Brazylia-Włochy, Lippi powołał

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Raaja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 158
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 09 lutego 2009, 20:50

Wiecie może kogo powołał trener Brazylii ?


dzakson88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 120
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 09 lutego 2009, 21:08

Kadra Brazylii:

Bramkarze: Julio Cesar (Inter), Doni (Roma)
Obrońcy: Maicon (Inter), Daniel Alves (Barcelona), Adriano (Sevilla), Marcelo (Real Madryt), Lucio (Bayern Monachium), Juan (Roma), Thiago Silva (Milan), Luisao (Benfica).
Pomocnicy: Gilberto Silva (Panathinaikos), Anderson (Manchester United), Elano (Manchester City), Josuè (Wolfsburg), Ronaldinho i Kakà (Milan), Felipe Melo (Fiorentina), Julio Baptista (Roma).
Attaccanti: Adriano (Inter), Luis Fabiano (Sevilla), Pato (Milan), Robinho (Manchester City).


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 lutego 2009, 21:28

dzakson88 pisze:Brighi? Przeciez to juz 28-letni zawodnik, nigdy nie był graczem bardzo dobrym, nigdy nie nadawał sie do kadry, wiec jeden dobry sezon nie moze odrazu oznaczac powołan. Tak sie nie da budowac powaznej kadry.
Nikt nie karze zabierać go na MŚ, lecz szanse powinien otrzymać. Skoro niedawno w kadrze grał Palombo, to czemu bardzo dobrze spisujący się w LM i Serie A, Brighi nie.

dzakson88 pisze:Brighi? Przeciez to juz 28-letni zawodnik, nigdy nie był graczem bardzo dobrym, nigdy nie nadawał sie do kadry
To samo można było powiedzieć o Barone, a mimo, to Lippi wziął go na MŚ i dał na nich zagrać.

dzakson88 pisze:dorzuca młodych i świetnch zadowników takich jak Rossi, De Rossi, Chiellini, czy Aquilani,
Młody świetny mógłbym powiedzieć o Giuseppe Rossim, ale nie o ukształtowanych Chiellinim/Aquilanim, a tym bardziej doświadczonym De Rossim.

dzakson88 pisze:Równie dobrze mozna było wymagac od Marcello, zeby rok temu powoływał naszego Zanettiego bo ten miał fantastyczny okres,
Z tego co wiem, Zanetti zrezygnował po Euro 2004.

dzakson88 pisze:to samo w tym roku z Di Vaio.
Sytuacja nie jest podobna do Brighiego. Na pozycję Di Vaio kolejny gracz potrzebny nie jest. Natomiast, Włosi najprawdopodobniej będą grać trójką w pomocy - kontuzjowany jest Gattuso, a Montolivo czy Aquilani nie grają tak dobrze w destrukcji jak Brighi. Jemu na prawdę należy się powołanie - chociażby kosztem Perrotty.

dzakson88 pisze:
De Rossi pisze:Nie wiem za bardzo co tu robi Dossena.
Kogo w takim razie proponujesz jako zmiennika Grosso? Molinaro? :prochno: We Włoszech brakuje obecnie dobrych bocznych obronców i to jest własnie problem, skonczył sie czas dla Panucciego, niedługo zabraknie Zambrotty i Fabio G, nastepców nie widać. No, chyba że De Ceglie :think:..
Tak, przyznaję, że nie dokończyłem myśli. Faktycznie nie ma za bardzo kogo powołać na lewą stronę. Ale Dossena w Udinese grał jako lewy pomocnik, w Liverpoolu, ponoć nie gra lub gra słabo.

dzakson88 pisze:obecnie dobrych bocznych obronców i to jest własnie problem, skonczył sie czas dla Panucciego, niedługo zabraknie Zambrotty i Fabio G, nastepców nie widać. No, chyba że De Ceglie :think:..
Najgorzej jest z przyszłością środka obrony. Na boki być może niebawem będziemy mieć: De Silvestriego (20. Lazio. Spodziewałem się, że na tym etapie jego kariery będzie już więcej pokazywał, ale chłopak ma czas), Mottę (22 lata. Roma. Udany debiut w meczu z Genoą. Oglądałem go w wielu spotkaniach U21. Dobry w obronie, skuteczny w ataku - dokładne wrzutki.), Santona (18 lat. Inter. Od kiedy zadebiutował z Romą w PW gra w 1 składzie kosztem Maxwella. Jest nominalnym prawym obrońcą, ale 'przez' Maicona Mourinho wystawia go po 2 stronie boiska. Dobry w ataku (drybling), słabszy w obronie - w ostatniej kolejce asysta przy bramce Figo. Wypowiedź Lippiego: "In my opinion, this player has all of the potential required to become a champion, meaning that he surely will have the chance to play for the Azzurri one day".) czy naszego De Ceglie, a może Criscito?

