Obecny poziom (siła) najsilniejszych lig europejskich

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Najlepsza liga europejska to:

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2008, 01:29

Do założenia tego tematu zachęciły mnie: transfery w trakcie przerwy między-sezonowej, a także rozpoczęcie sezonu ligowego w Anglii.

Z Waszą pomocą chciałbym ustalić jak to obecnie wygląda, gdyż (co oczywiste) nie posiadam pełnej wiedzy na temat wszystkich z pośród niżej wymienionych (oraz innych) lig.

Pod uwagę biorę (jest to także moja kolejność):
Liga (wg mnie): Czołowe kluby (wg mnie):
1. Premiership (Anglia) Manchaster Utd, Chelsea, Liverpool FC, Arsenal
2.Serie A (Włochy) Juventus, AC Milan, Inter Mediolan, AS Roma
3. La Liga (Hiszpania) Real Madrid, FC Barcelona
4. Bundesliga (Niemcy) Bayern Monachium, Schalke04, Werder Brema
5. Ligue 1 (Francja) Olympique Lyon, Olympique Marsylia, Bordeux

Proszę Was o podanie swojej kolejności oraz krótki komentarz co do jednej bądź kilku pozycji. Kryteria pozostawiam Wam, liczę jednak na jakieś argumenty uzasadniające Wasz wybór. Możecie też wyrzucić którąś z lig zastępując ją inną.


1. Dlaczego Premiership? Największe pieniądze, najlepsze stadiony, największa oglądalność, najbardziej wyrównany poziom piłkarski.
Przykład? Transfery i kadra Tottenham'u, Portsmouth a ich pozycja w lidze. Przykład 2? Wzmocnienia Sunderland'u.
Wg. mnie ten sezon to definitywny koniec kojarzenia angielskiej piłki (na najwyższym szczeblu rozgrywkowym) z taktyką "kick and rush" (kopnij biegnij).
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2008, 20:24 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2008, 01:38

jackop pisze:1. Dlaczego Premiership? Największe pieniądze, najlepsze stadiony, największa oglądalność, najbardziej wyrównany poziom piłkarski
sam sobie odpowiadasz. jakby nie było wszyscy jesteśmy tutaj fanami calcio ale czy obecnie Serie A dorównuje Premiership? napewno nie ale zmierza w dobrym kierunku (transfery)

P.S. brak np Sevilli a umieszczenie tutaj wcale nie lepszej a być może słabszej Marsyli czy porównywalnego Werderu troche mnie dziwi... (już nie wspominająć o Fiorentinie czy Tottenhamie)


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2008, 02:25

drozdi W tym temacie nie chodzi mi tylko o wykazanie, że Premiership jest najlepszą ligą, ale o obecny układ sił w Europie. Czyli kolejność na pozycjach 2-5 też się dla mnie liczą.
Proszę Was o podanie swojej kolejności oraz krótki komentarz co do jednej bądź kilku pozycji. Kryteria pozostawiam Wam, liczę jednak na jakieś argumenty uzasadniające Wasz wybór. Możecie też wyrzucić którąś z lig zastępując ją inną.
Np. dla kogoś to liga hiszpańska może mieć najwyższy poziom ze względu na najbardziej techniczny football itp.
P.S. brak np Sevilli a umieszczenie tutaj wcale nie lepszej a być może słabszej Marsyli czy porównywalnego Werderu troche mnie dziwi... (już nie wspominająć o Fiorentinie czy Tottenhamie)
Co do umieszczonych drużyn to jest moje i tylko moje własne zdanie na ten temat. Poza tym przedstawiłem drużyny które wg. mnie wybijają się ponad poziom danej ligi. Nie miałem zamiaru ich porównywać.

drozdi właśnie wykazałeś, że liga angielska i włoska, są wg Ciebie lepsze od ligi francuskiej i właśnie o to mi chodzi. O porównanie pod wieloma względami lig (drużyn) i wyłonienie rankingu.

