Kaka w MC???

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 15:00

Łukasz pisze:
białas pisze: a to, że zapewne z czasem za piłkarza będzie płacić się więcej niż wspomniane 120 mln, a problem głodu nadal pozostanie.
Tendencja jest tak naprawdę odwrotna. W tej chwili najczęściej piłkarze korzystają z prawa Bosmana. Rekord Zidane'a utrzymuje się od kilku dobrych lat.
więc skąd oferta 120 mln? nie jest kosmiczna? i to nie jest o 2-3 mln więcej niż za Zizou.

chodziło mi głównie o to, że ile nie wydamy na piłkarza, to i tak niewiele to będzie miało wspólnego z problemem głodu. nie spodziewajmy się, że nagle właściciele zamiast na piłkarza wydadzą ileś tam kasy na głodujące dzieci, bo problem nie polega na daniu rybakowi złowionej ryby, a jedynie wędki.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 15:04

białas pisze: więc skąd oferta 120 mln? nie jest kosmiczna? i to nie jest o 2-3 mln więcej niż za Zizou.
Najpierw transfer musi dojść do skutku, wtedy będziemy mogli podyskutować.

Ale rzeczywiście - rekordowych transferów obecnie notujemy mniej, natomiast wysokości płac są imponujące.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 15:09

białas pisze: nie spodziewajmy się, że nagle właściciele zamiast na piłkarza wydadzą ileś tam kasy na głodujące dzieci, bo problem nie polega na daniu rybakowi złowionej ryby, a jedynie wędki.
Nikt nie każe Ci oddawać pieniędzy na jakieś cele. Tak jak nikt nie mówi szejkom jak mają wydawać ich kasę. Można tylko dokonać własnej oceny takiego zachowania. Dla mnie to jest chore jeśli wynosimy jednego człowieka ponad innych i płacimy za niego >100 mln euro, mając na uwadze znikomą pomoc innym bardziej potrzebującym.
Chcesz dać wędkę, nie rybę - ok, popatrz ile ośrodków można wybudować za 100 mln euro w takiej Afryce , od której leniup dostał ślinotoku


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 15:19

Miś Coccolino pisze:
białas pisze: nie spodziewajmy się, że nagle właściciele zamiast na piłkarza wydadzą ileś tam kasy na głodujące dzieci, bo problem nie polega na daniu rybakowi złowionej ryby, a jedynie wędki.
Nikt nie każe Ci oddawać pieniędzy na jakieś cele. Tak jak nikt nie mówi szejkom jak mają wydawać ich kasę. Można tylko dokonać własnej oceny takiego zachowania. Dla mnie to jest chore jeśli wynosimy jednego człowieka ponad innych i płacimy za niego >100 mln euro, mając na uwadze znikomą pomoc innym bardziej potrzebującym.
Chcesz dać wędkę, nie rybę - ok, popatrz ile ośrodków można wybudować za 100 mln euro w takiej Afryce , od której leniup dostał ślinotoku
to zamiast wydać hajs na autostrady, lepiej przeznaczmy je na ileś tam ton zboża i będzie git majonez, tak? bo również dobrze możemy zapieprzać po dziurach. tylko, że musimy odzielić temat piłki nożnej (autostrad) a globalnego głodu, bo to zapewnie nigdy nie będzie symbiozą.


Il Storico

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 639
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 15:32

Dla mnie niemożliwe jest to ile te Araby chcą kasy wywalić :/ I to nie wszystko,bo słyszałem,że oprócz Kaki chcą Gerrarda,Lamparda,Fabregasa i innych :angry: Kaka nie powinien tam odchodzić,bo po prostu się zmarnuje.Po pozycji City i tak widać,że kasa nie gra.Zachowują się jeszcze gorzej niż Chelsea,gdy przejął ją Abramovich.Myślę,że jednak Kaka nie odejdzie,ponieważ jest dość zrównoważony i ustabilizowany by stawić czoło Arabom.Pozdro


