Nowa europejska potęga ?

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Manchester City będzie klubem na miarę LM ?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 00:46

Wielu z Was pewnie myślało, że temat ten dotyczyć będzie Zenitu St. Petersburg. Otóż NIE. Chodzi o Manchester City. Jak wszyscy wiemy rok temu (z hakiem) klub ten przejął były tajlandzki premier Shinawatra. Już w zeszłym roku do średniego do tamtej pory klubu zaczęły "schodzić" się gwiazdy. Trener Eriksson, Elano, Corluka, Petrov, "nasz" Bojinow i wielu innych. W sumie klub wydał aż 40 mln funtów (około 65 mln euro). Poprzedni sezon zaczęli bardzo dobrze. Ograli m.in. Manchester United i przez 3/4 sezonu byli w absolutnej czołówce. Mówiło się nawet o Lidze Mistrzów. Niestety słabsza końcówka sprawiła, że Citizens wylądowali "tylko" w Pucharze UEFA. Zwolniono Erikssona a na jego miejsce ściągnięto najbardziej utalentowanego brytyjskiego trenera Marka Hughesa. Znów na transfery wyłożyli ponad 30 mln funtów (m.in. Jo, Ben Haim, Kompany). W połowie sierpnia wydawało się, że w takich luksusach Citizens pożyją tylko rok. Shinawatra stracił swój majątek (dokładnie nie wiem o co chodzi ale jakieś malwersacje finansowe). Klub zaczął nawet sprzedawać jakiś tam piłkarzy by pokryć aktualne zobowiązania. Słaba atmosfera, bo przegrali na inaugurację w meczu ligowym aż 2-4 z Villą oraz u siebie w Pucharze UEFA z duńskim zespołem (trudna nazwa nie chcę przekręcić :P) aż tu nagle dziś klub wykupuje konsorcujum z Zjednoczonych Emiratów Arabskich (więcej tutaj ) i tylko na ten sezon przygotowali budżet w wysokości 100 mln funtów na transfery dla obecnego coacha :O Już tydzień temu coś musiało być na rzeczy bo kupili m.in. Zabaletę o którego my się staraliśmy, swojego wychowanka Wrighta-Philipsa z Chelsea a dziś świat zszokowały informację, że klub pozyskał Robinho a niektóre media pokazują że również Berbatowa.

Nawet jeśli ten drugi ostatecznie nie przyjdzie do tego klubu to Manchester City okazał się królem letniego polowania transferowego bo wydał aż 100 mln euro w tym okienku transferowym !!

Jak dla mnie to szok. Oczywiście nie wiadomo jak ci zawodnicy razem będą grać. Potrzeba czasu na budowę zespołu, zgranie itd. ale kwoty jakie wydali przez ostatni rok (`165 mln) robią wrażenie. Jak tak dalej pójdzie to najlepszym klubem z Manchesteru może być ... City.

Warto dodać, że klub ten bardzo dobrze szkoli też piłkarzy. Poza Phillipsem jest tam Richards, Onouha, Miller, Ireland czy Johnson ...

A Wy co o tym myślicie ? Myślę, że warto poświęcić tym wydarzeniom trochę uwagi.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 01:58

Robinho to najwiekszy "hit" transferowy tego lata... tylko tutaj niestety smutna prawda foottball'owej rzeczywistości jak łatwo zbudować potęgę przy pomocy wielkich pieniędzy... smutne troche ale jakże prawdziwe...


Juve per sempre sara...!!!!
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 01:59

Mało mnie obchodzi to co będzie działo się w tym klubie i kogo sprowadzają, bo jak dla mnie jest to klub stracony.
Dlaczego? Bo nie widzę żadnej przyjemności w kupowaniu zawodników za astronomiczne sumy i potem cieszenie się zezdobytych tytułów. Wiem, że w ówczesnej piłce bez pieniędzy ciężko cokolwiek zdobyć, ale dla mnie jak na razie przykładem klubu, który buduje zespół w rozsądny sposób jest Juventus.
NIe jest sztuką wydać 200mln dolarów i zdobywać sukcesy. Dużo lepsze i dla kibiców i dla piłkarzy jest zdobycie czegoś nie bazując na obrzydliwym bogactwie
Tak jak nienawidzę Chelsea i Realu tak samo nie będę pałał sympatią do Manchesteru City. Nie wiem co byłoby z
moją miłością do Juventusu gdyby nie to często krytykowane "skąpstwo zarządu".

