Wszystko o zagranicznych ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 11:23

Wydaje mi się że jeżeli nawet udałoby się Celtom przenieść do Anglii to tam dopiero zobaczyli by na czym polega walka o każdy punkt - generalnie imo Celtic jest za cienki na lige angielską, tylko oni sami tego nei wiedzą i wydaje im się że walczyli by tak o LE podczas gdy bronili by się przed spadkiem.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 11:28

Vimes pisze:Chodzi o to, że na taki prawny myk pozostałe kluby mogły przymknąć oko.
prawny myk? to po co dbać o finanse, financial fair-play itd, skoro po bankructwie, można otworzyć na nowo spółkę i przegonić całę organizację spod jednej budki do drugiej?
Fiora poleciała dokładnie za to samo, też się przemieniła... grała od C1. Słusznie. Jakiś bat musi być.
Łoles pisze:generalnie imo Celtic jest za cienki na lige angielską, tylko oni sami tego nei wiedzą i wydaje im się że
Celtic tego nie wie, ale Łoles wie :prochno: :smile:


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 11:29

Był artykuł na weszło o tym i jeśli wierzyć informacjom tam zawartym to Rangers dostali jeszcze w bonusie roczny zakaz transferów, piłkarze uważają iż ich kontrakty są nieważne więc będą musieli grać juniorami. A co do głosowania to w tym artykule przedstawione jest jako szantaż kibiców innych drużyn, utrzymacie Rengers to my na mecze nie będziemy przychodzić, więc klubu "spuściły" Rangersów. Ale moim zdaniem są sami sobie winni, to jest i tak chyba ewenement że jest jakieś głosowanie, w innych ligach jak zbankrutujesz i powołujesz nową spółkę zawsze zaczynasz od ostatniej ligi. A co do atrakcyjności to na kilka a nawet kilkanaście lat liga szkocka straciła racje bytu bo różnica między Celtickiem a resztą ligi jest zbyt duża. Od 98 roku po zmianach w SPL wygrywał tylko Celtic i Rangers.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 11:35

pan Zambrotta pisze:
Vimes pisze:Chodzi o to, że na taki prawny myk pozostałe kluby mogły przymknąć oko.
prawny myk? to po co dbać o finanse, financial fair-play itd, skoro po bankructwie, można otworzyć na nowo spółkę i przegonić całę organizację spod jednej budki do drugiej?
Fiora poleciała dokładnie za to samo, też się przemieniła... grała od C1. Słusznie. Jakiś bat musi być.
Tylko, że Fiorentina nigdy nie miała takiego znaczenia dla Serie A, co Rangersi dla SPL. W Szkocji liczą się tylko dwa zespoły. W roli bata mogli wykorzystać ujemne punkty i kilkuletni zakaz tansferów. Dla jasności, nie twierdzę, że degradacja Rangersów jest niesprawiedliwa, tylko, że wyjdzie bokiem całej lidze. Ciekawe jak głosował Celtic w tej sprawie?


Obrazek
Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 11:35

pan Zambrotta pisze:Celtic tego nie wie, ale Łoles wie :prochno: :smile:
Oni nie wiedzą a mi się wydaje :prochno: nei pierwszy zresztą raz mi się wydaje :smile: ale żeby nie było niczego* poza kawą i fajkami nie biore :C





* niczego uzależniającego :wink:


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 11:42

pan Zambrotta pisze: Fiora poleciała dokładnie za to samo, też się przemieniła... grała od C1.
Od C2.


Vimes, strata finansowa jest oczywista, marketing ligi leci na łeb na szyję, ale nie można robić prawnych wałków w imię kasy.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 12:05

Poziom ligi szkockiej od kilku lat regularnie się obniżał. Teraz, gdy Rangersi wypadają z gry, SPL ostatecznie straci resztki swojego dawnego prestiżu. Wątpię, aby Celtic był w stanie zawojować cokolwiek w Europie, nie mając żadnych znaczących rywali w lidze.

