1.Liga Polska 2008/2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
sushi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lutego 2005
Posty: 182
Rejestracja: 05 lutego 2005

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2009, 12:47

Panowie jaka to sprawiedliwość ten PZPN robi jaja sobie .
Szkoda mi ŁKS bo jeżeli ekipa zajmuję 7 miejsce w tabeli to o czymś świadczy a tu proszę brak licencji
Widzew w tamtym roku został zdegradowany o 2 klasy ok to powinnien zacząć grać w 2 lidze i wtedy by nikt nie miał żalu jakby awas zdobyli po sezonie do 1ligi , ale jakaś drużyna wtedy wycofała się ( bodajże ŁKS ŁOMŻA ) a Widzew wskoczył za nich też ok . Teraz gdy Widzew zdobył awans na boisku klub znów jest zdegradowany
Jak dla mnie to robienie kluby w balona no ale cóż taki jest nasz PZPN


Czy wygrywa czy nie ja i tak kocham cię w sercu moim JUVE i na dobre i na złe
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2009, 13:08

sushi pisze:Panowie jaka to sprawiedliwość ten PZPN robi jaja sobie .
Szkoda mi ŁKS bo jeżeli ekipa zajmuję 7 miejsce w tabeli to o czymś świadczy a tu proszę brak licencji
Widzew w tamtym roku został zdegradowany o 2 klasy ok to powinnien zacząć grać w 2 lidze i wtedy by nikt nie miał żalu jakby awas zdobyli po sezonie do 1ligi , ale jakaś drużyna wtedy wycofała się ( bodajże ŁKS ŁOMŻA ) a Widzew wskoczył za nich też ok . Teraz gdy Widzew zdobył awans na boisku klub znów jest zdegradowany
Jak dla mnie to robienie kluby w balona no ale cóż taki jest nasz PZPN
ALe to nie chodziło o jakiekolwiek wycofanie sie z ligi z reszta Łomża nie wycofała sie z ligi (Łomża - spadła z przyczyn czysto sportowych teraz znowu spadła do III ligi) . Chodziło o to ze sad arbitrażowy zawiesił wyrok dla Widzewa, wiec o grze w II i jakichkolwiek konsekwencjach nie mogło byc mowy. Spadła sportowo wtedy Z Orange wiec grał w I lidze. To jest chamstwo i tyle. Ponownie słowa J. Tomaszewskiego najlepiej obrazuja to co sie tam dzieje:
Nie mój cyrk nie moje małpy.

Była szansa ze w koncu ktoś ten "burdel"rozawali i co? no i Grzesiu Lato został prezesem. Gosowali na swojego wiedzieli ze zostana na stołkach wiec po co było na Bońka głosowac ktory moze być ruszył, ale podkreslam ze moze.
Z reszta to jakas parodia co sie tam dzieje jezeli. Jerzy Engel Jr z zarzutami prokuratorskimi zostaje członkiem Stowarzyszenia Etyki Trenerskiej
http://www.futbol.pl/artykul/54505.html

Toz to jest chore i nienormalne, plecy, wtyki znajomosci, plecy wtyki znajomosci i tak wkolo, z reszta Engel senior to inna historia.

Smiech na sali. Najlepiej zasłożyc oddzielny temat PZPN, bo to co oni wyrabiaja przechodzi ludzkie pojecia, łapuwkarstwo, zamieszanie z Beach Soccerem, "nepotyzm" - ale taki kolezesnki bardziej. Mozliwe tylko w Polsce juz Azerowie maja lepsza organizacje i mniej łapówek biora.
Lekki off top ale to sie tyczyło LKS-u i to co robi "góra"

A ŁKS przeciez to wszystko sie dzieje pod stołem, sa terminy, w których mozna sie odwołac, dodac lub uzupelnic brakujace papiery ale nie!!! degradacja! Ten cyrk jest co roku i bedie tak dalej. Wiadomo infrastruktura w ŁKS-ie juz od kilku lat kuleje, stadion, kasa , po prostu kiepsko.

ALe mimo wszystko brawa dla Laty :bravo: :bravo: :roll:

Kazdy wie ze jak sie ruszy "kupke "to bardziej śmierdzi no i mysle ze ktos z Lodzi cos tam naruszył.....


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2009, 13:32

Z Widzewem zrobiło się naprawdę gorąco, na mój gust powinni zacząć przed rokiem grę w 2. lidze, i teraz ewentualnie być w pierwszej. Kluby za dużo mają opcji do odwoływania się, przez co start Ekstraklasy, jak i 1. Ligi prawdopodobnie opóźni się, i to znacznie.


