Młodzi zdolni

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 25 maja 2009, 20:55

Ostatnio sie zastanawiałem jak to jest z trenerami. Czy nie czas już zrobić jakiś generalny porządek w tym temacie ?? Ostatnio widać coraz wyrazniej jaki talent przejawiają ludzie młodzi (relatywni). Nie chodzi mi tu tylko o Guardiolę (o trenerskim telencie naszego Trenera narazie trudno wyrokować) Takich przykładów jest masa. Klinsman, Van Basten. Nawet na naszym polskim podwórku. Że wymienie tylko przykladowo : Ulatowski, Probierz, Zieliński (były obrońca Legii) oczywiście mówiąc o naszych trzeba brac poprawke na to że pracujac w tym kraju nie da sie osiagnac sukcesów na miare potęg Europejskich. Fakt pozostaje faktem jednak. Czy nie warto już podziekować ludziom którzy siedzą w trenerce od dziesiątków lat i nie rzadko odcinają tylko kupony od dawnj światności ?? Przykładem może być tu Kasperczak. Mam wrażenie że ten człowiek sie już wypalił i pogubil a jeśli wierzyć doniesieniom to ima się "specyficznych" metod szkoleniowych. Co wy o tym miślicie ?


Juve e' mio
Io sono Juve
JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2009, 21:07

Łuki z Brzegu pisze:Ostatnio sie zastanawiałem jak to jest z trenerami. Czy nie czas już zrobić jakiś generalny porządek w tym temacie ?? Ostatnio widać coraz wyrazniej jaki talent przejawiają ludzie młodzi (relatywni). Nie chodzi mi tu tylko o Guardiolę (o trenerskim telencie naszego Trenera narazie trudno wyrokować) Takich przykładów jest masa. Klinsman, Van Basten. Nawet na naszym polskim podwórku. Że wymienie tylko przykladowo : Ulatowski, Probierz, Zieliński (były obrońca Legii) oczywiście mówiąc o naszych trzeba brac poprawke na to że pracujac w tym kraju nie da sie osiagnac sukcesów na miare potęg Europejskich. Fakt pozostaje faktem jednak. Czy nie warto już podziekować ludziom którzy siedzą w trenerce od dziesiątków lat i nie rzadko odcinają tylko kupony od dawnj światności ?? Przykładem może być tu Kasperczak. Mam wrażenie że ten człowiek sie już wypalił i pogubil a jeśli wierzyć doniesieniom to ima się "specyficznych" metod szkoleniowych. Co wy o tym miślicie ?
Żaden z tych trenerów wymienionych przez Ciebie (Guardiola [ :shock: ] Klinsman [ :shock: :shock: ] i Van Basten) nie dorasta do pięt takim trenerom jak Capello, Hiddink, Ferguson, Wenger, Lippi... Choć przyszłość przed nimi jest rzeczywiście świetlana.
Czy nie warto już podziekować ludziom którzy siedzą w trenerce od dziesiątków lat i nie rzadko odcinają tylko kupony od dawnj światności ??
Zapewniam Cię, że nie warto.
PS. Dlaczego nie wymieniłeś Janasa? :prochno:
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 21:10 przez JuveR, łącznie zmieniany 1 raz.


zebol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2005
Posty: 545
Rejestracja: 01 lipca 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2009, 21:07

No moim zdaniem z tego pololenia młodych trenerów najlepszy jest Slaven Bilić.U nas za to najlepszy z młodych to Ulatowski.


Juve jesteś drużyną naszych serc na boisku jedenastu bohaterów wygraj niemożliwe i do przodu idz A my pójdziemy za tobą!!!
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 maja 2009, 21:55

Nie sądzę żeby taki Guardiola, Bilić czy van Basten byli lepsi od Capello, Fergusona czy Wengera. To nie wiek decyduje, ale charyzma trenera i głównie doświadczenie. Młody szkoleniowiec potrzebuje obycia w świecie trenerów, może się im udać jeden sezon, nie więcej. No chyba, że ma się taką "maszynkę" do wygrywania jak Barcelona.


zebol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2005
Posty: 545
Rejestracja: 01 lipca 2005

Nieprzeczytany post 26 maja 2009, 22:12

MajosJuventino pisze:Nie sądzę żeby taki Guardiola, Bilić czy van Basten byli lepsi od Capello, Fergusona czy Wengera. To nie wiek decyduje, ale charyzma trenera i głównie doświadczenie. Młody szkoleniowiec potrzebuje obycia w świecie trenerów, może się im udać jeden sezon, nie więcej. No chyba, że ma się taką "maszynkę" do wygrywania jak Barcelona.
Zgodzę się z Tobą ,ale ja nie powiedziałem ,że są oni lepsi od Capello itp.
Chodzi o to ,że wykazują już spore umiejętności w motywowaniu piłkarzy i w trenerskim fachu. Co to Van Bastena to nie wiem za co jest tak chwalony nic świetnego nie zrobił Ajax zajoł 3 miejsce a sam Van Basten podał się do dymisji. :think:


Juve jesteś drużyną naszych serc na boisku jedenastu bohaterów wygraj niemożliwe i do przodu idz A my pójdziemy za tobą!!!
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 maja 2009, 22:30

Jak ktoś twierdzi, że Van Basten to trener utalentowany to chyba nie jest do końca poinformowany. Guardiola w jednym sezonie wygrał już dwa trofea (jutro ma szanse na trzecie) Van Basten podczas swojej kariery nic nie wygrał. Jedyne co mu zapewne wyszło to trzy mecze grupowe podczas Euro 2008.

Jeśli chodzi o polskie podwórko trenerskie to również zrobiłeś śmieszne porównanie. Zieliński i Ulatowski. Dwa zupełnie inne oblicza. Zieliński dobrym obrońcą był, ale jako trener zupełnie się nie sprawdza. Ulatowski może nie ma na swoim koncie sukcesów, ale jestem pewien, że może być równie dobry jak choćby Janas czy Kasperczak.


Obrazek
Łuki z Brzegu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2003
Posty: 87
Rejestracja: 11 lipca 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2009, 18:55

zoff pisze:Jeśli chodzi o polskie podwórko trenerskie to również zrobiłeś śmieszne porównanie. Zieliński i Ulatowski. Dwa zupełnie inne oblicza. Zieliński dobrym obrońcą był, ale jako trener zupełnie się nie sprawdza. Ulatowski może nie ma na swoim koncie sukcesów, ale jestem pewien, że może być równie dobry jak choćby Janas czy Kasperczak.
Śmiem się z Tobą nie zgodzić. Owszem Źieliński może spektskularnych sukcesów nie ma ale popatrz: w Legi (po tym wyjezdzie szkoleniowym na wyspy - jak to dokładnie było pytajcie fanów Legii bo ja nie wiem) szło mu całkiem nieźle, Korona pod jego wodzą do pewnego momentu też prezentowała sie bardzo dobrze i kto wie co by bylo gdyby Janas go nie zwolnił a teraz z Lechią.... no nie wymagajmy cudów z taką drużyną w takikjm dsklądzie na takim poziomie finansowo organizacyjnym to nawet gdyby tam pracowo trio Hiding-Lipp-Capello nic by to nie dało


Juve e' mio
Io sono Juve
ODPOWIEDZ