Wszystko o zagranicznych ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 15:31

Nie zauważyłem tutaj tego tematu, dlatego postanowiłem założyć, bo są tylko pojedyncze o Manchesterze City, Realu czy ManU, i tam są upychane wszystkie wiadomości/plotki dotyczące drużyn z ich lig. Nic o francuskiej, niemieckiej, portugalskiej czy innej, ciekawej przecież piłce. Myślę że taki temat przyda się ;)

Zacznę od rozmyślań na temat francuskiej piłki. Jak myślicie, czy po roku pierwszej posuchy od lat, Lyon znów zdobędzie mistrzostwo? W końcu kupili genialnego obrońcę Aly Cissokho, ktory grajac w Porto w rok z gracza wartego okolo pol miliona Euro, zwiekszyl swoja wartosc okolo 30 razy :O No i Lisandro Lopeza, za Benzemę. Karim nie mial formy w ostatnim sezonie (znaczy, nie blyszczal tak jak wczesniej, bo kilka bramek strzelil) wiec to moze byc zloty interes. Czy moze Marsylia, z imperialistycznymi zapedami, obok St. Etienne najwybitniejszy klub Francji... Poki co nie próżnują, bo kupili bardzo dobrego pomocnika, Lucho Gonzaleza - rowniez z Porto, czy Diaware ktory byl mocnym ogniwem w Bordeaux a podobno zapowiadaja dalsze wzmocnienia !

Prosba: Moze ktos przykleic ten temat? ;>


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 15:49

Jak dla mnie Lyon powróci na tron. Stracili niby Benzeme, ale sądzę że może jeszcze wyjść im to na dobre. Niemniej jednak będą chcieli sobie odbić niepowodzenie w poprzednim sezonie. Jestem pewien że Lyon zgarnie mistrza. Wiadomo że poważnie wzmacnia się Marsylia, czy Mistrz Ligue 1 - Bordeaux, ale tym razem Lyon powróci na swoje miejsce z Boumsongiem w składzie, który notabene był za słaby na Serie B, a w czołowym francuskim klubie ma pewne miejsce w składzie 8).
We Francji jestem "niedzielnym sympatykiem" Saint Etienne, a moje sympatyzowanie z tym klubem ogranicza się do oglądania skrótów w "Sport +" ;), sprowadzili oni Gelsona Fernandesa z Man City, odejdzie pewnie Matuidi do Arsenalu. Ogólnie Les Verts mieli bardzo słaby sezon jak na możliwości tej drużyny w odróżnieniu od 07/08 gdzie grali jedną z efektowniejszych piłek we Francji, mam nadzieję że w tym sezonie problemów z utrzymaniem nie będzie.


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 20 lipca 2009, 18:39

Nie jestem przekonany czy Lisandro ma zastąpić Benzemę, bezpośrednio pewnie tak, ale ogólnie rzec biorąc piłkarz to inny od Francuza, bardziej podobny do Freda, który też odszedł z Lyonu. Ogólnie transfery Olimpique nie robią na mnie większego wrażenia, co roku kupują solidniejszych graczy z Ligue 1, że wspomnę tutaj takie wynalazki jak Keita czy Makoun, tak jest teraz w przypadku Bastosa. Cissokho to wielka niewiadoma, powinien się przydać zważywszy na to że w poprzednim sezonie na lewej grali Reverielle czy Kallstroem. Ale biorąc pod uwagę, że ma za sobą jeden dobry sezon, a wcześniej Porto zapłaciło za niego 300 tys, to mam poważne wątpliwości czy gość wart jest 21 patyków. A Porto ? Chyba powoli tradycją jest to że potrafią opchnąć gracza za sumę zupełnie nie adekwatną do jego umiejętności.


