Wszystko o zagranicznych ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 18:44

Nie tak dawno jeden z moich fanów
tOmek8820 pisze:
15 stycznia 2021, 22:21
Muszę to napisać : niedobrze mi się robi od twoich wypocin. Nie wiem po co trolujesz i jątrzysz akurat tutaj, pewnie masz jakiś problem ze sobą. Przez takich jak ty forum JP zmierza ku upadkowi. Ostatni gasi światło. Takim jak ty powinni ustawowo zakazać używania internetu.
postawił przede mną zadanie
tom_gru pisze:
16 stycznia 2021, 01:28
...skoro jesteś takim specjalistą odnośnie mercato i FM to możesz wskazać 10 nazwisk zawodników, których powinien pozyskać Juventus w najbliższym czasie (przez dwa najbliższe okienka transferowe), przy założeniu, że jesteś ograniczony budżetem 300 mln EUR na transfery i wynagrodzenia netto. Liczę na zawodników, którzy od razu wzmocnią drużynę.
ale niestety nie raczył już odpisać na moją odpowiedź.

Tym nie mniej postanowiłem stworzyć sobie listę zawodników, na których moim zdaniem Paratici powinien mieć oko. Nie oznacza to, że każdego z nich chciałbym u nas za wszelką cenę. Zalecam traktować listę bardziej jako 'okno wystawowe', dlatego też wrzucam tutaj zamiast do tematu o naszym mercato. Ligi brane pod uwagę: Premier League, Bundesliga, La Liga, Ligue1, Eredivisie, Liga NOS.

ŚO: Dayot Upamecano (klauzula 42 mln €), Marcos Senesi, Jules Koundé, Pau Torres, Benoît Badiashile

LO: Alejandro Grimaldo, Owen Wijndal, José Gayà, Maxwel Cornet, Romain Perraud

PO: Héctor Bellerín, Lutsharel Geertruida, Léo Dubois

DP: Boubakary Soumaré, Rúben Neves, Teun Koopmeiners, Joey Veerman (ŚP)

ŚP: Florian Neuhaus, Paul Pogba, Donny van de Beek, Youri Tielemans, Ryan Gravenberch (DP), Carlos Soler, Eduardo Camavinga

OP: Christopher Nkunku, Dani Olmo, Christoph Baumgartner, Houssem Aouar , Yusuf Yazici, Sofiane Diop, Yacine Adli, Adil Aouchiche

LS: Moussa Diaby, Marcus Thuram, Jonathan Bamba, Amine Gouiri (ŚN)

PS: Leon Bailey, Pedro Gonçalves, Jonathan Ikoné

ŚN: Darwin Núñez, Danilo, Donyell Malen, Lassina Traoré, Youssef En-Nesyri, Boulaye Dia


Oczywiście większości nie widziałem w akcji na żywo. Jako źródła posłużyły mi portale transfermarkt, whoscored (charakterystyka) i twitter, artykuły prasowe, opinie z zagranicznych anglojęzycznych stron i for klubowych, oraz materiały filmowe (głównie youtube). Nie korzystałem z pomocy Football Managera, ani żadnej innej gry.

Jeśli ktoś uważa, że dana pozycja w Juve wymaga świeżej krwi, ale nie ma pomysłu kim ją obsadzić, może zasugeruje się moimi typami i samemu przeprowadzi małe śledztwo. Mając jakieś 3/4 listy uświadomiłem sobie, że mogłem zapisać informacje, które znalazłem, ale mówi się trudno.

