem w ataku tak podobnych do siebie napastników jak Quagliarella i Lavezzi. Żaden z niech nie czuje się dobrze jako typowa "9". Podobnie sprawa wygląda w Lazio, w poprzednich sezonach grali razem Pandev i Rocchi, od zeszłej edycji rozgrywek w miejsce Macedończyka wskoczył Argentyńczyk Zarate. Dwaj cofnięci napastnicy razem, dwaj podobnie grający (szybcy, ale kiepsko zbudowani) piłkarze razem, to nie jest moim zdaniem optymalne rozwiązanie.
W Palermo atak zestawiony jest w tym sezonie według klasycznego schematu i pierwsza kolejka przyniosła pozytywne tego efekty.

Co do tego meczu jeszcze - nasz niedoszły prawy obrońca Zuniga zaliczył asystę przy świetnym golu Hamsika i zanotował głupi faul w polu karnym.
Jeszcze a propos jednej kwestii - cieszy, że pewne miejsce w Parmie, którą nie wiedząc czemu od zawsze darzę dużą dozą sympatii, ma Mirante. Co ciekawe Parma wypożyczyła Bojinova, kt.óry jest równie utalentowany, co podatny na kontuzje. Zobaczymy, jak uda mu się powrót na Półwysep Apeniński. Jest tam też stary solidny Panucci, nie wierzę, że Parma w tym roku spadnie.
Fajna kolejka. Inter został w blokach, Mutu ładnie, w swoim stylu ściągnął pajęczynę (wciąż żałuje, że Rumun nie urodził się kilka lat później; swoją drogą Violka nie ma zmiennika dla Gilli). A my wygrywamy. Oby tak dalej.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Loremaster

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1006
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 września 2009, 22:46

Viola wygrała i zrównała się w punktach z Interem :), ja liczę jutro na zwycięstwa Palermo, Romy, Genoa i Napoli i potknięcie kolejne Milanu :)

Jovetic coś się ostatnio rozstrzelał zaczyna chyba realizowac swój talent/


Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2010, 03:58

Witajcie :)
Minęło pół roku od naszych przedsezonowych przewidywań, może zweryfikujemy swoje typy i odniesiemy się do swoich słów wygłaszanych przed sezonem? Hmm? Ktoś chętny? Ja proponuje, żeby np. kolega stara_dama zaczął. :D


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2010, 08:20

Marcin_ACM pisze:Witajcie :)
Minęło pół roku od naszych przedsezonowych przewidywań, może zweryfikujemy swoje typy i odniesiemy się do swoich słów wygłaszanych przed sezonem? Hmm? Ktoś chętny? Ja proponuje, żeby np. kolega stara_dama zaczął. :D
Twoja złośliwość bardzo mnie ujęła :lol:. Napisać posta o godzinie 03:58:35 (:shock:) w temacie nieaktywnym prawie od trzech miesięcy (:shock:), tylko po to żeby nam dopiec. Zaprawdę godne podziwu. Wiedz, że zarząd Juve ma super tajny plan 5-letni. Plan jest aż tak tajny, że nawet sam zarząd nie zna jego założeń. Nasza obecna gra to tylko zasłona dymna (:wink:), wkrótce was wyprzedzimy :P.


Obrazek
Pałlo3

Milanista
Milanista
Rejestracja: 19 kwietnia 2009
Posty: 181
Rejestracja: 19 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2010, 08:43

Pierwszy raz jestem w tym wątku, ale teza "Diego jest 5 razy lepszy od waszego r80" i cos tam o posraniu mnie ujęła :D

Zresztą na forum acm.pl był kiedys taki koleś, według którego Thiago Silva (transfer w dychę) jest gorszy od Legrottaglie i ledwo człapiącego Cannavaro. Borriello to miało byc totalne dno, podczas, gdy Marco jest jednym z objawien w tym sezonie i strzela, aż miło. Co tam jeszcze? Chyba transfery Diego i Melo miały byc gwarantem scudetto.

Jako, że życie jest przewrotne, a poza Interem nikt nie jest stabilny we włoskiej lidze wstrzymuję sie z wszelkimi proroctwami :wink: Raz nad wozem, raz pod wozem, liczę, że Leonardo (który wg. tego użytkownika miał czyscic buty Ciro - wychowankowi Lippiego) dalej będzie kontynuował swoją pracę z takimi wynikami jak w ostatnim czasie tylko bez względnych wpadek typu Napoli czy Palermo.