dzakson88 pisze:W ogóle cała defensywa wydaje sie byc w kryzysie, skoro powołania otrzymują tacy gracze jak Legrottaglie, Gamberini, Bonera,
Kto jak kto, ale Gamberini to bardzo dobry obrońca. Oglądam sporo spotkań włoskiej Serie A i uważam, że Gamberini obok Chielliniego to najlepszy obrońca ubiegłego sezonu. Byłem przerażony, gdy ujrzałem, że na EURO zamiast Alessandro jedzie Barzagli - kontuzja Cannavaro, szczęście w nieszczęściu, chociaż i tak nie zagrał ani sekundy, a wg mnie to błąd. Gamberini z Chiellinim powinni tworzyć środek obrony na Euro.


dzakson88 pisze:czy Barzagli,
Nawet mnie nie strasz.

dzakson88 pisze:Co wyjdzie z takich graczy jak De Ceglie, Santacroce, czy Criscito nie wie nikt. Póki co to tylko talenty i równiez nic ponad to.
Santacroce to jednak ktoś więcej niż zwykły talent. To piłkarz, który już został powołany przez Lippiego, który przez rok prezentował równy, bardzo wysoki poziom. Criscito (jako stoper) czy inny Marzoratti się do niego nie umywa. Zresztą pisałem już o Fabiano w innym temacie.


BIANCONERI pisze:Pepe gra na prawej pomocy i jest dublerem dla Camoranesiego,choć osobiście w jego miejsce wybralbym Maggio.Cassano nie nadaje się na tą pozyację, a w ataku przegrywa rywalizację z Di Natale i Rossim.
Pepe jest skrzydłowym napastnikiem, czyli gra na pozycji na której Cassano wypada rewelacyjnie. Włosi raczej będą grać 4-3-3, więc dalej nie rozumiem kolejnej szansy dla słabego Pepe.


dzakson88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 120
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 09 lutego 2009, 22:40

Tak rozwaliłes ta moja wypowiedz, ze normalnie odechciewa sie dyskusji, serio. Bardziej sie juz nie dało tego zdziesiatkowac? Teraz co, ja mam zrobic to samo i twoje kazde pół zdania cytować? Eh.

1. Lippi ma budowac kadrę na MŚ, a nie bawić sie w sprawdzanie jakis prawie 30-letnich średniaków, gwiazd 1 sezonu, typu Brighi. Nie ma na to czasu, meczów kontrolnych jest zbyt mało, niedługo decydujace spotkania eliminacyjne. Trzeba zgrywac chlopakow ze sobą i powoli kompletować tą 25-tkę na przyszłoroczne (już!) MŚ.

2. Barone był typowym "ostatnim do wejścia". Zagrał w meczu z Czechami, wszedł gdy Włosi wygrywali już 2-0, mógl nawet strzelic bramke gdyby nie sęp Pippo 8) Brighi może byc własnie taką typową zapchajdziurą, zgadzam się. Tyle, ze Lippi raczej nie skorzysta, lepiej dać szanse komuś młodemu, niech jedzie posiedzieć na ławce na wielkim turnieju, jakiegos doswiadczenia chociaz nabierze.

3. Skoro De Rossi, Chiellini, czy Aquilani nie są młodzi i świetni to ja boje sie zapytac, kim wg. Ciebie są Perrotta, Del Piero, czy Cannavaro :ok: Za dużo FM'a chyba. Dwaj ostatni ledwo wyszli z U21. Na włoskie realia to gracze młodzi, którzy dopiero wchodzą do reprezentacji i przez najblizsze 10 lat beda ja reprezentować. Mają zastąpić Gattuso, czy Cannavaro i są na dobrej drodze ku temu. Ich najwieksze chwile dopiero nadejdą.

4. Do rozbijania ataków jest DE ROSSI, Aquilani, Montolivo i Pirlo - mało Ci? Dołózmy do tego, chorego obecnie Gattuso, już szykuje sie miejsce dla Marchisio. To w tej czwórce przyszłośc, nie w przecietniaku Brighim. Po prostu nie ma dla niego miejsca, nawet jako piąte koło u wozu.

