Liga Mistrzów 2009/2010

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 08:24

pan Zambrotta pisze:
Sprawa dla mnie mocno smierdzi, bo wychodzi na to, że lepiej było nie grać przez dwa sezony, niż wygrać grupę
Śmierdzi, bo w zesżłym sezonie mielismy takie same "dokonania" jak mamy w tym (mowa o ostatnich 5 latach):

Cyferka oznacza sezon wstecz.
1- 1/8
2- brak LM
3- brak LM
4- 1/4 LM
5- 1/2 LM

a rok temu mieliśmy punkty z takich sezonów:

1- brak LM
2- brak LM
3- 1/4 LM
4- 1/2 LM
5- 1/8

To samo. Czyli jest 1 wniosek- drużynie która nas wyprzedziła musiał miec "skasowany" 1 słaby sezon (oczywiście mowa o piątym-ostatnim do rankingu) a doszedł jej taki, w którym zdobyli troche punktów.

Nie wiedziałem jak to inaczej napisac :D


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 10:34

No to marzenia Wisełki o Lidze Mistrzów jak szybko się zaczęły, tak też szybko się skończyły. Będzie rewolucja w składzie, zarządzie, sztabie szkoleniowym ? Zapowiadana jest po każdej wpadce Wisły, czas pokaże. Dobrze, że Juve nie gra w eliminacjach do LM, mniej meczy, ciekawe kogo nam los przydzieli w fazie grupowej. "Galakticos" ?


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 10:43

Ten dwumecz pokazał jaka słaba była liga w tamtym sezonie. Na tytuł trzeba było czekać do ostatnich kolejek, ponieważ krajowi potentaci na potęgę gubili punkty na rzecz drużyn, które na dobrą sprawę powinny grać najwyżej w I lidze zważywszy na ich budżety oraz piłkarską infrastrukturę.

Jedno jest na pewno pocieszające. Klubowa piłka nie może już spaść niżej.

"Teatr absurdu".


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 11:08

stahoo pisze:
pan Zambrotta pisze:
Sprawa dla mnie mocno smierdzi, bo wychodzi na to, że lepiej było nie grać przez dwa sezony, niż wygrać grupę
Śmierdzi, bo w zesżłym sezonie mielismy takie same "dokonania" jak mamy w tym (mowa o ostatnich 5 latach):
W sezonie 2004/2005 doszliśmy do ćwierćfinału, nie do półfinału.
A tak poza tym już nie śmierdzi, z dwóch powodów:

a)Szachtar przeskoczył nas w rankingu, bo grał w LM, a potem wygrał puchar UEFA
b) współczynnik nam się obnizył, bo - tak jak pisałem wcześniej - inne włoskie drużyny w ostatniej edycji nie poszalały zbytnio w CL. Przedtem jak odpadaliśmy w LM, inne włoskie drużyny pracowały na nasz współczynnik - np. Milan doszedł do finału 04/05.
A w poprzednim sezonie wszystkie włoskie kluby żegnały się z CL w 1/8 finału. Dlatego nasz współczynnik zmalał.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 11:14

Przygoda Wisły z LM była tak krótka, że można jej było nie zauważyć. Natomiast w obecnej edycji LM zagra rumuńska Unirea Urziceni, której trenerem jest zwolniony z Wisły Dan Petrescu.
zoff pisze:Jedno jest na pewno pocieszające. Klubowa piłka nie może już spaść niżej.
Jesteś tego pewien? Zawsze można odpaść w I rundzie eliminacji LM z jakąś potęgą z San Marino. Pytanie tylko, która z naszych drużyn pierwsza tego dokona.


Obrazek
Juventus29

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lipca 2009
Posty: 23
Rejestracja: 18 lipca 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 11:17

Przygoda Wisły z LM była tak krótka, że można jej było nie zauważyć. Natomiast w obecnej edycji LM zagra rumuńska Unirea Urziceni, której trenerem jest zwolniony z Wisły Dan Petrescu.
I oby nikt tak poważnie tego meczu nie obejrzał, bo zapadam sie w ziemie myśląc że Wisła to polski klub. Oby to nas nie ustawiało na przyszłe lata. Z tym rumuńskim zespołem to niezłe jaja i jeszcze Petrescu.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 11:29

Juventus 29 pisze:Z tym rumuńskim zespołem to niezłe jaja i jeszcze Petrescu.
Proponuję spojrzeć na kadrę tego klubu, 19/24 piłkarzy to Rumuni. Zatem byli w stanie zdobyć mistrzostwo i awans do LM krajowymi siłami.