Część nazwisk jest powszechnie znana, ale starałem się ją stonować i dostosować do obecnych warunków ekonomicznych. Uważam, że żaden z piłkarzy nie kosztowałby powyżej 100 mln, chociaż rozstrzał cenowy i różnica w umiejętnościach w części przypadków może być bardzo duża. Chociażby ze względu na etap kariery. To tak ma marginesie, żebym nie musiał znów czytać bzdur wyssanych z palca na mój temat
jakku1 pisze:
16 stycznia 2021, 13:26
Piszesz sobie radosnie, ze wzial i bys powalczyl o Lukaku. No fajnie. A ja bym powalczyl o Messiego, Neymara i Mbappe.
i nietrafionych anegdotek o burdelach.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2021, 20:09 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 19:32

Wrzucam bardziej jako ciekawostke niz informacje o konkretnym pozarze u naszego najblizszego rywala z LM.
https://www.sport.pl/pilka/7,65043,2672 ... wideo.html

W skrocie - po wygranym meczu dwoch pilkarzy FCP sie poklocilo. Raczej nic wielkiego, Louma juz przeprosil Pepe ale moze cos tam w szatni peknie do 17/02 :devil: Mimo wszystko dziwne, wspomniany Louma wszedl w 94 minucie wiec zbyt duzo nie mial do zepsucia. Pepe za to znany jest ze swojego stoickiego spokoju :D oby nie ostygl do meczu z nami a moze zagramy w przewadze

E: zamienilem slowo "pie rdo la" na "nic wielkiego", ale co w tym pierwszym zlego ? nie wiedzialem ze to "brzydkie slowo" .. ah ta cenzura :D


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 21:07

@jackop: te 10 nazwisk do wzmocnienia Juve z miejsca to te pogrubione? nie odleciałeś trochę?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2021, 21:38

Maly pisze:
26 stycznia 2021, 21:07
@jackop: te 10 nazwisk do wzmocnienia Juve z miejsca to te pogrubione?
Niekoniecznie. Kolega tomek postawił mi nierealne warunki, a kiedy wyjaśniłem mu dlaczego to się ulotnił.
jackop pisze:
26 stycznia 2021, 18:44
Tym nie mniej postanowiłem stworzyć sobie listę zawodników, na których moim zdaniem Paratici powinien mieć oko.
Patrząc pozycja po pozycji wyróżniłem tą 10tkę aby zaakcentować, że na nich głównie skupiłbym swoją uwagę w naszej sytuacji. Jest to wyłącznie moja osobista preferencja. Jeśli wiedziałbym, że Paratici ma do wydania na transfery kilkaset milionów euro w najbliższym okienku, to na pewno zmieniłbym swoje typy.

Zacytowałem jego post, ponieważ z tego zaczerpnąłem inspiracje do zrobienia przeglądu lig. Drugim powodem były teksty typu: "nie za bardzo wiem kto mógłby przyjść", "nie mam pomysłu kim moglibyśmy go zastąpić", na które natknąłem się na różnych forach. Wiąże się to z coraz częściej pojawiającym się pytaniem, czy poziom piłkarzy z roku na rok spada coraz bardziej i nie ma w kim wybierać. Lata lecą, zawodnicy przechodzą na emeryturę i nagle orientujesz się, że nie masz pojęcia jak wygląda sytuacja, chociaż 10 lat temu potrafiłeś wymienić najfajniejsze kąski z połowy europejskich klubów - osobiście się o tym przekonałem tworząc tę listę :prochno:

Posługując się przykładami; mając 22 mln które potencjalnie wydamy na Skamake, najpierw ruszyłbym z zapytaniem, czy wystarczyłoby na któregoś z mojej listy. Jeśli nie mamy w planach wykupu Moraty lub jeśli chcemy sprzedać Dybalę to z miejsca zapukałbym do drzwi Malena. Decydujemy się na zakup nowego ŚO? Jules Koundé i Pau Torres to odpowiedni ludzie do tego aby okazać im zainteresowanie. Z resztą news o Hiszpanie dosłownie dzisiaj pojawił się na forum; to samo w przypadku vdB, o którym pisałem kilka dni temu będąc w trakcie poszukiwań.

Generalnie tymi zawodnikami zastępowałbym piłkarzy z naszej kadry, zarówno podstawowych jak i rezerwowych. Jak w najbliższych miesiącach ktoś zapyta mnie: "to kogo ty byś sprowadził panie specu", będę odsyłał do posta wyżej :cooler:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2021, 15:12

Jako, że odpływ "gwiazdorów" ligi chińskiej powoli dobiega końca (ostatnio Paulinho) postanowiłem sprawdzić kto jeszcze pozostał na placu boju. Niedobitkami, które wciąż utrzymują posadę są: Oscar, Mousa Dembele, Marko Arnautovic, Marouane Fellaini, Cedric Bakambu oraz <fanfary> Adrian Mierzejewski. Reszta zwinęła już manatki, a po klubach, które potrafiły wydawać dziesiątki milionów euro, nie pozostał już praktycznie ślad.

