Brazylia-Włochy, Lippi powołał

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
dzakson88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 120
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 14:32

Selekcjoner reprezentacji Włoch - Marcello Lippi podał nazwiska zawodników powołanych na spotkanie towarzyskie przeciwko Brazylii. W kadrze kolejny raz zabrakło miejsca nie tylko dla napastnika Sampdorii Genua - Antonio Cassano, ale i kapitana Juventusu Turyn - Alessandro Del Piero.

Powołanie otrzymał za to młody napastnik Villarreal - Giuseppe Rossi. Zawodnik odgrywa coraz ważniejszą rolę w Squadra Azzurra.

Komplet powołanych:

Bramkarze:
Buffon (Juventus), Amelia (Palermo), De Sanctis (Galatasaray);
Obrońcy:
Bonera (Milan), Cannavaro (Real Madryt), Dossena (Liverpool), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Lione), Legrottaglie (Juventus), Zambrotta (Milan);
Pomocnicy:
Aquilani (Roma), Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Montolivo (Fiorentina), Pepe (Udinese), Perrotta (Roma), Pirlo (Milan);
Napastnicy:
Di Natale (Udinese), Gilardino (Fiorentina), Iaquinta (Juventus), Quagliarella (Udinese), Rossi (Villarreal), Toni (Bayern Monachium).

http://www.pilka.pl/del-piero-nie-zagra ... z-brazylia

--
Moim zdaniem to koniec Del Piero w reprezentacji. Nie przekonuja mnie te gadki Grande Marcello, ze zna Alexa i nie msui go sprawdzać. A co, Cannavaro, Pirlo, czy Toniego nie zna? :prochno: To samo z Cassano, ten to juz w ogole moze sie pozegnac z MŚ 2010 jakkolwiek dobrze by nie gral. Wczesniej klocono sie w prasie o miejsce obu panów w skladzie repry, wykorzystał to Rossi i to przed nim swietlana przyszłosc (przypomne, ze to rówiesnik Giovinco!). Dziwi mnie jedna rzecz - gracz ten ostatnio odniosl kontuzje i z tego co pisza nie zagra we wtorkowym meczu, po drugie co tu robi Camor?! Do składu Juve jeszcze nie wrócil, a na zgrupowanie wyjezdza? Po co? Nastepny uraz zlapać? :shock: Brakuje oczywiscie Chielliniego, ktory grałby razem z Canną w środku, a tak zastapia go pewnie Legro i Bonera (po 45 min?), jest też Gamberini. Gdzie Molinaro?! :prochno: Nie ma Gattuso, jest De Rossi.

Szkoda, że nie ma Pinturicchio i Maldiniego, o ktorym tez sie mowilo, ze moze dostac godne pozegnanie z reprą, coś a la Baggio towarzysko z hiszpanią. Dla obu to byłaby niezwykla szansa na konfrontacje z historycznym rywalem. Ostatni raz obaj grali przeciwko kanarkom (co do Paolo nie jestem na 100% pewien) podczas miniturnieju, tuż przed finałami MŚ we Francji, w ktorym udzial brała Italia, Francja i wlasnie Selecao. Alex strzelił wtedy brazylijczykom 2 bramki, jedna dolozyl jeszcze chyba przeciwko francuzom, coś tam padło z karnego - kto pamieta niech poprawi ;)

mecz we wtorek 10 lutego, transmisja na polsacie sport extra o 20.40


Miczał

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2007
Posty: 38
Rejestracja: 11 lipca 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 14:51

Była kiedyś wypowiedź Lippiego, że dla graczy takich jak Camoranesi jest zawsze miejsce w kadrze, bo nadają nową jakość drużynie. Super, ale jeśli złapie kolejny uraz to będzie już lip(p)a.


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 14:56

No i znakomicie: Buffon, Legro, Camor i Iaquinta będą grali a Amauri nie może, bo zespół go potrzebuje. Do końca miałem nadzieje, że stanie się inaczej. Żenada.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 15:00

Ja byłbym jednak trochę bardziej powściągliwy w prorokowaniu końca reprezentacyjnej kariery Del Piero czy Cassano. Sprawa powołań dla tego typu zawodników za każdym razem wraca jak bumerang i jeszcze możemy się zdziwić...szczególnie w wypadku tego pierwszego, jeśli Alex będzie trzymał poziom i formę to nie wiem czy Lippi znajdzie kogoś lepszego na, chociażby, końcówki meczów?


