Polacy w ligach zagranicznych

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 27 lutego 2012, 20:33

Lewy ma 16 bramek i 8 asyst. Gomez i Hunter mają po 18 i liderują. A Kuba choc przez pół roku grał ogony, ma już 7 asyst na koncie, czyli 2 więcej niż Mario G.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2012, 20:19

Obejrzałem dzisiaj cały mecz Borussii z Mainz. Najlepiej z reprezentantów Polski wypadł Błaszczykowski, który okrasił swój występ ładną bramką. Piszczek zaliczył asystę przy trafieniu Kagawy, jednak chwilę wcześniej był współwinny straty bramki. Lewandowski nie miał dzisiaj swojego dnia, dochodził do sytuacji strzeleckich, ale nie potrafił trafić w bramkę. Polanski zaliczył dwa całkiem ładne podania z głębi pola do partnerów, ale nie zrobili z nich żadnego pożytku.


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 10 marca 2012, 20:14

Rybus zagrał pierwszy mecz w wyjściowej jedenastce i od razu urwał gola :ok: Pewnie jako premie dostał jakiś samochód :prochno:
Drugi mecz w Tereku zagrał także Komorowski. Obydwa w pełnym wymiarze czasowym. Przy reprezentacyjnym niedoborze na tej pozycji może on być czarnym koniem w kadrze :whistle:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 10 marca 2012, 22:26

Oglądałem dzisiaj Borussia-Augsburg. Wynik 0-0, niestety nikt się bardzo nie wykazał. Przy ścisłym kryciu i agresywnej grze obrońców gubił się Piszczek, Kuba miał może dwie akcje, ale obaj wywalczyli tylko kilka rzutów wolnych. Lewandowski niewidoczny, ale był całkiem odcięty od podań.
No ale chciałem przede wszystkim napisać o Ostrzołku. Gość rozgrywał bardzo dobry mecz, a zaznaczam, że to lewy obrońca. Niestety ponoć po kilku meczach w naszej młodzieżówce powiedział, że nie czuje się Polakiem i może grać tylko dla Niemców... Szkoda, bo naprawdę dobrze się prezentował i ponoć to nie pierwszy jego taki mecz.
Z drugiej strony to dobrze pokazuje jaki niedobór piłkarzy mamy na tej pozycji. Gość bodajże 22-letni, gra w Augsburgu, a spokojnie walczyłby w naszej reprezentacji o pierwszy skład :roll:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 marca 2012, 22:34

francois pisze:Rybus zagrał pierwszy mecz w wyjściowej jedenastce i od razu urwał gola :ok: Pewnie jako premie dostał jakiś samochód :prochno:
Drugi mecz w Tereku zagrał także Komorowski. Obydwa w pełnym wymiarze czasowym. Przy reprezentacyjnym niedoborze na tej pozycji może on być czarnym koniem w kadrze :whistle:
W ogóle w tym Tereku byli legioniści mają fajne klimaty, ponoć podczas treningów drużyny na wszelki wypadek pilnują ochroniarze z kałachami.


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 12 marca 2012, 15:52

Wczoraj w końcu zagrał Tytoń, jednak puścił 3 gole, a PSV przegrało 3-1. Po tym meczu zwolniony został Rutten. Jestem ciekawy na kogo w bramce postawi nowy trener.
Vimes pisze:
francois pisze:Rybus zagrał pierwszy mecz w wyjściowej jedenastce i od razu urwał gola :ok: Pewnie jako premie dostał jakiś samochód :prochno:
Drugi mecz w Tereku zagrał także Komorowski. Obydwa w pełnym wymiarze czasowym. Przy reprezentacyjnym niedoborze na tej pozycji może on być czarnym koniem w kadrze :whistle:
W ogóle w tym Tereku byli legioniści mają fajne klimaty, ponoć podczas treningów drużyny na wszelki wypadek pilnują ochroniarze z kałachami.
Cleber grę w Tereku wspominał bardzo dobrze w wywiadach. Mówił, że piłkarze są bardzo dobrze chronieni i gdyby nie owi panowie z kałachami to nie można tam odczuć żadnego niebezpieczeństwa. Z kolei właściciel klubu wie jak wynagrodzić piłkarzom choćby najmniejszy sukces :wink:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 marca 2012, 15:54

