Liga Mistrzów 2009/2010

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 20:07

Nie zauważyłem, żeby ktoś założył, a więc wykorzystam sytuacje.
Jakoś w tym roku ma to wyglądać troszeczkę inaczej więc może trochę przybliżę:

Runda wstępna - czerwiec/lipiec - 6 drużyn
- mistrzowie krajów z miejsc 48-53 w Rankingu UEFA

I runda eliminacyjna - lipiec - 34 drużyny
- 3 drużyny z rundy wstępnej
- mistrzowie krajów z miejsc 16-47 oprócz Liechtensteinu, który nie ma własnych rozgrywek ligowych (m. in. mistrz Polski)

II runda eliminacyjna - lipiec/sierpień - 30 drużyn

drabinka "mistrzowska" - 20 drużyn
- 17 drużyn z I rundy eliminacyjnej
- mistrzowie krajów z miejsc 13-15

drabinka "niemistrzowska" - 10 drużyn
- wicemistrzowie krajów z miejsc 7-15
- trzecia drużyna z kraju z 6. miejsca

Przegrani w tej rundzie przechodzą do IV rundy eliminacyjnej Pucharu UEFA.

III runda eliminacyjna - sierpień - 20 drużyn

drabinka "mistrzowska" - 10 drużyn
- 10 drużyn z II rundy eliminacyjnej

drabinka "niemistrzowska" - 10 drużyn
- 5 drużyn z II rundy eliminacyjnej
- trzecie drużyny z krajów z miejsc 4-5
- czwarte drużyny z krajów z miejsc 1-3

Przegrani w tej rundzie przechodzą bezpośrednio do fazy grupowej Pucharu UEFA.

Faza grupowa - wrzesień/grudzień - 32 drużyny
- obrońca trofeum
- trzy drużyny z krajów z miejsc 1-3
- dwie drużyny z krajów z miejsc 4-6
- mistrzowie krajów z miejsc 7-12
- 5 drużyn z III rundy eliminacyjnej - drabinka "mistrzowska"
- 5 drużyn z III rundy eliminacyjnej - drabinka "niemistrzowska"

Do gier pucharowych awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, trzecie zespoły z grup przechodzą do 1/16 Pucharu UEFA.

źródło:
http://serwer.90minut.pl/

Na dobrą sprawę eliminację dopiero co się zaczęły, a już Mistrz Polski zdążył odpaść :rotfl: . Jako, że była szansa od paru dobrych lat na wejście do grupy ligi mistrzów dzięki łatwiejszej drodze. Wisełka po raz kolejny nie dała rady. Przypominam sobie gadki z zeszłego roku, bo Barca, bo za trudno. W tym pewnie usłyszymy bo kontuzję, bo urwanie chmury. :angry:

A tak swoja drogą zastawiam się w którym koszyku znajdzie się Juventus jeśli rozpocznie się losowanie do grup? Wie ktoś? Mam nadzieję, że dwu krotne ogranie Realu dało nam drugi koszyk?


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 20:14

To w tym temacie mamy sie nabijac z kolejnej kompromitacji Wisly?
Wlasnie dlatego zupelnie nie rusz mnie nasz liga, kto by nie wyral i tak mozesz byc pewien, ze osmieszy nasz kraj przegrywajac z hydraulikami, piekarzami czy innymi szewcami. Zeby bylo smieszniej to Wisla, ktora na ogol jest w przekroju sezonu najsilniejsza ma patent na takie wpadki... chociaz to juz raczej nie wpadki tylko norma.


calma calma
Locke

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2008
Posty: 151
Rejestracja: 19 listopada 2008

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 20:32

Patrzymy na takie żałosne mecze ale potem i tak z uporem maniaka tłumaczymy jakie te rankingi lig są śmieszne. Jaka liga polska jest każdy widzi. Dlatego staram się jej nie oglądać, sentyment mam jednak do Stilonu, w końcu klub z mojego miasta - Gorzowa Wlkp.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 20:44

oliver pisze:A tak swoja drogą zastawiam się w którym koszyku znajdzie się Juventus jeśli rozpocznie się losowanie do grup? Wie ktoś? Mam nadzieję, że dwu krotne ogranie Realu dało nam drugi koszyk?
guzik nam dało za przeproszeniem, ranking jest tworzony na podstawie kilku lat gry w CL, 2 lata naszej nieobecności robi swoje...
Obrazek
jesteśmy w 3cim koszyku, żeby być w drugim życzymy Arsenalowi, Lyonowi, Sportingowi lub Szachtarowi porażki w eliminacjach.