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 15:05

Nie moge się doczekać tego meczu, ale dziwi mnie, że Marcello nie powołał Del Piero... Chyba to już koniec kariery w reprezentacji.
Co tam robi Camor? U nas nie gra po kontuzji a z Brazylią zagra? :think:
No i znakomicie: Buffon, Legro, Camor i Iaquinta będą grali a Amauri nie może, bo zespół go potrzebuje. Do końca miałem nadzieje, że stanie się inaczej. Żenada.
No właśnie! Co ten zarząd wyczynia!? Przecież to nie ma najmniejszego sensu, to całe "zablokowanie" wyjazdu brazylijczyka na zgrupowanie...
Amauri jest potrzebny... a reszta nie? Dziwna i zarazem żałosna sytuacja.


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 15:19

no własnie gdzie Cassano i Del Piero?
Camoranesi? ledwo co po urazie i do reprezentacji :naughty: i tu powinno byc miejsce dla Cassano.
Iaquinta-dopiero co wrocil po kontuzji! a sie znalazlo powolanie dla niego a nie dla Del Piero ktory regularnie gra.
Perrotta-bez formy nie wiem dlaczego Lippi chce siegnac po niego! i tu za niego widzialbym Giovinco :!: .

Lubie Lippiego ale czasami wkurza mnie takimi decyzjami!


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 15:27

Szkoda, że nie ma Del Piero, ale za to w napadzie jest Iaquinta. Wraca Camoranesi i Buffon po kontuzjach. W obronie mamy jeszcze Legrottaglie, gdyby Chiellini był zdrowy to pewnie byłby on. Też nie jestem za tym, żeby Camoranesi wracał już do reprezentacji, skoro u nas nie gra :think: .


dzakson88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 120
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 15:33

Giovinco do pierwszej reprezentacji? To jakis zart?

Cassano to inna sprawa niż Del Piero. Tego pierwszego trener nie widzi w składzie z powodu krnabrnego charakteru i zlej atmosfery, ktora ponoc wprowadza. Widac Lippi ceni sobie spokój, ok - grupa najwazniejsza, zreszta jak mozna dyskutowac z najlepszym trenerem świata? ;) Alex natomiast nie bedzie juz przydatny reprezentacji, za rok będzie miał 36 lat, na jego miejsce raczej na pewno pojedzie Di Natale, czyli szybsza wersja Pinturicchio. Za Antonio pojedzie Rossi i chyba nikt płakał z tego powodu nie bedzie, chociaz rzecz jasna fajnie byloby zobaczyc Dp w Afryce :)
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2009, 15:34 przez dzakson88, łącznie zmieniany 1 raz.


Tigmar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2005
Posty: 804
Rejestracja: 20 lutego 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 15:34

Bufon niech sie ogrywa po kontuzji, to dobrze.

Canaramesiego nie powinni puścić. kurczaki, nie widzialem go od nie wiem kiedy a mam zobaczyc w reprze Włoch?

Legrotygilie z wiarą w Boga może grać co 3 dni, luz.

Iaginda - nie zaszkodzi mu jak bedzie miał jakąś odskocznie od siedzenia na ławie.


ale gdzie jest Truzuget ?


Edit: dzieki za ostrzeżenie, teraz mam dwa cycki


IGI

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 594
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 15:47

Czy to nie kolejny raz kiedy Lippi powoluje Camora, gdy ten jest tuz po kontuzji?