Także o "opychaniu zawodników do Chin" można już tylko opowiadać historie z przeszłości.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 10:26

Wystarczyło jedno okienko żeby liczba nazwisk mocno się skurczyła.
jackop pisze:
26 stycznia 2021, 18:44
ŚO: Dayot Upamecano (klauzula 42 mln €), Marcos Senesi, Jules Koundé, Pau Torres, Benoît Badiashile

LO: Alejandro Grimaldo, Owen Wijndal, José Gayà, Maxwel Cornet, Romain Perraud

PO: Héctor Bellerín (?), Lutsharel Geertruida, Léo Dubois

DP: Boubakary Soumaré, Rúben Neves, Teun Koopmeiners, Joey Veerman (ŚP)

ŚP: Florian Neuhaus, Paul Pogba, Donny van de Beek, Youri Tielemans, Ryan Gravenberch (DP), Carlos Soler, Eduardo Camavinga

OP: Christopher Nkunku, Dani Olmo, Christoph Baumgartner, Houssem Aouar , Yusuf Yazici, Sofiane Diop, Yacine Adli, Adil Aouchiche

LS: Moussa Diaby, Marcus Thuram1, Jonathan Bamba, Amine Gouiri (ŚN)

PS: Leon Bailey, Pedro Gonçalves, Jonathan Ikoné

ŚN: Darwin Núñez, Danilo, Donyell Malen, Lassina Traoré, Youssef En-Nesyri, Boulaye Dia
Dayot Upamecano - Bayern, klauzula
Maxwel Cornet - Burnley, 15 mln
Romain Perraud - Southampton, 12 mln
Héctor Bellerín - Betis, wyp.
Lutsharel Geertruida - przedłużenie kontraktu sierpień '21
Boubakary Soumaré - Leicester, 20 mln
Teun Koopmeiners - Atalanta, 12 mln
Eduardo Camavinga - Real, 31 mln
Christoph Baumgartner - przedłużenie kontraktu marzec '21
Yacine Adli - Milan, 8 mln
Leon Bailey - Aston Villa, 32 mln
Donyell Malen - BvB, 30 mln
Lassina Traoré - Szachtar, 10 mln
Boulaye Dia - Villarreal, 12 mln

1 - naderwanie więzadła w kolanie


Lista na mercato 2022

ŚO: Marcos Senesi, Jules Koundé, Pau Torres, Benoît Badiashile

LO: Alejandro Grimaldo, Owen Wijndal, José Gayà

PO: Lutsharel Geertruida, Léo Dubois

DP: Rúben Neves, Joey Veerman (ŚP)

ŚP: Florian Neuhaus, Paul Pogba, Donny van de Beek, Youri Tielemans, Ryan Gravenberch (DP), Carlos Soler

OP: Christopher Nkunku, Dani Olmo, Christoph Baumgartner, Houssem Aouar , Yusuf Yazici, Sofiane Diop, Adil Aouchiche

LS: Moussa Diaby, Marcus Thuram, Jonathan Bamba, Amine Gouiri (ŚN)

PS: Pedro Gonçalves, Jonathan Ikoné

ŚN: Darwin Núñez, Danilo, Youssef En-Nesyri


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 14:42

@jackop
Możesz trochę rozbudować listę o następujące nazwiska:
Boubacar Kamara (Marsylia),
Niklas Sule (Bayern) - chociaż pewnie zaraz przedłuży umowę,
Andreas Christensen (Chelsea),
Matthias Ginter (Borussia M.),
Antonio Rudiger (Chelsea),
Noussair Mazraoui (Ajax).
Swoją drogą, to żal, że nie dogadaliśmy się z Mendesem odnośnie przyjście Rubena Nevesa w zamian za udobruchanie nas za wypchnięcie Ronaldo poniżej jego wartości księgowej.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 15:05