PS Ciekawy jaki będzie kurs na mistrzostwo Celticu :prochno:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 12:10

Łoles pisze:wydaje im się że walczyli by tak o LE podczas gdy bronili by się przed spadkiem.
Tego nie wiesz. Do Premiership mogliby ściągnąć dużo lepszych piłkarzy niż do swojego szkockiego dołka. Swego czasu przecież ładnie się pokazywali w LM grając z Liverpoolem czy Milanem.


jaqb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2008
Posty: 148
Rejestracja: 03 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 12:17

Ja akurat bardzo źle wspominam mecze tych drwali, pokazywane uparcie przez polską telewizję "bo Boruc".


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 05 lipca 2012, 13:03

Bardzo słuszna decyzja o degradacji Rangers. Grając w takiej lidze jak szkockiej nie musieli się tak zadłużać. A tu jakieś machloje, dziwne podwójne kontrakty... Wszystko żeby być lepszym od Celticu ;)

Liga była i przed tym słaba, a teraz będzie jeszcze słabsza. Co to kogo? Grunt, że sprawę zakończono zgodnie z prawem - bez taryfy ulgowej "bo to Rangers".

PS. Nie znam zasad panujących w Szkocji ale kto wie, może śladem naszych zespołów sobie wykupią miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej jeśli o awans nie będzie zbyt łatwo :whistle:


Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 06 lipca 2012, 00:41

Vimes pisze:Ciekawe jak głosował Celtic w tej sprawie?
A jak myślisz? W końcu już dzisiaj mogą sobie dopisać przynajmniej 4 mistrzostwa kraju :D


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 06 lipca 2012, 07:53

Rangersi jeśli pójdą po rozum do głowy wykorzystają doskonałą szansę jaka się przed nimi otworzyła i jak już mają grać w gównianej lidze wybiorą gównianą ale angielską... jakąś League Two czy coś


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 06 lipca 2012, 08:07

Maly pisze:Rangersi jeśli pójdą po rozum do głowy wykorzystają doskonałą szansę jaka się przed nimi otworzyła i jak już mają grać w ### lidze wybiorą ###ą ale angielską... jakąś League Two czy coś
Po 1sze - Najpierw to by musieli dostac zielone swiatło od Angielskiej Federacji
Po 2gie - Kluby angielskie musialy by sie na to zgodzić(a nie wiem czy chcialyby jakiegos szkockiego bekarta przyjmować do swojej ligi)
po 3cie - UEFA rowniez moglaby zablokowac bez problemu takie rozwiazanie a gdzies wyczytałem, ze własnie federacja kierowana przez Platiniego nie byłaby wielkim zwolennikiem takiego rozwiazania i byc moze postwi veto w tej sprawie.
Po 4te - Nie League Two tylko jeszcze niżej. Gdzies w okolicach 6-7 szczebla rozgrywkowego, czyli tam gdzie zaczyna sie gra polprofesjonalna;)


Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 06 lipca 2012, 09:54

Stewart Regan ze Scottish Football Association sugeruje, że Rangersi nie polecą niżej niż do First Division (II liga). Straty spowodowane zesłaniem Rangersów do jeszcze niższej ligi oznaczałyby jego zdaniem koniec szkockiej piłki. Uważa, że stacje telewizyjne wytrzymają rok bez Rangersów w SPL, bo ich walka o powrót będzie dla nich "fantastyczną historią". Pytanie, co się stanie jak Rangersi nie wywalczą awansu? Szkockie kluby wykazały się rygorystycznym podejściem do zasad w tym głosowaniu, ale jednocześnie nacisnęły duży czerwony guzik z napisem "SPL Selfdestruction" i zaczęli odliczanie.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 21:51

@it doesn't matter:
nie wiem co ma do rzeczy UEFA, powstał przecież nowy klub tak? może grać gdzie chce...
nie wiem też co miałyby mieć do gadania kluby angielskie jeśli tak jak piszesz mieliby grać od samego dołu... jak w wiosce rybackiej powstaje klub i chcą grać to też jakieś kluby muszą wyrazić na to zgodę? to samo tyczy się angielskiej federacji...

wszystko co piszesz potencjalnie mogłoby mieć sens jeśli tak jak mówię Rangersi mieliby zacząć w League Two... wtedy być może i jakieś tam angielskie kluby brałyby udział w jakimś losowaniu chociaż wg mnie i tak najwięcej miałaby do gadania FA, UEFA raczej tak podrzędnymi ligami się nie zajmuje i Platini może sobie mówić co chce ale wpływu na to raczej by nie miał żadnego


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