5. Gamberini taki gwiazdor, szkoda że tylko wg. Ciebie. Nie oszukujmy się, lata swietlne dzielą go od Chielliniego, o takim Cannavaro nie wspominajac. Kolejny rezerwowy zapchajdziura pokroju Barzagliego. Dziekuje Bogu, że Zaccardo juz ogladac nie muszę. Wszystko to jedne wielkie niespełnione nadzieje, wieczne talenty, te barzaglie, bonery, gamberinie. Tylko Chiellini stał sie geniuszem i póki co tylko on jest pewniakiem do gry w kadrze na wiele, wiele lat.

6. j.w - gwiazdorki U21 - Bonera, Criscito, Barzagli, Gamberini, Zaccardo... De Silverstri, Motta, Santon ... kto następny? Jak wyglada gra w młodziezówce, a jak w dorosłej piłce pokazały przykłady Giovinco, czy przede wszystkim Nocerino - kapitana włoskiej U21. Niebo, a ziemia. Powtarzam się, ale oprócz Chielliniego obecnie zaden z młodych nie reprezentuje poziomu godnego natychmiastowego wejscia do pierwszej jedenastki Mistrzów Swiata. Nadzieja w takich jak De Ceglie, tylko na jak długo? Jeden słabszy sezon, drugi.. i popadna w przecietnosc jak 90% tych wielkich supermega talentów z młodziezówki, oh, ah.


BIANCONERI

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 967
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 09 lutego 2009, 22:54

Brighi ma 27 lat,a debiut w kadrze już zaliczyl,dość dawno ale zaliczyl.Poza tym na prawdę nic się nie stanie jeśli zostanie sprawdzony,choćby na wypadek kontuzji któregoś z ważniejszych zawodników.Zresztą Lippi szuka kolejnego środkowego pomocnika;powolywal już Nocerino,Palombo i D'Agostino.
Barone byl regularnie powolywany przez Lippiego do reprezentacji,na MŚ zagral w dwóch meczach,a z Czechami wszedl w momencie gdy bylo 1-0 dla Wlochów.
Gamberini zalicza kolejny bardzo dobry sezon i w żadnym razie nie można go przyrównywać do Barzagliego,który ostatnie dwa sezony mial bardzo przeciętne.Polecam obejrzenie kilku meczów ligowych Fiorentiny.


"Bestia najgorsza zna troche litości lecz ja jej nie znam,więc nie jestem bestią"
Obrazek
dzakson88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 stycznia 2009
Posty: 120
Rejestracja: 19 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 09 lutego 2009, 23:06

No to troche sie skompromitowalem, przyznaje :P Chociaz jak zwykle pisalem z pamięci (a ta czesto mnie zawodzi), nie sprawdzajac w necie, czy rzeczywiscie barone zagrał jeszcze po meczu z pepikami i przy jakim wyniku wszedł. Co do Gamberiniego - ostatnio pisałem, że Buffon zagrał kiche z Lazio. Chyba czas odpocząć od forum. Wrócę za jaki tydzien, jak ogarne sesje i dojde troche do siebie :prochno:

Forza Azzurri! :happy:


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 lutego 2009, 23:49

dzakson88 pisze:Tak rozwaliłes ta moja wypowiedz, ze normalnie odechciewa sie dyskusji, serio.
Mało mnie to interesuje, serio.

dzakson88 pisze:1. Lippi ma budowac kadrę na MŚ, a nie bawić sie w sprawdzanie jakis prawie 30-letnich średniaków, gwiazd 1 sezonu, typu Brighi. Nie ma na to czasu, meczów kontrolnych jest zbyt mało, niedługo decydujace spotkania eliminacyjne. Trzeba zgrywac chlopakow ze sobą i powoli kompletować tą 25-tkę na przyszłoroczne (już!) MŚ.
A ja mogę się z Tobą założyć - chociażby o rację, bo tylko tyle przez forum można, że Brighi niebawem swoją szansę w reprezentacji od Lippiego dostanie. Dziwi mnie tylko fakt, że nie dostał jej już teraz.