Jak chcesz możesz użyć i tworzyć własną ;) Moimi kryteriami były górna granica wieku, brak gry dla TOPowego klubu i o ile to możliwe/na ile byłem w stanie przewidzieć, relatywnie niska cena (na kieszeń Juventusu) w stosunku do prezentowanej jakości - po tym co zobaczyłem i przeczytałem. Jedynymi wyjątkami byli Pogba, ze względu na nieustanne plotki łączące go z nami oraz wygasający kontrakt i VdB, który nie zaaklimatyzował się w United.

W trakcie sezonu pewnie będę aktualizował listę i dojdzie do przetasowań, więc Kamara i Mazraoui może się załapią. Taka moja zabawa w scouting.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 15:11

@jackop
To tylko sugestia, a bez sensu jest tworzyć alternatywną listę ciekawych zawodników skoro już stworzyłeś już coś rozbudowanego (to tak jakbym powielał listę Dragona z kontuzjami dodając np. jedynie sraczkę Ruganiego).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 16:05

jackop pisze:
18 września 2021, 15:05
Moimi kryteriami były górna granica wieku, brak gry dla TOPowego klubu i o ile to możliwe/na ile byłem w stanie przewidzieć, relatywnie niska cena (na kieszeń Juventusu) w stosunku do prezentowanej jakości - po tym co zobaczyłem i przeczytałem. Jedynymi wyjątkami byli Pogba, ze względu na nieustanne plotki łączące go z nami oraz wygasający kontrakt i VdB, który nie zaaklimatyzował się w United
o Tielemansie zapomniałeś ;) 44mln na TM w momencie gdy tworzyłeś listę nie sugeruje, że można go kupić tanio.

@dimebag11: też pobaw się w scouta i stwórz swoją listę ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 16:46

Maly pisze:
18 września 2021, 16:05
o Tielemansie zapomniałeś ;) 44mln na TM w momencie gdy tworzyłeś listę nie sugeruje, że można go kupić tanio.
Dlatego dodałem słowo relatywnie ;) Lisy to nie powinna być zapora nie do przejścia w negocjacjach, a jego kontrakt kończy się w 2023r. Oczywiście porównując do innych zawodników jest to jedna z opcji premium na liście tak jak Kounde czy Diaby, ale na pewno tańsza niż Van Dijk, De Bruyne, Mbappe, Haaland i inne koksy. Wszystko zależy od dostępnego budżetu, a tej materii nie będę specjalnie spekulował. Na chwilę obecną przyjmuję, że będziemy mogli kupić maksymalnie za tyle, za ile sprzedamy.

Zobaczymy jak będzie wyglądał najbliższy sezon wykreślonych, bo kwoty transferów nie były niesamowicie wysokie. Ze wszystkich najbardziej boli Koopmeiners za 12 mln (poniżej wyceny na tm) ze śmiesznie niską pensją w okolicy 1 mln. Właśnie za takie pieniądze trzeba wyciągać takich piłkarzy, a nie wtedy gdy będą kosztować 50+ i ustawi się kolejka chętnych, bo w ten sposób operować może każdy głupi z odpowiednim zapleczem finansowym.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 20:12

To prawda, nie stać nas na rywalizowanie z Anglikami czy PSG a nawet z Realem. Taki "talent" za 12 czy 15mln powinien być u nas 1-2 rezerwowym i wchodzić powoli do składu zamiast ogranego 30 latka bez żadnego marginesu rozwoju.
Problemem w takim rozwiązaniu jest jednak trener i zarząd, którzy chcą na już. Mieliśmy już przecież w przeszłości wielu takich rozwojowych, którzy po prostu byli odpalani przy pierwszej okazji bo trener wolał wprowadzać doświadczonego gracza w 85 minucie na utrzymanie wyniku. Nie trzeba sięgać daleko - w to lato przecież chcieliśmy oddać McKenniego praktycznie za tyle ile w niego zainwestowaliśmy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