Co do Wisły -> Obrazek


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 21:00

pan Zambrotta pisze:
oliver pisze:A tak swoja drogą zastawiam się w którym koszyku znajdzie się Juventus jeśli rozpocznie się losowanie do grup? Wie ktoś? Mam nadzieję, że dwu krotne ogranie Realu dało nam drugi koszyk?
guzik nam dało za przeproszeniem, ranking jest tworzony na podstawie kilku lat gry w CL, 2 lata naszej nieobecności robi swoje...
Obrazek
jesteśmy w 3cim koszyku, żeby być w drugim życzymy Arsenalowi, Lyonowi, Sportingowi lub Szachtarowi porażki w eliminacjach.
Właśnie tego rankingu szukałem. Dzięki Ci. Nie wiem w jaki sposób gromadzi się te punkty. Wiem, że brane jest pod uwagę jakoś 5 lat więc jeszcze trochę pocierpimy. Myślałem, że dwu krotnie ogranie wysoko notowanego Realu coś tam nam da, ale się myliłem. W sumie nawet Real nie jest już tak wysoko, Sevilla w pierwszym koszyku, AZ Alkmar w drugim trochę dziwnie to się układa. Chociaż tyle dobrze, że jesteśmy pierwsi w trzecim koszyku, zawsze dochodzi do małych sensacji :twisted: .


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 21:05

pan Zambrotta pisze:
oliver pisze:A tak swoja drogą zastawiam się w którym koszyku znajdzie się Juventus jeśli rozpocznie się losowanie do grup? Wie ktoś? Mam nadzieję, że dwu krotne ogranie Realu dało nam drugi koszyk?
guzik nam dało za przeproszeniem, ranking jest tworzony na podstawie kilku lat gry w CL, 2 lata naszej nieobecności robi swoje...
Obrazek
jesteśmy w 3cim koszyku, żeby być w drugim życzymy Arsenalowi, Lyonowi, Sportingowi lub Szachtarowi porażki w eliminacjach.

Co do Wisły -> Obrazek
Sportingowi moze nie koniecznie :D Arsenalowi. Będzie ciekawiej jak jakiś "faworyt" odpadnie :prochno:


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
Gigi Buffon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 230
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 21:18

Wisła przecież zagra w pucharach !!! Tylko jakoś mnie nie martwi ,że będą to Puchar Eksraklasy z fazą grupową i Puchar Polski z fazą pucharową .... Czyli Wisła będzie mieć przesmak LM . A jak Skorży się znudzi to zawsze na FM może sobie przejść przez eliminacje raz jeszcze :smile:
:rotfl:


Milan prawie jak Juve ! Prawie robi wielką różnicę
cysiekchmiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 87
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 21:24

Sportingowi moze nie koniecznie Arsenalowi. Będzie ciekawiej jak jakiś "faworyt" odpadnie
spoko, dla mnie może odpaść jakiś faworyt, byle nie Arsenal:P

o Wiśle lepiej się nie wypowiadać... :rotfl:


Chi non salta e neroazzurro
Chi non salta e rossonero ^^
Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 21:55

Oj tak. Huragan Pierdziszewo lepiej by zagrał. A tak serio: myślę że Lech, jeszcze ze Smudą i Murawskim, co by o nich nie mówić, ten z jesieni, pojechałby Levadię bez problemów. Ale nie ma co gdybać. Pech pechem, to trzeba przyznać, w 2 meczach 2 słupki 2 poprzeczki. Inna sprawa, ze Levadia tez miala dobre okazje do zdobycia bramki, no i z reguły to wlasnie Wisła korzystała na farcie, mając 5 okazji w meczu do strzelenia bramki, strzelała ich 2-3, a przeciwnik mając ich 14, strzelał 1 ;)