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2009, 10:53

Lyon jak co roku, dokonał wielu przetasowań w swojej kadrze. Przyszli zawodnicy z Portugalii, ale odszedł Benzema. Osobiście bardzie liczę na Marsylie, pod wodzą Didiera, choć jak każdy wie, wszystko zweryfikuje boisko :]


Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2009, 13:45

Niasty pisze:Nie jestem przekonany czy Lisandro ma zastąpić Benzemę, bezpośrednio pewnie tak, ale ogólnie rzec biorąc piłkarz to inny od Francuza, bardziej podobny do Freda, który też odszedł z Lyonu. Ogólnie transfery Olimpique nie robią na mnie większego wrażenia, co roku kupują solidniejszych graczy z Ligue 1, że wspomnę tutaj takie wynalazki jak Keita czy Makoun, tak jest teraz w przypadku Bastosa. Cissokho to wielka niewiadoma, powinien się przydać zważywszy na to że w poprzednim sezonie na lewej grali Reverielle czy Kallstroem. Ale biorąc pod uwagę, że ma za sobą jeden dobry sezon, a wcześniej Porto zapłaciło za niego 300 tys, to mam poważne wątpliwości czy gość wart jest 21 patyków. A Porto ? Chyba powoli tradycją jest to że potrafią opchnąć gracza za sumę zupełnie nie adekwatną do jego umiejętności.
Dokładnie, np. Anderson którego opchnęli naiwnemu Manchesterowi United za 31 mln :whistle: Z drugiej strony, pare ich transferów było wyjątkowo niepomyślanych :D

Luis Fabiano / 2,8 mln / Sevilla FC / 2005
Diego / 6 mln / Werder Brema / 2006

To 2 przykłady. Gdyby poczekali z sezon-dwa, jak nic obydwaj odeszliby za kwotę oscylującą w granicach 15-20 milionów ;> A ja, jako że oglądam mecze ligi portugalskiej, muszę stwierdzić że Cissokho to bardzo dobry obrońca. Jego wrzutki nie są najwyższej jakości (ale jest bardzo młody, może je poprawić) za to drybling, szybkość i podania dołem, podobnie jak praca w defensywie są imponujące. Skoro przebił się od kopa do 1 składu Porto (a przechodził z marnej Vitorii Setubal za 300 tys. euro) to musi być dobry :) Uznany jest nawet za nowego Abidala :) I pasuje do zespołu, bo Francuz ;) Przydałby im się jednak jeszcze Gignac z Touolose, bo w ataku mają posuchę (prócz Lisandro). Lyon lubi przepłacać. Dziwi mnie tylko, skąd tyle kasy na transfery? Kryzys ich nie dopadł? Wiem, że za Benzemę trochę dostali ale Bastos za 18 mln, Cissokho za 15, Lisandro za 24 + 4 za określoną ilość meczy i bramek ^^ Dużo, dużo. A jeszcze twierdzą, że to nie koniec !

Ja we Francji sympatyzuje za AS Nancy i Monaco :) Monaco ujęło mnie parę lat temu tym, jak wkropiło w 4 litery Realowi :wink: Ten skład... mm... Giuly, Morientes, Prso, Evra. Byłem za nimi w finale, niestety Porto ograło ich taktycznie (2 bramki z kontrataku, Monaco atakowało - Porto strzelalło :() A Nancy? To już dłuższa historia. Gdy zacząłem się interesować piłką nożną w wieku 7-8 lat grali u nich tacy zawodnicy jak
Rabesandratana (nie wiem czy dobrze napisałem :D), Laquait, Correa, Bastien czy Lecluse i Biancalani - swoiste symbole klubu w ostatnich latach (patrząc na ilość występów i lat przegranych w AS Nancy ;)) oraz nade wszystko ich gwiazda, ceniona również w Europie: Tony Cascarino :D !


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
PETRONAS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 10:23

A mi osobiście szkoda PSG, byli na czele, pojechali w PUEFA Wolfsburg 3:0
nagle coś się załamało i nie zakwalifikowali sie nawet do ligi europejskiej.A skład mieli kapitalny : Ludovic Giuly , Guillaume Hoarau, Mamadou Sakho, Jerome Rothen,Mateja Kezman,Claude Makelele,Stephane Sessegnon. Aż dziwne że byli o włos od Ligue 2 ponad rok temu.


DIEGOOOOOOOOO!!!!!!!
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 22:16

Mimo wszysko progres który wykonało PSG jest imponujący widać że widmo Ligue 2 które zaglądało im w oczy dalo do myślenia. Sądzę że z tym składem stać ich spokojnie na ligę mistrzów w przyszłym sezonie.

