Scudetto 2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Zyga

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2007
Posty: 17
Rejestracja: 24 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 30 września 2008, 13:12

I jak po pierwszych kolejkach?

Juve troche za słabe się wydaje żeby dotrzymć kroku drużynom z Mediolanu. Milan i Inter mają jakby barwdziej wyrównany skład.
Troche wychodzi skąpstwo włodarzy Juve, bo można i trzeba było solidnie zainwestować przed tym sezonem, a nie poprzestać na Amaurim, który daje rade na początku tego sezonu.

Na dziś Scudetto dla Milanu (po derbach), dalej Inter i my. Ale zobaczy sie co bedzie dalej, bo moze Juve zaskoczyć i wszystkich bardzo zdziwić.


kamilu_87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2008
Posty: 655
Rejestracja: 03 października 2008

Nieprzeczytany post 17 listopada 2008, 13:49

Dawno tutaj nikt nic nie pisał, a jesteśmy juz prawie na 1/3 rozgrywek, a więc czołówka tabeli raczej nikogo nie dziwi Inter 27pkt, Milan 25pkt i Juventus 24pkt.
Świetną forme (do ostatniej kolejki) prezentowały zespoły Napoli i Udinese ale to że zadyszka musiała ich wkońcu dopaść co łatwo można było przewidzieć.

Bardzo miłe zaskoczenie tego sezonu to zespół Catani, zajmują dobre 7 miejsce z dorobkiem 21pkt(spora w tym zasługa napastnika Mascary strzelca siedmiu bramek), oraz zespół z Genoi (no ale co się dziwić skoro w okienku transferowym wydaja więcej pieniędzy niż Secco & Company :prochno: )
In minus natomiast zespoł Giallorossich, transfery które zrobili wskazywały ze nadal będą sie liczyc do końca w walce z zespołami z Mediolanu i Nami o Scudetto, ale brak Manciniego jest aż nadto widoczny, Menez i Risse póki co sie nie sprawdzają, do tego dochodzi często kontuzjowany Totti i Roma okupuje dolne rejony tabeli.
Troche teraz o zawodnikach wyrózniających sie w tym sezonie.
Przede wszystkim trójka młodzian z Napoli, mowa oczywiści o Hamsiku,Santacroce i Lavezzim grają rewelacyjnie, to oni ciągna całe Napoli i z miłą checią każdego z nich widziałbym w "pasiaku" ;) Bardzo imponuje mi jeszcze jeden napastnik rodem z Argentyny, który tez gra w błękitnym stroju we Włoszech ale w barwach Lazio, mowa o Zarate, no i jak jak juz tak pisze o argentyńczykach to warto wspomnieć o Carizzo (młody bramkarz Lazio) i Diego Milito (go nie trzeba nikomu przedstawiać)

A kto zuełnie zawiodł po tych 12 kolejkach?
Napewno jest to Q77 :prochno: nie orientuje sie dokładnie ile Inter zapłacił za Portugalczyka ale mowa była chyba o 24 mln ojro, a tymczasem Quaresma nie potrafi sie dostosować do włoskich warunków co mnie niezmiernie cieszy :smile:
Innym zawodnikiem jest Menez z Romy, został kupiony jako następca Manciniego, a nie potrafi sie przebić do podstawowej 11 zespołu z Rzymu.

Tak to wygląda po 12 kolejce, a jak będzie wyglądało po 38? Miejmy nadzieje ze Juventus na 1 miejscu :smile:

I jesszcze takie o to "super" zachowanie kibiców z Bologny sami oceńcie


mrowka423

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2006
Posty: 203
Rejestracja: 12 marca 2006

Nieprzeczytany post 17 listopada 2008, 14:23

Widziałem w tym sezonie już pare meczów z udziałem Q77 i wcale mnie nie przekonuje. Jest po prostu słaby w takiej formie a jedyne co robi to dośrodkowuje z krzyżaka lub zewnętrznej strony stopy. Przed sezonem wielu kibiców Juve pisało, że Q77 nie sprawdzi się we Włoszech na co kibice Interu odpowiadali, że piszemy tak gdyż zazdrościmy im tego transferu. Jak widać ci co nie wróżyli portugalczykowi kariery we Włoszech na razie mają racje. Niech ktoś nie myśli, że ja twierdzę iż się nie przełamie i nie zacznie grać porządnie. Ja tylko oceniam jego dotychczasowe poczynania w Serie A.