Poza tym Secco ma jakiś wrodzony dar spieprzenia wszystkiego co się da. O ile po Cannavaro ( z racji wieku) nie spodziewałem się fajerwerków tak nazwiska Melo i Diego brzmiały wspaniale w kontekscie mercato. No ale, gdyby Moggi nie był tak zachłanny i to całe calciopoli by nie istniało, pewnie za 20 lat byłby uznany za geniusza - legendę pod względem transferów jakiego nigdy nie było (choc, gdyby Galliani miał takie fundusze jak w Chelsea czy Realu... :wink: )

Na Hiddinka liczyli chyba tylko desperaci. Ale zawsze możecie wziac... Donadoniego 8) chyba bez pracy no i tak jak Capello z którym wygrywaliscie scudetto jest byłym milanistą :wink:


FORZA MILAN!
Pontius21

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2008
Posty: 156
Rejestracja: 24 listopada 2008

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2010, 13:38

Loremaster pisze: myślę że Milan , będzie co najwyżej walczył o 4 miejsce i awans do LM a i o to może byc cieżko (...) powinni byc szczęśliwi jak zakwalifikują się do LM
deszczowy pisze: Skoro Bayern leje Milan 4-1, to coś tu jest nie tak
sisman pisze: w tym sezonie widzie Milan tylko na 5 miejscu.
Motor pisze: Milan- (...) prawdopodobnie będzie walczył o piąte miejsce.
Majos pisze:Inter będzie nam deptał po piętach, ale w tym roku Juve zdobędzie Scudetto.
stara_dama pisze: I niech mi ktos powie ze Moggi nie mial racji mowiac ze milan jak i jego fani potrafia swietnie straszyc swoja historia.. :-D

Diego (...) jest zdecydowanie lepszy od waszego r80 ktorym wszyscy milanisci byli tak posrani.. jak sie okazalo nieslusznie..
No rzeczywiście , jak teraz się to czyta to się można nieźle pośmiać , ja myślę podobnie jak Paolo#3 , raz na wozie , raz pod wozem ale jeśli na koniec sezonu będzie podobna sytuacja do obecnej to pozostanie wam lekcja pokory na przyszłość np. pod postacią słów waszego najbardziej radykalnego kolegi :
stara_dama pisze: narazie nie ma co szczekac..


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2010, 14:06

Moje zdanie jest takie, ze Milan wyglada calkiem calkiem na chwile obecna, ale Milan to byla zbyt chimeryczna druzyna (w ostatnich latach), zeby mozna bylo juz negowac opinie z poczatku sezonu.

Sam twierdzilem, ze Juve ma mocniejszy sklad na papierze od Milanu, oraz, ze Milan wedlug mnie bedzie o jeden krok za pierwsza czworka.

O ile to jest w tej chwili malo popularna opinia, to jej nie zmieniam.

Gracie w tym momencie bardzo dobrze, ale wedlug mnie taka gra sie do konca sezonu nie utrzyma.

Duza zasluga w waszej obecnej formie ma para Silva-Nesta, zwlaszcza ten drugi. Wedlug mnie to gracz numer jeden w waszej ekipie.

Problemem jest kto wskoczy w jednego z nich miejsce, jesli ktorys zlapie kontuzje na miesiac lub dluzej czasu. Nie zycze zadnemu, ale nie od dzisiaj wiadomo, ze mistrzostwo kraju wygrywa najmocniejszy zespol, nie pierwsza 11. To prawo prawdopodobienstwa przekonuje, ze predzej czy pozniej taki Bonera bedzie musial do skladu wskoczyc, za ktoregos z nich.

Druga czesc sezonu na pewno da znac o sobie, i wtedy druga linia Milanu bedzie musiala dac znac w znaczacy sposob o sobie.

Nie zapominajmy rowniez, ze dopiero to byl poczatek waszego "maratonu" styczniowego. Juve na chwile dzisiejsza, wszyscy wiedza w jakiej sa formie, wiec zwyciestwo nad nimi takim stosunkiem bramkowym, nie uznawalbym za cos nadzwyczajnego (zwlaszcza, ze bramki padaly tylko po stalych ragmentach).

Mecze z Fiora i Interem beda znacznie trudniejszymi testami.


Obrazek
ODPOWIEDZ