Wszystko o zagranicznych ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 03 października 2011, 00:56

Szybkie podsumowanie ciekawego piłkarskiego weekendu:

Pierwszy mecz Roberto na ław... tfu na boisku w roli trenera i porażka z Lokomotivem 1:0.

W Anglii Chelsea demoluje Bolton, a hattrickiem popisuje się Lampard. City rozbija Blackburn (które wygrało z Arsenalem) 4:0 po naprawdę ładnej grze. Damn szejks. W derbach Liverpoolu The Reds wygrywają dzięki pomocy sędziego (poziom arbitra porównywalny do meczu Napoli z no... tymi na I). Ponadto kolejna część serialu "Kryzys Arsenalu". Tym razem 2:1 z Tottenhamem po interesującym i zaciekłym meczu.

Muszę przyznać, że PL ogląda mi się w tym sezonie wyjątkowo dobrze.

Głównymi newsami z ligi niemieckiej są na pewno wygrana BvB i hattrick Lewego, oraz zastopowanie Bayernu przez Wieśniaków z Hoffenheim. Niby jedna kolejka, a zrobiło się jakoś bardziej płasko w czubie Bundesligi. Bilans bramkowy Bawarczyków (21:1) robi wrażenie.

U Hiszpanów wszystko w normie, czyli 3 pkt Barcy i Realu. Szlagier kolejki Atletico - Sevilla na remis, samo spotkanie takie sobie. Zaskakuje mnie wysoka pozycja Malagi, a przede wszystkim Levante :shock:

W Ligue1 trzy ważne mecze. Lille w końcu udało się wygrać (meczu nie oglądałem). Marsylia mimo rozmontowania BvB nadal cieniuje w lidze tym razem remisując ze słabym Stade Brest. Hitem było spotkanie PSG-Lyon zakończone wynikiem 2:0. Grał Sissoko. Polecam obejrzeć choćby po to, by zobaczyć w akcji Pastore, a przede wszystkim gościa nazwiskiem (pseudonimem ?) Nene. Meczów we Francji nie śledzę zbyt dokładnie, ale po tym co widziałem chcę go w Juve. :D Chłopak jest kosmiczny.


Fajnie, że od początku sezonu w najlepszych ligach europejskich panuje zacięta rywalizacja. Wiadomo, że to dopiero pierwsze kolejki, ale tak małe różnice punktowe cieszą oko. Jeśli tendencja się utrzyma, to walka o mistrzostwa poszczególnych krajów będzie emocjonująca do samego końca, na co po cichu liczę.

Oczywiście w SERIE A Juventus mógłby odskoczyć i liderować do końca sezonu z bezpieczną przewagą. Nie obraziłbym się. :wink:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 października 2011, 09:03

Zobaczcie, jak powoli zaczyna zgrywać się PSG. Wczoraj pewnie ograli Lyon i są samodzielnym liderem Ligue1. Pastore znowu wsadził bramkę i to po indywidualnej akcji. Szczerze powiem, że uważałem go za mocno przereklamowanego i wątpiłem, że stanie się gwiazdą ligi francuskiej, jednak powoli zmieniam zdanie. W Paryżu od początku sezonu gra świetnie.

Gdy patrzę na ich skład, to jestem pod wrażeniem. Sirigu, Lugano, Sakho, Bodmer, Nene, Sissoko, Menez, Pastore, Gameiro, Hoarau. Ponoć ma do nich dołączyć Balzaretti. Moim zdaniem naprawdę mają szansę na stałe zagościć w LM


Obrazek
Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 03 października 2011, 12:00

Pastore spodobał mi się na RPA 2010 i jak widać wciąż świetnie się rozwija. Oby tak dalej.

Ciekaw jestem jak będzie radzić sobie w dalszej części sezonu Chelsea, podoba mi się bardzo jak Villas-Boas pracuje podczas meczu, potrafi świetnie zmieniać zawodników, nie boi się podejmować decyzji i cały czas żyje spotkaniem.


Serpente

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2011
Posty: 158
Rejestracja: 11 września 2011

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2011, 03:08

Ładnie wczoraj się działo w Amsterdamie:


Obrazek
Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2011, 07:57

Serpente pisze:Ładnie wczoraj się działo w Amsterdamie:
Brawa dla bramkarza AZ. Izajasz z ajaxu dostał szybciej niż Najman :lol: Decyzji sędziego szkoda komentować. Bardzo dobrze, że Alkmaar zeszło po całej tej szopce do szatni.


Obrazek
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2011, 12:57

Jako że na YT już nie można tego zobaczyć wrzucam inny link:
http://goalshighlights.com/2011/12/goal ... z-alkmaar/
Głupota sędziego straszna. :angry: Dobrze że trener AZ podjął decyzję o zejściu z boiska na rzecz protestu. :ok:


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2011, 19:47

Cała sytuacja jest niezwykła.
Faktem jest, że ten kibic to kretyn, ale bramkarz też jest jakiś furiantem.
Ciekawe jakie będą konsekwencje dla obu klubów.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2011, 20:01

