Wszystko o zagranicznych ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2011, 15:43

No cóż, Ibra to typowy najemnik, nie ma co dyskutować w tej kwestii. Jedyną rzeczą, która rożni go od np. Adebayora jest to, że Togijczyk otwarcie przyznał, że gra dla kasy, a Zlatan zawsze mówi o swojej miłości do klubu :roll:

Jednak ostatnio przeczytałem, że chce zostać w Milanie:

http://www.eurofutbol.pl/news/283674-Ib ... w-Milanie/


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2011, 16:17

Wczoraj Real, dzisiaj Milan. Nie czytajcie tych pismaków. Ibra leży sobie teraz gdzieś, chilluje. A dziennikarze piszą, aby pisać. Robić coś przecież muszą.

Za 3 tygodnie zadzwoni do Zlatana Mino Raiola z pytaniem gdzie chce grać. Z racji tego, że agent zawodnika tak jak i sam zawodnik są pazerni na kasę to polecą tam gdzie płacą więcej. A nawet gdyby to przecież w Mediolanie fajnie mu się chyba żyje.

Ibra mógłby zagrać w Juventusie. Dla Szweda, dla Raioli to tylko kwestia €.


Obrazek
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2011, 16:39

francois pisze:Jedyną rzeczą, która rożni go od np. Adebayora jest to, że Togijczyk otwarcie przyznał, że gra dla kasy, a Zlatan zawsze mówi o swojej miłości do klubu :roll:
Naprawdę? Nie wiem, może coś przeoczyłem ale wydaje mi się, że nic o żadnej miłości nie mówił. Mi zapadło w pamięć to, że stwierdził, że nie będzie się tłumaczył kibicom interu bo i tak nie zrozumieją :) Całował herb każdej koszulki ale on tak po prostu ma. Torres w ogóle tego nie robi bo mówi, że tylko Atletico się dla niego liczy a Trezeguet z kolei pocałował herb Herculesa. Tak nawiasem, mam wielką nadzieję, że Treze nie skończy w Napoli

Tak nawiasem, mam takie pytanie bo zbyt młody jestem, żeby pamiętać takie rzeczy - przy transferach Baggio też były takie jazdy na niego?

I ciekawostka - Pirlo dołączył do tego wąskiego grona piłkarzy, którzy byli zawodnikami Milanu, interu i Juve :)


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2011, 15:08

Oj ciekawie, bardzo ciekawie się robi w Paryżu.
W ostatnim sezonie postawa paryżan w Ligue One była pozytywnym zaskoczeniem, teraz gdy szejkowie zainwestowali w klub, może uda im się zbudować drużynę która postraszy najlepszych w Europie.
Potrzebny jest tylko ktoś kto z głową te pieniądze wyda, bywało już przecież tak że PSG zupełnie nie trafiało z wzmocieniami i to dość często zresztą.
Jestem ciekaw jak sprawdzi się w roli dyrektora sportowego Makelele, jeśli oczywiście to on dostanie tą robotę.


Obrazek
esteban

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2010
Posty: 117
Rejestracja: 22 października 2010

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2011, 15:29

Juras_Senat pisze:Oj ciekawie, bardzo ciekawie się robi w Paryżu.
W ostatnim sezonie postawa paryżan w Ligue One była pozytywnym zaskoczeniem, teraz gdy szejkowie zainwestowali w klub, może uda im się zbudować drużynę która postraszy najlepszych w Europie.
Potrzebny jest tylko ktoś kto z głową te pieniądze wyda, bywało już przecież tak że PSG zupełnie nie trafiało z wzmocieniami i to dość często zresztą.
Jestem ciekaw jak sprawdzi się w roli dyrektora sportowego Makelele, jeśli oczywiście to on dostanie tą robotę.
A nie czasem Makelele ma być jakimś skautem od dorodnych murzynów?


Zawsze i Wszędzie Juventus Najlepszy Będzie
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2011, 15:37

esteban pisze: A nie czasem Makelele ma być jakimś skautem od dorodnych murzynów?
W źródle jest informacja o jego prawdopodobnym zastapieniu Alaina Roche, a ten był dyrektorem sportowym paryżan.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2011, 15:43

esteban pisze:
Juras_Senat pisze:Oj ciekawie, bardzo ciekawie się robi w Paryżu.
W ostatnim sezonie postawa paryżan w Ligue One była pozytywnym zaskoczeniem, teraz gdy szejkowie zainwestowali w klub, może uda im się zbudować drużynę która postraszy najlepszych w Europie.
Potrzebny jest tylko ktoś kto z głową te pieniądze wyda, bywało już przecież tak że PSG zupełnie nie trafiało z wzmocieniami i to dość często zresztą.
Jestem ciekaw jak sprawdzi się w roli dyrektora sportowego Makelele, jeśli oczywiście to on dostanie tą robotę.
A nie czasem Makelele ma być jakimś skautem od dorodnych murzynów?
Wyobrażasz sobie, co by się działo, gdyby u nas zatrudnili w takiej roli np. Thurama? ;)

Makelele.. swego czasu obok Edgara jeden z najlepszych DMF w Europie. Legenda.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2011, 16:06

deszczowy pisze: Wyobrażasz sobie, co by się działo, gdyby u nas zatrudnili w takiej roli np. Thurama? ;)
Eee.. Nie. :) Thuram to w ogóle był jakiś taki.. za spokojny?
Jakoś nie pasowałby mi do żadnej roli kierowniczej.