'Włochy czy Hiszpania' 'Niemcy czy Francja', a może ktoś inny: Holandia, Rosja?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2008, 02:29

drozdi pisze:
jackop pisze:1. Dlaczego Premiership? Największe pieniądze, najlepsze stadiony, największa oglądalność, najbardziej wyrównany poziom piłkarski
sam sobie odpowiadasz. jakby nie było wszyscy jesteśmy tutaj fanami calcio ale czy obecnie Serie A dorównuje Premiership? napewno nie ale zmierza w dobrym kierunku (transfery)

P.S. brak np Sevilli a umieszczenie tutaj wcale nie lepszej a być może słabszej Marsyli czy porównywalnego Werderu troche mnie dziwi... (już nie wspominająć o Fiorentinie czy Tottenhamie)
Tottenham nie jest czołowym klubem PremierLeague, więc co do jego nie umieszczenia na tej 'liście' nie mam specjalnych zastrzeżeń, ale gdzie u licha jest Bordeux? Tożto jedyny klub, który w ostatnich latach napędził nieco stracha Lyon'owi w Ligue1...


Co do samego tematu: po Calciopoli SerieA straciła sporo, jednak powoli zaczyna się odradzać i niedługo znowu będzie jedną z najsilniejszych lig w Europie. Obecnie króluje Premiership, potem długo, długo nic, Primera Division, znowu nic, SerieA, być może na równi z Bundesligą, a zaraz potem LigueA... Takie moje skromne zdanie

Dlaczego Premiership? Skład półfinałów zeszłorocznej LM mówi sam za siebie, poza tym w tej lidze nie ma typowych autsajderów, każdy może wygrać z każdym, poziom jest niezwykle wyrównany... Wystarczy obejrzeć ostatni mecz Chelsea - Wigan, żeby wiedzieć, o czym mówię/piszę ;)

LaLiga - właściwie za Real i Barcelone; klasa tych zespołów jest znacząca i winduje lige na wysoką pozycję w 'moim rankingu'

SerieA - gdyby nie Calciopoli stawiałbym ją nieco poniżej PremierLeague, niemniej 'straty' wywołane aferą były/są ogromne, stąd potrzeba czasu na odbudowanie jej potęgi...

Bundesliga - niemiecka solidność, nic więcej...

Ligue1 - fakt, że nieprzerwanie od 7 lat mistrzostwo zdobywa jeden klub świadczy, że poziom nie jest specjalnie wysoki, jednak klasa tego zespołu stawia ligę francuską wyżej niż np. holenderską...



To tyle, ciekaw jest opinii pozostałych forumowiczów 8)


rokfor

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2008, 08:11

Zdecydowanie najsilniejsza w chwili obecnej jest Premiership, o czym swiadczy chociazby poprzedni sezon w elitarnej Lidze Mistrzow..Jak pamietamy final Chelsea - Manchester. Nie wiem czy zmieni sie cos w tym roku jesli chodzi o uklad sil lig europejskich, wyspiarze napewno sie nie oslabili wrecz przeciwnie tamtejsza liga ma bardzo wyrownany i wysoki poziom.
Drugie miejsce wedlug mnie to hiszpanska Primera Division z Realem i Barcelona ktora poczynila spore wzmocnienia, do tego trzeba dodac Atletico i Villareal, ktore rowniez posiadaja bardzo ciekawe ekipy i bez wiekszych problemow przebrnely przez el. LM
Trzecie miejsce to moim zdaniem Serie A, jak wszyscy wiemy sporo liga wloska stracila, ale moze tez zyskala poprzez afere jaka miala miejsce 2 lata temu i pamietna degradacja Juve. Liga wloska zostala oczyszczona i mysle ze z Juventusem ktory mierzy wysoko w tym sezonie poziom zdecydowanie rosnie, Inter, Milan, Roma..warto dodac Viole, Napoli mysle ze Lazio moze namieszac w lidze, zapowiada sie ciekawy sezon :)
Pierwsze trzy miejsca sa bezapelacyjnie bez konkurencji, na nastepnych pozycjach niemal rownorzednie mozna umiescic lige niemiecka, francuska, portugalska..
Wedlug mnie spory spadek zanotowala liga holenderska w ostatnim czasie, nieudane sezony Ajaxu nie mowiac o Feyenoordzie z Michalem Janota :D
Kolejne miejsca to moim zdaniem ligi, ukrainska oraz szkocka, owe ligi maja po dwa bardzo mocne zespoly..ukraincy maja jak wiemy Dynamo i Szachtar, natomiast szkoci dwa kluby z Glasgow tj Celtic i Rangers.
Dalej Rosja, Belgia..itd itd a nasza Ekstraklasa gdzies okolo 30 miejsca :D