Taki mój luźny felietonik :)
http://www.pilka.pl/kat-i-bog
Mam nadzieję, że mniej więcej dobry temat :P


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 marca 2012, 19:38

Michael900 pisze:Taki mój luźny felietonik :)
http://www.pilka.pl/kat-i-bog
Mam nadzieję, że mniej więcej dobry temat :P
Pokuszę się o komentarz :)

Odnośnie Boruca:
Jako Legionista bardzo Artura lubię i cenię. Koleś był ulubieńcem w Warszawie i w Glasgow (oczywiście mowa tu tylko o jednej stronie obu tych miast :)) ale dlaczego nigdy nie zagrał w lepszym klubie? Odpowiedź jest prosta - piwko, szlugi i niewyparzona gęba. Artur miał potencjał ale zepsuł sprawę. Po EURO mógł odejść i wtedy miał szansę na zrobienie kariery, potem było już za późno.

A co do słynnego karnego Webba to już było wałkowane tryliardy razy ale ja jestem zdania, że sytuacja nie jest taka prosta jak się wydaje.

Dobry felieton :ok:


KondzioJuveFans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 783
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 marca 2012, 12:04

Whoscored.com zrobił najlepszą jedenastkę sezonu jak do tej pory i znalazł się w niej Piszczek :) Od nas jest Chiellini oraz Pirlo :)


Michel Vorm (7.2) - Łukasz Piszczek (7.4), Giorgio Chiellini (7.5), Lucio (7.5), Philipp Lahm (7.4) - David Silva (7.5), Xavi (8.0), Andrea Pirlo (7.7), Cristiano Ronaldo (8.4) - Lionel Messi (8.8), Zlatan Ibrahimovic (8.3).


Fino Alla Fine Forza Juventus!
kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 21:39

Lewy wlasnie strzelil cwana bramke Bayernowy. Ladnie zmienil lot pilki :bravo:


"Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie." - Giampiero Boniperti
siemian

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 stycznia 2012
Posty: 37
Rejestracja: 15 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 23:15

kosciu88 pisze:Lewy wlasnie strzelil cwana bramke Bayernowy. Ladnie zmienil lot pilki :bravo:
Szkoda jeszcze tych ich okazji, słupka, poprzeczki po świetnym strzale lobem. Cóż wreszcie wyrasta Polsce napastnik europejskiej sławy. Nic tylko się cieszyć:) Oby miał wysoką formę na EURO.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2012, 15:53

Piszczek właśnie wyrównał w meczu Schalke z Broussią. Mówcie co chcecie, ale duet Piszczek-Lewy podniósłby jakość naszej gry.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2012, 16:01

deszczowy pisze:Piszczek właśnie wyrównał w meczu Schalke z Broussią. Mówcie co chcecie, ale duet Piszczek-Lewy podniósłby jakość naszej gry.
Mówię, co chcę: nie uważam, żeby był to wyższy poziom od duetu Lichtsteiner-Matri w optymalnej dyspozycji.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2012, 16:26

Łukasz pisze:
deszczowy pisze:Piszczek właśnie wyrównał w meczu Schalke z Broussią. Mówcie co chcecie, ale duet Piszczek-Lewy podniósłby jakość naszej gry.
Mówię, co chcę: nie uważam, żeby był to wyższy poziom od duetu Lichtsteiner-Matri w optymalnej dyspozycji.
Za piękne oczy Piszczek nie trafił do "11" sezonu. A Lewy, co by nie mówić, ma na koncie dwa tytuły mistrzowskie (bo już chyba nic Borussi tego drugiego nie wydrze) Niemiec i gra regularnie w kadrze. Może i słabej, ale gra.

Poza tym Piszczek jest dość bramkostrzelny. Spójrz np. na jego bramkę z dzisiaj.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2012, 16:36

Czy byłoby bardzo żenujące, jakbym napisał, iż mam wrażenie, że Lewy i Piszczek w innym klubie z innej ligi nie graliby tak dobrze jak w Dortmundzie?! Nawet nie potrafiłbym tego sensownie uargumentować, więc tak nie napiszę... :wink:


Obrazek
ODPOWIEDZ