Edit: Ajajaj!!! Nie zakumałem. :wink:
Na łowcę murzynów idealny. :P
deszczowy pisze: Makelele.. swego czasu obok Edgara jeden z najlepszych DMF w Europie. Legenda.
Jedyny piłkarz który budził moją sympatię będąc graczem Realu. Zawsze go podziwiałem.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2011, 19:31

Może to plota ale przynajmniej ciekawa. Manchester City chce Ronaldo, ponoć był kontakt a najlepsze w tym newsie są wymagania CR:
Gwiazdor "Królewskich" według doniesień "Sunday Mirror" miał przedstawić swoje żądania. Portugalczyk chciałby zarabiać 400 tysięcy funtów tygodniowo, mieć koszulkę z numerem 7 i opaskę kapitańską, a także zawsze być najlepiej opłacanym piłkarzem klubu.
Chcą na niego wydać 150mln funtów, co i tak jest mało dla tego szejka :roll:

PS.Kiedy wprowadzą ten limit na kase na transfery?


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 12 czerwca 2011, 19:45

Limit ma być chyba od sezonu 2013/2014, ale od obecnego kwota wydawana na transfery nie może byc chyba wyższa o 30/40 mln € niz przychód/dochód klubu. I własnie - chodzi o dochód czy przychód?

EDIT: Z tego co czytam na necie, to chodzi o dochody. Ktos wrzucił niedawno na forum ciekawy artykuł dotyczący wychodzenia na 0, dziesięciu klubów. Pamiętam, że Juve miało kilka milionów na plus, najwięcej miał Real - kilkadziesiąt. Teraz pytanie - w myśl tej zasady, moglibyśmy wydac na transfery tylko kilka mln €, a Real "tylko" koło 40? Chyba nie... Czego nie rozumiem, albo gdzie popełniam błąd? :)


Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2011, 21:38

Do Malagi przechodzi Joris Mathijsen za około 2-3 miliony euro i także, już oficjalnie, Jeremy Toulalan za nieznaną kwotę(chyba coś w granicach 10-15 mln euro). Z takim składem Malaga może już walczyć o Lige Europejska. Jak kupią jeszcze ze 2 klasowych grajków to i o LM powalczą. A jak tak dalej pójdzie to jako jedyni mają szansę by za 2-4 lata rozdzielić duopol Real-Barca czego im życzę. Patrząc na to w jaki sposób budują skład ręce same składają się do oklasków- rozsądnie, wzmacniając wszystkie formacje i za niewielkie pieniądze.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 12:36

Remi Garde trenerem Lyon'u. Długo działacze francuzów nie szukali kandydata na miejsce Puela, widocznie Garde był już jakiś czas szykowany na to stanowisko.
Jego CV nie powala, dotychczas nie prowadził żadnej drużyny samodzielnie, jestem niezmierne ciekaw jak sobie poradzi w nadchodzącym sezonie.
Zastanawiam się też, jak będzie widział sprawę sprzedaży Bastosa, niby Brazylijczyk chce odejść, władze Lyonu wyrażają na to zgodę, ale może Garde będzie chciał zatrzymać reprezentanta Canarinhos.


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 12:42

Myślę, że sprawa jego transferu jest już przesądzona i zmiana na stanowisku trenera nie będzie miała na to żadnego wpływu. Sam zawodnik wydaje się być zbyt zdecydowany na transfer żeby można mu teraz to wybić z głowy.

Z innej beczki... Villas Boas oficjalnie trenerem Chelsea. Za ogromne pieniądze. Tyle bulić na trenera... Szok.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 13:02

steru pisze: Z innej beczki... Villas Boas oficjalnie trenerem Chelsea. Za ogromne pieniądze. Tyle bulić na trenera... Szok.
Romek nie spocznie póki nie wygra LM, Ancelotti poleciał właśnie nie za postawę w lidze, a brak sukcesu w Europie. AVB ma zapewne przed sobą taki sam cel, jeśli w przeciągu dwóch lat się z niego nie wywiąże, podzieli los byłego trenera Milanu. I nikt nie będzie pamiętał o pieniądzach jakie na niego wydano.


Obrazek
DiaVolO

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2010
Posty: 487
Rejestracja: 09 lutego 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2011, 15:59

steru pisze: Z innej beczki... Villas Boas oficjalnie trenerem Chelsea. Za ogromne pieniądze. Tyle bulić na trenera... Szok.
No ale co tam,Premierleague nie zabija Europejskiego futbolu. Tak samo jak właśnie mistrz Francji Cabaye odszedł z Lille do Newcastle. Widać woli sobie pokopać w Anglii (bo co innego może Newcastle osiągnąć niż walka o 6-8 miejsce w tabeli) niż walczyć o mistrza w swoim kraju i grać w Lidze Mistrzów :angry:


ODPOWIEDZ