18danek97

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2008
Posty: 194
Rejestracja: 27 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2009, 13:31

Pewnie będzie bajzel może i nawet większy niż w zeszłym roku. Powinni się z tym uwinąć jak we Włoszech w parę miesięcy mimo iż nie mieli do kónca dowodów a oskarżyli Juve. Ale wracając do tematu to ŁKS przyszły sezon powinien zacząc w ekstraklasie a Widzew za korupcje powinien być w 1 lidze i wtedy bym był usatysfakcjonowany.Wszystkim klubom powinny być wymierzane równe kary nie że Zagłębie Lubin i Korona Kielce tylko poszkodowane. Niech to zrobią raz a dobrze życzę tego dla dobra polskiej piłki, w co i tak nie wierzę niestety. Może o tej sprawie napiszę jutro na moim blogu który jest w moim podpisie może to wniesie troszkę do sprawy.


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 16 lipca 2009, 18:52

GKS Jastrzębie wycofuje się z rozgrywek
Nowy prezes GKS Jastrzębie Marian Jarosz zdecydował o wycofaniu klubu z rozgrywek. Jastrzębianie chcą startować od najniższej klasy rozgrywkowej - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

W wyniku audytu zleconego przez wybrany przed dwoma tygodniami zarząd GKS-u Jastrzębie okazało się, że działa on nielegalnie. - W momencie, kiedy wymienia się cały zarząd, musi on wiedzieć, co dostaje w spadku, i tego wymaga sąd rejestrowy. Zabrakło sprawozdań finansowego oraz komisji rewizyjnej, więc w KRS-ie nadal figuruje Joachim Langer jako prezes klubu. Nie chcę rozpoczynać pracy w klubie w sytuacji, kiedy sam zaczynam łamać prawo - mówi nowy prezes Marian Jarosz.

- Powołujemy nowy twór i startujemy od najniższej klasy rozgrywkowej. Chcemy to robić w sposób prosty i jawny. Taką decyzję podjęliśmy wspólnie z kibicami. Nie wiadomo jeszcze tylko, czy w klasie B czy C i jaka będzie nazwa klubu - oświadcza nowy prezes.

PZPN przymierza lubelski klub do pierwszej ligi

ARTUR TORUŃ

Polski Związek Pilki Noznej wyslal do klubów terminarz II-ligowych meczów na sezon 2009/2010. Centrala uwzglednia w harmonogramie spotkan mozliwośc powrotu Motoru do... I ligi.

Pilkarze Motoru wkrótce mogą miec powody do zadowolenia, bo niewykluczone, ze Motor w kolejnym sezonie zagra w I lidze

Jezeli GKS Jastrzebie nie otrzyma licencji, zezwalającej na wystepy w I lidze, wówczas jej sklad w pierwszej kolejności moze uzupelnic Motor. Taki sygnal nadszedl z PZPN, który rozeslal roboczą wersje II-ligowego terminarza. Tam, gdzie powinna byc nazwa lubelskiego zespolu, widnieje litera "a”, a z wyjaśnienia wynika, ze Motor moze wystąpic na zapleczu ekstraklasy, a jego miejsce w drugiej lidze zajmie Nida Pinczów (ten klub ma pierwszenstwo) lub Stal Poniatowa.

Na razie nikt nie daje wiekszych szans Startowi Otwock, który przegral baraz z GKS Jastrzebie. W uchwale z 20 lutego 2006 roku czytamy: "W sytuacji, gdyby po zakonczeniu rozgrywek aktualnego sezonu i przeprowadzeniu meczów barazowych o miejsca w II lidze (dziś I liga – red.) którykolwiek z zespolów nie uzyskal licencji na wystepowanie w nastepnym sezonie w II lidze Prezydium Zarządu PZPN niezwlocznie ustali zasade uzupelniania skladu II ligi biorąc pod uwage w szczególności pozycje najwyzej sklasyfikowanego zespolu II ligi w aktualnym sezonie, który przegral w meczach barazowych oraz fakt porazki w barazach z zespolem, który nie otrzymal licencji”. Powolując sie na ten zapis, Start teoretycznie móglby ubiegac sie o status pierwszoligowca, ale kryteria i tak ustali Komisja do spraw Naglych.