A Granero w Realu ... tylko po co :prochno:


Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 11:17

Pelson pisze:Mimo wszysko progres który wykonało PSG jest imponujący widać że widmo Ligue 2 które zaglądało im w oczy dalo do myślenia. Sądzę że z tym składem stać ich spokojnie na ligę mistrzów w przyszłym sezonie.

A Granero w Realu ... tylko po co :prochno:
Do wygrzewania ławy :D A po cóż innego? :-D A co myślicie o obecnej lidze niemieckiej? Dla mnie Wolfsburg to fenomen, podobnie jak parę lat temu Stuttgart, ale szybko wróci do średniactwa ;>


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
PETRONAS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 12:36

- najlepsza akcja jaką widzałem w poprzednim sezonie - GRAFITE

Wolfsburg wyskoczył rywalom zza pleców i poszedł do przodu. Teraz będzie ciężko , odszedł trener, jak sprzedadzą Dzeko to będzie lipa.


DIEGOOOOOOOOO!!!!!!!
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 14:29

Dzeko zostanie. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo Nilmar dołączył do Villarrealu, a nie do Wolfsburga.
A akcja Grafite wiadomo, palce lizać. Podobnie chciał strzelić Del Piero z Vicenzą, tylko nie przeszedł "pół boiska" :wink:.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 16:00

Wolfsburg, stał się mistrzem Niemiec całkiem nieoczekiwanie głównie dzięki parze Dzeko - Grafite. Obaj zdobyli sporo bramek, wiadomo w defensywie grało dwóch Włochów Barzagli i Zaccardo.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 17:04

Gracze Wolfsburga zostali, przynajmniej w większości. Ale odszedł architekt tego sukcesu - trener Felix Magath, to właśnie on stworzył z tego średniego klubu na prawdę świetny zespół. To jest największa strata. Jestem pewny, że Wolfsburg jeszcze przez długi czas nie powtórzy takiego sukcesu.

Co do Ligue 1, to mam nadzieję, że ten sezon będzie równie dobry jak poprzedni. Bordeux ostatecznie wykupiło z Milanu (chwała Bogu) świetnego Gourcuffa. Jeśli chodzi o Bordeux, tak jak w przypadku Wolfsburga, ciężko będzie im powtórzyć sukces, ale liczę na nich bardzo i mam nadzieję, że ekipa Laurant Blanc będzie nas czarować dobrą grą przez cały następny sezon.


Obrazek
18danek97

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2008
Posty: 194
Rejestracja: 27 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 18:03

w lidze francuskiej postawiłbym na Marsylię robią ostatnio duże wzmocnienia i myślę że w tym sezonie nie dostana zadyszki jak w poprzednim a jeśli nie Marsylia to Bordeaux obroni tytuł mistrzowski mam nadzieję że Lyon już nie będzie się liczył we Francjii


kamiloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 245
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 21:16

W Ligue 1 o mistrza powinny powalczyć 3 drużyny: Lyon, Marsylia i Bordeaux.
Lyon napewno będzie bardzo chciał odzyskać mistrzostwo, Marsylia dokonała ciekawych wzmocnień, więc walka o mistrzostwo w Francji powinna być bardzo ciekawa.

W Bundeslidze sezon także powinien być ciekawy.
Bayern również będzie chciał odzyskać tytuł, groźne powinno być HSV, Wolfsburg, jeśli się nie osłabi, pewnie ukończy sezon w czołówce.


PETRONAS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 26 lipca 2009, 13:29

Marsylia już któryś raz z rzędu celuje w mistrzostwo... Oby Lyon nie dał rady. Ogólnie Bundesliga i Ligue1 trzymały w emocjach do samego końca
i na fotelu lidera było wiele zespołów Żeby było tak w serie A lub Premier L. albo Primera Division, gdzie o mistrza walczy kilka zespołów rok w rok, albo Real goni Barce albo odwrotnie, pomyslec jakby w serie a teraz Bari miało być po połowie sezonu na 1 miejscu jak Hoffenheim w Bundeslidze ostatnio.

A propos gdzie można zobaczyć ligi, mecze i forme w poprzednich sezonach
, bo chciałem coś sprawdzić. Dzięki jak coś.


DIEGOOOOOOOOO!!!!!!!
ODPOWIEDZ