Postawmy się na miejscu bramkarza. Chyba każdy by zareagował podobnie w takim momencie i nie myślałby o konsekwencjach. Na pewno ogromny minus dla porządkowych za niedopilnowanie i to oni powinni beknąć najbardziej moim zdaniem.
Jakie są w ogóle kryteria w takich sytuacjach? Sędzia musi pokazać czerwień graczowi? Wiele podobnych, choć na pewno mniej drastycznych sytuacji krąży po internecie i zawsze kończy się to czerwoną kartką.
Według mnie bramkarz zostanie ukarany, choć powinni wziąć pod uwagę, że kibic był wyjątkowo agresywny.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2011, 20:18

Bramkarz może i troszke nagiąl 'samoobrone' ale mimo wszystko nie dziwie mu sie :wink: Sprawa dwuznaczna, bo sędzia raczej musial wyrzucić go z boiska, z drugiej jednak strony moralnie, piłkarz jak dla mnie całkowicie zostaje rozgrzeszony :)


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2011, 21:13

Według włoskich mediów Carlo Ancelotti zostanie trenerem PSG. Informację tę podają m.in. "Il Corrierre dello Sport" i "La Gazzetta dello Sport".

52-letni Carlo Ancelotti w przeszłości był cenionym pomocnikiem Parmy, Romy i Milanu. Strzelił jednego gola w 26 meczach reprezentacji Włoch.

Jako szkoleniowiec prowadził Reggianę, Parmę, Juventus, Milan oraz Chelsea.
Jestem ciekaw jak sobie Carletto poradzi z PSG. :think:


Obrazek
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2011, 00:39

Dante93 pisze:Bramkarz może i troszke nagiąl 'samoobrone' ale mimo wszystko nie dziwie mu sie :wink: Sprawa dwuznaczna, bo sędzia raczej musial wyrzucić go z boiska, z drugiej jednak strony moralnie, piłkarz jak dla mnie całkowicie zostaje rozgrzeszony :)
Podobno kartkę mu odwiesili. I dobrze, bo wiadomo, ze kazdy zachowalby sie w tej sytuacji podobnie. Poza tym, spojrzcie, 19 letni łysol, zapewne pijany lub naćpany probuje Cie kopnac w plecy, podczas gdy Ty juz dostatecznie zdenerwowany nie spodziewasz sie zupelnie czegos takiego. Mysle, ze to jest dostateczne usprawiedliwienie dla zbutowania tego jegomościa. Zwlaszcza, ze widac po jego sposobie kopniecia, ze widac ze jakies tam techniki walki posiadl, a nawet w sposobie w jaki bronil sie przed kopniakami lezac na ziemi, widac, ze technika obronna nie jest mu obca, i ze musial cos trenowac. Spojrzcie uwaznie. Przeciez te kopniaki praktycznie go nie doszly, a przy odrobinie szczescia mogl podciac Estebana, badz mu cos zrobic. Zapewne tez, gdyby sie tylko wywalil, po paru sekundach kontynuuowalby atak, a tak, zostal unieszkodliwiony.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 23 grudnia 2011, 15:53

Po Suarezie mamy kolejny ciekawy incydent z rasizmem w tle:

Marokańczyk Kamel Chafni z Auxerre podczas kłótni z sędzią liniowym został wyzwany po czym główny dał mu drugą żółtą za agresję. Podobno zawodnik drużyny przeciwnej potwierdza wersję Chafniego. Sprawa dotarła do sądu.

Sędzia główny broni liniowego i dodaje, że to jego wieloletni przyjaciel, który na dodatek pracował razem z nim w Afryce przy szkoleniu lokalnych sędziów.

Powiem szczerze, rasistowskie obelgi to jedno z najbardziej prymitywnych rzeczy jakie człowiek może powiedzieć ale denerwują mnie te czasy kiedy wszyscy ciągle czują się czymś urażeni albo dyskryminowani i chcą odszkodowania za jakieś pierdoły. Daję głowę, że to było trochę udawane a nazwanie go "arabem" tudzież "kebabem" tak naprawdę go wcale tak nie rozwścieczyło, że koledzy musieli go trzymać, żeby nie rzucił się na sędziego.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2011, 13:12

AS Monaco ma nowego właściciela. W klub z księstwa zainwestował Dmitry Rybolovlev znany również jako "Król nawozów". :wink: Wygląda na to, że dla niedawnego finalisty LM nastały lepsze czasy. Ciekaw jestem jak szybko zacznie budować drużynę nowy właściciel, w tej chwili Monaco jest na ostatnim miejscu w Ligue 2.


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2011, 13:30

czyli zacznie od 1 stycznia budowac


Azazel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2010
Posty: 880
Rejestracja: 03 lipca 2010

Nieprzeczytany post 24 grudnia 2011, 13:30

I ciekawe w jaki sposób będzie budowana? Wiadomo że ze względu na ligę w której aktualnie grają nie ściągną już na starcie tabuna drogich piłkarzy, którzy są uznawani za najlepszych i najdroższych. Ciekawe czy zdecyduje się bardziej na systematyczność czy może jak to mają miliarderzy w zwyczaju na czas, byle szybciej osiągnąć sukces :whistle: . Lubię Monaco więc mam nadzieje że pieniądze - nie koniecznie gigantyczne - będą systematycznie wydawane na rzeczywiste braki w klubie. Chciałbym aby w 6-7 lat ładnie się rozwinęli i zaczęliby na nowo mieszać w Europie.


ODPOWIEDZ