Wszystko o zagranicznych ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 22:30

Każdy klub, który chce uczestniczyć w rozgrywkach pod egidą UEFA, musi zostać formalnie zarejestrowany przez federację danego kraju, która UEFA reprezentuje na szczeblu ligowym. Gdyby FA odrzuciła wniosek Rangers'ów, to mogliby sobie grać - w bierki podwodne.

Oczywiście są drużyny (choćby walijskie), które grają w niższych ligach angielskich, więc istnieje prawdopodobieństwo, że dostaliby licencję i zaczynali od najniższej klasy rozgrywkowej. O sprzeciwie klubów słyszę pierwszy raz w życiu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 22:44

jackop pisze:Gdyby FA odrzuciła wniosek Rangers'ów, to mogliby sobie grać - w bierki podwodne.
zgadza się ale co ma uefa do League Two? ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 23:26

Łopatologicznie ;)

UEFA
|
v
FA ----> League Two

Wiadomo, że Anglicy są wpływowi, więc ciężko będzie Platiniemu zmusić ich do 'lizania jego tyłka', ale UEFA ma swoje metody nacisku (przykładem sytuacja z kuratorem w PZPN). Wątpię by sprawa Rangersów była warta ewentualnego pogorszenia stosunków na linii UEFA - FA, jeżeli Michelowi faktycznie nie podoba się ten pomysł.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 10 lipca 2012, 14:36

przecież to jest czwarta liga... myślisz, że UEFA interesuje się kto gra w np polskiej 2 lidze? ;)

kurator natomiast dotyczył PZPN, czyli związku, a nie ligi... ekstraklasę mógłbyś zbanować i do Ligi Mistrzów wystawić KS Weszło i nic by do tego UEFA nie miała jeśli PZPN tak by zdecydował, nie wierzysz? to patrz sytuację pucharową po Calciopoli, patrz po aferze w Turcji czy innych...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 13 lipca 2012, 20:01

Stało się - Rangersi oficjalnie w Third Division.

To może być gwóźdź do trumny ligi szkockiej.


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2012, 21:05

Rangersi cieniuja w tej trzeciej lidze, co jednak jest dziwne, natomiast ja nie o tym:

Dzisiejszy puchar Rumunii:
Berceni - Buftea 31:0
Warto powiedziec, ze Buftea to jakby nie patrzec :D druga liga.

Poki co utub usuwa wszystkie hightlightsy z tego, ciekawe czy jakis gruby przekret..


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 09 marca 2013, 07:59

http://pilka-nozna.przegladsportowy.pl/ ... 1,279.html

Widać, że Brazylijczykom nie tylko po 30tce odbija ;o


Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 09 marca 2013, 10:37

Hoffman pisze:http://pilka-nozna.przegladsportowy.pl/ ... 1,279.html

Widać, że Brazylijczykom nie tylko po 30tce odbija ;o
Idąc tropem zwalania na naród, to sportowcy z RPA to też zimni zabójcy.


Obrazek
Sandro.

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2012
Posty: 75
Rejestracja: 19 listopada 2012

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 10:55

No to Benfica wczoraj na 90% przerżnęła majstra (i to jeszcze decydującą bramkę stracili w ostatniej minucie meczu) a w lidze byli jak dotąd niepokonani, miażdżyli wszystkich jak czołg a takie Porto które gówno gra w tym sezonie ich wyprzedziło, jeszcze niech przerżną finał LE i będzie niezła stypa w Lizbonie, a miała być potrójna korona, szkoda bo bardzo ich lubię i pragnę aby Benfica znowu była wielka i przerwała dominację Smoków w lidze portugalskiej.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 14:50

Ja z kolei, jako antyfan Benfiki (kolega Sportinguista i inny znajomy Portista, skutecznie zniechecili mnie do tego klubu) ciesze sie, z takiego a nie innego rezultatu.
Moge to ogladac godzinami :-D



A z tym graniem kupy przez Porto - przesadzasz.
Nie zauwazasz za to kilku ewidentnych meczy przekreconych pod Benfike. Benfika jest taka Legia/Barca/Inter portugalskiej pilki - sedziowie zawsze dzialaja na ich korzysc i na niekorzysc rywala. 3 karne w meczu ze Sportingiem niepodyktowane, niesprawiedliwe potraktowanie Estoril (nakladka w polu karnym - ewidentny karny dla E, ale i tak oliwa sprawiedliwa - remis 1:1) a takze - o ile pamietam - waly w 1 meczu z Porto i w meczu z Braga.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 15:35