Obrazek
slay_mac

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lutego 2008
Posty: 351
Rejestracja: 15 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 11:39

pan Zambrotta pisze: A szansę na wskoczenie do drugiego koszyka też są duże, bo Arsenal i Lyon są w 4 fazie eliminacji rozstawione i mogę trafić na... Szachtar i Sporting właśnie ;]
Jest jeszcze zabawniej, bo Arsenal i Lyon mogą trafić jeszcze gorzej (dla nas lepiej)

Drużyny rozstawione: Arsenal, Lyon, Szachtar*, Sporting*, Panathinaikos*
Drużyny nierozstawione: Stuttgart, Fiorentina, Atletico, Celtic*, Anderlecht*

* - drużyna musi przejść trzecią rundę

Naprawdę losowanie fazy play-off zapowiada się bardzo ciekawie. Mam nadzieję na pojedynek Arsenal-Atletico. Jest spora szansa, że Angoli zabraknie w LM :twisted:

Ktoś ma jakieś dane na temat współczynników drużyn nierozstawionych?


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 12:30

MajosJuventino pisze:No to marzenia Wisełki o Lidze Mistrzów jak szybko się zaczęły, tak też szybko się skończyły. Będzie rewolucja w składzie, zarządzie, sztabie szkoleniowym ? Zapowiadana jest po każdej wpadce Wisły, czas pokaże.
Hahaha. Wisła, i ogólnie ludzie z polskiej piłki nie dokonają nigdy nic dopóki nie dokona się rewolucja w ich głowie. Mogą sobie co rok wymieniać połowę składu i trenera, ale to nic nie da. Cały czas będzie panował marazm i zastój. Zanim nie wpadną na pomysł, żeby kupować ludzi z nazwiskami i nie sprzedawać młodych talentów będą dalej krążyć w błędnym kole porażki do przysłowiowej usranej śmierci. Śmiać się chce.


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 12:31

pan Zambrotta pisze: Rok temu mieliśmy wyższy współczynnik i byliśmy w drugim koszyku!
Współczynniku nie pamiętam jak mieliśmy wysoki, ale słusznie zauważyłeś, że i włoskie drużyny w zeszłym sezonie dały plamę i dlatego mamy niższy. Jednak nie do końca mogę się zgodzić z tym drugim koszykiem. Z tego co pamiętam na początku eliminacji (czyli dokładnie w tym samym momencie co dziś) też byliśmy opcjonalnie w trzecim koszyku i też liczyliśmy na wpadkę któreś drużyny nie wiem czy nie chodziło wówczas o mecz Schalke 04 - Atletico Madryt, które skończyło się pomyślnie dla nas i po ostatniej rundzie eliminacyjnej wskoczyliśmy do drugiego koszyka. Poprawcie mnie jeśli źle napisałem.

Jeszcze raz dzięki za objaśnienia panie Zambrotta.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Nadziej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 948
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 13:23

Moze generalizuje, ale Juve lepiej radzi sobie z Hiszpanskimi druzynami niz z tymi z wysp. Wolalbym abysmy trafili nawet na Barcelone czy Real niz Arsenal czy Chelsea.


Make friends for life or make hardcore enemies!
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 14:34

oliver pisze: Współczynniku nie pamiętam jak mieliśmy wysoki, ale słusznie zauważyłeś, że i włoskie drużyny w zeszłym sezonie dały plamę i dlatego mamy niższy.
Może sie mylę (pewnie tak!) ale czy współczynnik nie jest dla każdej drużyny indywidualny i wyliczany tylko i wyłącznie na podstawie osiagnięc TEJ drużyny?


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 14:35

Fenrir pisze:Moze generalizuje, ale Juve lepiej radzi sobie z Hiszpanskimi druzynami niz z tymi z wysp. Wolalbym abysmy trafili nawet na Barcelone czy Real niz Arsenal czy Chelsea.
A ja wychodzę z założenie, że aby... zaszaleć w CL trzeba się pozbyć angielskiego fatum im szybciej tym lepiej. Lepiej w grupie niż fazie pucharowej. Mam przeczucie że trafimy właśnie na Arsenal, AZ i Slavie Praga (ostatnie przez chęć wyjazdu na mecz CL i większe prawdopodobieństwo takowego przy przeciwniku=sąsiedzie granicznym 8) )

PS. Mój 500 post :) Pozdrowienia dla wszystkich twórców tej strony i kibiców Juventusu z całego świata. Jak w podpisie FORZA JUVE!!!


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 14:38

Kibice, którzy dziś - słusznie - śmieją się z Wisły, muszą mimo wszystko pamiętać o jednym: sami kibicują drużynom jeszcze gorszym.

Pozdrawiam ;)


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 14:47

Wisła > Juventus :?: :think:

Po za tym to nie tak, że wszyscy się śmieją z Wisły, tylko ogólnie z polskiej piłki, która- między innymi dzięki porażce Wisły- zakupuje sie w mule, bo dno osiągnęła już dawno :D
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2009, 15:14 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