Slepy_fan

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2008
Posty: 121
Rejestracja: 14 września 2008

Nieprzeczytany post 17 listopada 2008, 16:22

mrowka423 pisze: na co kibice Interu odpowiadali, że piszemy tak gdyż zazdrościmy im tego transferu.
Bzdura, może 5% kibiców Interu była za tym transferem. Oczywiscie licząc tylko tych normalniejszych.


mrowka423

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2006
Posty: 203
Rejestracja: 12 marca 2006

Nieprzeczytany post 17 listopada 2008, 16:32

Slepy_fan pisze:
mrowka423 pisze: na co kibice Interu odpowiadali, że piszemy tak gdyż zazdrościmy im tego transferu.
Bzdura, może 5% kibiców Interu była za tym transferem. Oczywiscie licząc tylko tych normalniejszych.
Ok, może troche racji w tym jest, ale tylko 5%? Jak przeglądałem fora to dość dużo było za, a czy są oni normalni czy nie to nie mi oceniać!


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 13:07

Slepy_fan pisze: Bzdura, może 5% kibiców Interu była za tym transferem. Oczywiscie licząc tylko tych normalniejszych.
Chyba w Polsce.

Ja dalej za transferem Quaresmy stoje. Jak ktos rzuci okiem na biografie Platiniego, to tez znajdzie, jak ten pan sobie na poczatku radzil w Juve.

Niektorzy przestawiaja sie na warunki wloskie z dnia na dzien, a inni potrzebuja czasu.

Co do kwoty, to bylo to 17 mln + Pele + przyszle dodatki, w razie spelnienia paru kryterii przez Rickiego.


Obrazek
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 13:33

Luker pisze:
Slepy_fan pisze: Bzdura, może 5% kibiców Interu była za tym transferem. Oczywiscie licząc tylko tych normalniejszych.
Chyba w Polsce.

Ja dalej za transferem Quaresmy stoje. Jak ktos rzuci okiem na biografie Platiniego, to tez znajdzie, jak ten pan sobie na poczatku radzil w Juve.

Niektorzy przestawiaja sie na warunki wloskie z dnia na dzien, a inni potrzebuja czasu.
Mam takie wrażenie , że ten piłkarz jest trochę za słaby na wielką piłkę. Ja rozumiem , że zawodnik musi się przystosować itd. ale w jego przypadku może to trwać za długo. On już był w Barcie i nic wielkiego nie pokazał. W reprezentacji też nie zachwyca.

Porównując Quaresme do Platiniego mówiąc delikatnie ośmieszasz się.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 13:55

oliver pisze: Porównując Quaresme do Platiniego mówiąc delikatnie ośmieszasz się.
Quaresma ma potencjał, by być zawodnikiem formatu Platiniego.

O CR7 tez mówiono pare lat temu (zwłaszcza w okolicach Euro 2004), ze laluś, że nie spełni pokładanych w nim nadzieji, że delikatny, że nie umie sie przepchac itd.
A kto jest obecnie conajmniej w pierwszej 5 najlepszych piłkarzy świata? 8)


Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 13:59

Luker pisze:
Slepy_fan pisze: Bzdura, może 5% kibiców Interu była za tym transferem. Oczywiscie licząc tylko tych normalniejszych.
Chyba w Polsce.

Ja dalej za transferem Quaresmy stoje. Jak ktos rzuci okiem na biografie Platiniego, to tez znajdzie, jak ten pan sobie na poczatku radzil w Juve.

Niektorzy przestawiaja sie na warunki wloskie z dnia na dzien, a inni potrzebuja czasu.
Rzadko się z tobą zgadzam Luker, ale tutaj mam identyczne zdanie na ten temat. Takie wrażenie często odnosiłem w przypadku niektórych graczów Milanu, dlatego nie skreślałbym jeszcze np. wypożyczonego do Bordoaux Gourcouffa.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 14:17

Gourcouff ładnie sobie poczyna w Ligue 1. ;] Pare świetnych brameczek strzelił :P


