Ekstraklasa 2008/2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zostanie Mistrzem Polski 2008/2009 ?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 20:02

Co sie stalo z ta Polska liga ;/ My chcemy organizowac a Euro a nie potrafimy posprzatac wlasnego podworka.. Niedlugo na aukcji bedzie mozna kupic mistrzostwo Polski... Teraz licza sie tylko pieniadze i konakty nic wiecej... Mistrzem zostanie Wisla Krakow...


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 21:57

Juventino90 pisze: W przeciagu dwoch lat? Coz w tym momencie Widzew jest w I lidze. A odwolanie zostanie rozpatrzone lada dzien, wtedy zobaczymy czy pisze glupoty. Jezeli nie umiesz obalic moich tez to sie nie wysilaj. Bo sam piszesz brednie, w ktorych nie ma zadnego potwierdzenia.
Zagłebie L. kupiło tylko kilka meczy i zostało wyrzucone. Widzew ich kupił o kilka więcej i miało by to im pójśc płazem. No sorry chyba sam w to niewierzysz ?? Nie rozumiesz, że jak Widzewowi się uda to musi wyjść abolicja? A PZPN Walczy z korupcją a nie ją pogłebia. Własie widać, że jesteś za Widzewem i napewno nie jesteś obiektywny.
Przypominam, że awans do ekstraklasy nie będzię taki prosty o czym przekonała się Arka. A jak już Widzew będzie w 1 lidze to wniej trochę posiedzi. Przypominam, że tam jest jeszce Lubin i Korona. Życze powodzenia. W sumie lepiej mi było jechać ma wyjazd do Łodzi niż do
Lubina (lepiej na trybunach) ale z tym będę musiał poczekać i to dość długo.
Juventino90 pisze:Ehh widac, ze madry nie jestes.
Widzew nie spadl sportowo, bo zajal miejsce barazowe. Gdyz Polonia Bytom zostala przesunieta na ostatnie miejsce. Jets to decyzja oficjalna, postanowiona przez PZPN I UEFA.
UEFA przecierz to nie ich sprawa kto będzie grał w naszej pierwszej czy drugiej lidze. PZPN sam za bardzo nie wie o co chodzi. A ze strony prawnej Polonia będzie grac w ekstraklasie.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2008, 23:52

No i tutaj wykazales swoj brak wiedzy
1. Zaglebie Lubin mialo postawione zarzuty za 12 kupionych mecz, z tych 4 udowodniono. W korupcje zamieszane byly osoby od sekretarki po dzialacza. Coz Zaglebie uzywalo tez pieniedzy podatnikow. Wkoncu KGHM to firma ktora dzialanosc swoja bierze z pieniedzy podatnikow. W Widzewie zas zamieszana byla jedna osoba, reszta zarzadu nie miala o tym pojecia. Pilkarze rowniez..
Widzew poddal sie karze dobrowolnie, w przeciwienstwie do Zaglebia.
2. Arka mialo ciezko sie dostac do ekstraklasy? Jakbys mial chociaz troche wiedzy o polskiej pilce wiedzialbys, ze Arka w ekstraklasie w sezonie 2008/2009 zagra. I to dzieki korupcji i zamieszaniu w nia innych klubow.
3. PZPN nie przyznal licencji Polonii Bytom. Dwolanie rowniez nie przynioslo skutku. Dlatego zarzad klubu z Bytomia zalozyl apelacje do UEFA, ktore rowniez sie nie powiodlo. Polonia nie ma juz prawa sie odwolywac.. I zagra w I lidze.
4. Masz racje, kibicuje Widzewowi. Jednak nie zmienia to faktu, ze jestem obiektywny. Wolalbym, aby moj klub zaczal gre od 1 Ligi ( wczesniejsza 2 ). Poniewaz udowodniono mu zarzuty korupcyjne.. A kazdego winny powinien zostac osadzony.


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 02:08

Juventino90 pisze:No i tutaj wykazales swoj brak wiedzy
1. Zaglebie Lubin mialo postawione zarzuty za 12 kupionych mecz, z tych 4 udowodniono. W korupcje zamieszane byly osoby od sekretarki po dzialacza. Coz Zaglebie uzywalo tez pieniedzy podatnikow. Wkoncu KGHM to firma ktora dzialanosc swoja bierze z pieniedzy podatnikow. W Widzewie zas zamieszana byla jedna osoba, reszta zarzadu nie miala o tym pojecia. Pilkarze rowniez..
Widzew poddal sie karze dobrowolnie, w przeciwienstwie do Zaglebia.