Obrazek
BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 15:48

Del Piero w czasie mistrzostw będzie mial 36 lat,może rzeczywiście lepiej żeby skupil się na grze w Juventusie,a jeżeli utrzyma wysoką formę to ewentualnie pojedzie na mundial.Cassano nigdy nie byl ulubieńcem Lippiego,zresztą ostatnio trochę obniżyl loty dla tego jego brak to żadna niespodzianka.Nieco dziwi mnie powolywanie 31-letniego De Sanctisa,lepiej dać szansę mlodszemu Marchettiemu.
Ciekaw jestem jak nasz zarząd wytlumaczy obecność czterech pilkarzy w barwach Wloch,podczas gdy Amauri nie dostal zgody na debiut w swojej reprezentacjo :twisted:


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 16:16

BIANCONERI trafił w sedno jeśli idzie o Del Piero. Chyba od początku była taka umowa miedzy Lippim, a DP. Zresztą bywał już w lepszej formie niż teraz, a powołania tez nie dostał. Więc nie rozumiem tego zdziwienia niektórych ? :shock: Ja tam się cieszę, że Alex może skupić się na grze tylko w Juve, co w jego wieku jest bardzo korzystne.

Po co Camor ? :angry: Dla mnie jest śmieszne, że piłkarz, który przez 3/4 sezonu jest kontuzjowany dostaje powołanie na repre. Aj Marcello.. :whistle:


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
krop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2005
Posty: 439
Rejestracja: 25 maja 2005

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 16:23

Tigmar pisze:Bufon niech sie ogrywa po kontuzji, to dobrze.

Canaramesiego nie powinni puścić. kurczaki, nie widzialem go od nie wiem kiedy a mam zobaczyc w reprze Włoch?

Legrotygilie z wiarą w Boga może grać co 3 dni, luz.

Iaginda - nie zaszkodzi mu jak bedzie miał jakąś odskocznie od siedzenia na ławie.


ale gdzie jest Truzuget ?


Edit: dzieki za ostrzeżenie, teraz mam dwa cycki

Sory ale nie moge sie powstrzymac: BUAHAHHAHHAHAHAHAHAHA

A co do powolan to Lippi troche przesadzil z Camorem bo faktycznie za duzo u nas nie gral, jeszcze sie okaze ze zagra i znow kontuzje zlapie...
Dziwi mnie tez ze powolania nie dostal np Fabiano Santacroce ktory prezentuje w tym sezonie swietny poziom.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 16:36

Tigmar pisze:Edit: dzieki za ostrzeżenie, teraz mam dwa cycki
Kompleksy...?

Wielka tragedia, bo Del Piero nie zagra z Brazylią. Ja się cieszę, że nie zagra, bo patrząc na jego obecną formę, to niech odpocznie i da jeszcze więcej Juventusowi...
Co do Cammoranesiego, moim zdaniem, jest to niesamowicie dziwna sytuacja. Niech mi ktoś jeszcze powie, że wybiegnie on w meczu z Brazylią, a nie zagra jutro z Catanią... To byłaby po postu kpina.


dzakson88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 120
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2009, 16:37

Santacrocce w U21, na razie duuuzo za wczesnie na dorosła kadre ;]

Oto powołania młodych na środowy mecz ze Szwecją:

Bramkarzei: Consigli (Atalanta), Sirigu (Ancona);
Obroncy: Andreolli (Sassuolo), Bocchetti (Genoa), Criscito (Genoa), Motta (Roma), Pisano (Cagliari), Santacroce (Napoli);
Pomocnicyi: Abate (Torino), Candreva (Livorno), Cigarini (Atalanta), Dessena (Sampdoria), Marchisio (Juventus), Morosini (Vicenza), Poli (Sassuolo);
Napastnicy: Acquafresca (Cagliari), Balotelli (Inter), Giovinco (Juventus), Osvaldo (Bologna).

-
brakuje rzecz jasna De Ceglie z wiadomych powodów :|

Co do Del Piero - jego glownym celem jest wyjazd na MŚ 2010. z tego wlasnie powodu daje z siebie wszystko, by przekonac do siebie lippiego. w tym problem, ze mister zdaje sie go nie zauwazac, oby to psychicznie nie podlamalo Dp, bo jak juz rok wczesniej bedzie wiecej 'przeciw' niz 'za' i sam bedzie wiedzial, ze lippi go nie zabierze mimo swietnej formy, to moze przestac grac na takiej korbie jak w 2008 i z tego braku powolania nie wyniknie ani nic dobrego dla zawodnika, ani tym bardziej dla juventusu.


ODPOWIEDZ