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 14:19

stahoo pisze: Quaresma ma potencjał, by być zawodnikiem formatu Platiniego.
Bo opanował dośrodkowania z krzyżaka? Obejrzyj sobie jak to grywał Platini, a jak grywa Ricardo. Platini jest w piątce najlepszych piłkarzy świata. Naprawdę uważasz , że Ricardo może czekać to samo? Żenada :rotfl:
Luker pisze: Jak ktos rzuci okiem na biografie Platiniego, to tez znajdzie, jak ten pan sobie na poczatku radzil w Juve.
Tak rzuciłem okiem nawet dwoma. Przyszedł do Juve 1982r i w pierwszym sezonie 82-83 zdobył tytuł króla strzelców. Jak dla mnie poradził sobie fenomenalnie :dance: :-D


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 14:39

Marcin_ACM pisze: Takie wrażenie często odnosiłem w przypadku niektórych graczów Milanu...
Pisze się graczy ;)

Jeśli chodzi o Quaresmę, to bez wątpienia jest to piłkarz posiadający ogromne umiejętności, którymi może przesądzić o wynikach spotkań Interu. Jednak patrząc z perspektywy czasu, Portugalczyk przechodząc do Nerazzurrich podjął błędną decyzję. Dlaczego nie radził sobie w Barcelonie :?: Dlczego nie radzi sobie w Interze :?: Wydaje mi się, że jest to piłkarz, pod którego musi być ustawiana reszta drużyny (FC Porto), podobnie jak Marco Borriello w Genoi... Obawiam się, że Quaresma nie zabawi długo w Serie A, choć ustawienie preferowane przez Jose Mourinho daje mu malutkie szanse na przełamanie


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 14:40

Ja nigdzie nie napisałem, ze Quaresma = Platini. Napisałem, że może wiele osiągnąć i ma potencjał do bycia wielkim piłkarzem :roll: Zresztą, to słusznie zauwazyłeś i teraz ja się zapytam: na jakiej podstawie twierdzisz, że nie ma szans na to, by Quaresma stał sie piłkarzem kompeltnym? Gwiazdą i podopora swojej drużyny? Uważasz ze nie ma potencjału?

Znowu przytocze przykład Ronaldo. Był wręcz wysmiewany przez kibiców Arsenalu, Chelsea itp. Mówiono o nim, ze umie tylko troche poprzekładac nogę nad piłką, co nie daje wiele korzyści zespołowi, wrecz działa na niekorzyść Man Utd. Mówiono, ze jest za bardzo "laluśowaty", że nurkuje.

A kim jest dziś?


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 15:15

stahoo pisze:Ja nigdzie nie napisałem, ze Quaresma = Platini. Napisałem, że może wiele osiągnąć i ma potencjał do bycia wielkim piłkarzem :roll: Zresztą, to słusznie zauwazyłeś i teraz ja się zapytam: na jakiej podstawie twierdzisz, że nie ma szans na to, by Quaresma stał sie piłkarzem kompeltnym? Gwiazdą i podopora swojej drużyny? Uważasz ze nie ma potencjału?
Gwiazdą i podporą swojej drużyny może być (ale takich jest pełno), ale nie tak jak pisałeś, że ma potencjał typu Platini. Żeby był wielka gwiazdą oprócz sukcesów indywidualnych musi mieć jakieś sukcesy narodowe czy klubowej. U niego ciężko z sukcesami indywidualnymi, (nawet na minus jest nie udany pobyt w Hiszpanii), w reprezentacji jest cieniem młodszego kolegi C. Ronaldo, ciężko mu tam utrzymać miejsce w pierwszej 11, a pobyt w Interze jak na razie nie zalicza do najlepszych. Oprócz ligi portugalskiej (zadna rewelacja) i zagrań z krzyżaka nie pokazał jeszcze nic. I dlaczego mam wierzyć , że w Interze zostanie wielką gwiazda?


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
mp1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2006
Posty: 231
Rejestracja: 27 września 2006

Nieprzeczytany post 22 listopada 2008, 16:42

Tylko w Italii jest tak defensywny styl gry i myślę, że jego umiejętności ofensywne są zbyt małe żeby poradzić sobie w lidze włoskiej. Jak dla mnie to bedzie grał lepiej ale nigdy tak dobrze jak w Portugalii...


!!! Juventus Per Sempre !!!
ODPOWIEDZ