AD1
Nie liczą się ludzie tylko ile meczy?? Mogło by być milion ludzi i działali na szkode klubu mogła być jedna osoba która też działa na szkode klubu. A klub ponosi za to kare. 20 osób mogło brać udział by kupić 4 mecze a jedna 10 meczy.

Dobrowolnie poddać się karze. Czyli przyznanie sie do winy i sam proponujesz jaką chcesz kare. To nie klub poddaje się dobrowolnie karze tylko osoba która działa na jego szkode. W przypadku Widzewa jedna osoba przyznała sie do winny (jak napisałeś) unikła kryminału dostała zawiasy (przyznał się bo pewnie mieli dość spore dowody). Gość sprzedał klub by ratować własny tyłek. I normalną rzeczą jest degradacja klubu. Mam Ci to narysować? Ja też nie rozumiem dlaczego kibice mają cierpieć za takich ludzi ale takie jest prawo.
Juventino90 pisze:2. Arka mialo ciezko sie dostac do ekstraklasy? Jakbys mial chociaz troche wiedzy o polskiej pilce wiedzialbys, ze Arka w ekstraklasie w sezonie 2008/2009 zagra. I to dzieki korupcji i zamieszaniu w nia innych klubow.

Ad2
Dzięki bo nie wiedziałem :rotfl: Czyli gdyby nie afery to by nie awansowali. Czyli dobrze napisałem łatwo nie jest. Nie zdominowali ligi.
Widzew będzie miał ciężej zrobić awans niż Arka.
Juventino90 pisze:3. PZPN nie przyznal licencji Polonii Bytom. Dwolanie rowniez nie przynioslo skutku. Dlatego zarzad klubu z Bytomia zalozyl apelacje do UEFA, ktore rowniez sie nie powiodlo. Polonia nie ma juz prawa sie odwolywac.. I zagra w I lidze.

Ad3
A co UEFA miała zrobić jak oni to mają w d****. Tu chyba masz trochę racji, że zagrają w 1 lidze. Ale jak dla mnie to jest nie uczćiwe. Drużyna która się utrzymała leci do drugiej ligi bo ma długi i coś nie tak ze stadionem. Pewnie nie mają oświetlenia?? (niewiem) Ale jak tak to oświetlenie jest im potrzebne jak dziura w płocie i tak większość meczy grali o 15. Takim drużyna trzeba pomagać a nie wbijać im nóż w plecy.
Juventino90 pisze:4. Masz racje, kibicuje Widzewowi. Jednak nie zmienia to faktu, ze jestem obiektywny. Wolalbym, aby moj klub zaczal gre od 1 Ligi ( wczesniejsza 2 ). Poniewaz udowodniono mu zarzuty korupcyjne.. A kazdego winny powinien zostac osadzony.
Ad1.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 10:09

Bardzo duzo zalezy ile osob bylo zamieszanych w korupcje.. Nawet nie wiesz jak bardzo. Ale co z tego?
Arka miala postawiona kare ponad 30 ustawinych mecz, a dostala jedynie degradacje i kilka ujemnych punktow.

Powiem tak. Sam teraz zaprzeczasz sobie.. Najpierw powiedziales, ze Polonia Bytom na 90% dostanie licencje, a teraz sam temu zaprzeczasz.


Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 11:27

Wtrącając sie troszkę do dyskusji oliver'a i Juventino90 to pragnę podkreśli,ze dzięki temu, że Zagłebie kupowało mecze awansowało do Ekstraklasy, a Widzew nie...dalej się nie wypowiadam bo jestem Łodzianinem i więc mogę być stronniczy...
Co do samej Ligi...ehhh...to niestety przez tą cała korupcje nasza liga jest z roku na rok coraz słabsza dobry klub Korona się posypała, Zagłębie itd. no szkoda w ten sposób się nie da dogonić zachodu , a nawet wschodu, no cóż my lubimy się paprać w naszym polskim gó*ienku, niestety...
Prawda jest taka, że musimy zrobić z tym bagnem porządek raz na zawsze no, ale nie za pomocą tych ludzi którzy rządzą potrzeba nowego rozdania każdy o tym wie tylko nie działacze, ja rozumiem, że ci panowie nic nie umieją robić dlatego trzymają się PZPN bo tam nic nie trzeba umieć poza udawanie, że się zna na piłce.
Co do samej rywalizacji w lidze, no to mistrzem może zostać Legia- narazie zrobiła największe wzmocnienia, Wisła wiadomo zawsze jest faworytem no i tak samo Lech zobaczymy...myślę, że prawidzwy pokaz siły odbędzie się już w Eliminacjach do Europejskich Pucharów...życzę Polskim drużyną sukcesu prawdziwego europejskiego.

P.S co ze sponsorem? Orange zostaje czy jak to jest?


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 11:37

Moim zdaniem jeżeli klun kupił na wet jeden mecz do odrazu degradacja ,kary itp :).

Jeżeli tak nie zrobią zaczną się kłotnie ,że my kupiliśmy tylko 5 no a my 44 i co to za różnica 39 w tą czy w tą :)

Ale co ja się bulwersuje tym . Pogoń mogła grać w 1 lidzę i połączyć się z Groclinem wszystko już było ustalone a tu nagle "STOWARZYSZENIE POGONI WALCZACEJ" w ,którym jest 130 osób mówi ,że my kibice fuzjii nie chcemy ... Ankieta pokazała ,że w 87% kibice tej fuzji chcą ...

I znów muszę chodzić na podrabianą II ligę .ehh ;)

Orange Ekstraklasa bez Pogoni to tak jak Juventus bez Buffona :P


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 11:42

Prawda jest taka, że z wyjściem na jaw afery korupcyjnej zrobił się straszny burdel. PZPN nie umie sobie poradzić z karaniem klubów co jest oczywiste. Dla mnie jest jasne, że KAŻDY klub zamieszany w korupcję ( na czele z Zagłębiem Sosnowiec ! ) powinien za nią odpowiedzieć. W momencie kiedy karą za korupcję będzie bezwzględna degradacja każda osoba myśląca o kupieniu meczu zastanowi się poważnie nad konsekwencjami. Niestety Polska jest krajem słabym piłkarsko. Niewiele drużyn prezentuje poziom zadowalający i pozwalający na grę w ekstraklasie. Gdyby nie ten fakt to każdy klub zamieszany w korupcję powinien być zdegradowany. Nie ważne czy mowa o 5 czy 15 kupionych meczach. Niestety gdyby nastąpiła taka sytuacja to nie wiem czy w ekstraklasie zostało by 5 zespołów. Więc PZPN albo powinien pokazać, że ma jaja i bezwzględnie ukarać WSZYSTKICH zamieszanych w korupcję, uzdrawiając w ten sposób piłkę nożną w Polsce ( aczkolwiek tracąc niestety sportowo ) albo powinien pomyśleć nad alternatywami. Abolicja i zmiana w statucie związku/regulaminie, że bezwzględnie każda drużyna mająca na koncie choćby jeden mecz ustawiony jest automatycznie degradowana klasę niżej. Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że jestem stronniczy i że chcę komuś odpuścić winy ale w tej sytuacji innego wyjścia nie ma. Należy zacząć wszystko od nowa na nowych zasadach. Może w ten sposób za kilka lat Polska piłka będzie zdrowa i wolna od korupcji.


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 11:44

Juventino90 pisze:Bardzo duzo zalezy ile osob bylo zamieszanych w korupcje.. Nawet nie wiesz jak bardzo. Ale co z tego?
Tak jedna osoba kupi 10 meczy i klubowi to ujdzie płazem pomyśl trochę. Ne rozumiesz. W tej chwili ludzi kara kto a klub też kto inny.
Zagłębie S też kupywało mecze kilku piłkarzy prezes i Bóg wie kto jeszcze. Jak zdegradowali to żadnego z tych ludzi nie było w klubie. A Ujek dalej gra w piłkę.
Juventino90 pisze: Arka miala postawiona kare ponad 30 ustawinych mecz, a dostala jedynie degradacje i kilka ujemnych punktow.
Zagłębie tylko 4 i też degradacja.
Juventino90 pisze: Powiem tak. Sam teraz zaprzeczasz sobie.. Najpierw powiedziales, ze Polonia Bytom na 90% dostanie licencje, a teraz sam temu zaprzeczasz.
Tak przyznaje. Co do Polonii troszkę się rozpędziłem, ale co do Widzewa nie.