dzakson88 pisze:3. Skoro De Rossi, Chiellini, czy Aquilani nie są młodzi i świetni to ja boje sie zapytac, kim wg. Ciebie są Perrotta, Del Piero, czy Cannavaro :ok: Za dużo FM'a chyba. Dwaj ostatni ledwo wyszli z U21. Na włoskie realia to gracze młodzi, którzy dopiero wchodzą do reprezentacji i przez najblizsze 10 lat beda ja reprezentować. Mają zastąpić Gattuso, czy Cannavaro i są na dobrej drodze ku temu. Ich najwieksze chwile dopiero nadejdą.
W FM nie grałem nigdy. Oczywiście zgadzam się z Tobą, przyczepiłem się jedynie do słowa "młodzi". Ci piłkarze mają po 25-26 lat, zastanawia mnie po prostu, ile lat jeszcze będzie można o nich mówić w kategoriach 'młode talenty'. Analogicznie mógłbym Cię zapytać: skoro Aquilani,Chiellini,DR są młodzi, to kim wg Ciebie jest Rossi, o Balotellim już nie wspominając - dziećmi? bobasami? dopiero co zapłodnioną komórką jajową?

dzakson88 pisze:4. Do rozbijania ataków jest DE ROSSI, Aquilani, Montolivo i Pirlo - mało Ci? Dołózmy do tego, chorego obecnie Gattuso, już szykuje sie miejsce dla Marchisio. To w tej czwórce przyszłośc, nie w przecietniaku Brighim. Po prostu nie ma dla niego miejsca, nawet jako piąte koło u wozu.
Jeżeli Włosi będą grać systemem 4-3-3. Są 3 miejsca dla pomocników. Do tego zauważmy, że Montolivo czy Aquilani tak dobrzy w rozbijaniu ataków jak Gattuso, De Rossi (dla mnie ten człowiek jest fenomenem, rewelacyjny w odbiorze piłki, a przy tym świetny w konstruowaniu akcji - jak dla mnie połączenie Gattuso z Pirlo) czy nawet Pirlo. Marchisio? Mam taką nadzieję, ale we Włoszech wygrywa doświadczenie, a tutaj Claudio ma małe szanse przy Brighim.

dzakson88 pisze:5. Gamberini taki gwiazdor, szkoda że tylko wg. Ciebie. Nie oszukujmy się, lata swietlne dzielą go od Chielliniego, o takim Cannavaro nie wspominajac. Kolejny rezerwowy zapchajdziura pokroju Barzagliego.
Proszę Cię. Nie porównuj Gamberiniego do Barzagliego. Czy dzielą go lata świetlne od Chielliniego? Nie powiedziałbym. Gamberini praktycznie sam trzyma obronę Violi - nie posiada godnego partnera. Haruje za dwóch. Świetnie czyta grę, bardzo dobrze gra 'na wślizgu'. Teraz rozgrywa kolejny świetny sezon.

dzakson88 pisze:6. j.w - gwiazdorki U21 - Bonera, Criscito, Barzagli, Gamberini, Zaccardo... De Silverstri, Motta, Santon ... kto następny? Jak wyglada gra w młodziezówce, a jak w dorosłej piłce pokazały przykłady Giovinco, czy przede wszystkim Nocerino - kapitana włoskiej U21.
Santon jeszcze w U21 nie zagrał :P Jeżeli Mourinho widzi w nim podstawowego piłkarza Interu, a on sam gra bez kompleksów w Serie A to coś w nim musi być. To dopiero kilka meczów, ale zapowiada się na dobrego bocznego obrońcę. Motta? Po kilku meczach w barwach Romy wrócę do tego tematu. De Silvestri? Nie mówię o nim przez pryzmat U21 - on już w Serie A miewał świetne mecze. Musi ustabilizować formę i wygrać walkę o miejsce w składzie. Co by o nim nie mówić, myślę, że Grygerze podniósłby nieźle ciśnienie.

Wg mnie o boki obrony martwić się na zapas nie trzeba.

dzakson88 pisze:Powtarzam się, ale oprócz Chielliniego obecnie zaden z młodych nie reprezentuje poziomu godnego natychmiastowego wejscia do pierwszej jedenastki Mistrzów Swiata.
A ja ani razu nie zaprzeczyłem.
Do szerszej kadry puka natomiast Santacroce, który odkąd gra w Serie A, spisuje się znakomicie, (zawalając 1 mecz - tego ukryć się nie da. Z Lazio.) szczególnie z wielkimi firmami. Na początku roku z Romą, bezczelnie wyłączył Baptistę z gry, naprzykrzał życie zawodnikom Milanu czy Interu.

