Oliver Kahn zakonczyl kariere...

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
adp88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 sierpnia 2008
Posty: 5
Rejestracja: 21 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 11:09

We wtorek 39 letni Oliver Kahn (Bayern Monachium) pozegnal sie z pilkarska reprezentacja Niemiec. Na stadionie w Monachium zespół narodowy zremisował z Bayernem 1:1.

Kahn w meczu bronil do 75min. gdy schodził z boiska 69 tys ludzi na Allianz Arena zgotowało mu niesamowite pożegnanie.

W ekipie Niemiec Kahn rozegrał 86 spotkań. Jako zawodnik przez większą część kariery (od 1994 roku) związany był z Bayernem. Z tym klubem zdobył m.in. osiem razy mistrzostwo kraju.

Bramki we wtorkowej konfrontacji towarzyskiej strzelili zawodnicy pochodzący z Polski - niemiecka reprezentacja prowadziła od 33. minuty po trafieniu Piotra Trochowskiego. W 51. minucie wyrównał Miroslav Klose.

źródło

Według mnie, jeden z najlepszych bramkarzy ostatnich 10-15 lat.
Ikona niemieckiego football-u. Tylko kto go teraz zmieni w reprezentacji?
Wiese popelnia duzo bledow w meczach, puszcza niesamowite szmaty...
Lehman tez juz ma swoj wiek. Robert Enke niezabardzo pasuje mi na mocny punkt reprezentacji. Michael Rensing ktory jest mlody i moga byc z niego jeszcze ludzie... I zostaje Hildebrand ktory najbardziej pasuje mi teraz na zastepce Kahna w bramce, choc slyszalem ze poklucil sie z Menago repr. Niemiec ;p

A wy co sadzicie o odejsciu Kahna i jego zastepcach?


Punk's Not Dead!
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 11:46

Wielki szacunek dla Kahna za tak owocną karierę piłkarską, wciąż widze jak na San Siro, borni karnego bodaj Pellegriniego z Valenci i Bayern zdobywa LM. Wciąz widzę jak nasi zawodnicy strzelają mu bramki, jak Nedved, Zlatan, Del Piero czy Treze :wink: Nie da się ukryć, że zrobił wielką karierę, chociaż przyznam szczerze, ze moim zdaniem powienien wczesniej zejść ze sceny piłkarskiego teatru. Popełniał już wiele katastrofalnych błedów, które często zabierały Bayernowi awans czy ligowe pkt. Wiem, że cieżko jest przestać robić to co się kocha, ale Kahn już bardziej grał za nazwisko, zasługi, niż swoje umiejętności, które z wiekiem musiały się w jakiś sposób wypalać.

Jesli chodzi o zastępcę to problem Bayernu, Niemcy nie mają rewelacyjnych bramkarzy, nasza reprezentacja na tej pozycji, bije naszych sąsiadów bez 2 zdań.


Obrazek
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 12:16

Nie wiem czemu nie wspominacie o Manuelu Neuer z Schalke. Mlody, bardzo utalentowany bramkarz, ma juz na swoim koncie troche wystepow w Bundeslidze czy LM. Jesli dalej bedzie sie tak rozwijal to jest szansa, ze to on bedzie nastepca Kahna w reprezentacji.


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 12:17

Widziałem wczoraj jego mecz pożegnalny. W sumie sam mecz nie był tak ważny jak samo pożegnanie Olivera. Kapitalne widowisko :shock: I ta runda honorowa - aż mnie ciarki przechodziły :twisted:

Wielkie pożegnanie Wielkiego piłkarza :bravo:


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 14:26

adp88 pisze:Ikona niemieckiego football-u. Tylko kto go teraz zmieni w reprezentacji?


Myślę, że Adler z Bayeru Leverkusen.

A co do Oliego to brawa za wspaniałą i obfitującą w sukcesy karierę :bravo: .Szkoda, że już więcej nie zobaczę go na boisku... :cry:


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 15:52


dla tych co nie widzieli
:cry:


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 16:04

ArtHur pisze:
dla tych co nie widzieli
:cry:
Kibice zgotowali mu wspaniałe pożegnanie, aż się wzruszyłem :( .


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 16:15

Noo w sumie...39 lat to nawet dla bramkarza już prawie piłkarska emerytura. Lubiłem go, chyba jako jedynego niemieckiego piłkarza.

Kiedyś bez wątpienia Kahn był kimś kim dziś określany jest Buffon.

Wiecie może jacy sędziowie sędziowali ten mecz, FC Bayern - Rep. Niemiec?

Ciekawe jaką ceremonie pożegnalną będzie miał kiedyś Alex Del Piero...


Okoni

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 642
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 16:29

Lord_ Juve pisze:Wiecie może jacy sędziowie sędziowali ten mecz, FC Bayern - Rep. Niemiec?
Sędzią głównym był Dr. Markus Merk ;). Ale kim byli liniowi to nie wiem.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 21:37

Odchodzi wielki piłkarz, odchodzi symbol klubu, odchodzi legenda.
Kahna można było lubić albo nie, ale niewątpliwie ten charyzmatyczny bramkarz dodawał futbolowi kolorytu. Takich jak on bedzie się pamiętać.
Był okres, kiedy Niemiec był bezapelacyjnie najlepszym golkiperem na świecie, potem to miano przejął po nim Buffon i dzierży je do dziś. Kto następny.
Dragon pisze:Jesli chodzi o zastępcę to problem Bayernu, Niemcy nie mają rewelacyjnych bramkarzy, nasza reprezentacja na tej pozycji, bije naszych sąsiadów bez 2 zdań.
Chyba trochę nie orientujesz się w sytuacji...
Rensing może wybitny nie jest, ale czy nazwiska: Neuer i - przede wszystkim - Adler nic panu nie mówią?

Edit:
Łyko pisze: Co do zastepców... mysle ze Niemcy beda czekac, tak jak czeka Anglia po odejsciu Seamana.
A widziałeś w akcji Adlera?
Ostatnio zmieniony 04 września 2008, 10:01 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 03 września 2008, 23:50

Piękne przedstawienie! Buty na kołku zawiesil jeden z najlepszych bramkarzy na swiecie i co trzeba przyznac, niejeden profesjonalny bramkarz chcial by byc w jego owczesnej formie.
Co do zastepców... mysle ze Niemcy beda czekac, tak jak czeka Anglia po odejsciu Seamana.


Wojt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2006
Posty: 439
Rejestracja: 02 lipca 2006

Nieprzeczytany post 05 września 2008, 21:30

Łyko pisze:Piękne przedstawienie! Buty na kołku zawiesil jeden z najlepszych bramkarzy na swiecie i co trzeba przyznac, niejeden profesjonalny bramkarz chcial by byc w jego owczesnej formie.
Co do zastepców... mysle ze Niemcy beda czekac, tak jak czeka Anglia po odejsciu Seamana.
Czekać? Z takimi młodymi świetnymi zawodnikami jak Rensing, Adler, Neuer? Wydaję mi się, że któryś z nich może zastąpić 'Tytana' w reprezentacji niemiec.


From rivers of sorrow, to oceans deep with hope, I have travelled them.
Now, there is no turning back, the limit, the sky. I ask my questions:
Why? What today? When tomorrow?
Won't you join me on the perennial quest?
ODPOWIEDZ