Rosysjkimi bilionerom i arabskim szejkom mówię stanowcze - NIE


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Giacobbneri

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2007
Posty: 348
Rejestracja: 12 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 03:46

Tak ale my też kupiliśmy Buffona czy Nedveda za wielkie pieniądze (razem za tą dwójkę wydaliśmy prawie tyle co teraz City :P ). Camoranesi, Trezegeut, Amauri, Sissoko i inni też za czapkę gruszek nie przychodzili. Pamiętasz napewno doskonale czasy gdy Juventus wydawał też astronomiczne kwoty. Nawet chyba wyższe niż teraz płaci Manchester. Dlatego nie rozumiem dlaczego się tak obruszasz. Każdy zespół z czołówki europejskiej wydaje jak może ...

Oczywiście nasz skład teraz jest stabilny i sukcesywnie budowany bez żadnych rewolucji kadrowych ale należy pamiętać, że kiedyś też musieliśmy wydać olbrzymie pieniądze by mieć klasowy szkielet drużyny. Tak jak robi to teraz Manchester City. Wiadomo przecież, że nie będą wydawać bez końca. Zresztą Chelsea też ostatnio jakby zwolniła z transferami. Jedynie Barcelona i Real od zawsze co rok pompują wielkie pieniądze na transfery ...


Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 04:56

Tak, ale kupno Nedveda i Buffona odbyło się dzięki sprzedaży Zidane'a, więc te pieniądze nie były wydawane ot tak z niczego. Juventus ma stabilny budżet i musi zwłaszcza po Calciopoli liczyć się z każdym wydanym euro. W klubach typu Chelsea, Manchester City, Real już takiej stabilności nie ma i każdy menadżer może pozwolić sobie prawie na wszystko. TO ddla mnie coś w rodzaju gry w FM'a używając edytora save'ow:)


Posty na tym forum czytam sporadycznie. Nie wiem kim jesteście i mnie to nie interesuje. Jestem tu, bo każdy z was zasługuje by kiedyś przeczytać coś mądrego na temat piłki nożnej.
#TeamBukol
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 09:43

Jeśli ich stać niech kupują. Nic nam do tego. Mają możliwości droga wolna. Oczywiście, że w tym momencie tworzy się jeszcze większa różnica między biednymi i bogatymi ale sama FIFA do tego się przykłada. Bardziej istotne jest, ze niektóre kluby wydają kasę bez opamiętania nawet mając horrendalne długi. Na pierwszym miejscu ktoś powinien się nimi zająć.
Jakieś zasady powinny obowiązywać - idąc za cytatem pewnego znanego kabaretu :C


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
zebol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2005
Posty: 545
Rejestracja: 01 lipca 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 11:00

No wydali taką sumke ale oni nic im to nieda bo nie nazwiska graja ale cały zespuł no i troche potrfa zgranie.No transfery do pozazdroszczenia ale zobaczymy jak pograją.


Juve jesteś drużyną naszych serc na boisku jedenastu bohaterów wygraj niemożliwe i do przodu idz A my pójdziemy za tobą!!!
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 11:14

Pamiętam sezon 2003/2004 w Pucharze UEFA i mecze z Groclinem :-D .
Anglicy, byli wtedy bardzo słabi. W lidze byli na miejscach blisko strefy spadkowej. Dzisiaj widać jak to pieniądze potrafią zmienić klub... szkoda, że żaden bogaty Arab nie może w Polsce zainwestować :P . A co do transferów, to zrobili w tym sezonie na prawdę imponujące i taki Pablo Zabaleta przymierzany do Juve wolał wybrać ich ofertę, a transfer Robinho to już wogóle szok :D . Ja ze swojej strony nie lubię ich lokalnego rywala więc cieszyłbym się gdyby narobili im trochę problemów w lidze :)


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 11:20

zebol pisze:No wydali taką sumke ale oni nic im to nieda bo nie nazwiska graja ale cały zespuł no i troche potrfa zgranie.No transfery do pozazdroszczenia ale zobaczymy jak pograją.
Pisownia do pozazdroszczenia :lol:

Co do samego tematu. Ja bym w Man City nie upatrywał faworyta w wyścigu po mistrza Anglii. Fakt kilka ciekawych transferów wykonali, sam klub dostał znaczny zastrzyk gotówki ale to wszystko za mało. Druga Chelsea to nie będzie. Jeden Robinho nie da im mistrza.