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 15:43

białas pisze:to zamiast wydać hajs na autostrady, lepiej przeznaczmy je na ileś tam ton zboża i będzie git majonez, tak?
nie załapałem?
Przecież dobrze wiesz, że mam na myśli wydawanie pieniędzy na zachcianki, a nie na rzeczywiście potrzebne rzeczy typu autostrady.


meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 15:49

białas pisze:to zamiast wydać hajs na autostrady, lepiej przeznaczmy je na ileś tam ton zboża i będzie git majonez, tak? bo również dobrze możemy zapieprzać po dziurach. tylko, że musimy odzielić temat piłki nożnej (autostrad) a globalnego głodu, bo to zapewnie nigdy nie będzie symbiozą.
tu nie chodzi o to zeby kosztem transferu kaki karmic dzieci w afryce... bardziej chodzi o moralnosc i poczucie ludzkich wartosci. Ale jak juz ktos zauwazył to mozna odniesc do praktycznie kazdej dziedziny zycia... tak czy inaczej co nas obchodzi kaka skoro inter dostaje własnie po dupsku :lol:
hahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahaha 8)..heh


Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 15:55

leniup pisze:
kamilu_87 pisze:Jeśli miałbyś mozliwość pracować za 10 tyś złotych, ale kochałbyś swoją prace za 5 tyś co byś wybrał?
Idąc tropem tego rodzaju głupich przykładów: zarabiałbyś 5 mln euro, miałbyś wszystko czego Ci potrzeba, najlepsze samochody, piękne dziewczyny, wypasiony dom, Twoja praca sprawiałaby Ci przyjemność, powoli wyrastałabyś na symbol klubu, kibice by Cię kochali i szanowali, byłbyś gorliwym chrześcijaninem. I co, porzucił byś to wszystko tylko z tego powodu, że w nowym klubie zarabiałbyś 10 czy nawet 15 mln euro? Tylko po to żeby mieć jeszcze więcej i więcej...
Pięknie napisane :bravo: i daje do myślenia...

Dodatkowo szacuję, że Kaka podczas swojego dotychczasowego pobytu w Milanie zarobił już coś koło 50 mln euro z samych kontraktów (ostatnie kilka lat to ok. 10 mln rocznie), nie licząc umów sponsorskich... Chce więcej? Niech dobrze zainwestuje, za dwa, trzy lata będzie miał na koncie 100 mln, bez gry w City i narażanie się na sportowe i wizerunkowe ryzyko porażki. Faktycznie ten transfer dużo powie o nim jako człowieku. Choć... kartę w reku ma Milan, jeżeli połasi się na 120 mln, to Kaka dostanie jakby sygnał, że nie jest już niezbędny...


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 16:09

Miś Coccolino pisze:
białas pisze:to zamiast wydać hajs na autostrady, lepiej przeznaczmy je na ileś tam ton zboża i będzie git majonez, tak?
nie załapałem?
Przecież dobrze wiesz, że mam na myśli wydawanie pieniędzy na zachcianki, a nie na rzeczywiście potrzebne rzeczy typu autostrady.
Teraz to już zaczynasz głupio gadać... Manchester City rzeczywiście może potrzebować Kaki tak, jak Polacy potrzebują autostrad.
Miś Coccolino pisze:Chcesz dać wędkę, nie rybę - ok, popatrz ile ośrodków można wybudować za 100 mln euro w takiej Afryce , od której leniup dostał ślinotoku
No można, no i co? Pojedziesz z misją szerzenia właściwiej życiowej drogi, albo też jak wydawać własne pieniądze do właścicieli Manchesteru City, żeby im takie rzeczy uzmysłowić?