Moonk pisze:Wtrącając sie troszkę do dyskusji oliver'a i Juventino90 to pragnę podkreśli,ze dzięki temu, że Zagłebie kupowało mecze awansowało do Ekstraklasy, a Widzew nie...dalej się nie wypowiadam bo jestem Łodzianinem i więc mogę być stronniczy...
Korona też kupywał mecze w (wtedy) 3 lidze ,a zdegradowano ich do 1(równoznacznik 2 wtedy).
Tak to niech Widzew przywrócą do ekstraklasy i dadzą tyle ujemnych punktów ile meczy kupili. Pewny spadek.



Juventino90 Kiedy będzie stwierdzone gdzie gra Widzew? Pożyjemy zobaczymy. Tyle w temacie o Widzew bo jesteś tak ciężki co do Widzewa , że nie dasz sobie nic wytłumaczyć, a nie masz racji.
Vesper pisze:Orange Ekstraklasa bez Pogoni to tak jak Juventus bez Buffona :P
Tak czekamy pozdro (L)


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 11:52

oliver pisze:A Ujek dalej gra w piłkę.
To chyba najlepszy przykład jak walczy się z korupcją w Polsce. Piłkarz, który bez wątpienia brał udział w kupowaniu meczy, biega sobie dalej po boiskach ligowych. Ba! Nawet przymierzano go do kadry...
oliver pisze:Tak to niech Widzew przywrócą do ekstraklasy i dadzą tyle ujemnych punktów ile meczy kupili. Pewny spadek.
PZPN jest do wszystkiego zdolny. Przykład Zagłębia Sosnowiec zdegradowanego o jedną klasę rozgrywkową po sezonie na starcie sezonu ( rozumiecie o co mi chodzi :D ). Normalnie bomba :)


pele7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 36
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 12:06

hehe korupcja byla jest i bedzie taka prawda... niestety nie ma zadnego klubu w Polsce ktora by nie sprzedala nie kupila meczu ... a w tym roku mistrza zdobedzie nie kto jak ukochany k(L)ub stolicy :)) cala Legia zawsze razem


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 12:35

Wiadomo że Wisła albo Legia będzie mistrzem. Te dwie ekipy zawsze grają na dobrym poziomie w polskiej lidze i między nimi się rozegra walka o mistrzostwo. Nieważne czy są w formie czy nie zawsze są na czele tabeli.
Noi jeszcze mi powiedzcie jakich tych wzmocnień dokonała Legia ?


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 12:45

juveman7 pisze:Jakich tych wzmocnien dokonała Legia ?
Mikel Arruabarrena - Napastnik z hiszpani wielka niewiadoma Asitiz też był niewadomą i okazał sie jednym z najlepszych.
Takesure Chinyama -Wykupiony
Piotr Giza - Wykupiony
Maciej Iwański - Jak zostanie Roger to chyba będzie najlepszy środkek ostatnich lat w lidze polskiej
Pance Kumbev - W Groclinie prezentował sie całkiem dobrze.
Piotr Rocki - ? Uzupełnienie kadry
Kostiantyn Machnowskyj -Bramkarz ale to nie na miare pierwszego składu
Alberto Ortiz Moreno "Tito" - Defensywny pomocnik/obrońca z hiszpani. W sumie niewiadoma. Ale Astiz też był nie wiadomą.