Najwiekszym problemem ekipy z Otwocka jest brak stadionu, spelniającego I-ligowe wymogi. Lubelski z trudem, ale przechodzil weryfikacje. Pod koniec tygodnia do Lublina ma przyjechac delegat PZPN, który ponownie zlustruje obiekt przy Al. Zygmuntowskich, pod kątem gry w I lidze. – Jezeli zostaniemy zaproszeni do pierwszoligowej rywalizacji, podejmiemy wyzwanie – zapowiedzial Grzegorz Szkutnik, prezes Motoru. – Mamy licencje na wystepy w drugiej lidze, a wymogi gry w wyzszej klasie są zblizone. Musielibyśmy doplacic 500 zl i podpisac umowe z trenerem, który posiada licencje PRO UEFA. Obecny szkoleniowiec nie ma takich uprawnien, ale poprosilibyśmy Wydzial Szkolenia PZPN o czasową zgode na prowadzenie druzyny przez Miroslawa Kosowskiego. Z takiego rozwiązania moglibyśmy korzystac maksymalnie przez sześc tygodni. W naszym regionie licencje PRO UEFA posiada tylko Tadeusz Lapa.

Szkoleniowiec rezerw Górnika Leczna oglądal środowy sparing Motoru z Avią Świdnik, ale jak nas zapewniono, obecnośc trenera byla przypadkowa i nie wiązala sie z ewentualną grą lubelskiego zespolu w I lidze.

Motor musi tez poczekac, na ostateczny werdykt w sprawie licencji dla GKS Jastrzebie. Odpowiednia komisja zajmie sie odwolaniem klubu dopiero 20 lipca, czyli na piec dni przed planowaną inauguracją I i II ligi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy sie, ze sytuacja GKS jest wyjątkowo trudna i szanse, na spelnienie warunków licencyjnych są nikle.

Spotkanie u prezydenta
W tym tygodniu w lubelskim Ratuszu doszlo do spotkania dzialaczy Motoru z wladzami miasta, odpowiedzialnymi za sport oraz przedstawicielami firm, które są zainteresowane wspólpracą z lubelskim klubem. – Wymieniliśmy poglądy i na pewno bedziemy organizowali kolejne spotkania – powiedzial Wlodzimierz Wysocki, zastepca prezydenta Lublina. – Wszyscy szukamy najlepszych rozwiązan dla Motoru.

źródło:Dziennik Wschodni

Czekamy na ostateczna decyzje pzpn-u w tej sprawie ale takze w sprawie ŁKS-u i Cracovii.

a teraz z innej bajki:
Piotr Reiss zawodnikiem Warty
http://www.90minut.pl/news/97/news97468 ... Warty.html


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2009, 09:44

Reiss zostaje jednak w poznaniu :d Tyle, że w Warcie. GKS Jastrzębie pójdzie od początku, a w 1. Lidze zagra Motor Lublin. Tylko teraz będzie sprawdzanie czy dany klub może grać w danej klasie rozgrywkowej, uzyskać licencje. Chyba to jest za późno robione. ehhh


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 16:42

1. kolejka - 1-2 sierpnia
Flota Świnoujście - Motor Lublin
Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała
MKS Kluczbork - GKP Gorzów Wielkopolski
Pogoń Szczecin - GKS Katowice
Znicz Pruszków - Wisła Płock
Górnik Zabrze - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Górnik Łęczna - Widzew Łódź
Stal Stalowa Wola - Dolcan Ząbki
ŁKS Łódź- Warta Poznań

Wraz ze startem ligi wchodzi nowa uchwala w zycie kazdy wie o czym mowie :/
w weekend ciekawie bedzie na pewno w Łęcznej :wink: w Zabrzu jak i w Szczecinie 8)


Obrazek
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 21:19

pawełek89 pisze: i w Szczecinie 8)
W Szczecinie zapowiada się prawdziwe święto, Pogoń po dłuższym okresie wraca na zaplecze ekstraklasy. Po kilku na prawdę dobrych wzmocnieniach Szczecińska drużyna ma ciekawą "ekipę" jeżeli tylko kontuzje i brak zgrania drużyny nie przeszkodzą w osiągnięciu dobrej formy to Pogoń spokojnie będzie w pierwszej 6.