Wspaniałe Play Offy w Championship !! Co się działo w doliczonym czasie meczu Watford - Leicester, to głowa mała! Najpierw karny dla Leicester po 90' minucie, obrona Almunii , kontra łosi i gol :D

Rodzina Udine po Granadzie , może mieć kolejnego reprezentanta w najwyższej klasie rozgrywkowej, tym razem w Anglii.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 16:22

Kucharius1 pisze:Wspaniałe Play Offy w Championship !! Co się działo w doliczonym czasie meczu Watford - Leicester, to głowa mała! Najpierw karny dla Leicester po 90' minucie, obrona Almunii , kontra łosi i gol :D
Zobaczyłem właśnie na YT, niesamowite. Zresztą bodajże klasę rozgrywkową niżej w Anglii było coś podobnego niedawno.

Widzę, że kolejne dwie bramki dołożył ten 21-letni Vydra. Ciekawe, jakie plany ma wobec niego Pozzo. Chciałbym zobaczyć, jak sobie poradzi w Serie A.


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 18:58

Kucharius1 pisze:Rodzina Udine po Granadzie , może mieć kolejnego reprezentanta w najwyższej klasie rozgrywkowej, tym razem w Anglii.
Ja tam liczę na Brighton, bo zawsze lubiłem Kuszczaka. Ten facet zasłużył, żeby być pierwszoplanową postacią zespołu PL, choćby beniaminka jak Brighton.


Swoją drogą to byłą złota bramka? Nie wiedziałem, że jeszcze gdziekolwiek jest ona praktykowana.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 19:12

@up

Nie była to złota bramka, przeciwnicy łosi jeszcze wznowi po tym grę i przeprowadzili desperacki atak ;)

Ja tam wolę interesy z Pozzo niz Kuszczaka ;)


Sandro.

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2012
Posty: 75
Rejestracja: 19 listopada 2012

Nieprzeczytany post 12 maja 2013, 19:14

Dobry Mudżyn pisze: A z tym graniem kupy przez Porto - przesadzasz.
Dobra, kupy może nie ale nie grało niczego wielkiego, jedynie w fazie pucharowej LM mi się podobali ale ligę katowali tak że ciężko się ich oglądało (choć statystyki mają niezłe), Victor Pereira to słabiutki trener który raczej hamuje potencjał tej drużyny zamiast go rozwijać a Benfica w tym sezonie grała i pięknie i skutecznie, szkoda że Pacos de Fereira (swoją drogą niesamowity sezon w ich wykonaniu, nawet Braga nie dała im rady) ma już eliminacje do LM w kieszeni bo jeszcze mogliby ugrać jakiś remis z Porto a tak już raczej nie mają żadnej motywacji a sezon dla nich można powiedzieć że się skończył, choć kto wie, może stanie się jakiś cud i Benfica w ostatniej kolejce wróci na lidera i zgarnie mistrza - to byłoby epickie ale mało realne.
Dobry Mudżyn pisze:Nie zauwazasz za to kilku ewidentnych meczy przekreconych pod Benfike. Benfika jest taka Legia/Barca/Inter portugalskiej pilki - sedziowie zawsze dzialaja na ich korzysc i na niekorzysc rywala. 3 karne w meczu ze Sportingiem niepodyktowane, niesprawiedliwe potraktowanie Estoril (nakladka w polu karnym - ewidentny karny dla E, ale i tak oliwa sprawiedliwa - remis 1:1) a takze - o ile pamietam - waly w 1 meczu z Porto i w meczu z Braga.
Jeśli tak na to patrzeć to wszystkie wielkie kluby są taką Legią/Barcą/Interem swoich lig, sędziowie to też ludzie i naturalnie że popełniają błędy ale jakieś specjalnej akcji pt. "gwiżdżemy pod Benficę" nie zauważyłem, za to jakiś czas temu było głośno o prezesie Porto że lubi posmarować komu trzeba by chronić to co jego.

3 karne ze Sportingiem? w którym meczu? bo w ani jednym ani drugim nie pamiętam takich kontrowersji, za to pamiętam że Sporting mało co miał do powiedzenia na boisku (szczególnie u siebie), z Bragą meczu nie oglądałem a z Porto żadnych wałków nie było ale ogólnie nie lubię się bawić w takie wytykanie błędów, sędziowie mylą się wszędzie, na korzyść Milanu czy Juve też niejednokrotnie gwizdali, w każdej lidze w każdym sezonie jest masa sędziowskich błędów, to jest nieuniknione.


ODPOWIEDZ