A Wisła Sprzedała już Dudke ? I Kokoszka też odejdzie. Pewnie jak nie wejdą do grup LM to jeszcze z jeden odejdzie w ostatniej chwili. A kogo kupiła ? Jakiegoś ze Slovana Liberec czyli taka sama niewiadoma jak Tito czy Arruaberrena w (L)


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Moonk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2005
Posty: 861
Rejestracja: 01 listopada 2005

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 13:05

oliver pisze:
Moonk pisze:Wtrącając sie troszkę do dyskusji oliver'a i Juventino90 to pragnę podkreśli,ze dzięki temu, że Zagłebie kupowało mecze awansowało do Ekstraklasy, a Widzew nie...dalej się nie wypowiadam bo jestem Łodzianinem i więc mogę być stronniczy...
Korona też kupywał mecze w (wtedy) 3 lidze ,a zdegradowano ich do 1(równoznacznik 2 wtedy).
Tak to niech Widzew przywrócą do ekstraklasy i dadzą tyle ujemnych punktów ile meczy kupili. Pewny spadek.
[/quote]
Odnoszę się w tym przypadku do twojej wcześniejszej wypowiedzi:
oliver pisze: Zagłebie L. kupiło tylko kilka meczy i zostało wyrzucone. Widzew ich kupił o kilka więcej i miało by to im pójść płazem. No sorry chyba sam w to niewierzysz ??
Więc chodziło mi o to, że jeden kupował mniej drugi więcej, jedna osiągnęła mniej a druga więcej, gdyby na przykład Zagłebie nie kupiło sobie wtedy awansu to by były nici z Mistrzostwa Polski...więc patrząc szerzej oni powinni dostać więcej kary bo osiągnieli więcej korzyści, no ale ja za tym nie jestem.
Jestem za bezwzględnym karaniem klubów więc jeśli chodzi o tą dyskusję to kończę ją...bo jeśli myślisz tak samo to nie mamy się co spierać.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 03 lipca 2008, 14:21

Widzew dostanie orzecznie 4 lub 5 lipca. Jednak jak to zawsze bywa moze sie to przedluzyc.. Ale zostaly 3 tygodnie do rozpoczecia ligi a.. dalej nie wiadomo kto w niej zagra. Istny cyrk.

Dalej nie wiadomo kto bedzie sponsorem rozgrywek. Mozliwe, ze nie bedzie to Orange bo Ekstraklasa zada 4 wiekszego kontraktu rocznego od koncernu komorkowego.

Moonk dobrze zauwazyl, ze kupione mecze Zaglebiu daly awans a Widzew?
Coz kupil 7 meczy, jednak.. nie awansowal, gdyz Korona i ARKA kupowaly wiecej. Ogolnie uwazam, ze za korupcje Arka powinna zostac zlikwidowana ze struktor PZPN.

Co do Pogonii Szczecin. Zaden szanujacy sie kibic Portowcow nie chcial fuzji z Dyskobolia. Jedynie pikniki i kibice internetu.
W tym momencie na 90% nastapi fuzja Dyskobolia-Polonia.. I to Polonia zagra w Ekstraklasie na licencji Dyskobolii. Jeszcze nie znane sa szczegoly fuzji, ale 5 graczy Polonii juz trenuje z graczami Groclinu.

Wzmocnienia ekip walczacych o awans?
Legia sie wzmocnila? Nie ! Ja uwazam, ze sa to uzupelnienia skladu. Jedynie sie oslabi sprzedajac Rogera ( watpie, zeby zawodnik chcial zostac w Legii) oraz Vukovica po zakonczeniu roku. Kupili zawodnikow anonimowych z ligi Hiszpanskiej. Jednak jak pokazalo doswiadczenie tacy zawodnicy swietnie sprawdzali sie w OE przyklad Kalu Uche oraz Inakiego Astiza.

Jestem pewny, ze dopiero teraz czolowe kluby beda sie wzmacniac.
Mozliwe, ze skorzystaja na degradacji Zaglebia i Korony. Jest tam sporo ciekawych pilkarzy.

Wzmocnia sie jeszcze ciekawie Gornik Zabrze, Slask Wroclaw, Legia, Wisla i moze Lech.
Ostatnio wyczytalem, ze Wisla interesuje sie Mohamedem Kallonem.. Jest to bardzo ciekawy pilkarz, ograny w najmocniejszych ligach swiata. Na pewno bylby wzmocnieniem.

O majstra bedzie walczyc Wisla, Legii i Lech do walki i.. dlugo,dlugo nic.
Mam dziwne przeczucie, ze GKS Blechatow zostanie rozkupiony.. Ciekawe gdzie zagra Gargula.


ODPOWIEDZ