Co do najbliżej kolejki pierwszy mecz, pierwszy u siebie na pewno nie jeden kibic się pofatyguje na stadion, mam nadzieję ,że stadion (o ile to można nazwać stadionem) będzie wypełniony po brzegi i ta stara potężna kibicowska Pogoń pokaże na co ją stać :)


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 29 lipca 2009, 16:15

Pogoń Szczecin-GKS Katowice
Górnik Zabrze-KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (poniedzialek)
oba mecze na zywo na TVP Sport


Obrazek
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2009, 23:04

Po wczorajszym meczu, jestem bardzo usatysfakcjonowany grą i wynikiem.
Niestety przed meczowe zabawy z alkoholem nie wpłynęły na mnie za dobrze, więc ani jak się dostałem na stadion ani 1-wszej połowy nie pamiętam.
Dlatego wszystko co piszę opiera się na 2-giej połowie, a w tej Duma Pomorza była bezapelacyjnie drużyną lepszą,GKS się strasznie gubił i nie miał pomysłu na grę.
Piękne uderzenie Petasza otworzyło wynik i pozwoliło nam kontrolować przebieg wydarzeń. 2 bramki bardzo młodego Mikiego również mnie radowały, widać ,że chłopak ma talent :).
Kibicowsko wyglądało to na prawdę dobrze. Na stronie Pogoni podali ,że było 13 tys kibiców na telegazecie 8 tys, i co inne źródło to inne dane na ten temat :)

Pozdro


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2009, 14:11

@ Vesper dobrze, że pamiętasz 2 połowe, bo zobaczyłeś chociaż wszystkie gole :D, też jestem za Pogonią i jestem dumny, że wrócili już na zaplecze, a to wszystko dzięki kibicom. Nawet mieli w młynie taki transparent, że wydźwignęli się na własnych nogach. Myślę, że Pogoń po cichu może powalczyć o awans, bo nie ma presji wynik, więc mogą grać na luzie. Z taką kadrą myślę, że koło 6 miejsca się zakotwiczą. Fajnie byłoby od razu awansować do Ekstraklasy, jednak jak się nie uda nie będę z tego powodu. Niech robią wszystko małymi kroczkami. Dopiero 1 mecz za nami. Świetne wejście zaliczył Miki Lebedyński- 2 gole :dance: . Teraz zobaczymy co Portowcy pokażą w starciu wyjazdowym z GKP Gorzów. Liczę na wygraną, ale nie wiadomo jak to będzie. 1 mecz Gorzów wygrał na wyjeździe z Kluczborkiem. Trzymam kciuki za Kluczbork, bo jestem z opolskiego i to nasz rodzynek, ale Pogoń jest mi najbliższa. Kluczbork czeka teraz ciężki wyjazd do Bielska-Białej z miejscowym Podbeskidziem. O punkty będzie bardzo ciężko, bo Bielszczanie są jednymi z faworytów do awansu do Ekstraklasy. Chociaż w 1 kolejce Sandecja sprawiła niespodziankę remisując z Podbeskidziem. Jak Kluczbork wywiezie stamtąd chociaż będzie to ogromny sukces. Chciałbym aby MKS utrzymał się w lidze, ale nie drżał o byt do końca.
Ostatnio zmieniony 05 sierpnia 2009, 15:08 przez Dybala 4ever, łącznie zmieniany 1 raz.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2009, 15:04

juventinek123 pisze:Bielska-Biała
Bielska - Białej :evil: lub jak to takie trudne to wystraczy samo "Bielsko" :P

A co do Pogoni, mam nadzieje ze w przyszlym sezonie awansuja, wreszcie bedzie mozna wpasc do Szczecina na mecz zgodowy z Legią :) bo chyba w tym sezonie raczej nie dadza rady. Widzew ( :lol: ) i Górnik mysle ze sa poza zasiegiem


Obrazek
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2009, 15:07

VirusT pisze:
juventinek123 pisze:Bielska-Biała
Bielska - Białej :evil: lub jak to takie trudne to wystraczy samo "Bielsko" :P
Już poprawione :wink:


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2009, 21:13

Co do Pogoni to ja doskonale wiem ,że wejście do Ekstraklasy w tym sezonie graniczy z cudem, jednak co to za kibic ,który w ten cud nie wierzy?

Pewniakami do awansu na papierze wydaje się Górnik i Widzew, bardzo silne jest Podbeskidzie,więc wszystko w miarę się wyjaśni po pierwszych 7 kolejkach gdzie mam nadzieje Pogoń będzie miała minimum 12 punktów :)


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2009, 13:10

Podbeskidzie nie popisalo sie z Sandecja ale moze to taka mala wpadka. Nie zaliczalbym do walki w tym sezonie Podbeskidzia.Nie zapominajcie o ŁKS-sie moze cos pomieszac ale nie zmienia to faktu ze Górnik Z. i Widzew maja najsilniejsze sklady. 1 liga bardzo ciekawa w tym sezonie :wink:


Obrazek
ODPOWIEDZ