Taki jest uklad sil lig europejskich moim zdaniem na chwile obecna.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2008, 08:32

Dołącze do poprzedników mówiąc, że Premier League jest najlepsza ligą w Europie, a kto wie czy nie na świecie. Chce jeszcze dodać, że poza Chelsea, Man Utd, FC Liverpoolem, Arsenalem i Tottenhamem jest jeszcze kilka bardzo groźnych drużyn posiadających wyrównane kadry: Manchester City, Everton i Newcastle(choć im się ostatnio nie wiedzie). To, że te kluby nie odnoszą większych sukcesów w tej lidze spowodowane jest tym, że właśnie w niej grają takie drużyny jak Chelsea czy Manchester. W innych czołowych ligach świata sądzę, że by mieli duże szanse co roku zajmować miejsca 3-4, a w takiej Eredivisie spokojnie walczyć o mistrzostwo z PSV czy Ajaxem.
Poza tym popatrzmy na budżety klubów i transfery, taki średniak Newcastle ma budżet porównywalny z najlepszymi klubami włoskimi.I nawet pewnie wyższy od np. AS Romy o czym świadczą mega zarobki Michaela Owena.A przecież nie da się ukryć, że w dzisiejszej piłce do zbudowania wielkiej drużyny potrzebna jest wielka kasa.Choć są także wyjątki od tej reguły ale bardzo rzadko.


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 16 września 2008, 16:09

Ja także myślę, że jak na razie najlepszą ligą jest angielska Premiership. Właśnie z tej ligi są najlepsze drużyny w Europie i na świecie. Tą też lige najwięcej ogląda ludzi. Na pewno byłoby tak z Serie A, ale musiałby któryś z zespołów wygrać LM i inna druzyna zajść także daleko.


GRANDE JUVENTUS

Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 16 września 2008, 17:00

Nie da się zaprzeczyć: Premiership jest najmocniejszą obecnie ligą europejską. Z powodów już wymienionych. Później zaklasyfikowałbym hiszpańską La Liga. Mocna, druga pod względem finansowym, gdzie w sumie grają najwięksi wirtuozi piłkarskiego rzemiosła. Trzecia będzie chyba Serie A. Zwiększone nakłady na piłkarzy, zakup nowych (tak po prawdzie, to nowych- starych) zawodników, rosnąca liczba kibiców.. to wszystko przełoży się, moim zdaniem, na wzrost notowań Serie A w Europie. Potem idą Niemcy i Francja. Nie lubię tych dwóch lig. Niemcy są przeraźliwie nudne. Zawsze gra o mistrza co najmniej 4- 5 zespołów, a i tak wszystko zgarnia Bayern. Jeden wyjątek VfB potwierdza regułę. To samo w Francji, która dla mnie jest konglomeratem Anglii i Hiszpanii, a od.. ilu? , 7 lat?, nie ma tam silnych na Olympique Lyon. Niby dojeżdża do niego coraz odważniej Marsylia, ale pewnie wszystko i tak skończy się po staremu, a "wielki" Lyon znowu nie zabrnie wyżej, niż ćwiećfinał LM.

Potem jest przepaść... ale coraz mniejsza. I tu może być niespodzianka, bo coraz szybciej i mocniej do elity będzie się moim zdaniem dobijać liga rosyjska, która dysponuje coraz większą kasą, a przykład Zenitu daje do myślenia. Wydaje mi się, że niedługo Rosjanie przeskoczą ligę holenderską, która jest dla mnie dostarczycielem piłkarzy innym krajom, bo nie kluby potrafią utrzymać swoich gwiazd. A dalej? Bo ja wiem? Może Ukraina? Chociaż tam jest tylko Szachtar i Dynamo, a potem... A, no i Szkocja, chociaz tam też nie ma nic, poza Celtikiem i Rangersami. Ach, zapomniałem, po Rosji może być Portugalia, gdzie Porto, Benfica i Sporting także mogą sporo zamieszać, choć Europy raczej nie zwojują- z podobnego powodu, co Holendrzy.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 września 2008, 17:58

jackop pisze:Dlaczego Premiership? Największe pieniądze, najlepsze stadiony, największa oglądalność, najbardziej wyrównany poziom piłkarski.
Poza ostatnim argumentem, reszta to tylko dodatki do Premiershitu, a nie wyznaczniki, iż dana liga jest faktycznie najlepsza.

tytus71 pisze:po Calciopoli SerieA straciła sporo, jednak powoli zaczyna się odradzać i niedługo znowu będzie jedną z najsilniejszych lig w Europie.
:lol:
Serie A, po Calciopoli dalej była jedną z najlepszych lig świata. Być może w hierarchii (patrząc na poziom sportowy) spadła na 3 miejsce.