Bardziej bym się zastanawiał nad tym jak Tottenham się spisze. Początek mają słaby ale zespół już się powoli zgrywa. No i piłkarze w mojej opinii lepsi niż ci w Manchesterze, może nie na mistrza ale na pierwszą trójkę jak najbardziej.


Łyko

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2003
Posty: 807
Rejestracja: 28 września 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 11:52

Rodzi sie nowa Czelski, z tym ze spółka arabska która przejeła city jest 4 krotnie bogatsza od multimiliardera z Rosji. Jezeli wlodarze klubu beda pakowac co roku tyle siana w ten zespol to sila woli stanie sie on potega w Europie.


Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 12:10

no jakby nie patrzeć w lidze angielskiej sytuacji będzie wyglądała na pewno ciekawie , ale w europie za dużo to nie zmieni , bo w LM i tak będą najwyżej 4 kluby angielskie , najwyżej zmieni się 1 bądź 2 . nie tak dawno liczyły się tam tylko Man United i Arsenal , potem dołączyły do tego Liverpool i Chelsea a teraz jeszcze do walki o pierwszą 4 powalczą Tottenham i Man City i moim zdaniem któryś z tych klubów może odebrać miejsce w LM Arsenalowi , który od kilku sezonów nie sprowadza wielkich gwiazd a młodych i zdolnych piłkarzy a najlepszych zawodników sprzedaje za duże miliony innym.

Co do City jest to kolejny klub europejski (Chelsea , Zenit ) , który po dużym zastrzyku finansowym kupuje wielu zawodników i jeśli inwestorzy się nie wycofają może zakotwiczyć w LM na długo , jak nie w przyszłym sezonie to za 2 lata


blazejrondel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 października 2006
Posty: 66
Rejestracja: 24 października 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 12:58

Ja się ciesze że pojawił się kolejny mocny zespół w lidze angielskiej to doda smaczku i emocji do tej ligi która i tak jest obecnie najciekawsza. O ile Chelsea i Manu wydają się być poza zasięgiem to bój o trzecie miejsce zapowiada sie bardzo ciekawie. Man City, Liverpool, Tottenham i Aston Willa i Arsenal wydają się być na zbliżonym poziomie. Chętnie będę śledził w tym sezonie poczynania angielskiej ligi nie mniej niż Włoskiej :-D


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 13:31

City dokonało kilka ciekawych transferów ,ale raczej byłbym spokojny tylko o Komapny'ego.
Raczej nie upatrywałbym w nich faworyta do wygrania ligi.
Nawet jeśli ten drugi ostatecznie nie przyjdzie do tego klubu to Manchester City okazał się królem letniego polowania transferowego bo wydał aż 100 mln euro w tym okienku transferowym !!


Raczej królem pod względem wydanych pieniędzy... :P

Warto dodać, że klub ten bardzo dobrze szkoli też piłkarzy. Poza Phillipsem jest tam Richards, Onouha, Miller, Ireland czy Johnson ...


Ale raczej wątpie by któryś z nich osiągnał poziom godny gry np.w Manchesterze United(poza Richardsem).


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 20:50

No i zaczynają się cyrki :

http://sport.onet.pl/0,1248702,1817973,wiadomosc.html

Pewny siebie ten nowy właściciel Man City. Taka kwota wydana na jednego piłkarza byłaby początkiem końca piękna futbolu...


cysiekchmiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 87
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2008, 21:20

jak dla mnie nie zwojują ani Premiership ani LM, pewnie że awansują na jakąś wyższą pozycję, ale nie sądzę żeby wybili kogoś z pierwszej 4 - ManU, Liverpool, Arsenal, Chelsea - choć byłbym zadowolony jakbym nie widział tej ostatniej w LM :D po prostu ich nie lubię :C a ten szejk to tylko kasę stracił na tym, a nie zyskał :smile:


ODPOWIEDZ