dzakson88 pisze:Jeden słabszy sezon, drugi.. i popadna w przecietnosc jak 90% tych wielkich supermega talentów z młodziezówki, oh, ah.
I przy okazji dodać mogę, że Santacroce żadnym supertalentem z młodzieżówki nie jest, bo zagrał w niej z 3-4 mecze. Opinię o nim wyrobiłem na podstawie meczów Serie A i każdy trochę lepiej orientujący się kibic Calcio powie, że Fabiano to już bardzo dobry obrońca.


forzaragazzi

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2006
Posty: 166
Rejestracja: 14 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 10 lutego 2009, 00:23

dzakson88 - dlaczego do jednego worka wrzucasz Chielliniego ktory w tym roku skonczy 25 lat z piłkarzami 18-20 letnimi (Silvestri, Santon)? Zgadzam się - wszyscy oni są "młodzi" ale w karierze zawodowego pilkarza ktora trwa jakies 15 lat 5-7 lat to duuuzo. Zwłaszcza "na wejsciu" w dorosłą piłkę. Zreszta była juz kiedys mowa ze we Włoszech piłkarsko dojrzewa sie troszke pozniej. Ja po obejrzeniu kilku spotkan w wykonaniu Santona tak naprawde nie wiem co z niego wyrośnie. Na ile sie rozwinie i czy sie w ogole rozwinie. Wiem tylko ze w tym wieku (w styczniu skonczył dopiero 18! lat) Zambrotta grał w Como a Cannavaro jeszcze nie debiutował w seriea. Z drugiej strony było juz wiele takich "talentów".

Skład defensywy Włoch na Mundial we Francji:
2 Bergomi • 3 P.Maldini • 4 Cannavaro • 5 Costacurta • 6 Nesta • 7 Pessotto
Ciekaw jestem kto wystapi na 1,5 roku w RPA :P


"Zanetti? Zanetti to człowiek legenda, który patrząc na ilość rozegranych spotkań powinien chyba odpocząć, ale odpoczynek jest dla niego zły. " J.Mourinho
pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 10 lutego 2009, 13:16

Brighi zasluguje na szanse gry w reprezentacji nawet przeciwko takiej druzynie jak Brazylia.Po co Lippi powolal 3bramkarzy? :roll: .
Nawet kosztem Perrotty Matteo powinien byc powolany.


Obrazek
R.A.B.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2008
Posty: 67
Rejestracja: 05 września 2008

Nieprzeczytany post 10 lutego 2009, 20:27

Buffon - Zambrotta, Cannavaro, Legrottaglie, Grosso - , Pirlo, De Rossi, Pepe - Montolivo Di Natale - Gilardono
Julio Cesar - Maicon Juan Lucio Marcelo - Felipe Melo Silva Elano - Ronaldinho Robinho - Adriano
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2009, 20:42 przez R.A.B., łącznie zmieniany 1 raz.


zagroo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2003
Posty: 301
Rejestracja: 29 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 lutego 2009, 20:38

kurde na Raiuno chyba zakodowali...wie ktos moze czy mozna gdzies jeszcze ogladnac ten mecz na cyfrze ??


Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 lutego 2009, 20:42

Mecz już rozpocznie się za kilka minut. Licze na bardzo ładny, ciekawy mecz, w którym Włosi ograją Brazylijczyków 2-1. (Dobrze by było aby mecz był wyrównany wtedy będziemy oglądać ładniejsze widowisko :-D )
Mam nadzieje, że zawodnicy Juve pokażą się z jak najlepszej formy.
Chciałbym aby jedną bramkę strzelił Iaquinta po podaniu Camora :smile:


Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 lutego 2009, 20:44

zagroo pisze:kurde na Raiuno chyba zakodowali...wie ktos moze czy mozna gdzies jeszcze ogladnac ten mecz na cyfrze ??
Na Cyfrze nie. Mam ten sam problem, dlatego jestem skazany na http://rojadirecta.com/


meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 10 lutego 2009, 20:49

Mr Cezary pisze:Na Cyfrze nie. Mam ten sam problem, dlatego jestem skazany na http://rojadirecta.com/
heh.. co wy byscie bezemnie robili :lol: Polecam kanał 156... :dance:


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 lutego 2009, 20:49

Szukać kanału NT 1 - mi na nim działa. Lecę na mecz! Forza Italia! :D


ODPOWIEDZ