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 22:58

pan Zambrotta pisze:guzik nam dało za przeproszeniem, ranking jest tworzony na podstawie kilku lat gry w CL, 2 lata naszej nieobecności robi swoje...
Obrazek
jesteśmy w 3cim koszyku, żeby być w drugim życzymy Arsenalowi, Lyonowi, Sportingowi lub Szachtarowi porażki w eliminacjach.
Ciekawe wnioski się nasuwają patrząc na ten ranking i koszyki - nie są one jednak dla nas pozytywne. Masakrującym uważam fakt iż AC Milan został sklasyfikowany wyżej nawet niż mistrz Włoch Inter, no ale to zapewne odprysk tego zwycięstwa w LM sprzed ponad 3 lat. Mimo wszystko jest to dla mnie bzdurne i oburzające, bo gdy my teoretycznie możemy trafić na koszyk: ManU, Real, Juve, Wolfsburg, to taki Milan może mieć grupe: ACM, AZ Alkmaar, Besiktas, Unirea Urziceni... :prochno:

Liczę, że któryś z zespołów które wymienił pan Zambrotta jednak się wyłoży tak jak nasza Wisełka dzisiaj.


Pozdrawiam!
Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 23:30

Wie ktoś może, kiedy odbędzie się losowanie grup tegorocznej LM ?


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 23:44

oliver pisze:Nie wiem w jaki sposób gromadzi się te punkty.
Na okres 5 sezonów każdy klub gromadzi punkty, jakie zdobył w europejskich pucharach - 3 pkt za zwyciestwo, 1 pkt za remis. Wynik ten dzieli się przez ilość meczów jaka drużyna rozegrała i mamy owy ranking. Jedna uwaga - do puli punktów dorzucana jest pewna część punktów zdobytych przez inne kluby federacji z tego samego kraju. To dlatego Juventus w sezonach kiedy nie grał w Lidze Mistrzów "ciułał" jakieś punkty, bo wygrywał Milan, Inter czy Roma.

I teraz najciekawsze:
Obrazek
Rok temu mieliśmy wyższy współczynnik i byliśmy w drugim koszyku!
Sprawa dla mnie mocno smierdzi, bo wychodzi na to, że lepiej było nie grać przez dwa sezony, niż wygrać grupę (ani razu nie przegrywając meczu) i odpaść w 1/8 finału... choć oczywiście można to też tłumaczyć sukcesem Szachtaru (p. UEFA), który nas przeskoczył w rankingu.

Nie ma co płakać nawet na trzeci koszyk, równie dobrze możemy wylosować Sevillę, CSKA Moskwa i jakiegoś outsidera pokroju Levadia Tallin :lol:
A szansę na wskoczenie do drugiego koszyka też są duże, bo Arsenal i Lyon są w 4 fazie eliminacji rozstawione i mogę trafić na... Szachtar i Sporting właśnie ;]
mariantsw1 pisze:Wie ktoś może, kiedy odbędzie się losowanie grup tegorocznej LM ?
27 sierpnia


Juventini2007

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 sierpnia 2006
Posty: 80
Rejestracja: 08 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 lipca 2009, 23:47

mariantsw1 pisze:Wie ktoś może, kiedy odbędzie się losowanie grup tegorocznej LM ?
27 sierpnia 2009 roku


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 00:39

Thx za odpowiedź. Swoją drogą mam nadzieję, że trafimy ponownie do grupy z Realem i ogramy ich dwukrotnie tak jak to miało miejsce w poprzednim sezonie.


Obrazek
*Ki$iEL*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 226
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 23 lipca 2009, 08:16

mariantsw1 pisze:Thx za odpowiedź. Swoją drogą mam nadzieję, że trafimy ponownie do grupy z Realem i ogramy ich dwukrotnie tak jak to miało miejsce w poprzednim sezonie.
No lepiej już na real niż na jakichś anglików wtrafić :P Chociaż napewno w tym sezonie będzie trudniej z nimi, ale i tak sądzę, że drużyny mieć nie będą.


Obrazek
ODPOWIEDZ