Teraz jest już dużo lepiej. Poza najlepszymi zespołami Serie A, kluby z środka tabeli porządnie się wzmocniły, co sprawi że liga włoska będzie bardzo wyrównana. Wg mnie liga ta jest wiele lepsza od hiszpańskiej. Mamy silny Inter, Juventus, Milan (nie czepiać się, bo to niczego prowadzić nie będzie) bardzo dobrą Romę (która zważywszy, iż finał rozgrywany będzie w Rzymie, zrobi wszystko aby w nim zagrać) z Fiorentiną (mądrze i dobrze budowana drużyna, w tym roku wydali trochę na kolejne wzmocnienia, jednak brakuje im jednego środkowego obrońcy, gdyż Gamberini wszystkich błędów Trupa naprawiać nie będzie), do tego dochodzi silne Napoli, które pewnie sporo namiesza (trzon mieli już w zeszłym sezonie, teraz dodali do niego cennych piłkarzy jak Maggio, Denis, przyszłościowego Russotto czy obrońca Palermo, Rinaudo [nie zazdroszczę Hiszpanom Ageurro, kiedy patrze jak gra w Neapolu Lavezzi, a Hamsik wyrasta na gwiazdę]). Następnie solidne, po woli powracające do gry Lazio, które dokonało w tym sezonie trafnych i ciekawych wzmocnień. Przyszedł bardzo dobry bramkarz Carrizo, wygląda na to że transfer Lichtsteinera również udany, przyszedł Matuzalem, ruchliwy, dokładny Foggia i (wspaniały) Zarate, co z Pandevem, Ledesmą, Rocchim i spółką daje bardzo dobrą drużynę. Na prawdę ciężko mi powiedzieć kto z tych 7 zespołów znajdzie się w pierwszej czwórce. Liga stała się lepsza - bardziej wyrównana. Trzeźwo myśląc powiem, że w LM w przyszłym sezonie zagra Juve, Inter, Milan oraz Roma, ale patrząc na to jaki postęp poczyniła ekipa Fiorentiny oraz na to jak sprawnie buduje zespół Napoli czy na to że Lotito wreście poczynił porządne ruchy na rynku wcale nie jestem taki pewny. Do tego mamy solidne Udinese, z Di Natale, Quagliarella, Inlerem czy np. Zapatą, Genoę z dobrym Rubinho na bramce, Ferrarim w obronie, Modesto, Mesto, Thiago Mottą w pomocy, Milito i kreatywnym Gasbarronim. Nie można zapomnieć o Palermo, które posiada na prawdę bardzo dobrą kardę (proces zgrania drużyny może trochę potrwać, ale ostatnia wygrana 3-1 z Romą to nie przypadek). Czytałem nawet na gazzetta.it, że obiecują LM w 3 lata ( :lol: )... . Amelia, Balzaretti, Liverani (szkoda, że Viola nie zdołała go zatrzymać), Bresciano, Simplicio, Miccoli to nie są pionki, a Carrozzieri z pewnością lepiej będzie się prezentować od Barzagliego. A Sampdoria? Solidna i wyrównana karda z Cassano, atak Torino też nie powstydziłby się gloryfikowane przez was ekipy z Anglii (Rosina-Bianchi-Amoruso).
Kluby z Serie A wydały w tym roku ok 500 mln euro, liga stała się silniejsza i dzięki solidnym wzmocnieniom Włoskich średniaków bardziej wyrównana. A sądzę, że będzie jeszcze lepiej. Wątpię, że Hiszpanie mogą się z "nami" równać, a Anglicy pewnie zaczynają czuć "nasz" oddech. Wiem, że kluby z Premiership wydały na transfery więcej, ale oni żądzą się własnymi prawami.


ODPOWIEDZ