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 16:35

szczypek pisze:
Miś Coccolino pisze:
białas pisze:to zamiast wydać hajs na autostrady, lepiej przeznaczmy je na ileś tam ton zboża i będzie git majonez, tak?
nie załapałem?
Przecież dobrze wiesz, że mam na myśli wydawanie pieniędzy na zachcianki, a nie na rzeczywiście potrzebne rzeczy typu autostrady.
Teraz to już zaczynasz głupio gadać... Manchester City rzeczywiście może potrzebować Kaki tak, jak Polacy potrzebują autostrad.
wybacz, ale to jest jeszcze głupsze. stawiać na równi jakiś futbol z dobrem państwa.
szczypek pisze:
Miś Coccolino pisze:Chcesz dać wędkę, nie rybę - ok, popatrz ile ośrodków można wybudować za 100 mln euro w takiej Afryce , od której leniup dostał ślinotoku
No można, no i co? Pojedziesz z misją szerzenia właściwiej życiowej drogi, albo też jak wydawać własne pieniądze do właścicieli Manchesteru City, żeby im takie rzeczy uzmysłowić?
No czytaj ze zrozumieniem:
Nikt nie każe Ci oddawać pieniędzy na jakieś cele. Tak jak nikt nie mówi szejkom jak mają wydawać ich kasę. Można tylko dokonać własnej oceny takiego zachowania.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 17:29

Miś Coccolino pisze:
szczypek pisze:
Miś Coccolino pisze: nie załapałem?
Przecież dobrze wiesz, że mam na myśli wydawanie pieniędzy na zachcianki, a nie na rzeczywiście potrzebne rzeczy typu autostrady.
Teraz to już zaczynasz głupio gadać... Manchester City rzeczywiście może potrzebować Kaki tak, jak Polacy potrzebują autostrad.
wybacz, ale to jest jeszcze głupsze. stawiać na równi jakiś futbol z dobrem państwa.
Nie stawiać na równi, ale użyć jako porównania. Czy lepiej jest wybudować autostrade raz, a naprawdę dobrze, za duże pieniądze, czy wybudowac ją tanio, ale ciągle poprawiać, inwestować kolejne złote. Teraz Manchester, może kupić Kake, a może kupić jakiegoś przeciętnego pomocnika, później następnego i następnego. Myślę, że City na wysokie cele, bo inaczej nie chcieliby takich pieniędzy inwestować, więc potrzebują od razu tych "najlepszych autostrad". To tyle.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2009, 19:23

Niby byłoby dla nas lepiej, gdyby Ricky odszedł do Man City, Milan wyraźnie by osłabł, ale... jakos nie wyobrażam sobie Serie A bez Kaki, oby władze Milanu pokazały, że nie pieniądze rządzą futbolem.


#AllegriOut
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2009, 23:04

No i podobno (PODOBNO) oficjalny kanal Milanu (cholera wie jak sie nazywa) poinformowal ze MIlan uzgodnil kwote odstepnego za Kake i teraz wszystko zalezy od tego czy Kaka dojdzie do porozumienia w sprawie kasy z ManCity (co nie powinno byc trudne). Czy zle czy dobrze przyjdzie nam ocenic kiedys... http://www.goal.com/en/news/710/manches ... ester-city


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2009, 23:05

A Berlusconi powiedział właśnie, że Kaka zostaje w Milanie. Uroki mercato :lol:


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2009, 23:25

Moim zdaniem takie transfery psują charakter i piękno piłki nożnej. Jeżeli Kaka odejdzie do ManCity, to jestem pewien że przejdzie tam jeszcze Buffon i wielu innych. Oni mają pieniędzy jak lodu, tylko sęk w tym, aby pokazać im że pieniądze to nie wszystko, że nie da się kupić symbolu... O ile się nie mylę (a jeśli się mylę to mnie poprawcie 8)) włoskie kluby jak Juve czy Milan mają znacznie mniejsze zadłużenie niż kluby angielskie, i nie potrzebują tak na "gwałt" zastrzyku wielkiej gotówki, choć wiadomo że za więcej niż 100 mln można kupić 4 grajków klasy światowej(obrona Milanu, pomoc Juventusu) :roll: Szkoda że FIFA/UEFA nie ustosunkuje się w jakiś sposób do tej zabawy w realnego CM szejków, którzy spełniają swoje zajawki bez względu na koszta... Pozostaje mieć nadzieję, że AbudabiCorporation odnotuje straty takie jak Roman A. i zaczną się zastanawiać nad sensem wydawania takich pieniędzy, choć to raczej abstrakcja... :angry:


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
ODPOWIEDZ